Blog

Sylvie 20 – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Sylvie 20 – recepta online

Sylvie 20 to złożony preparat mający na celu wprowadzenie antykoncepcji hormonalnej.

Sylvie 20 – skład

Substancjami czynnymi w leku Sylvie 20 są etynyloestradiol w dawce 20 mikrogramów i gestoden w dawce 75 mikrogramów.

Tabletka dodatkowo zawiera takie składniki jak: laktoza jednowodna; wersenian sodowo-wapniowy; skrobia kukurydziana; magnezu stearynian powidon 25; sacharoza powidon 90 F; węglan wapnia makrogol 6000; talk glikolowy; wosk montana.

Etynyloestradiol jest w stanie hamować produkcję hormonu folikulotropowego przez przysadkę mózgową, który jest odpowiedzialny za uwalnianie komórek jajowych. Działanie to spowalnia również produkcję hormonu, który stymuluje organizm do produkcji komórki jajowej. Prowadzi to do niedoboru obu tych hormonów, co wpływa hamująco na owulację. Działanie antykoncepcyjne uzupełnia gestoden, który prowadzi do zmian w śluzie szyjkowym.

Sylvie 20 – dawkowanie

Opakowanie zawiera 21 tabletek powlekanych, każda tabletka oznaczona jest numerem symbolizującym dzień, w którym należy ją przyjąć. Należy zażywać jedną tabletkę raz dziennie, przed lub w trakcie posiłku oraz popijając płynem.

Jedna tabletka powinna być przyjmowana codziennie przez 21 dni. Opakowanie można następnie uzupełnić, zażywając 1 tabletkę dziennie po przerwie, która równa jest 7 dni. W tygodniu wolnym zwykle występuje krwawienie z odstawienia.

Wskazania do stosowania Sylvie 20

Jedynym celem zażywania leku Sylvie 20 jest zapobieganie ciąży. Antykoncepcja doustna to świetny sposób na zapobieganie ciąży. Przy prawidłowym stosowaniu prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest bardzo niskie.

Przeciwwskazania do stosowania Sylvie 20

Preparat Sylvie 20 nie powinien być przyjmowany w ciąży oraz w przypadku jej przypuszczenia. Ponieważ lek zawiera etynyloestradiol oraz gestoden należy wykluczyć uczulenie lub alergię na którykolwiek ze składników preparatu.

Bezwzględnie należy zrezygnować z leku, jeśli występował lub występuje zakrzep krwi w naczyniach w organizmie.

Zobacz więcej  Finasteryd i minoksydyl a łysienie

Nie stosować, jeśli wiadomo, że pacjentka ma zaburzenie, które wpływa na krzepliwość krwi – w tym czynnik V Leiden, niedobór białka C lub białka S, niedobór antytrombiny III.

Należy zrezygnować ze stosowania, jeśli obecny jest stan zwany hiperhomocysteinemią, cierpisz na wysoki poziom tłuszczów we krwi bądź wysokie ciśnienie krwi.

Należy odrzucić lek, jeśli pacjentka doznała zawału mięśnia sercowego, udaru lub wkrótce będzie mieć operację. Lek nie jest zalecany w przypadku dusznicy bolesnej i przemijającego napadu niedokrwiennego. Należy zrezygnować z leczenia w przypadku cukrzycy lub choroby tętnic obwodowych.

Ostrzeżenia dla leku Sylvie 20

Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty, a w razie wątpliwości należy się z nimi skontaktować. Działanie leku Sylvie 20 może się różnić w zależności od sytuacji. Jeśli pacjentka cierpi na którykolwiek z poniższych stanów, powinna poinformować o tym swojego lekarza: choroba Crohna lub inne przewlekłe choroby jelita grubego; toczeń rumieniowaty układowy i choroby wpływające na naturalny system obronny; zespół hemolityczno-mocznicowy; niedokrwistość sierpowata – choroba czerwonych krwinek; i hipertriglicerydemia.

Jeśli pacjentka jest bezpośrednio po porodzie, ma zwiększone ryzyko powstania zakrzepu krwi charakterystycznego dla skutków ubocznych tego preparatu. Wykluczone jest stosowanie leku, gdy pacjentka ma zapalenie żył pod skórą oraz kiedy pacjentka ma żylaki.

Sylvie 20, a ciąża

Kobiety w ciąży nie powinny przyjmować Sylvie 20. W przypadku podejrzenia, że pacjentka może być w ciąży, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Nie zaleca się stosowania leku Sylvie 20 podczas karmienia dziecka piersią.

Sylvie 20 – efekty uboczne

Jak każdy lek, Sylvie 20 może powodować działania niepożądane – chociaż nie zdarza się to u każdego. Skonsultuj się natychmiast z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy, zwłaszcza ciężkie i uporczywe skutki uboczne lub nagłe zmiany w stanie zdrowia. Osoby stosujące złożone hormonalne środki antykoncepcyjne są bardziej narażone na powstawanie zakrzepów krwi. Mogą pojawić się obrzęki w obrębie żył lub tętnic. Więcej informacji na temat zagrożeń związanych ze złożoną antykoncepcją hormonalną można znaleźć ulotce opisanego leku.

Zobacz więcej  Opóźnianie łysienia - sprawdź najskuteczniejsze metody

Sylvie 20 – interakcje

Przyjmując lek Sylvie 20, istnieje ryzyko, że nie będzie on działał tak dobrze, gdy jednocześnie przyjmowane są leki na padaczkę, gruźlicę, niektóre leki przeciwnadciśnieniowe, leki antydepresyjne, niektóre antybiotyki i leki przeciwwirusowe. Te grupy leków stymulują enzymy wątrobowe. Zwiększają one tempo pracy metabolizmu, co z kolei przekłada się na mniejszą siłę działania tabletki antykoncepcyjnej. Badania wykazały, że enzymy te mogą utrzymywać się w takim stanie przez co najmniej 4 tygodnie po przerwaniu terapii. Należy odczekać 4 tygodnie po zaprzestaniu terapii innymi lekami.

Jak uzyskać receptę online na Sylvie 20?

Istnieje wiele aptek internetowych, w których można otrzymać receptę na Sylvie 20. Ważne jest to, aby otrzymać gwarancję, że recepta będzie legalna. Umożliwia to placówka medyczna SkyClinic, która posiada własną stronę internetową.

Najlepszym sposobem na otrzymanie recepty na Sylvie 20 jest wizyta online u lekarza w SkyClinic i poproszenie go o weryfikację naszego stanu zdrowia. Lekarz oceni stan zdrowia, zaplanuje leczenie i wystawi receptę upoważniającą do zakupu przez internet, jeśli uzna to za stosowne. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop