Blog

Twin Light – niesamowity zabieg

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Twinlight jest zabiegiem laserowym, który pozwala osiągnąć niesamowite efekty kosmetyczne i estetyczne już na jednej sesji. Cały zabieg składa się z 2 etapów. Do jego wykonania używane są dwa lasery. Jego zamienną nazwą jest remodeling skóry.

Innowacyjny zabieg doskonale modeluje skórę od wewnątrz na poziomie komórkowym, efektem jest niesamowita poprawa jej wyglądu i wyraźny wzrost witalności. Po zmarszczkach i przebarwieniach nie ma śladu, a na ich miejscu pojawia się nowa jedwabista skóra, która na długo zachowuje swoje właściwości. Dzięki zabiegowi Twinlight możesz stawić czoła upływającemu czasowi.

 

Czym dokładnie jest zabieg Twinlight?

Twinlight to nic innego jak odmładzanie z wykorzystaniem laserów. Stosuje się go u osób, które pragną odmłodzić i ujędrnić swoją skórę podczas jednego zabiegu. Do jego wykonania używane są dwa lasery, które działają na skórę w swój charakterystyczny sposób, uzupełniając się przy tym. Zabieg ten powoduje, że skóra zostaje odmłodzona. Pacjenci uwielbiają ten zabieg ze względu na to, że jedna sesja metodą twinlight jest w stanie zapewnić im efekty podobne do trudniejszych zabiegów, które trzeba powtarzać kilka razy.

 

Przebieg i etapy zabiegu Twinlight

Zabieg Twlight składa się z dwóch etapów, które są przeprowadzane za pomocą dwóch odrębnych laserów, które wzajemnie się uzupełniają.

Etap pierwszy ma na celu ujędrnienie skóry. Podczas tego etapu lekarz tworzy na skórze mikrouszkodzenia, używając do tego jednego z laserów. Powstałe uszkodzenia powodują, że zdrowa skóra zostaje pobudzona do działania i rozpoczyna intensywną pracę regeneracyjną, dzięki czemu skóra zostaje przebudowana. Dodatkowo, ciepło, które jest wytwarzane przez laser wywiera korzystny wpływ na poluzowane włókna kolagenowe, jednocześnie sprawiając, że wytwarzane są nowe tkanki skórne.

Etapem drugim jest peeling laserowy, który powoduje przebudowanie warstwy skóry. Złuszczanie naskórka powoduje pobudzenie tkanek do odnowy zasobów kolagenu. Dodatkowo laser od razu eliminuje uszkodzone tkanki, dzięki czemu procesy gojące zachodzą o wiele szybciej. W efekcie przebarwienia zostają zlikwidowane, koloryt skóry ulega poprawie, zmarszczki zostają wygładzone, a blizny zredukowane. Etap drugi jest dodatkowo wspomagany poprzez efekty etapu pierwszego.

Obydwa etapy zabiegu są bezbolesne. Podczas pierwszego etapu może pojawić się jedynie wrażenie niedokuczliwego ciepła. W drugiej części zaś używana jest dysza chłodząca, która zapewnia pacjentowi wysokie poczucie komfortu.

Zobacz więcej  Komórki macierzyste - za co je kochamy

Czas trwania zabiegu wynosi około godzinę.

 

Efekty zabiegu

Zabieg laserowy Twinlight oddziaływuje na wygląd oraz kondycję skóry. Zabieg pozwala pozbyć się zmarszczek oraz blizn po trądziku. Dodatkowo powoduje, że skóra staje się jędrna i elastyczna oraz przywraca jej młody wygląd. Dzieje się tak za sprawą pobudzenia organizmu do produkcji kolagenu, którego z wiekiem zaczyna brakować w skórze człowieka. To właśnie kolagen jest odpowiedzialmy za zdrowy i młodzieńczy wygląd.

Dzięki pobudzaniu do odnowy głębokich warstw skóry nie tylko następuje wypełnienie zmarszczek. Wygląd skóry ulega znacznej poprawie, staje się ona o wiele bardziej jędrna i napięta, a jej koloryt jest wyrównany i wygląda o wiele zdrowiej. Odmładzanie laserowe Twinlight jest przeznaczone dla osób, które zmagają się z problemem wiotczenia skóry, zbędnymi fałdkami, opadaniem owalu twarzy i powiek, zmniejszoną elastycznością.

W efekcie pacjent otrzymuje wyraźnie młodszy, pełen świeżości i zdrowia wygląd twarzy.  Efekty są mocno zauważalne. Zabieg jest nieinwazyjny i w pełni bezpieczny, co niewątpliwie można uznać za jego kolejną zaletę.

Efekty zabiegu są zaskakujące i w pełni satysfakcjonujące, pojawiają się w ciągu 7 dni od zakończenia kuracji. Po i przed przystąpieniem do zabiegu lekarz udziela pacjentowi specjalistycznych rad, dzięki którym w pełni może przygotować się do zabiegu, a oczekiwane efekty będą fenomenalne. Gładka, rozjaśniona skóra, pozbawiona zmarszczek to niesamowity rezultat końcowy. typu.

 

Przed zabiegiem

Na tydzień przed przystąpieniem do zabiegu należy zrezygnować z wszelkiego rodzaju złuszczania skóry.

Na około miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania skóry – zarówno na słońcu, jak i na solarium. W dniu zabiegu nie powinno się wykonywać makijażu twarzy, ponieważ do jego przeprowadzenia niezbędna jest czysta skóra. Wskazane jest również odstawienie tłustych kremów.

Ze względu na zdrowie konieczne jest również odstawienie leków fotouczulających oraz sterydów. Oczywiście należy zrobić to po odpowiedniej konsultacji z lekarzem. Leków nie należy odstawiać samodzielnie!

Przed zabiegiem przeprowadzana jest również wizyta lekarska, podczas której omawiane są wszelkie szczegóły zabiegu oraz ewentualne przeciwwskazania oraz powikłania. Podczas tej wizyty pacjenci mogą rozwiać wszystkie swoje wątpliwości oraz zadawać pytania. Lekarz z chęcią odpowie na każde z nich oraz udzieli niezbędnych rad i wskazówek.

Przed przystąpieniem do zabiegu nie należy spożywać alkoholu ani leków, które powodują rozrzedzanie krwi, np. aspiryna.

Zobacz więcej  Czerwone rozstępy - przyczyny, zapobieganie, leczenie

 

Po zabiegu

Przez pierwszy tydzień po poddaniu się zabiegowi mogą występować widoczne zaczerwienienia, uczucie napiętego naskórka oraz jego złuszczanie. Jest to zupełnie normalne i nie należy się tego obwiać. Należy pamiętać o tym, aby w żaden sposób nie wspomagać ich kosmetykami. W okresie rekonwalescencji skórze niezbędne jest odpowiednie nawilżenie. Jednakże w tym celu należy stosować wyłącznie kosmetyki zalecone wcześniej przez lekarza.

Przez 4 tygodnie po zabiegu należy zrezygnować z opalania, na twarz zaleca się stosowanie filrów ochronnych.

Przez dwa tygodnie nie należy korzystać z sauny, a także nie zażywać gorących kąpieli. Po zabiegu wskazane jest stawienie się na wizytę kontrolną.

Pierwsze widoczne zmiany można dostrzec już po opuszczeniu gabinetu. Pozostałe zmiany skórne zachodzą jeszcze przez okres od 4 tygodni do 6 miesięcy.

 

Przeciwwskazania do zabiegu Twinlight

Przeciwwskazaniami do przystąpienia do zabiegu są:

 • Ciąża
 • Epilepsja
 • Cukrzyca
 • Niektóre zmiany wirusowe
 • Opalenizna
 • Trądzik
 • Łuszczyca
 • Posiadanie rozrusznika
 • Zaburzenia krzepliwości krwi
 • Nadciśnienie
 • Wirus HIV oraz AIDS
 • Żółtaczka typu B lub C
 • Bielactwo
 • Skłonność do powstawania bliznowców
 • Zażywanie leków powodujących rozrzedzanie krwi

Przed przystąpieniem do zabiegu obowiązkowo należy zapoznać się z wytyczonymi przeciwwskazaniami oraz skonsultować się z lekarzem, tak by odpowiednio przygotować się do zabiegu oraz wykluczyć niewskazane kosmetyki, leki i zioła. Nie należy się opalać (słońce, solarium przez 4 tygodnie przed zabiegiem.

 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg Twinlight przeznaczony jest dla osób, które pragną szybko i efektownie odmłodzić swoją skórę i przywrócić jej jędrność i elastyczność. Zabieg przynosi następujące korzyści:

 • Poprawia owal twarzy
 • Skutecznie likwuduje przebarwienia i redukuje nierównomierny koloryt skóry
 • Usuwa rozszerzone pory
 • Niweluje wiotkość skóry
 • Nadaje skórze jędrność i elastyczność
 • Zapewnia młodszy i świeższy wygląd

 

Odczuwalność zabiegu

Zabieg jest bezbolesny. Podczas pierwszej częsci pacjentowi może towarzyszysz uczucie ciepła. W drugim etapie zabiegu Twinlight skóra pacjenta jest cały czas chłodzona poprzez specjalną dyszę. Bezpośrednio po ukończeniu zabiegu skóra zaczyna delikatnue piec. Wrażenie to mija po kwadransie.

 

Bezpieczeństwo

Systemy laserowe wykorzystywane przeprowadzenia zabiegu są poddawane kompleksowym badaniom klinicznym, a ich efektywność i bezpieczeństwo jest potwierdzona naukowo. Laser wyposażony jest w technologię, dzięki której precyzyjnie dopasowuje parametry do zabiegów, co powoduje że w trakcie emisji fali świetlnej nie dochodzi do podgrzania sąsiednich tkanek, a emitowana energia jest zgodna z wybranymi parametrami.

Zobacz więcej  Jaka rola witamin w redukcji zmarszczek i poprawie stanu skóry?

W naszej klinice pracownikami są wyłącznie najlepiej wykwalifikowani specjaliści, którzy na co dzień zajmują się tego typu zabiegami. Nasza klinika jest ceniona przez pacjentów. Do pracy podchodzimy z pasją i sercem mając na uwadze bezpieczeństwo i estetykę powierzanej nam pracy. Decydując się na zabieg pod okiem naszych specjalistów nie musisz martwić się o swoje zdrowie. Dodatkowo, zapewniamy świetną atmosferę.

 

Czy zabieg można wykonywać o każdej porze roku?

Zabieg Twinlight można wykonywać o każdej porze roku pod warunkiem ścisłego zastosowania się do zaleceń lekarza. Bardzo ważne jest stosowanie kremów z bardzo wysokim fitrem, najlepiej SPF 50+ w celu ochrony skóry przed promieniowaniem UV, które może wywołać przebarwienia.

 

Procedura zabiegowa

1. Wstępna konsultacja

Pacjent zostaje umówiony na konsultację lekarską, podczas której lekarz omawia z nim wszelkie aspekty zabiegu, a w tym efekty, przeciwwskazania i zalecenia do stosowania przed i po zabiegu. Pacjent jest zobligowany, aby się do nich stosować, gdyż w przeciwnym wypadku efekty zabiegu mogą różnić się od zamierzonych. Podczas wizyty lekarz chętnie odpowie na wszystkie pytania jakie narodziły się w głowie pacjenta. W przypadku zażywania leków zaleci konsultację z lekarzem prowadzącym.

2. Opracowanie planu działania

Po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu lekarz umawia pacjenta na wykonanie zabiegu w dogodnym dla niego terminie. Zaleca wykonanie badań krwi, dzięki którym zarówno pacjent, jak i lekarz zyskają pewność, że przeprowadzony zabieg jest w pełni bezpieczny. Lekarz konstultuje z pacjentem otrzymane wyniki.

3. Przeprowadzenie zabiegu

Pacjent zostaje przygotowany do przeprowadzenia zabiegu. Następnie wykonywany jest pierwszy etap zabiegu polegający na tworzeniu mikrouszkodzeń skóry, dzięki którym skóra zostaje zmuszona do produkcji kolagenu oraz nowej, elastycznej warstwy skóry. Po wykonaniu tej części zabiegu, zostaje przeprowadzona część druga. W drugim etapie zabiegu, za pomocą lasera przeprowadzany jest peeling skóry, który złuszcza martwy naskórek, wyrównuje jej koloryt i powoduje, że wygląda na zdrowszą i odżywioną.

4. Wizyta kontrolna

Po przeprowadzonym zabiegu pacjent powinien zgłosić się na wyznaczoną wizytę kontrolną. Podczas wizyty lekarz ocenia efekty zabiegu.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop