Blog

Storz – fala uderzeniowa – efekty

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Cellulit jest powszechnie nazywany pomarańczową skórką, ponieważ uwidacznia się jako nieestetyczne zgrubienia i nierówna, pofałdowana powierzchnia. Zaburzenie tworzy się, gdy pod skórą zgromadzi się zbyt duża ilość tłuszczu lub wody. Ponadto jego występowanie jest związane z nadmiarem żeńskich hormonów płciowych w organizmie, estrogenów. Z tego powodu bardzo rzadko występuje u mężczyzn. Ponadto mają oni inną budowę tkanek. U pań tkanka łączna i tłuszczowa są ułożone poziomo, u panów z kolei na ukos. Cellulit stanowi nie tylko nieszczęsny problem natury estetycznej dla naprawdę wielu kobiet (badania mówią aż o 90 proc.!), ale w zaawansowanym stadium może także negatywnie wpłynąć na ich zdrowie.

Czym jest cellulit?

Jest zmianą zniekształcającą podskórną tkankę tłuszczową i jego rodzaje możemy podzielić na: wodny, zwany inaczej twardym oraz tłuszczowy, nazywany miękkim. Ten pierwszy mocno przylega do mięśni i podczas ruchu nie zmienia swojego położenia. Cierpią na niego nawet nastolatki oraz osoby prowadzące aktywny tryb życia, co ciekawe także profesjonalni sportowcy. Z kolei cellulit miękki pojawia się na większych powierzchniach, nie przylegając bezpośrednio do mięśni. Skóra w takim przypadku jest pofałdowana i nabrzmiała. Widoczne zmiany zmieniają swoje miejsce położenia podczas ruchu. Występuje u osób, które są mało aktywne fizycznie i w przeszłości w niezdrowym, zbyt szybkim tempie dużo straciły na wadze. Rozmiar i wygląd cellulitu uzależnione są od stopnia zaawansowania. Zmiany mogą być widoczne jedynie podczas ucisku miejsca występowania lub zauważalne z daleka jako stałe nierówności. Jeśli widać go z dużej odległości, najprawdopodobniej jest to maksymalnie zaawansowana jego faza. W medycynie lekarze określają go mianem lipodystrofii. Walczą z nią kobiety w każdym wieku i wbrew stereotypowym przekonaniom, niezależnie od ilości posiadanych kilogramów.

Dlaczego mam problem z cellulitem?

Głównym powodem powstania pomarańczowej skórki są zaburzenia mikrokrążenia, które sprawiają, że toksyny nie są właściwie odprowadzane z organizmu i gromadzą się w tkance tłuszczowej. Zaczyna się ona wówczas nadmiernie rozrastać i wywierać nacisk na tkankę łączną, która ją otacza. Następnie tłuszcz zbija się w widoczne pod skórą grudki zwane adipocytami, otoczone mieszanką wody oraz toksynami, czyli ubocznymi produktami przemiany materii. Toksyny przyczyniają się do dalszego nadmiernego rozrostu lipidów. Te z kolei wywierają ucisk na naczynka, przez co usunięcie rozbitych lipidów oraz toksyn jest praktycznie niemożliwe i cellulit postępuje. Najczęściej skórka pomarańczowa występuje w miejscach, w których gromadzi się tkanka tłuszczowa, czyli na pośladkach, udach, brzuchu, biuście, kolanach, bryczesach i ramionach w postaci widocznych guzków i zgrubień. Pojawia się najczęściej po okresie dojrzewania i nasila się w ciąży, w czasie menopauzy i kiedy doskwierają hormonalne zaburzenia, na przykład podczas terapii antykoncepcyjnej lub hormonalnej terapii zastępczej. Estrogeny zwiększają przepuszczalność naczyń limfatycznych oraz krwionośnych w tkance podskórnej. W efekcie pojawiają się miejscowe obrzęki, które wywierają nacisk na otaczające je komórki, głównie tłuszczowe. W wyniku słabszego dotlenienia i gorszego oczyszczenia z toksyn, gromadzą się w nich substancje tłuszczowe oraz komórki, które nawet dziesięciokrotnie potrafią zwiększyć swoje rozmiary. Powstawaniu cellulitu sprzyjają czynniki zaburzające krążenie krwi, czyli siedzący tryb życia, brak lub niska aktywność fizyczna oraz niewłaściwa dieta.

Zobacz więcej  Poznaj przyczyny swędzenia i pieczenia skóry głowy: Objaw, odczuwanie bólu skóry i sposoby na odżywienie i złagodzenie dolegliwości

Jak pokonać cellulit?

Pomarańczowa skórka to ogromny i bardzo powszechny problem estetyczny, który często wpływa na obniżenie samooceny. Kobiety wstydzą się jej i nie pokazują się na plaży, dobierają maskujące ubrania nawet latem, co powoduje zmniejszenie komfortu podczas na przykład wakacyjnego pobytu na basenie. Niektóre z nich nawet całkowicie unikają takich miejsc. Walkę z cellulitem należy podjąć szybko i kompleksowo, kiedy tylko zauważymy jego pierwsze symptomy. Im problem jest bardziej zaawansowany, tym gorzej, ponieważ znacznie trudniej walczyć z jego zaawansowanym stadium. W walce z lipodystrofią domowymi sposobami (np. kremami, aktywnością fizyczną, masażami, peelingami czy dietą) nie należy nastawiać się na prosty i błyskawiczny sukces. Wbrew reklamom, stosowanie balsamów antycellulitowych nie jest wystarczającym rozwiązaniem. Należy działać kompleksowo i konsekwentnie. Na szczęście z pomocą przychodzi medycyna estetyczna za pośrednictwem fali uderzeniowej – Medical Storz.

Storz, czyli skuteczna w redukcji cellulitu fala uderzeniowa

Zabieg wykonuje kosmetolog i trwa maksymalnie godzinę. Jest bezbolesny, więc podczas jego wykonywania nie stosuje się znieczulenia. Przed zastosowaniem fali uderzeniowej (zwanej inaczej dźwiękową lub akustyczną) lekarz szczegółowo przeprowadza wywiad z pełnoletnim pacjentem, aby wykluczyć możliwe przeciwwskazania, czyli ciążę, okres karmienia dziecka piersią, żylną zakrzepicę, hemofilię (problem z krzepliwością krwi), choroby nowotworowe, gorączkę, cukrzycę, niewydolność nerek i wątroby, przepuklinę, wszczepione implanty lub rozrusznik serca, przyjmowanie przeciwzakrzepowych leków czy występujące w miejscu wykonania zabiegu żylaki. Tradycyjnie zostaniemy zapytani o przebyte choroby oraz aktualnie przyjmowane leki. Następnie kosmetolog ocenia wzrokowo i za pomocą badania palpacyjnego grubość tkanki tłuszczowej i stopień zaawansowania problemu. Zabieg jest stosowany na obszarach zaatakowanych cellulitem, czyli na pośladkach, ramionach, brzuchu, kolanach, boczkach, bryczesach i udach.

Terapia Storz Medical została wynaleziona przez szwajcarską markę i jest wykorzystywana w zabiegach medycyny estetycznej oraz fizjoterapii, na przykład przy usuwaniu złogów wapniowych (popularne: ostroga piętowa, łokieć tenisisty czy kolano skoczka). Dzięki niej można liczyć na skuteczną redukcję pomarańczowej skórki oraz ujędrnienie skóry w sposób bezbolesny i bezinwazyjny. Wszystko to odbywa się za pomocą fal akustycznych (AWT – Acoustic Wave Therapy), które wytwarzane są w głowicy maszyny i kieruje się je bezpośrednio w miejsce występowania lipodystrofii. AWT znajdują w medycynie zastosowanie już od lat 80-tych. Wówczas za ich pośrednictwem rozbijano kamienie nerkowe. Od lat 90-tych leczy się nimi schorzenia mięśni i ścięgien. Kosmetolog podczas zabiegu aplikuje żel wykorzystywany w badaniach ultrasonograficznych (USG). Przy kontakcie ze skórą wytwarzane jest ciśnienie. Energia dociera w głąb tkanek nawet do 5 cm (inne urządzenia działają na znacznie płytszym obszarze) i naturalnie stymuluje komórki do intensywnej regeneracji. Włókna otaczające tłuszcz zostają rozerwane. W końcowej fazie zabiegu kosmetolog wykonuje drenaż limfatyczny, dzięki któremu rozbite metabolity zostają odprowadzone do węzłów chłonnych, skąd naczyniami limfatycznymi organizm je wydala. Jest to moment całkowitego odprężenia dla pacjenta, który niweluje wszelkie napięcia mięśniowe. Jednocześnie AWT zwiększa produkcję kolagenu i przyczynia się do powstania nowych naczyń krwionośnych. Dzięki temu skóra i naskórek zostają wzmocnione.

Zobacz więcej  Promieniowanie UV – skuteczne sposoby na walkę z największym wrogiem zdrowej skóry

Jakich efektów spodziewać się po fali uderzeniowej Storz?

Wskazaniem do zabiegu jest nie tylko zaawansowana postać skórki pomarańczowej, ale generalnie wiotka skóra, miejscowa otyłość oraz obrzęki. Choć problem cellulitu dotyka głównie kobiet, z zabiegu mogą skorzystać również mężczyźni borykający się z tkanką tłuszczową w okolicy brzucha i bioder. Od razu po zabiegu można powrócić do normalnego funkcjonowania bez konieczności urlopu czy zwolnienia lekarskiego. W miejscu zastosowania fali uderzeniowej może występować niewielkie zaczerwienienie, które ustępuje w kilka godzin po zabiegu. Bardzo rzadko pojawiają się niewielkie siniaki. Są naturalną konsekwencją zastosowanej terapii i zanikają w ciągu kilku dni. Najlepsze efekty osiąga się po wykonaniu serii zabiegów od minimum 6 do maksimum 12, w zależności od stopnia zaawansowania. Sugeruje się wykonywać dwa zabiegi w tygodniu co 3 lub 4 dni. Efekty są najbardziej widoczne, wymierzalne i wyczuwalne po 2 lub 3 miesiącach od ostatniego zabiegu. Po skończonej serii można stosować terapię raz w miesiącu, aby podtrzymać najlepsze rezultaty. Po zabiegu rekomendowane jest utrzymanie regularnej aktywności fizycznej, odpowiednie nawadnianie organizmu (minimum 2 litry wody dziennie) oraz stosowanie lekkostrawnej diety.

Fala uderzeniowa to naturalna, nieinwazyjna, ale intensywna terapia, która pozwala na bezpieczną oraz skuteczną walkę z problemem skórki pomarańczowej. Po kuracji możemy oczekiwać nie tylko redukcji cellulitu, ale także zmniejszenia tkanki tłuszczowej, drenażu limfatycznego, zwiększenia elastyczności i jędrności skóry, a także tkanki łącznej oraz pięknie wymodelowanej sylwetki. Widocznie redukują się także obwody części ciała, które zostały poddane kuracji. Medical Storz pozwala również na wzrost metabolizmu komórkowego, wygładzenie zmarszczek i blizn, wyrównanie miejsc po przebytej liposukcji (odsysanie tłuszczu) lub lipolizie, usunięcie nadmiaru wody z organizmu i redukcję rozstępów. Przyspiesza przemianę materii, stymuluje cyrkulację krwi, limfy oraz komórek macierzystych. Po zabiegu skóra jest widocznie bardziej napięta, elastyczna, wygładzona i odmłodzona bez skutków ubocznych. Terapia działa przeciwbólowo (kuracja tzw. punktów spustowych tkanek miękkich), przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Zabieg daje rewelacyjne efekty także w połączeniu z innymi kuracjami modelowania sylwetki. 

Zobacz więcej  Kwas hialuronowy - płytsze zmarszczki

Storz Medical to pierwszy skuteczny sposób na redukcję nawet bardzo zaawansowanego problemu cellulitu, który przynosi długotrwałe efekty. Jedną z pierwszych pacjentek, które poddały się temu zabiegowi była Madonna. W ostatnim czasie zainteresowanie terapią fali uderzeniowej jest coraz większe. Przeprowadzone badania potwierdziły poprawę jędrności skóry nawet o 110 proc., wyszczuplenie o około 2,5 cm – 7 cm, zmniejszenie obwodów u 72 proc. pacjentów i przede wszystkim redukcję skórki pomarańczowej aż o 95 proc.!

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop