Blog

Usuwanie niechcianego owłosienia dzięki depilacji laserowej – IPL

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Usuwanie niechcianego owłosienia dzięki depilacji laserowej – IPL

W dzisiejszych czasach wygląd jest bardzo ważny. Praktycznie każdy pragnie prezentować się dobrze. Wygląd zewnętrzny wpływa nie tylko na nasz wizerunek, ale także wpływa korzystnie na nasze samopoczucie i pewność siebie. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Obecnie wśród kanonów piękna znajduje się gładka skóra pozbawiona m. in. zbędnego owłosienia. Jednakże tradycyjne metody usuwania owłosienia z wybranych partii ciała są czasochłonne i wymagają częstego powtarzania. Na szczęście dziś istnieją różne metody depilacji, które można wykonać w salonie kosmetycznym.

Dziś dużą popularnością cieszy się depilacja laserowa. Swoją sympatię metoda ta zyskała przede wszystkim dzięki długo utrzymującym się efektom po zabiegowym. Decydując się na zabieg metodą laserową należy pamiętać aby wybrać miejsce, w którym zabieg zostanie wykonany profesjonalnie, pod okiem specjalisty i z wykorzystaniem najlepszej technologii.

Dzięki medycynie estetycznej i zabiegom wykonywanym laserem można pozbyć się włosów niemal z całego ciała. Co więcej zabieg wykonywany za pomocą lasera charakteryzuje się bardzo dużym stopniem bezpieczeństwa, a ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań jest minimalne.

Depilacja: laserowa co warto o niej wiedzieć?

Wiele osób ma dosłownie dość ciągłej walki z owłosieniem. Ciągła depilacja maszynką, woskiem, czy też konieczność stosowania kremów do depilacji bywa naprawdę uciążliwa. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach gdy większość z nas żyje w dużym tempie często na depilacją zwyczajnie brakuje nam czasu. Doskonałą alternatywą jest skorzystanie z oferty medycyny estetycznej bądź profesjonalnego salonu kosmetycznego i wykonanie zabiegu laserowego.

Depilacją laserową wykonuje się z wykorzystaniem wiązki światła lasera. Wiązka ta wnika w głąb skóry gdzie niszczy włosy z miejsca zabiegowego. Dzieje się to poprzez wychwycenie melaniny, która umiejscowiona jest w cebulkach włosów. To melanina odpowiedzialna jest za kolor owłosienia i nadaje włosom ciemny kolor. Podczas pracy lasera emitowane światło dociera do melaniny, która je absorbuje, czyli pochłania. Podczas tego procesu melanina w cebulkach podgrzewa się oraz uszkadza.

Należy jednakże pamiętać, że laser laserowi nie równy. Zabiegi wykonywane w salonach kosmetycznych wykonywane są za pomocą profesjonalnych urządzeń. Natomiast decydując się na zakup urządzenia do depilacji laserowej musimy liczyć się z tym, że jest to urządzenie przeznaczone do użytku domowego, a jego moc jest mniejsza. Oznacza to, że domowe urządzenie posiada laser, który jest mniej skuteczny niż ten stosowany w profesjonalnych gabinetach. Zatem depilacja laserowa w salonie kosmetycznym jest bardziej skuteczna niż ta wykonywana domową depilacją laserową.

Zobacz więcej  Medycyna estetyczna Warszawa - najważniejsze informacje

Kolejną alternatywą zarówno dla depilacji tradycyjnej, jak i depilacji laserowej jest metoda IPL. Co więcej metoda depilacji IPL (intense pulsed light- impulsywne źródło światła) jest wyjątkowo skuteczna i daje długoterminowe efekty. Podobnie jak depilacja laserowa, IPL dociera do melaniny znajdującą się w mniszku włosowym. Światło IPL wpływa na cebulkę włosa i niszczy do od wewnątrz. Najważniejszą różnicą pomiędzy depilacją laserową, a depilacją IPL jest rodzaj zastosowanego podczas zabiegu światła.

Czym jest depilacja IPL i jaka jest różnica pomiędzy IPL, a depilacją laserową?

Depilacja IPL w odróżnieniu od depilacji laserowej jest bardziej bezpieczną metodą usuwania owłosienia. Sam zabieg IPL polega na wykorzystaniu urządzenia, które wyposażone zostało w specjalną głowicę, która emituje intensywne i pulsacyjne światło o szerokim spektrum. Natomiast sama procedura depilacji laserowej wygląda podobnie, a najważniejszą różnicą pomiędzy zabiegami jest światło. W depilacji laserowej przez głowicę urządzenia emitowana jest spójna wiązka światła monochromatycznego.

Obydwie metody skupiają się na dotarciu do wnętrza włosa i podgrzaniu melaniny. Co więcej po obydwu metodach można oczekiwać widocznych efektów, w tym długotrwale gładkiej skóry. Warto jednak wiedzieć, że ogromną zaletą zabiegu IPL jest mniejsza inwazyjność. Oznacza to, że zabiegi IPL są bezpieczne. Warto wiedzieć, że IPL jest wykorzystywane również w innych zabiegach medycyny estetycznej, takich jak np.: fotoodmładzanie, czy w leczeniu problemów skóry. IPL stosowane jest do usuwania z powierzchni skóry blizn po trądziku, usuwania zmian naczyniowych. IPL usuwa przebarwienia i zaczerwienienia. Ponadto IPL redukuje do minimum widoczność piegów.

Aparat IPL usuwa owłosienie działając na barwnik (melaninę) bez powodowania uszkodzenia i podrażnienia okolicznej skóry. Każdy włos usuwany jest od wewnątrz, a wzrost kolejnych włosów zostaje wyhamowany na długi czas. Warto również zwrócić uwagę, że światło IPL może być zastosowane na większym obszarze skóry i jest zdecydowanie szybsze niż każda inna domowa metoda mająca na celu usunięcie owłosienia.

Dla kogo jest depilacja metodą IPL?

Metoda IPL może wykonać każda osoba, która nie posiada przeciwwskazań do zabiegu i chce długoterminowo usunąć owłosienie z różnych partii ciała, w tym z okolic bikini. Metodą IPL można nie tylko pozbyć się niechcianych włosów, ale także zredukować ilość przebarwień na skórze. IPL pozwala na usunięcie owłosienia o różnej pigmentacji, począwszy od bardzo ciemnych włosów po rudawe (z niską zawartością melaniny). Zabieg nadaje się dla osób o różnym typie skóry. IPL to metoda świetnie sprawdzająca się u osób pragnących usunąć owłosienie z takich partii ciała jak m. in.: górna warga, nogi, plecy, ramiona, policzki i boki twarzy, czoło i przestrzeń pomiędzy brwiowa, dekolt, szyja, brzuch, klatka piersiowa, sutki, a także ręce, palce oraz stopy.

Zobacz więcej  Botoks na bruksizm - najlepsza metoda leczenia

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu IPL?

Przygotowanie do zabiegu jakim jest usunięcie owłosienia metodą IPL nie jest wysoce skomplikowane. Przede wszystkim ważne jest ustalenie, czy u danej osoby nie występują jakiekolwiek przeciwwskazania do zabiegu. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja oraz wykonanie testu płatkowego. Przed zabiegiem należy zaniechać stosowanie kremów, które zawierają filtry na obszarze zabiegowym. Zaleca się również na około cztery tygodnie przed planowanym zabiegiem rezygnację z usuwania owłosienia wraz z cebulką włosa gdyż takie postępowanie może wpłynąć na efekty uzyskiwane dzięki IPL. Na około 24 godziny przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu. Przed zabiegiem nie należy również wykonywać inwazyjnych zabiegów takich jak głębokie peelingi chemiczne.

Efekty wykonania zabiegu depilacji laserem IPL

Zabieg przy użyciu IPL zapewnia gładką skórę, która jest pozbawiona włosów. Co więcej IPL wpływa korzystnie na redukcję przebarwień i innych zmian skórnych. Efekty uzyskane dzięki intense pulsed light są długoterminowe, a osoba po zabiegu nie musi podejmować innych działań mających na celu usuwanie włosów z powierzchni skóry przez długi czas. Do uzyskania pełnego i oczekiwanego efektu zaleca się wykonanie serii zabiegów z zachowaniem ustalonej przerwy czasowej.

Przeciwwskazania do wykonania depilacji IPL

Warto wiedzieć, że do wykonania zabiegu usuwania włosów IPL istnieją pewne przeciwwskazania. Należą do nich między innymi: okres ciąży i karmienia piersią, bielactwo, epilepsja, opryszczka, łuszczyca. Zabiegu nie należy przeprowadzać u osób chorujących na nowotwory oraz u osób, u których w rodzinie występował czerniak skóry. Zabiegu nie można wykonać u osób, które posiadają rozrusznik serca, implanty metalowe oraz wkładki silikonowe w okolicy miejsca zabiegowego. Zabiegowi IPL nie mogą poddać się osoby, które przyjmują niektóre preparaty, w tym leki i zioła fotouczulające. Co więcej zabiegowi nie mogą poddać się osoby posiadające rany, wypryski, poparzenia oraz infekcje w miejscu poddawanemu zabiegowi IPL.

Możliwe skutki uboczne w miejscu przeprowadzania zabiegu IPL

Zabieg IPL jest zabiegiem bezpiecznym dla zdrowia. Natomiast w przypadku skóry wyjątkowo wrażliwej niekiedy po zabiegu mogą wystąpić miejscowe zaczerwienienia. Na szczęście jest to podrażnienie chwilowe i zazwyczaj zanika samoistnie w ciągu kilku godzin od wykonania zabiegu. Pacjenci, którzy wykonali depilację IPL powinni również pamiętać o odpowiednim postępowaniu po zabiegowym.

Zobacz więcej  Przeszczep włosów - kto może skorzystać z zabiegu?

Najczęściej zadawane pytania dotyczące depilacji IPL

Czy zabieg jest bolesny?

IPL to zabieg całkowicie bezbolesny, aczkolwiek bezpośrednio po samym zabiegu skóra w obszarze zabiegowym może być lekko drażliwa i zaczerwieniona. Objawy te nie są jednak związane z odczuwaniem nasilonego bólu.

Ile zabiegów należy wykonać by uzyskać pożądany efekt?

Aby uzyskać pełen efekt najlepiej wykonać od 4 do 6 zabiegów oddzielonych przerwą czasową, która zazwyczaj wynosi około 3-4 tygodnie. Jednakże zarówno ilość zabiegów oraz okres przerwy pomiędzy nimi jest ustalana indywidualnie podczas konsultacji. Sam zabieg w zależności od obszaru zabiegowego trawa od 10 minut do pół godziny.

Jak długo utrzymują się efekty usuwania owłosienia IPL?

Warto wiedzieć, że po zakończeniu zalecanej serii zabiegów IPL można usunąć ale od 86 do 96% owłosienia z miejsca zabiegowego. Z czasem włosy zaczną odrastać gdyż zabieg nie daje permanentnego efektu. Jednakże uzyskane efekty po całej serii są długo terminowe. Pojawienie się nowych włosów jest kwestią ściśle powiązaną z indywidualnymi predyspozycjami danej osoby. Jeśli po długim czasie od zabiegów pojawi się owłosienie zalecane jest wykonanie dodatkowego zabiegu IPL.

Czy zabieg IPL jest bezpieczny?

Przed zabiegiem odbywa się konsultacja podczas, której specjalista określa czy zabieg jest bezpieczny dla danej osoby. Jeśli zabieg z jakiegoś powodu wiąże się z ryzykiem nie zostanie on przeprowadzony w celu uniknięcia niepożądanych efektów. W trosce o swoje bezpieczeństwo warto zdecydować się na wykonanie depilacji IPL w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. Wówczas zyskujemy pewność dotyczącą kwalifikacji osoby przeprowadzającej zabieg, sterylności oraz sprzętu wykorzystywanego w trakcie zabiegu. Natomiast jeżeli po zabiegu wystąpi u danej osoby jakakolwiek niepokojąca reakcja należy natychmiast skonsultować ją z osobą, która wykonała zabieg.

Jak pielęgnować miejsce po wykonanym zabiegu?

Każda osoba po depilacji IPL musi przez pewien czas przestrzegać pewnych reguł. Przede wszystkim na skórę można nałożyć preparaty i kremy, które zostały wcześniej skonsultowane ze specjalistą, który przeprowadzał zabieg. Przez co najmniej 2 tygodnie od daty wykonania zabiegu należy zrezygnować z korzystania z solarium i intensywnego opalania się. Po zabiegu należy unikać także sauny i basenów. Co więcej przez tydzień po depilacji IPL należy unikać gorących kąpieli, golenia, tarcia skóry, a także unikać wykonywania peelingu. Ponadto zaleca się przez co najmniej dwa dni od IPL spożywanie około 2 litrów wody na dzień.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop