Blog

Sutricon plastry – innowacja w walce z bliznami

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Sutricon plastry – innowacja w walce z bliznami

Blizny mogą tworzyć się na naszych ciałach z wielu powodów. Rany, wypadki, operacje, oparzenia, różne choroby, a zwłaszcza u młodych ludzi mogą pojawić się blizny potrądzikowe. Zwykle, gdy blizna jest dużych rozmiarów i występuje w widocznych miejscach o odcieniach innych niż odcień skóry, znacząco wpływając na wygląd i samopoczucie. Dawniej jedynym sposobem na pozbycie się blizn wydawał się być specyficzny lek. Obecnie istnieje wiele preparatów, które mogą w nieinwazyjny sposób zredukować niepożądane zmiany.

Silikon – idealny do leczenia blizn

Silikonowe leczenie blizn stało się w ostatnich latach coraz bardziej popularne. I jest dobry powód. Ponieważ nawet w przypadku blizn dojrzałych produkty silikonowe można uznać za profilaktyczne i terapeutyczne. Alternatywnie produkty silikonowe można nakładać bezpośrednio na skórę natychmiast po zamknięciu rany, a ich skuteczność została wykazana w wielu badaniach klinicznych.

Silikon to materiał biomedyczny powszechnie stosowany w różnych formach ze względu na swoje unikalne właściwości (biokompatybilność, trwałość itp.). W leczeniu i pielęgnacji blizn zazwyczaj dostarczany jest w postaci plastrów lub żeli.

Jakie silikonowe preparaty stosuje się do usuwania blizn?

Plaster silikonowy – W pełni przylega do skóry dzięki sile klejenia. Szczególnie nadają się na blizny zlokalizowane na płaskiej powierzchni ciała (np. brzuch, klatka piersiowa itp.) oraz pod ubraniem. Poprawia aktywność kolagenazy i przyspiesza mechanizm regeneracji tkanek.

Dodatkowo silikon skutecznie ogranicza nadmierne odparowywanie wody z naskórka (dostatecznie nawilżone tkanki), łagodzi dyskomfort w postaci bólu i swędzenia.

Żel silikonowy – Przeznaczony do wszystkich rodzajów blizn, szczególnie blizn na ruchomych częściach ciała (twarz, kolana, łokcie). Po nałożeniu żel tworzy na skórze cienką, przezroczystą, wodoodporną warstwę, chroniącą zdrową tkankę przed niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi.

Na jakiej zasadzie działają silikonowe plastry na blizny?

Chociaż mechanizm działania nie jest jeszcze w pełni poznany, wiele badań naukowych potwierdziło rolę i pozytywne działanie silikonu w leczeniu blizn. Preparaty silikonowe charakteryzują się wysoką biokompatybilnością tkankową, są całkowicie tolerancyjne na silikony i mogą być stosowane do skóry wrażliwej. Bardzo ważne jest systematyczne stosowanie aż do uzyskania pożądanego efektu. Plaster na blizny jest najskuteczniejszy w przypadku nowych blizn. Odpowiednio chronią nowo zagojone rany przed czynnikami zewnętrznymi. Plastry silikonowe można również stosować do leczenia starych blizn przerostowych. Jednak w żadnym wypadku nie należy go stosować na otwarte rany lub nowe oparzenia. Stosowanie preparatów silikonowych to najlepsza naukowo sprawdzona metoda leczenia blizn w warunkach domowych.

Plaster silikownow jest skuteczny w zapobieganiu i leczeniu różnego rodzaju blizn, w tym blizn pourazowych, pooparzeniowych i po cięciu cesarskim. Plaster jest bardzo łatwy w użyciu i skuteczny. Wcześniej zamiast plastrów stosowano maści, kremy z kwasem hialuronowym lub żele silikonowe.

Zobacz więcej  Trądzik pospolity: przyczyny, objawy i leczenie - skuteczna pielęgnacja skóry trądzikowej w walce o pozbycie się trądziku

Jak stosuje się plastry silikonowe na blizny?

Po zamknięciu rany zakłada się opatrunek z gazy silikonowej. Kuracja trwa od 2 do 6 miesięcy. Opatrunek silikonowy można stosować zaraz po zagojeniu i zagojeniu rany. Plaster dopasowuje się do rany, jego rozmiar jest wycinany i przyklejany do rany. Twórcy plastrów zalecają zmianę plastrów co 3 do 5 dni, ale zmiana plastrów każdego dnia da najbardziej efektywne rezultaty. Usuń plaster, oczyść bliznę łagodnym mydłem, pozwól jej całkowicie wyschnąć, a następnie ponownie nałóż plaster. Pamiętaj, aby usunąć plaster, gdy bierzesz prysznic. Dzięki plastrowi blizny stają się bardziej elastyczne, skóra staje się gładsza, a opuchlizna znika. Plastry silikonowe są bardzo wygodne w okresie poporodowym, nie powodują bolesnych i swędzących podrażnień. Skóra jest chroniona przed tarciem ubrań, które są odporne na kontakt z bakteriami i suchość skóry. Dzięki plastrowi nie tworzą się blizny przerostowe, a skóra może swobodnie oddychać. Plastry silikonowe są bezwonne, czyste i prawie niewidoczne. Ich efekty są wyraźnie widoczne po dwóch miesiącach prawidłowego stosowania. Widać błyszczące i słabo widoczne paski.

Sutricon silikonowe plastry zrewolucjonizowały walkę z bliznami

Plaster silikonowy Sutricon skutecznie poprawia wygląd i elastyczność blizn. Innowacyjna struktura na bazie żelu silikonowego ma takie same właściwości jak zdrowa ludzka skóra. Elastyczność, przepuszczalność tlenu, zapobieganie nadmiernej przeznaskórkowej utracie wody. Dzięki tym właściwościom plaster zmniejsza dyskomfort związany z bliznami, taki jak ból, swędzenie czy napięcie. Silikonowy plaster na blizny Sutricon przeznaczony jest do stosowania w leczeniu wszystkich rodzajów blizn. Redukują blizny, rozjaśniają i wygładzają. Skuteczność i bezpieczeństwo silikonów zostały potwierdzone w badaniach klinicznych. 95% użytkowników plastra Sutricon zgłosiło jego skuteczność. Krótko mówiąc, na blizny sutricon jest najlepszy. Na rynku dostępne są plastry w wymiarze 5 cm x 30 cm.

Zbawienne działanie silikonu

Silikon jest bardzo długą cząsteczką i jest również znany jako polimer krzemoorganiczny. Składają się z powtarzających się jednostek, naprzemiennych łańcuchów atomów krzemu i tlenu, które mogą być połączone z węglem lub wodorem.

Silikon jest czasami nazywany polisiloksanem. Są powszechnie używane do celów medycznych i kosmetycznych. Wynika to z doskonałego bezpieczeństwa użytkowania. Bardzo rzadko powoduje negatywne reakcje w organizmie, takie jak alergie kontaktowe. Alergia jednak zwykle objawia się wysypką, co jest znakiem, że należy zrezygnować z tej metody leczenia.

Chcesz walczyć z bliznami? Udaj się do Skyclinic!

Należy pamiętać, że naszym ciałem nie możemy eksperymentować. Dlaczego? Ponieważ nieodpowiednie preparaty mogą nam bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Silikonowe plastry na blizny powinny być produktami najwyższej jakości, jeżeli chcemy ich używać w sposób bezpieczny. W Skuclinic wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo naszych klientów, dlatego właśnie w sytuacji, gdy inne metody zawodzą, my się nie poddajemy i bliznom mówimy stanowcze nie! W jaki sposób to mówimy? Stosując Sutricon plastry silikonowe na blizny, które są najwyższej jakości. Dostępne są w formacie 5 cm x 30 cm, dzięki czemu możemy objąć nimi nawet długą bliznę! Nie to jest jednak najważniejsze. Dla nas jest najważniejsze bezpieczeństwo, dlatego zyskujecie pewność, że sutricon plastry silikonowe na blizny to produkty najwyższej jakości, pochodzące od sprawdzonego producenta i oryginalnie zapakowane!

Zobacz więcej  Septoplastyka nosa - czym charakteryzuje się ten zabieg?

Co jednak, jeżeli plastry silikonowe w naszym przypadku się nie sprawdzą lub mamy uczulenie na silikon? Nic straconego, możemy zdecydować się na inny z szerokiej gamy zabiegów, wykonywanych w Skyclinic. Zaliczają się do nich:

– Dermabrazja, czyli mechaniczne usuwanie naskórka wraz z górnymi warstwami skóry. Dzięki temu zabiegowi skóra jest wygładzona i szybciej się regeneruje.

– Zabiegi laserowe – laser stymuluje powstanie nowych włókien.

– Mezoterapia igłowa – zabieg z wykorzystaniem metod akupresury, ostrzykiwanie skóry, które poprawia jej kondycję.

– Hydrabracja – zabieg polegający na złuszczaniu naskórka, peeling przyspieszający tworzenie się nowych komórek.

Sutricon plastry – pewny i bezpieczny sposób na blizny

Silikon klasy medycznej został poddany specjalnym testom biokompatybilności i okazał się odpowiedni do zastosowań medycznych. Dzięki temu mogą być bezpiecznie stosowane przeciwko ludzkiemu organizmowi.

Dlatego nie kupuj preparatów niewiadomego pochodzenia, ponieważ mogą składać się ze składników, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Decydując się na plastry na blizny sutricon najlepiej kupić je u specjalisty i stosować również pod okiem wykwalifikowanego lekarza, który doradzi nam, w jaki sposób walczyć z bliznami.

Sutricon silikonowe plastry na blizny – krok po kroku

Tkanka bliznowata powstaje w wyniku naturalnego procesu gojenia po urazie skóry. Przyczynami mogą być na przykład operacja lub oparzenia.

Tworzenie się blizn to złożony proces. Zaczyna się, gdy skóra właściwa jest rozdarta. W tym momencie fibroblasty zaczynają wytwarzać kolagen, który uszczelnia ranę.

Kolagen to ważne białko, które utrzymuje jędrność i elastyczność skóry. Niestety tworzenie zbyt wielu ran podczas procesu gojenia prowadzi do powstania nieestetycznych blizn keloidowych.

Plastry silikonowe wspomagają regenerację tkanki bliznowatej na kilka sposobów. Jego działanie opiera się głównie na ochronie blizny przed agresjami zewnętrznymi.

Opatrunek silikonowy zwiększa zawartość wody w zewnętrznych warstwach skóry. Dzięki temu zapewnia wystarczającą ilość wody dla środowiska potrzebną do regeneracji skóry.

Korzystne warunki regulują wytwarzanie kolagenu przez fibroblasty. Plastry silikonowe na nowo zagojonych ranach mogą zapobiegać tworzeniu się blizn przerostowych, które są formacjami związanymi z nadmiarem kolagenu.

Zobacz więcej  Skuteczność lekkiego kremu w odmładzaniu cery trądzikowej

Terapeutyczne właściwości plastrów silikonowych są również związane z tworzeniem bariery ochronnej przed inwazją bakterii. Zakażenie prowadzi do nadprodukcji kolagenu i zahamowania regeneracji skóry.

Plastry silikonowe są odpowiednie na przebarwione lub wypukłe blizny. Mogą być stosowane w leczeniu blizn przerostowych i bliznowców. Na świeże rany zapobiegają powstawaniu nieestetycznych obrzęków.

Kiedy sutricon silikonowe plastry sprawdzą się najlepiej

Łatki silikonowe są zalecane na oparzenia i drobne urazy. Są na przykład doskonałymi rozwiązaniami w leczeniu blizn pooperacyjnych. Blizny po cięciu cesarskim. Plastry silikonowe są często polecane przez chirurgów plastycznych. Doskonale sprawdzą się również w przypadki większych blizn, o czym świadczy ich rozmiar – 5 cm x 30 cm.

Plastry silikonowe na blizny – jak je stosować?

Przed nałożeniem plastra należy upewnić się, że obszar skóry, który ma zostać nałożony, jest czysty i suchy. Nie powinno być na nim kremu ani maści.

Aby nakleić łatkę, usuń warstwę ochronną i nałóż ją na przyklejoną bliznę. Bandaże silikonowe należy nosić przez co najmniej 12 godzin dziennie.

W większości przypadków plaster może być używany przez około 3 dni. Produkty mogą się różnić. Z tego powodu prosimy o zapoznanie się z ulotką dołączoną do plastra przed nałożeniem go na bliznę.

Silikonowy plaster na bliznę należy nakładać przez co najmniej kilka tygodni. Stare blizny mogą wymagać dłuższego okresu leczenia.

Aby zmniejszyć widoczność blizn i osiągnąć zadowalające efekty, wymagana jest cierpliwość i regularne stosowanie. Nie wahaj się, aby przede wszystkim nie zobaczyć żadnych widocznych zmian. Opatrunek silikonowy to doskonałe rozwiązanie dla nowo zagojonych ran. Jednak absolutnie nie używaj go do otwartych ran.

Plastry silikonowe mogą być używane przez kilka dni. Pamiętaj, aby w tym czasie umyć podkładkę żelową. W przeciwnym razie nagromadzenie brudu i bakterii może podrażnić bliznę. Ma odwrotny skutek.

Plastry silikonowe na blizny – zasady bezpieczeństwa

W przypadku blizn po zabiegu z zastosowaniem plastra silikonowego należy odczekać do usunięcia szwu.

Czasami po nałożeniu plastra silikonowego u pacjentów może wystąpić wysypka lub inna reakcja alergiczna. W takim przypadku zaprzestań stosowania produktu i skonsultuj się z wykwalifikowanym lekarzem, aby wybrać najlepszą kurację.

Należy również pamiętać, że plaster powinien dokładnie przylegać do naszego ciała. Wymiar 5 cm x 30 cm świadczy o tym, że plaster może być stosowany przy większych bliznach. Można stosować go również na blizny małe – w celu dopasowania wielkości plastra, należy go przyciąć. Ten sposób leczenia blizn jest jednocześnie skuteczny i wygodny, silikonowe plastry sutricon dają wiele możliwości.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop