Blog

Hastina 24 + 4 – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Hastina 24 + 4 – recepta online

Hastina 24 + 4 to “złożone”, doustne pigułki antykoncepcyjne, które są rodzajem antykoncepcji wykorzystującą hormony w celu zapobiegania ciąży. Metodę tę mogą stosować kobiety w każdym wieku, także karmiące piersią. Jest to najpopularniejsza forma antykoncepcji dla kobiet na świecie, ponieważ cechuje się wygodą i niskim ryzykiem.

Hastina 24 + 4 – skład

Hastina 24 + 4 to pigułka antykoncepcyjna, którą można zażywać, aby zapobiec ciąży. Każda z 24 różowych tabletek powlekanych zawiera niewielką ilość dwóch różnych hormonów żeńskich, tj. etynyloestradiolu i drospirenonu.

Cztery białe tabletki nie zawierają żadnych składników czynnych i służą jedynie do wytworzenia efektu placebo. Pigułka antykoncepcyjna zawierająca dwa hormony nazywana jest pigułką “złożoną”.

Hastina 24 + 4 – dawkowanie

Każda tabletka powlekana zawiera 0,02 mg etynyloestradiolu i 3 mg drospirenonu. Lek należy przyjmować codziennie, zgodnie z kierunkiem strzałek, tak jak wskazano na blistrze. Tabletkę połknąć w całości, popijając dużą ilością wody.

Należy pamiętać, aby codziennie przyjmować jedną tabletkę, najlepiej o tej samej porze. Jeśli nie stosowano dotychczas środków antykoncepcyjnych, należy zacząć dzień w pierwszym dniu miesiączki (dzień 1).

Po zakończeniu 24 tabletek zawierających hormony, należy przejść na tabletki “placebo”, które również znajdują się w opakowaniu na okres 4 dni. Następne opakowanie można rozpocząć od razu po zakończeniu poprzedniego.

Po zakończeniu jednego miesiąca poprzedniego leku, należy pierwszą tabletkę tego produktu przyjąć następnego dnia rano.

W przypadku przejścia z antykoncepcji wyłącznie progestagenowej należy rozpocząć stosowanie w dowolnym dniu cyklu miesiączkowego lub w dniu usunięcia hormonalnej wkładki wewnątrzmacicznej.

Po poronieniu w pierwszym trymestrze należy rozpocząć stosowanie od razu. Po utracie porodu w drugim trymestrze należy rozpocząć dawkowanie między 21 a 28 dniem po zdarzeniu. W przypadkach, gdy wystąpi opóźnienie, należy stosować dodatkową antykoncepcję mechaniczną przez pierwszy tydzień przyjmowania tabletek.

Wskazania do stosowania Hastina 24 + 4

Hastina 24 + 4 to antykoncepcyjny lek doustny, którego efekt jest uzyskiwany przez hamowanie owulacji i zmiany w endometrium, które zapobiegają implantacji zarodka.

Zobacz więcej  Botox, czyli toksyna botulinowa - usuwamy zmarszczki

Celem stosowania preparatu jest zapobieganie wystąpienia ciąży u kobiet przez stosowanie antykoncepcji hormonalnej.

Przeciwwskazania do stosowania Hastina 24 + 4

Przeciwwskazania do stosowania leku Hastina 24 + 4 obejmują przede wszystkim alergię lub nadwrażliwość na substancje czynne lub pomocnicze zawarte w składzie leku – drospirenon i etynylestradiol. Lek należy wykluczyć w przypadku żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej niezależnie od etiologii. Wykluczone jest stosowanie leku również w przypadku predyspozycji do takiej choroby, włącznie z tętniczym zaburzeniem zakrzepowo-zatorowym.

Leku nie powinny stosować kobiety, które cierpią na migreny z ogniskowymi objawami neurologicznymi. Preparat nie powinien być stosowany w jednostkach chorobowych związanych z naczyniami mózgowymi (udar), w cukrzycy z powikłaniami, przy wysokim nadciśnieniu tętniczym, w ciężkiej dislipoproteinemii, w chorobach związanych z wątrobą, nowotworami, guzami, w niewydolności nerek.

Preparat nie może być jednocześnie przyjmowany z parytaprewirem, ombitaswirem, rytonawirem, dazabuwirem.

Jeśli występują jakiekolwiek krwawienie z pochwy o nieznanej przyczynie, nie należy zażywać leku.

Ostrzeżenia dla leku Hastina 24 + 4

Jak najszybciej należy umówić się na wizytę u lekarza, jeśli występuje jeden z objawów zakrzepicy. W związku ze stosowaniem preparatu istnieje nieznacznie zwiększone ryzyko powstania zakrzepu w żyle lub tętnicy.

Czasami zakrzepy krwi mogą powodować poważne problemy, blokując naczynia krwionośne.

Należy mieć świadomość, że ogólne ryzyko powstania szkodliwego zakrzepu krwi przy stosowaniu preparatu Hastina 24+4 jest niskie.

Zakrzepy krwi mogą powrócić po udanym leczeniu. W takich przypadkach skutki zakrzepu krwi mogą być trwałe lub, bardzo rzadko, śmiertelne.

Ważne jest, aby pamiętać, że Hastina 24 + 4 może nie być dla danej pacjentki odpowiednia, jeśli wystąpią pewne objawy. Jeśli tak jest, warto porozmawiać ze swoim lekarzem, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, która tabletka będzie w danym przypadku odpowiednia.

Hastina 24 + 4, a ciąża

Lek Hastina 24 + 4 to lek hormonalny, którego stosowanie w ciąży jest przeciwwskazane. Nie należy stosować tego leku w przypadku podejrzenia ciąży – jeśli tak się stanie – konieczny jest kontakt z lekarzem.

Zobacz więcej  Wypukłe blizny przerostowe i keloidy - jak skutecznie pozbyć się ich i usunąć?

Hastina 24 + 4 – efekty uboczne

Częstymi działaniami niepożądanymi (mogą wystąpić u 1 na 10 osób) są wahania nastroju, ból głowy, nudności, ból piersi i problemy menstruacyjne, takie jak nieregularne miesiączki.

Niektóre osoby zgłaszały rzadkie działania niepożądane, które mogą obejmować depresję, nerwowość lub bezsenność. Inne możliwe działania niepożądane to zawroty głowy lub uczucie mrowienia. Dla niektórych osób skutkiem ubocznym jest migrena. Istnieje również zwiększone ryzyko wystąpienia żylaków i wysokiego ciśnienia krwi. Niektóre pacjentki zgłaszają wymioty, niestrawność, biegunkę, zapalenie żołądka, gazy jelitowe. Możliwy jest trądzik, świąd oraz wysypka. Czasem zdarza się ból pleców, ból kończyn bądź skurcze mięśni. Istnieje nieznacznie zwiększone ryzyko zapadnięcia na grzybicze infekcje pochwy, powiększenie piersi, łagodny nowotwór piersi, krwawienia z macicy, suchość pochwy i nieprawidłowy wymaz z szyjki macicy.

Hastina 24 + 4 – interakcje

Lek wchodzi w interakcję za następującymi lekami: ombitaswir, parytaprewir, dazabuwir. rytonawir, karbamazepina. Nie należy zażywać tego leku w połączeniu z fenytoiną, topamaksem, ryfampiną. Nie zaleca się stosowania z acetazolamidem, diamoxem, Lasixem, Renitecem, Felbamatem i Lamotrygina. Wszysatkie niedozwolone kombinacje leków należy sprawdzić w ulotce dołączonej do leku.

Jak uzyskać receptę online na Hastina 24 + 4?

Uzyskanie recepty online na lek Hastina 24 + 4 trwa kilkanaście minut. Można zrobić to w prosty sposób na stronie placówki medycznej SkyClinic. Specjalista sprawdza stan pacjentki, pyta o dane osobiste, a następnie dobiera lek i wypisuje receptę. Po jej wypisaniu, pacjentka może zamówić go pod dowolny adres. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop