Blog

SonoQueen – innowacyjny zabieg

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Na czym polega innowacyjny zabieg jakim jest lifting twarzy z wykorzystaniem lasera SonoQueen?

Na skutek upływu czasu produkcja włókien kolagenowych w naszej skórze zaczyna drastycznie spadać – czego efektem jest pojawienie się pierwszych widocznych oznak starzenia się, do których zaliczyć możemy pierwsze zmarszczki, worki i cienie pod oczami, tak zwane kurze łapki oraz ogólną utratę jędrności i elastyczności skóry. Wielu z nas trudno jest zaakceptować zmiany zachodzące w wyglądzie wraz z wiekiem, dlatego często rozważamy poddanie się poważnym zabiegom oraz operacjom chirurgicznym o działaniu odmładzających, które polegają głównie na usuwaniu oraz wygładzaniu zmarszczek i napinaniu skóry.
Na szczęście dzięki zabiegowi jakim jest lifting twarzy laserem SonoQueen, w którym zastosowano innowacyjną technologię HIFU bardzo szybko oraz właściwie bezboleśnie jesteśmy w stanie przywrócić naszej twarzy młodzieńczy oraz promienny, i piękny wgląd – bez użycia skalpela.
Lifting twarzy oraz ciała z wykorzystaniem SonoQueen jest bezbolesny, szybki oraz bezpieczny, dlatego decydując się na jego przeprowadzenie bardzo szybko będziemy mogli powrócić do swoich codziennych aktywności zawodowych oraz osobistych – bez żmudnego okresu rekonwalescencji jaki zawsze ma miejsce podczas skomplikowanych zabiegów chirurgicznych.
Wszystko to sprawia, iż zabieg SonoQueen uznawany jest na najbezpieczniejszą oraz najmniej inwazyjną kurację liftingującą twarzy.

W jakim celu stosuje się zabieg SonoQuin?

Do głównych wskazań oraz zaleceń do przeprowadzenia tego typu zabiegu należą przede wszystkim:

 • utrata jędrności oraz tak zwana wiotkość skóry twarzy, szyi i dekoltu
 • problem natury estetycznej jakim są opadające powieki
 • pojawienie się pierwszych widocznych zmarszczek oraz bruzd na twarzy
 • bardzo częsty problem natury estetycznej jakim jest podwójny podbródek
 • chęć wysmuklenia rysów twarzy
 • chęć ujędrnienia oraz uzyskania efektu napięcia i ujędrnienia skóry twarzy
 • nierównomierny koloryt skóry w obrębie całego ciała
 • wiotka skóra w obszarze ramion, ud, brzucha oraz pośladków

Na czym polega innowacyjna technologia HIFU stosowana przy zabiegu liftingu twarzy SonoQueen?

Innowacyjna technologia HIFU wykorzystywana miedzy innymi do wykonywania zabiegów SonoQueen polega na oddziaływaniu na skórę za pomocą zogniskowanej fali ultradźwiękowej, która dociera nawet do bardzo głębokich warstw tkanek w sposób bezpośredni i powoduje kontrolowane jej mikrouszkodzenia – nie widoczne na powierzchni skóry.  Dzięki takiemu postępowaniu tkanki zostają obkurczone, a produkcja włókien kolagenowych w skórze znacząco wzrasta – czego efektem jest uzyskanie widocznego, trwałego efektu odmłodzenia oraz ujędrnienia twarzy i ciała bez interwencji chirurgicznej oraz użycia skalpela.
Pierwsze widoczne efekty zabiegu SonoQueen pacjenci mogą zaobserwować już po jego ukończeniu, jednak najbardziej spektakularne rezultaty będą widoczne po około trzech do sześciu miesięcy od jego zabiegu.

Zobacz więcej  Skuteczne leczenie trądziku młodzieńczego i pospolitego: Porady dermatologa, pielęgnacja skóry i sposoby na pozbycie się trądziku zwyczajnego

Da kogo przeznaczony jest zabieg SonoQueen?

Zabieg SonoQueen dedykowany jest głównie osobom – zarówno kobietom jak i mężczyznom – które zaobserwowały na swojej skórze pierwsze widoczne oznaki starzenia się, takie jak zmarszczki, kurze łapki, opadające powieki oraz wiotką i mało elastyczną skórę.  Polecany jest także jako doskonałe działanie profilaktyczne w celu opóźnienia wystąpienia pierwszych widocznych oznak upływu czasu jakie często  w pierwszej kolejności pojawiają się na naszej twarzy.  SonoQueen jest zabiegiem, który można wykonać z różną intensywnością co sprawia, iż przeprowadzający zabieg lekarz jest w stanie dopasować intensywność oddziaływania urządzenia na skórę do jej stanu oraz wieku.

Czy zabieg SonoQueen jest bolesny?

Wielu pacjentów oraz pacjentek zadaje sobie pytania odnośnie stopnia bolesności podczas wykonywania tego zabiegu.  Na szczęście zabieg liftingu twarzy oraz ciała SonoQueen jest nie tylko całkowicie bezbolesny, lecz także nie wymaga szczególnego przygotowania do jego przeprowadzenia oraz okresu rekonwalescencji. Nie bez powodu zyskał on więc miało ,,królowej liftingu”. W niektórych przypadkach pacjenci mogą uskarżać się na delikatne uczucie mrowienia oraz pieczenia podczas jego wykonywania, jednak nie można tego określić mianem bólu. SoonoQueen to zabieg w pełni komfortowy i bezbolesny.

Przebieg zabiegu SonoQueen.

Wykonanie właściwego zabiegu SonoQueen zwykle poprzedza konsultacja wstępna lekarza przeprowadzającego zabieg z pacjentem. Podczas tego typu rozmowy lekarz omawia szczegółowo przebieg całego zabiegu oraz tego jak wpływa on na twarz i ciało, a także pyta o oczekiwania pacjenta względem zabiegu, dzięki czemu łatwiejszym stanie się dobór odpowiedniej głowicy do przeprowadzenia liftingu twarzy lub ciała metodą SoonoQueen. Dzięki technologii HIFU zastosowanej przy zabiegu metodą SonoQueen w skórze pacjenta zostają zapoczątkowane procesy kolagogenezy oraz obkurczenia zwiotczałych tkanek naskórka, czego efektem staje zwiększona produkcja włókien kolagenowych oraz elastyny w skórze, i uzyskanie długotrwałego efektu ujędrnienia oraz odmłodzenia skóry.
Podczas wykonywania zabiegu liftingu twarzy lub ciała SonoQueen lekarz przeprowadzający zabieg bardzo dokładnie odtłuszcza miejsce, które będzie poddawane działaniu fali ultradźwiękowej, a następnie nakłada na nie warstwę żelu jaką stosuje się do wykonywania badań ultrasonograficznych, aby równomiernie dostarczyć energię ultradźwiękową. Następnie lekarz dobiera odpowiednią do poddawanego zabiegowi obszaru kartridżę i przeprowadza lifting. Cały zabieg trwa od trzydziestu minut do godziny – w zależności od poddawanego działaniu SonoQueen obszaru skóry. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, nie stosuje się do jego przeprowadzenia specjalnego znieczulenia, a rekonwalescencja po jego wykonaniu nie jest konieczna, dlatego cieszy się on szczególną popularnością wśród zapracowanych oraz aktywnych osób, które pragną od razu powrócić do swoich codziennych aktywności zawodowych oraz osobistych.
Z racji tego, iż pacjencji poddający się zabiegom SonoQueen mogą od razu powrócić do swoich codziennych czynności zabieg ten bardzo często określany jest mianem takiego, który możemy wykonać ,,w przerwie na lunch”.

Zobacz więcej  Kiedy zacząć myśleć o przeszczepie włosów?

Pierwsze widoczne efekty zabiegu SonoQueen.

Pomimo tego, iż pierwsze zauważalne efekty wykonania zabiegu widoczne są tuż po nim to na finalny i najbardziej spektakularny rezultat należy poczekać około trzech miesięcy. Tyle czasu właśnie potrzebuje nasza skóra , aby dokonały się w niej pozytywne zmiany będące wynikiem jej zagęszczenia się oraz wzmożonej produkcji włókien kolagenowych w jej głębokich warstwach. Dzięki cierpliwości możemy liczyć na niezwykle spektakularne efekty zabiegu jakim jest lifting skóry twarzy i ciała metodą SonoQueen – bez zbędnej interwencji chirurgicznej oraz użycia skalpela.

Korzyści jakie daje zabieg SonoQueen.

 

Do najczęściej wymienianych korzyści oraz pozytywnych skutków wynikających z wykonywania zabiegu liftingu twarzy i ciała metodą SonoQueen należą:

 • spektakularny efekt liftingu – bez użycia skalpela – lifting twarzy i ciała oraz radykalne ujędrnienie skóry i jej odmłodzenie bez interwencji chirurga plastycznego to jedna z głównych zalet SonoQueen. Wielu pacjentów nie czuje się dobrze we własnej skórze, a lęk przed radykalnym zabiegiem chirurgicznym uniemożliwia im zastosowanie zabiegów odmładzających.. Na szczęście dzięki innowacyjnej technologii polegającej na oddziaływaniu wysoce skoncentrowanej fali ultradźwiękowej na głębokie warstwy skóry efekt liftingu bez skalpela i bólu stał się możliwy i coraz bardziej popularny w renomowanych gabinetach medycyny estetycznej.
 • brak okresu rekonwalescencji po zabiegu – pacjenci od razu powracają do swoich codziennych zajęć
 • wygładzenie oraz redukcja zmarszczek – dzięki stymulacji produkcji włókien kolagenowych w skórze, na skutek zastosowania zabiegu SonoQueen pacjenci moga cieszyć się efektem trwałego wygładzenia oraz spłycenia zmarszczek.
 • precyzja oraz szybkość wykonywania zabiegu – dzięki zastosowaniu różnej wielkości kartridży zabieg liftingu SonoQueen można bardzo szybko dopasować do poddawanego jego działaniu obszaru i zoptymalizować efekty.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu liftingu twarzy i ciała SonoQueen. 

Zobacz więcej  Blizny po samookaleczeniu

Przed przystąpieniem do zabiegu warto jest poznać wszelkie przeciwwskazania jakie istnieją ku jego wykonaniu. Chociaż zabieg SonoQueen należy do całkowicie bezpiecznych oraz bezinwazyjnych to jednak istnieją sytuacje, w których należy zrezygnować z jego przeprowadzania. Należą do nich:

 • okres ciąży oraz laktacji – nie znany jest wpływ zabiegu na rozwój płodu w łonie kobiet ciężarnych, dlatego w tym okresie zaleca się rezygnację z niego
 • choroby nowotworowe
 • choroby układu sercowo – naczyniowego, rozrusznik serca oraz bajpasy
 • cukrzyca
 • infekcje oraz zmiany skórne okolic, które miałyby zostać objęte zabiegiem
 • poparzenia słoneczne
 • rany polegające na przerwaniu łączności naskórka
 • schorzenia oraz choroby zaburzające procesy gojenia się ran
 • choroba epileptyczna
 • implanty oraz trądzik skórny

Cena zabiegu oraz jego trwałość.

Cena zabiegu zależy od wielkości poddawanego jego działaniu obszaru oraz intensywności i kształtuje się w granicach od jednego do kilku tysięcy złotych. Efekty zabiegu utrzymują się stosunkowo długo, jednak po upływie około roku zabieg zaleca się powtórzyć. Najlepsze efekty jesteśmy w stanie uzyskać po wykonaniu od jednego do trzech zabiegów.

SonoQueen
to niezwykle skuteczny oraz innowacyjny zabieg pozwalający uzyskać długotrwałe efekty odmłodzenia oraz ujędrnienia skóry bez zbędnej interwencji chirurgicznej oraz żmudnej i często bolesnej rekonwalescencji jakie niemal zawsze towarzyszą operacjom chirurgicznym.  Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii możliwym stało się oddziaływanie fali ultradźwiękowej na konkretnym obszarze ciała oraz jej docieranie do głębokich warstw skóry, powięzi mięśniowej i tkanki tłuszczowej, dlatego szczególnie poleca się go osobom chcącym nie tylko poprawić wygląd swojej twarzy, ale także okolic brzucha, ramion, ud oraz pośladków.

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop