Blog

Metoda fue artas – dlaczego warto?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Transplantacja włosów jest zabiegiem, który z roku na rok zyskuje na popularności. Poddają się mu zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Jest wiele przyczyn łysienia, jednak jedyną skuteczną metodą jest transplantacja. Dlatego też powstają coraz nowocześniejsze metody na przeszczep włosów. Obecnie innowacyjnym, najbezpieczniejszym i najmniej bolesnym sposobem jest użycie robota ARTAS. Współpracuje on z lekarzem i zajmuje się czynnościami, które są o wiele mniej dokładne w wykonaniu manualnym. Dlaczego warto zdecydować się na robot ARTAS? Oto 7 powodów.

ZNIKOMA BOLESNOŚĆ

Dotychczasowe metody transplantacji wiązały się z bólem. Nawet jeśli zabieg był wykonywany w znieczuleniu, to gojenie się blizny i odbudowa tkanki były niekomfortowe i powodowały ból. Robot ARTAS pobierana mieszki włosowe i przygotowuje nacięcia w miejscu odbiorczym. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Robot działa szybko i precyzyjnie. Pacjent nie odczuwa bólu podczas zabiegu, a także po zabiegu. Jest to metoda małoinwazyjna w porównaniu do metody STRIP, w której wycinany jest pasek skóry głowy.

NAJLEPSZE EFEKTY

Dzięki inteligentnym algorytmom, robot skanuje obszar skóry wybierając najlepsze włosy do przeszczepu. Stąd można być pewnym, iż dobór mieszków włosowych przez robota ARTAS będzie najlepszy. Manualna metoda uniemożliwia sprawdzenie włosów do przeszczepu w takim stopniu, jak robi to ARTAS. Przy zabiegu z robotem Pacjent ma pewność, że mieszki włosowe przeznaczone do transplantacji nie będą uszkodzone.
Ponadto robot dokonuje nakłuć, w których później lekarz umieszcza materiał pobrany do transplantacji. ARTAS unika tym samym miejsc, w których już znajdują się mieszki włosowe. To najdokładniejsza metoda przeszczepu włosów. Rosnące włosy będą silne i dadzą naturalny efekt. Można je będzie modelować, farbować i poddawać innym zabiegom fryzjerskim.

Co ciekawe zabieg ten jest tak mało obciążający dla organizmu, że będą mogły z niego korzystać nie tylko pacjenci łysiejący z powodu problemów hormonalnych, a także osoby po poparzeniach, nowotworach, ciężkich stanach zapalnych skóry, z bliznami pooperacyjnymi.

Zobacz więcej  Bonadea – recepta online

KRÓTKI CZAS TRWANIA ZABIEGU

Transplantacja wykonywana metodą tradycyjną wiąże się z bardzo długim czasem trwania zabiegu. Specjalnie zaprogramowany robot ARTAS wykonuje tę samą pracę nie tylko bardziej precyzyjnie, ale również o wiele szybciej. Pobranie 1000 mieszków włosowych trwa tylko około godziny. Taki sam czas wystarczy by ARTAS stworzył około 2000 nakłuć w skórze, gotowych do transplantacji. To rewolucyjna zmiana. Transplantacja nigdy wcześniej nie trwała tak krótko.

ESTETYKA I KRÓTKA REKONWALESCENCJA

Brak blizn oraz widocznych śladów po zabiegu sprawia, że pacjent nie musi borykać się ze złym wyglądem skóry głowy do momentu zagojenia. Po przeszczepie dokonywanym przy pomocy robota ARTAS, mikroskopijne blizny są praktycznie niewidoczne. Pacjent nie potrzebuje długiej rekonwalescencji ( trwa ona około 3 dni). Osoba poddana transplantacji może powrócić do codziennego życia, pracy i normalnej aktywności już kilka dni po zabiegu. To znacznie ułatwia całą procedurę związaną z przeszczepem włosów. Otoczenie pacjenta może wręcz nie zauważyć, że poddał się on zabiegowi.

EFEKT WIDOCZNY PRZED ZABIEGIEM

Wiele osób zastanawiających się nad tym, czy zdecydować się na przeszczep włosów martwi się, iż efekt nie będzie zadowalający. Przy zabiegu FUE ARTAS jeszcze przed samym zabiegiem tworzony jest model 3D głowy pacjenta. Pacjenci nie muszą się już przejmować tym, iż zabieg źle wpłynie na ich wygląd, mogą zobaczyć efekty jeszcze zanim przeszczepią włosy.

OWOCNA WSPÓŁPRACA CZŁOWIEKA I MASZYNY

Lekarz dokonując pobierania mieszków włosowych przez kilka godzin męczy się. Jego ruchy z czasem mogą nie być aż tak precyzyjne jak na początku. Ma to ogromny wpływ na rezultat zabiegu. W takich przypadkach zazwyczaj dochodzi do uszkodzenia części materiału pobranego do transplantacji. Zdarzają się także inne błędy wynikające ze zmęczenia dłoni. Robot ARTAS zastępuje lekarza i mechanicznie, szybko oraz precyzyjnie przechodzi przez wszystkie etapy wymagające ciągłego skupienia i dokładności. Dzięki temu zarówno pobranie mieszków włosowych jak i stworzenie nakłuć przebiegają bezproblemowo oraz z uniknięciem błędów. Pracę robota przez cały czas nadzoruje lekarz, nie ma więc miejsca na pomyłki. Metoda z wykorzystaniem robota ARTAS jest o wiele bardziej bezpieczna i skuteczna.

Zobacz więcej  Swędzenie skóry głowy i wypadanie włosów: Przyczyny i skuteczne sposoby radzenia sobie z tym problemem

MAŁA INWAZYJNOŚĆ

Zabieg transplantacji włosów z wykorzystaniem robota ARTAS charakteryzuje się małą inwazyjnością. Robot już pobierając mieszki włosowe do przeszczepu, działa tak, aby nie zaburzyć naturalnego wyglądu. Nakłucia, w których zostaną umieszczone mieszki włosowe są tworzone tak, by były idealnie rozmieszczone i nie ingerowały w strefy, w których znajdują się zdrowe mieszki włosowe. Miejsca do wszczepiania włosów mają optymalną głębokość i wielkość.

Jest mnóstwo argumentów, które udowadniają, iż to właśnie najnowocześniejsza metoda transplantacji z wykorzystaniem robota ARTAS jest najlepsza. Szybkość, nieinwazyjność, krótki czas rekonwalescencji i najlepsze efekty, to czynniki sprawiające, iż wielu pacjentów ufa robotowi ARTAS.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop