Blog

Prawdziwy hit na rynku depilacji – Depilacja laserowa vectus

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Prawdziwy hit na rynku depilacji – Depilacja laserowa vectus

Zazwyczaj wielu młodszych klientów zgłasza się do nas, ponieważ dokuczano im w szkole i takie problemy związane z nadmiernym owłosieniem mogą być przyczyną wielu przykrości. Zalecamy zarezerwowanie konsultacji z profesjonalistą przed przystąpieniem do IPL lub lasera. W niektórych przypadkach, depilacja woskiem może być lepszą opcją usuwania włosów.

Zabieg depilacji laserowej

Nie ma minimalnego wieku, w którym można rozpocząć zabiegi laserowe, IPL lub woskowanie, o ile włosy w ogóle rosną. Zalecamy jednak rozpoczęcie zabiegów trwałej redukcji owłosienia po okresie dojrzewania, ponieważ zmiany hormonalne w tym czasie mogą wpływać na wzrost włosów i stymulować je. Jeśli nie jesteś pewna, skonsultuj się z rodzicem, opiekunem lub lekarzem. Depilacja woskiem może być świetną opcją w każdym wieku!

Usuwanie owłosienia laserem vectus

Należy pamiętać, że aby skutecznie zredukować owłosienie, konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów. Większość klientów potrzebuje od 6 do 8 zabiegów, aby zredukować większość niechcianych włosów. Inne czynniki, takie jak rodzaj skóry i kolor włosów, również mają wpływ na liczbę zabiegów koniecznych do uzyskania rezultatów.

Laser diodowy

Światło emitowane przez laser jest pochłaniane przez pigment włosa – melaninę. Zamieniając się w ciepło, skutecznie niszczy mieszki włosowe, powodując trwałe usunięcie włosów. Chłodzenie skóry przed, w trakcie i po „wystrzeleniu” impulsu zapewnia komfort (usuwanie owłosienia bez bólu) i zapobiega poparzeniom skóry, nawet przy wyższych poziomach energii.

Korzyści z epilacji laserowej

Jest to skuteczna metoda usuwania owłosienia – widoczne usunięcie włosów (ok. 30%) już po pierwszym zabiegu. Depilacja laserowa eliminuje owłosienie na zawsze. Możesz zapomnieć o goleniu, depilacji czy woskowaniu. Nie będziesz musiał powtarzać czasochłonnych zabiegów usuwania owłosienia co kilka dni lub tygodni.

Laser vectus

Depilacja laserowa zapewnia szybkie efekty, czyli gładką skórę. Laser Vectus, (oprócz małej głowicy), posiada dużą głowicę, co oznacza, że włosy z większych partii ciała można usunąć znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnych małych głowic stosowanych do depilacji laserowej.

Zobacz więcej  Likwidacja ginekomastii

Skuteczne laserowe usuwanie owłosienia

To bezbolesna depilacja laserowa – długość wiązki lasera Vectus oraz system chłodzenia (głowica ze szkła szafirowego) zapewniają skuteczną redukcję bólu podczas depilacji, również w przypadku szczególnie wrażliwych obszarów ciała.

Skorzystaj z trwałego usuwania włosów

Jest to bezpieczne usuwanie owłosienia. Vectus to jedyny laser na świecie wyposażony w inteligentny czytnik, który mierzy poziom melaniny w skórze i dobiera optymalne parametry. Indywidualne ustawienia pozwalają na zastosowanie wyższych poziomów energii, minimalizując tym samym ryzyko poparzeń. W Studio Sante w Warszawie zabiegi depilacji laserowej Vectus wykonywane są wyłącznie przez doświadczonych kosmetologów.

Zminimalizowane skutki uboczne depilacji Vectus – nasadka Advanced Contact Cooling chłodzi skórę, zapobiegając poparzeniom. Dzięki depilacji laserowej Vectus możesz zapomnieć o wrastających włoskach i podrażnieniach skóry po depilacji. Depilacja laserowa jest metodą nieinwazyjną, działa miejscowo, nie naruszając delikatnej struktury skóry.

DEPILACJA LASEROWA VECTUS – REZULTATY

Podczas jednego zabiegu owłosienie redukowane jest o około 30%. Usuwamy włosy, które są w fazie anagenu, czyli aktywnej fazie wzrostu. Aby usunąć wszystkie włosy, musimy poczekać, aż pozostałe włosy wejdą w fazę wzrostu i wykonać kolejny zabieg depilacji laserowej. Uzyskanie pełnego efektu usunięcia owłosienia wymaga co najmniej serii 4 zabiegów co 5 tygodni. Po 2-3 tygodniach od zabiegu włosy zaczynają normalnie rosnąć, a następnie wypadają. Jest to naturalne zjawisko. Wraz z kolejnymi zabiegami odrasta coraz mniej włosów, które są również jaśniejsze i słabsze.

Laser medyczny vectus – przed i po

Skóra poddawana zabiegowi nie może być podrażniona ani sucha. W razie potrzeby należy przez kilka dni stosować emolienty (balsamy lub kremy nawilżające).

 • W dniu zabiegu należy zgolić golarką włosy z obszaru poddawanego zabiegowi.
 • Przed zabiegiem skóra powinna być umyta, czysta i pozbawiona wszelkich produktów.
 • Co najmniej cztery tygodnie przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej nie można wyrywać włosów pęsetą ani stosować innych metod depilacji (poza goleniem).
 • Pomiędzy zabiegami można golić lub przycinać włosy.
 • W dniu zabiegu najlepiej założyć luźną bawełnianą odzież, aby nie podrażnić skóry po depilacji.
 • Po zabiegu należy nałożyć na skórę krem nawilżający.
Zobacz więcej  Czy kaniula jest bezpieczniejsza od igieł w medycynie estetycznej?

 

Depilacja vectus – przeciwskazania

 • Przyjmowanie leków, suplementów i ziół, w tym fotouczulających
 • Witamina A i E powinna zostać odstawiona na 4 tygodnie przed zabiegiem.
 • Nagietek, hypericum należy odstawić na 2 tygodnie przed zabiegiem.
 • Witaminę C należy odstawić 2 dni przed zabiegiem.
 • Izotretynoiny (Reacutan, Izotek, Curacne) – osoby przyjmujące te leki mogą poddać się zabiegowi po 6 miesiącach od zakończenia terapii.
 • Antybiotyki (zabieg może być wykonany 2 tygodnie po zakończeniu antybiotykoterapii. W ciągu 2 tygodni po zabiegu nie można przyjmować antybiotyków).
 • nowotwory i choroby skóry
 • silna opalenizna
 • ciąża i karmienie piersią

 

Optymalne parametry zabiegu

Skóra poddawana zabiegowi nie może być podrażniona ani sucha. W razie potrzeby należy przez kilka dni stosować emolienty (balsamy lub kremy nawilżające).

 • W dniu zabiegu należy zgolić golarką włosy z obszaru poddawanego zabiegowi.
 • Przed zabiegiem skóra powinna być umyta, czysta i pozbawiona wszelkich produktów.
 • Co najmniej cztery tygodnie przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej nie można wyrywać włosów pęsetą ani stosować innych metod depilacji (poza goleniem).
 • Pomiędzy zabiegami można golić lub przycinać włosy.
 • W dniu zabiegu najlepiej założyć luźną bawełnianą odzież, aby nie podrażnić skóry po depilacji.
 • Po zabiegu należy nałożyć na skórę krem nawilżający.

 

Czy usunie włosy na stałe?

Zabieg laserowy może trwale zmniejszyć gęstość włosów lub trwale usunąć zbędne owłosienie.

Trwałe zmniejszenie gęstości włosów oznacza, że niektóre włosy odrosną po jednym kursie terapii, a pacjenci będą wymagać ciągłego leczenia laserem.

Trwałe usunięcie włosów oznacza, że żaden z włosów na leczonym obszarze nie odrośnie po pojedynczym kursie terapii i nie jest potrzebna ciągła terapia laserowa.

Na to, czy włoski zostaną usunięte na stałe, czy tylko zmniejszy się ich gęstość, wpływ mają:

koloru i grubości włosów poddawanych zabiegowi

kolor skóry pacjenta

Zobacz więcej  Termolifting Zaffiro - podaruj sobie piękny wygląd

rodzaju i jakości użytego lasera, oraz

kompetencji i wyszkolenia osoby obsługującej laser.

Jeśli jednak masz siwe włoski, które nie mają pigmentacji melaninowej, obecnie dostępne lasery nie działają.

Ile zabiegów będzie potrzebnych?

Liczba zabiegów, które będą potrzebne, zależy od typu skóry wg Fitzpatricka. Klasyfikuje on skórę według jej koloru, wrażliwości na słońce i skłonności do opalania.

Blada lub biała skóra, łatwo się opala, rzadko się opala (typy Fitzpatricka 1 i 2) Osoby z ciemnymi włosami mogą zazwyczaj uzyskać trwałe usunięcie włosów po 4-6 zabiegach co 4-6 tygodni. Osoby o jasnych włosach zazwyczaj osiągają tylko trwałą redukcję włosów i po wstępnym kursie leczenia mogą potrzebować 6-12 zabiegów w odstępie miesiąca.

Skóra jasnobrązowa, czasami piecze, powoli opala się na jasnobrązowo (typ 3) Osoby z ciemnymi włosami mogą zazwyczaj uzyskać trwałe usunięcie owłosienia stosując 6-10 zabiegów co 4-6 tygodni. Osoby o jasnych włosach zazwyczaj osiągają jedynie trwałą redukcję owłosienia i po wstępnym kursie leczenia mogą wymagać 3-6 powtórzeń zabiegów w odstępie miesiąca.

Skóra od umiarkowanie brązowej do ciemnobrązowej, rzadko ulega poparzeniom, dobrze się opala lub jest średnio brązowa (typ 4 i 5) Osoby z ciemnymi włosami mogą zazwyczaj uzyskać trwałą redukcję owłosienia stosując 6-10 zabiegów co 4-6 tygodni. Zazwyczaj wymagana jest konserwacja w postaci 3-6 zabiegów powtarzanych co miesiąc. Osoby o jasnych włosach raczej nie zareagują na zabieg.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop