Blog

Ujędrnienie brzucha – jak wybrać zabiegi na brzuch

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Ujędrnienie brzucha – jak wybrać zabiegi na brzuch

Zabiegi na brzuch oferowane przez dzisiejszą medycynę estetyczną z każdym dniem zyskują na popularności. Jest to po części skutek wyidealizowanych reklam, które propagują płaski brzuch o gładkiej skórze, gdzie na cellulit nie ma miejsca. Możliwość wykonania zabiegu pozwala nam na wyszczuplenie brzucha i pozbycie się kompleksów związanych z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Nie tylko jednak kompleksy powodują chęć pozbycia się nadmiaru tłuszczu w obszarze brzucha. Warto pamiętać przede wszystkim o swoim zdrowiu, któremu niestety nadmiarowe kilogramy szkodzą, szczególnie w połączeniu z innymi dolegliwościami. Przykładową sytuacją są problemy z tarczycą, przy których do wyboru od lekarza dostajemy regularne przyjmowanie leków lub zrzucenie nadmiaru masy ciała. Większość osób decyduje się na mniej inwazyjną w organizm metodę, jak właśnie zabieg medycyny estetycznej, jeśli naturalne sposoby się nie sprawdzają.

W artykule zostały przedstawione przyczyny, które powodują nadmiar tkanki tłuszczowej w obszarach brzucha, a także dostępne zabiegi na brzuch proponowane przez dzisiejszą medycynę estetyczną. Na końcu znajdują się domowe sposoby na redukcję tkanki tłuszczowej, które przemawiają do osób głównie niezdecydowanych czy obawiających się zabiegu.

Duża ilość komórek tłuszczowych – przyczyny

Do najczęstszych przyczyn nadmiaru tkanki tłuszczowej należy nieprawidłowy styl życia. Niezdrowe jedzenie oraz brak aktywności fizycznej powoduje, że tkanka tłuszczowa w naszym organizmie pokrywa coraz to więcej obszarów, a włókna kolagenowe odchodzą na drugi plan. Jedzenie, które zawiera ogromną ilość tłuszczów i węglowodanów, i które nie dostarcza innych wartości odżywczych jest głównym powodem.

Może mieć to związek również z chorobami współistniejącymi. W takim przypadku warto jest wybrać się na szereg badań, które pozwolą wykluczyć ewentualne dolegliwości. Często próbujemy pozbyć się nadmiaru tłuszczu z naszego organizmu, niestety przez współistniejące dolegliwości nie jesteśmy w stanie samodzielnie tego dokonać.

Medycyna estetyczna – dostępne zabiegi na brzuch

W mediach oraz Internecie niejednokrotnie napotykamy reklamowane zabiegi ujędrniające brzuch lub zabiegi wyszczuplające brzuch. Warto jednak przed wybraniem odpowiedniej kliniki, w której ofercie jest redukcja tkanki tłuszczowej w obszarze brzucha, poczytać opinie i sprawdzić dostępny w klinice sprzęt, którym lekarze się posługują. To właśnie od kwalifikacji lekarza oraz odpowiedniego sprzętu medycznego zależy skuteczność zabiegu i bezpieczeństwo dla zdrowia.

Po wybraniu kliniki należy zdecydować się na konkretny zabieg wyszczuplający. Oczywiście odpowiednią metodę wybierze dla nas lekarz medycyny estetycznej, będzie ona najmniej inwazyjna dla organizmu i najbardziej skuteczna. Lekarz oprze swoją decyzję na badaniu, wywiadzie, stanie naszego organizmu i innych czynników, nie ignorując przy tym potrzeb pacjenta. Warto jednak przed zabiegiem poczytać trochę o dostępnych możliwościach, by bezstresowo móc cieszyć się całym przebiegiem spadku masy ciała.

Zobacz więcej  Siniaki na nogach: Jaki powstają i jakie są przyczyny krwiaków? Odkryj skuteczną maść na siniaki!

Poniżej przedstawione zostały najczęściej spotykane i najbardziej popularne zabiegi na brzuch z zakresu medycyny estetycznej:

  • Kriolipoliza

Krolipoliza opiera się na reakcji komórek tłuszczowych na niską temperaturę. Powoduje ona stan zapalny tkanki podskórnej w okolicach brzucha, co z kolei całkowicie eliminuje komórki tłuszczowe. Po komórkach pozostaje tłuszcz, który transportowany jest do krwi i limfy. Na koniec transportowany tłuszcz poddawany jest metabolizmowi. Zabieg jest w pełni bezpieczny dla zdrowia i skóry, a także pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej o 25%. Jest bezinwazyjny i nie wymaga nawet miejscowego znieczulenia. Jedynymi zaleceniami, które mogą pojawić się po zabiegu to unikanie przez okres tygodnia bardzo intensywnych ćwiczeń fizycznych. Nie trzeba natomiast rezygnować z innych aktywności, można od razu wrócić do swoich codziennych obowiązków.

  • Liposukcja laserowa

Liposukcja polega na odsysaniu tłuszczu. W tym zabiegu skóra poddawana jest działaniu kaniuli ze światłowodem lasera. Laser eliminuje tkankę tłuszczową poprzez jej rozpuszczenie, a która następnie podlega odessaniu. Zaletami w tej metodzie jest koagulacja okolicznych naczyń, która zmniejsza uraz dla pacjenta oraz ujędrnienie skóry w okolicy brzucha. Przed rozpoczęciem zabiegu na brzuchu rysowane są miejsca, z których zostanie odessany nadmiar tkanki tłuszczowej. Pacjent otrzymuje również odpowiednie środki znieczulające, któremu poddawane są wybrane partie ciała.

Zabiegowi niestety nie mogą poddać się osoby, które zmagają się z cukrzycą, chorują na choroby serca i układu krążenia, w tym zaburzenia krzepnięcia krwi. Warto pamiętać, że nie koliduje z innymi zabiegami chirurgicznymi, które mają na celu usunięcie nadmiaru skóry pozostałego po pozbyciu się tkanki tłuszczowej. Powikłania po zabiegu liposukcji są niewielkie. W okolicy brzucha będzie można zauważyć małe rany, które nie będą potrzebowały szwów. Czas zabiegu podawany jest orientacyjnie, ze względu na brak pewności na reakcję pacjenta po znieczuleniu. Niektóre osoby, których organizm będzie wymagał więcej czasu na całkowite dojście do normalnego stanu będą potrzebowały go więcej i będą musiały przez kilka dni odpoczywać, inne natomiast będą w stanie prawie natychmiast wrócić do codziennych obowiązków.

  • Lipoliza iniekcyjna

Jest to zabieg polegający na wstrzyknięciu substancji o działaniu lipolitycznym w okolice brzucha. Substancja o działaniu lipolitycznym ma na celu pobudzić rozpad komórek tłuszczowych. Jest to dobre rozwiązanie również w przypadku chęci pozbycia się cellulitu, ponieważ efektem ubocznym jest zmniejszenie i wygładzenie tkanki tłuszczowej. Lipoliza iniekcyjna spowoduje powstanie miejscowego stanu zapalnego, który oczywiście będzie w pełni kontrolowany przez lekarza. Ustępuje on po kilku dniach, a zabieg najczęściej jest powtarzany 3-4 razy w odstępie 4 tygodni. Do substancji używanych do wykonania tego zabiegu zaliczamy: deoksycholan oraz fosfatydylocholinę. Do wskazań pozabiegowych najczęściej należy delikatny masaż okolic brzucha. Jeśli natomiast mowa o powikłaniach, trzeba spodziewać się obrzęku, lekkiego bólu, zaczerwienienia lub świądu skóry w okolicy poddawanej redukcji.

  • Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa polega na podskórnym podawaniu substancji o działaniu lipolitycznym. Pozwalają one rozpuścić zaległy w obszarach brzucha tłuszcz. Następnie organizm stopniowo je wchłania i w odpowiedni sposób metabolizuje. Warto również wspomnieć o stosowanych w tym zabiegu substancjach. Jest to między innymi: L-karnityna (odpowiadająca za transport kwasów tłuszczowych oraz za przyspieszenie ich metabolizmu), fosfatydylocholina (która rozkłada trójglicerydy na glicerol i wolne kwasy tłuszczowe) oraz deoksycholan (który bierze udział w rozbijaniu komórek tłuszczowych).

Zobacz więcej  Wysypka na piersiach i ból w obrębie piersi

Powyżej wymienione zabiegi na brzuch są oczywiście w pełni bezpieczne dla zdrowia, jeśli zostały wykonane przez wykwalifikowanego lekarza korzystającego ze sprzętu wysokiej jakości.

Po jakim czasie pojawią się oczekiwane rezultaty?

Medycyna estetyczna ma to do siebie, że efekty widoczne najczęściej są albo w bardzo krótkim czasie od wykonania zabiegu, albo natychmiast. Również szczyci się wysoką skutecznością. W zależności od zabiegu skóra poddawana jest różnym modyfikacjom. Stosowanie się do pozabiegowych zaleceń lekarza pomoże w szybszym osiągnięciu oczekiwanego efektu.

Po powyższych zabiegach możemy spodziewać się efektów natychmiast, należy jednak mieć na uwadze, że może zdarzyć się konieczność wykonania serii zabiegów (w zależności od ilości tkanki tłuszczowej oraz zdrowia fizycznego osoby). Zabiegi na brzuch charakteryzują się jednak trwałym efektem wyszczuplenia, dzięki czemu dbając o nasze ciało po zabiegu nie zmieni się ujędrnienie brzucha i elastyczność skóry.

Domowe sposoby na spalanie tkanki tłuszczowej – domowe zabiegi odchudzające

Przed udaniem się na zabieg, warto wypróbować domowe sposoby na spalanie tkanki tłuszczowej. Wymagają one oczywiście większego wysiłku oraz samodyscypliny od nas samych, jednak satysfakcja z efektów, a także wzrost ilości energii i wzmocnienie ciała spowodują z kolei o wiele lepsze samopoczucie. Można uzyskać doskonałe efekty pracując samemu w domu lub pod okiem lekarza wykonywać zalecone czynności.

Najważniejszą rolę odgrywa dieta. Powinna ona być zdrowa i zrównoważona. Przede wszystkim należy wykluczyć wszelkiego rodzaju fast foody, które jedynie wzmagają apetyt i dostarczają organizmowi pustych kalorii. Warto wspomnieć, że korzystając z szybkich restauracji raz na jakiś czas nie zaburzamy naszej diety. Mowa tutaj o regularnym spożywaniu tłustych posiłków, które nie przybliżą nas do spadku masy ciała.

Również należy zapewnić organizmowi odpowiednią ilość aktywności fizycznej. Jedni zdecydują się na kilka treningów w tygodniu pod okiem trenera personalnego, innym wystarczy 20 minut ćwiczeń dziennie w domowym zaciszu. Jeśli ćwiczenia nie sprawiają nam przyjemności, warto jest zamienić suche ćwiczenia na inny rodzaj aktywności. Jazda rowerem, na rolkach lub spacer szybkim tempem również się sprawdzi w takiej sytuacji.

Zobacz więcej  Operacja podniesienia pośladków: plastyka w modelowaniu idealnego kształtu – sprawdź, jak osiągnąć efekt liftingu!

Wiadomo już od dawna, że długotrwały stres powoduje wiele niepożądanych efektów w naszym organizmie. Najlepiej na czas redukcji tkanki tłuszczowej odpuścić sobie zbyt dużą ilość pracy i stresujących sytuacji i zadbać również o zdrowie psychiczne. Stres będzie powodował napięcie, a żeby go rozładować najczęściej będziemy sięgali po produkty pełne cukrów i kalorii. Oprócz redukcji stresu, trzeba pamiętać o odpowiedniej ilości snu w nocy. Spędzanie w łóżku minimum ośmiu godzin nie jest przereklamowane. Nie powinno zamieniać się pełnego, ośmiogodzinnego snu na nowoczesne rozwiązania, które promują spanie kilka razy w ciągu doby określoną ilość czasu. Niepełny sen powoduje większą produkcję hormonów odpowiedzialnych uczucie sytości i poczucie głodu. Jeśli nie prześpimy odpowiednio nocy, następnego dnia będzie bardzo ciężko powstrzymać się od sięgania po słodkie przekąski i tłuste potrawy.

Należy natomiast pamiętać, że mimo naszych starań i sumiennego wykonywania poleceń oraz trzymania się restrykcyjnej diety nie zawsze będziemy w stanie samodzielnie i w naturalny sposób pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Na takie przypadki najczęściej wpływ na genetyka lub inne choroby współtowarzyszące. Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie i możemy udać się do lekarza medycyny estetycznej na zabiegi wyszczuplające, zmniejszające ilość komórek tłuszczowych w przypadku brzucha.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop