Blog

STORZ – w walce z cellulitem

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

    Niestety poziom elastyczności naszej skóry, z wiekiem zmniejsza się. Wynikiem tego jest pojawienie się w okolicy ud, pośladków i ramion, znienawidzonej przez kobiety, tak zwanej pomarańczowej skórki. Cellulit dotyka nawet 80 procent wszystkich kobiet. Najczęściej pojawia się u osób mających problem z wagą lub u kobiet po przebytej ciąży. Narażone są na niego także osoby nieuprawiające sporty i prowadzące niezdrowy tryb życia. Wiele osób w trakcie walki z cellulitem stosuje specjalne kremy i balsamy, jednakże takie specyfiki odznaczają się, niską skutecznością i czasem nie dają żarnych rezultatów. Innowacyjnym i efektywnym sposobem na pozbycie się cellulitu jest zabieg STORZ.

Czym jest metoda STORZ?

    STORZ to sposób leczenia za pomocą fal akustycznych. Fala ta dysponuje ogromną siłą uderzeniową, przez co widocznie zmniejsza cellulit oraz miejscową otyłość. Pozwala na intensywną redukcję cellulitu zwłókniałego nawet III oraz IV stopnia. Cellulit jest bardzo poważnym i częstym problemem w naszym społeczeństwie i wywiera istotny wpływ na jakość oraz radość życia. Acoustic Wave Therapy, czyli Leczenie Falami Akustycznymi, to doskonała metoda, dająca zadowalające rezultaty. Polega na oddziaływaniu na objęte cellulitem części ciała falami dźwiękowymi. Właśnie na tą rewolucyjną metodą decyduje się coraz większa ilość kobiet, które przede wszystkim stawiają na profilaktykę, by móc w stanie za wczas zapobiegać powstawaniu cellulitu, lub też usuwać już występujące na skórze zmiany. W większości przypadków efekty można zauważyć i wyczuć, już po 4 albo 6 sesjach, czyli mniej więcej od 2 do 4 tygodni. Leczenie Falami Akustycznymi to bardzo skuteczna terapia, coraz częściej stosowana na całym świecie w klinikach urody. STORZ Medical to pionierskie odkrycie, za którym stoi szwajcarska marka. Metoda ta oferuje redukcję cellulitu, a także znaczne ujędrnienie ciała, bez koniecznej ingerencji chirurgicznej, także bez efektu termicznego. Zmniejszenie cellulitu, tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie ciała z zastosowaniem metody STORZ Medical odbywa się za pomocą fak akustycznych, który wykorzystywane są zarówno w zabiegach medycyny estetycznej, jak i w przypadku zabiegów fizjoterapeutycznych.

Jak działa zabieg STORZ?

Zobacz więcej  Top 5 Najlepsze Kremy Pod Oczy na Cienie – Ranking Skutecznych Kosmetyków do Walki z Cieniami pod Oczami

Fale akustyczne skierowane w problematycznym miejscu, czyli w obszarze, w którym widoczny jest nadmiar tkanki tłuszczowej skumulowanej w formie niedobrze wyglądającego cellulitu, wpływają na pobudzenie komórek do intensywnej i naturalnej regeneracji pożądanej warstwy skóry. Z tego względu metoda ta stosowana jest także w celu redukcji otyłości miejscowej. STORZ charakteryzuje się wysoką skutecznością, przez co stosowany jest także w trakcie kuracji, mającej na celu zmniejszenie wiotkości skóry, redukcję blizn, rozstępów i do modelowania całej sylwetki.

Doskonała moc wytwarzanych fal dźwiękowych umożliwia usuwanie cellulitu w zaawansowanej formie oraz eliminowanie tak zwanego zastoju tkanki tłuszczowej. Taka silna moc uderzeniowa gwarantuje dobre efekty w przypadku redukcji cellulitu. Po właściwej ilości zabiegów ustalonych w zależności od rodzaju problemu pacjenta można pozbyć się cellulitu i zniwelować ilość tkanki tłuszczowej w danych miejscach.

Kto może korzystać z zabiegu STORZ?

Z takiego zabiegu może skorzystać każda pani, borykająca się z problemem cellulitu czy zastoju tkanki tłuszczowej. Metoda STORZ polecana jest także osobom, które chcą na dłużej cieszyć się młodym i nieskazitelnym wyglądem, chcą zadbać o jędrność swojej skóry, gdyż STORZ stanowi doskonałe rozwiązanie profilaktyczne. Fale dźwiękowe pozwalają zachować świetnie wyglądającą, zdrową i jędrną skórę na dłuższy czas. Zabiegowi mogą poddać się osoby młode, stawiające na profilaktykę, jak i dojrzałe panie, chcące poprawić wygląd swojej skóry. Oprócz silnej redukcji tkanki tłuszczowej zabieg falami dźwiękowymi usprawnia przepływ limfy, zwiększa także cyrkulację krwi i drenaż w obszarze tkanek. Dzięki temu tkanki stają się dostateczne dotlenione, a naskórek oraz skóra właściwa wzmacniają się.

Co stoi za takim sukcesem tej merody?

1. Intensywność oddziaływania fal dźwiękowych, które charakteryzują się wzrastającym ciśnieniem. Fale powodują rozerwanie włóknistego gorsetu znajdującego się w tkance podskórnej, a także likwidują powstałe komórki tłuszczowe, w procesie impozji dochodzi do ich zanikania, gdyż zapadają się w sobie.

2. Spora siła jaką dysponuje fala uderzeniowa STORZ zmniejsza widocznie skórkę pomarańczową oraz miejscową otyłość, także na niezwykle trudnych częściach ciała, takich jak pośladki i uda. Działa o wiele skuteczniej, aniżeli inne znane metody walki z cellulitem.

Zobacz więcej  Czy włókniaki na skórze to powody do obaw?

3. Działanie głowicy wpływa także na układ limfatyczny, poprzez jego pobudzenie. Poprawia unaczynienie oraz drenaż płynów. Zabieg wykonywany jest w sposób bezpośredni na skórze pacjenta. Zadaniem fali uderzeniowej jest rozbicie skupisk komórek tłuszczowych (czyli mikro oraz makroguzów).

4. STORZ Medical powoduje rozbicie komórek tłuszczowych również na miękkich tkankach, do których zaliczany jest między innymi brzuch. Rozbity tłuszcz zostaje poddany drenaży, po to, aby uległ w późniejszym czasie metabolizmowi w wątrobie.

5. Zabieg poprawia także napięcie skóry i zmniejsza obrzęki, dzięki właściwościom pobudzającym krwiobieg oraz układ limfatyczny.

6. Na około dwa dni przed planowanym zabiegiem, w dniu zabiegu STORZ oraz dwa dni po kuracji, konieczne jest wypicie dwóch litrów wody dzienne, co wpłynie na przyspieszenie tempa drenażu tłuszczu i jego metabolizmu.

Jak wygląda zabieg?

Przed przystąpieniem do zabiegu kosmetolog dokładnie oczyszcza skórę i ocenia stopień zaawansowania problemu. Wraz z pacjentem wybiera obszary, które mają zostać poddane leczeniu. Na wskazany przez pacjenta rejon ciała kosmetolog nakłada nośnik fal, czyli żel do USG. Urządzenie zostało wyposażone w trzy głowice, które doprowadzają do uszkodzenia komórek tłuszczowych, pomagają uwolnić z nich kwasy tłuszczowe, po czym pomagają odprowadzić kwasy do wątroby, gdzie wówczas dojdzie do ich metabolizowania. Zabieg trwa około 30-40 minut, wszystko zależy od wielkości części ciała, jaka ma zostać poddana całej procedurze. Nie jest zbytnio bolesny, gdyż moc urządzenia ustalana jest w sposób indywidualny i zależy od wysokości progu bólowego pacjenta, tak aby zabieg był w miarę możliwości komfortowy.

Na jakie obszary można stosować falę dźwiękową STORZ?

Zabieg STORZ przede wszystkim stosowany jest na te części ciała, gdzie doszło do nadmiernego nagromadzenia tkanki tłuszczowej i pojawił się nieestetycznie wyglądający cellulit. Najczęściej więc są to biodra, pośladki i uda. Metoda ta odznacza się skutecznością także na obszarze ramion i brzucha. Terapia STORZ wykazuje widoczne rezultaty w niwelowaniu rozstępów oraz przywracaniu napięcia mięśni po ciąży.

Czy konieczne jest wykonanie badań, przed przystąpieniem do zabiegu falami dźwiękowymi STORZ?

Zobacz więcej  Wykład na konferencji naukowej face w londynie

Badania nie są wymagane. Przed przystąpieniem do terapii, specjalista przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad, po to, aby ewentualnie wykluczyć przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Jakich efektów po zabiegu można się spodziewać?

 • poprawa jędrności skóry
 • wyszczuplenie
 • stymulacja mięśni
 • redukcja obrzęków
 • drenaż limfatyczny
 • redukcja tkanki tłuszczowej
 • redukcja cellulitu w zaawansowanym stanie oraz zwłóknianego cellulitu, a także zbitej tkanki tłuszczowej
 • wymodelowanie kształtu sylwetki
 • poprawa elastyczności skóry
 • wygładzenie blizn oraz zmarszczek

 

 

    W trakcie zabiegu STORZ wykorzystywana jest także głowica do modelowania oraz ujędrniania owalu twarzy. Dzięki takiemu zabiegowi, możemy pozbyć się tak zwanych chomików i drugiego podbródka. W celu uzyskania jak najlepszych efektów, warto zastosować połączenie fali uderzeniowej STORZ i drenażu limfatycznego w zabiegach przeprowadzanych w sposób naprzemiennie 4 plus 4 albo 6 plus 6. Taki zabig trwa do 45 minut.

Zalecenia po wykonanym zabiegu

    W trakcie terapii zaleca się spożywanie sporej ilości wody około 1,5- 2 litrów dziennie. Aby, uzyskać jak najbardziej optymalne efekty warto zastosować lekką dietę i wysiłek fizyczny.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu:

 • poprawa elastyczności skóry
 • poprawa jędrności tkanki łącznej
 • redukcja rozstępów na przykład po przebytej ciąży
 • wygładzanie blizn
 • redukcja zmarszczek
 • usuwanie cellulitu
 • modelowanie sylwetki
 • wyrównanie widocznych nierówności po przebytej liposukcji

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

 • zakrzepica
 • okres ciąży oraz karmienia piersią
 • hemofilia
 • choroby nowotworowe
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • rozrusznik serca
 • przepuklina w obrębie obszaru leczonego
 • dorastające dzieci, poniżej 18 roku życia tylko i wyłącznie za zgodą rodziców
 • leczenie kortykosteroidami na 6 tygodni przez datą planowanego zabiegu

Zalecana częstotliwość zabiegów:

    Czas zabiegu zależny jest od wybranego przez pacjenta obszaru, który ma zostać poddany na działanie fali uderzeniowej. Chcąc uzyskać jak najlepsze efekty, zaleca się przeprowadzenie serii od 4 do 6 zabiegów. Aby, podtrzymać rezultaty, warto stosować tak zwane terapie łączone, w których stosuje się różne urządzenia i zabiegi lekarskie. Pierwsze efekty można zauważyć już po pierwszym wykonanym zabiegu. Docelowy rezultat widoczny jest po 3-4 miesiącach.

 

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop