Blog

Dla kogo są zabiegi medycyny estetycznej?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Dla kogo są zabiegi medycyny estetycznej?
Salony urody i gabinety kosmetyczne odwiedza około 70 procent kobiet i 40 procent mężczyzn. Rynek w zakresie medycyny estetycznej, w naszym kraju rozwija się bardzo szybko. Już w latach 2015-2016 mogliśmy zaobserwować wzrost o 10-12 procent w skali roku, w czasie gdy światowa średnia wynosiła zaledwie 8,2 %. Które spośród zabiegów medycyny estetycznej są najbardziej popularne w Polsce. Dla kogo są przeznaczone? Jakie osoby najchętniej odwiedzają specjalistów w takiej dziedzinie? Ile trzeba zapłacić za piękno z użyciem najnowszych technologii?

Medycyna estetyczna może być stosowana w trzech różnych obszarach. Po pierwsze umożliwia zapobieganie defektom, po drugie poprawia niedoskonałości, po trzecie zaś leczy zmiany, które powstały na wskutek przebytej już choroby, na przykład przebarwień czy też opryszczki.

Co może zostać poprawione?
Zabiegi współczesnej medycyny estetycznej odbiegają od stereotypowych poglądów odnośnie przerysowanych, sztucznych efektach tego typu zabiegów. Obecnie stosowane metody skupiają się przede wszystkim na delikatnie przeprowadzanych korektach. Wypełnienie istniejących zmarszczek za pomocą toksyny botulinowej czy też inaczej kiełbasianego albo po prostu popularnie zwanego botoksu, to od wielu już lat jeden spośród najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Jest to wstrzykiwanie pod skórę substancji, celem wypełnienia istniejących zmarszczek. Dzięki właściwościom, botoks może blokować impulsy nerwowe, które doprowadzają bezpośrednio do skurczy w obrębie mięśni twarzy osoby poddającej się zabiegowi, co zaś jest przyczyną powstawania zmarszczek. Nowoczesna metoda na głębokie zmarszczki będzie Surgi Wire. Polega ona na wprowadzeniu pod powierzchnię skóry bardzo cienkiego drucika, który wykonywany jest ze stali nierdzewnej, wykonaniu z niego pętli podskórnej, której zadaniem jest rozluźnianie mięśni odpowiedzialnych za konkretną zmarszczkę. Sam zabieg trwa tylko chwilę, zaś efekty widoczne są już w pierwszym dniu po jego przeprowadzeniu.

Jednym z popularniejszym zabiegów ostatnimi czasy jest regenerowanie skóry z użyciem bogatopłytkowego osocza, które zostaje wyodrębnione z krwi pacjenta. Jest ono wprowadzane pod skórę z pomocą wielu nakłuć, mających zróżnicowane głębokości. Jakie są tego rezultaty? Przede wszystkim pobudzanie tkanek do naturalnego procesu regeneracji, produkowania kolagenu, jak i redukowania niedoskonałości i zmarszczek. Do osób, które pragną w sposób bezinwazyjny zwiększyć napięcie własnej skóry czy też pozbyć się jej nadmiaru, powiązanego chociażby z zaawansowanym wiekiem albo utratą wagi, skierowany jest lifting. Metody przeprowadzania zabiegu różnią się od siebie znacząco zastosowaną technologią. Innowacyjne na pewno będzie zastosowanie substancji o właściwościach wypełniających, takich jak chociażby tkanka tłuszczowa pobrana od pacjenta czy też kwas hialuronowy. Wcześniejsze, niezwykle popularne także obecnie sposoby zakładały używanie ultradźwięków, mikroprądów, które miały za zadanie stymulować mięśnie, rozgrzać tkanki, a tym samym też zwiększyć napięcie skóry. W wypadku, kiedy pacjent ma potrzebę usunięcia defektów, po opryszczce albo przebytych urazach, sprawdzonym i niezawodnym sposobem będzie laserowe usunięcie rozstępów, przebarwień, czy też blizn. Jak to właściwie działa? Mówiąc krótko, impulsy laserowe odpowiadają za zniszczenie tkanki tworzącej przebarwienie albo bliznę. Pobudzają przy tym skórę celem wytworzenia zdrowych komórek. Jest to bardzo komfortowy zabieg, ponieważ ryzyko ewentualnych powikłań jest małe, ból praktycznie niewyczuwalny, zaś efekty długotrwałe.

Zobacz więcej  Sutricon plastry - innowacja w walce z bliznami

Kto najczęściej korzysta z zabiegów medycyny estetycznej?
Medycyna estetyczna nie stanowi kwestii wyłącznie zarezerwowanej dla płci pięknej. Niewątpliwie, panie stanowią większość (prawie 96 procent), niemniej jednak z zabiegów tego typu korzystają także panowie. Kliniki świadczące usługi w zakresie medycyny estetycznej, najchętniej odwiedzane są przez osoby w wieku 45-55 lat. Osoby starsze, począwszy od 56 roku życia, stanowią razem ponad 1/3 wszystkich klientów. Mieszczący się poza wymienionymi obszarem 35-latkowie zwykle decydują się na delikatne zabiegi ujędrniające, odmładzające i pielęgnacyjne. Pacjenci będący w wieku powyżej 45 lat, skłaniają się zwykle do poddania się zabiegowi liftingu, zaś ci, którzy ukończyli 50 rok życia korzystają z korekty w zakresie rysów twarzy. Ponad 70 procent naszych rodaków rozważa możliwość skorzystania z pomocy zabiegów medycyny estetycznej, zaś 23 procent widzi taką opcję w niedalekiej przyszłości.

5 najbardziej popularnych zabiegów w zakresie medycyny estetycznej
Mezoterapia igłowa
Jednym spośród najczęściej przeprowadzanych zabiegów medycyny estetycznej jest tak zwana mezoterapia igłowa. Zabieg ten zaliczany jest do małoinwazyjnych kategorii. Polega on na zrobieniu niewielkich iniekcji na okolicy poddawanej leczeniu, na przykład na dekolcie, owłosionej części głowy, czy na twarzy. W czasie zabiegu śródskórnie albo płytko podskórnie wstrzykuje się substancje o charakterze leczniczym. Może to być na przykład osocze bogato płytkowe, połączenie kwasu hialuronowego z witaminami lub aminokwasami.

Celem zabiegu jest dokładne nawilżenie skóry, jak i dostarczenie leczniczych substancji. Rezultaty stają się widoczne bardzo szybko, już po upływie kilku dni. Skóra zyskuje wyraźnie dużo lepsze nawilżenie, staje się też bardziej napięta i wygładzona. Poprawia się także jej koloryt. Zabieg ten stosowany jest w przypadku wielu różnych wskazań, takich jak chociażby siniaki pod oczami, wypadanie włosów, rozstępy, niewielkie zmarszczki, cellulit, poprawa jędrności.

Zobacz więcej  Strzelające pryszcze — jak sobie z nimi radzić?

Powiększenie ust
Nierzadko pierwsza spośród wizyt pań w gabinecie medycyny estetycznej ma na celu powiększenie ust. Obecnie moda się zmienia, zmieniają się także oczekiwania samych pacjentek. Większość kobiet chce niewielkiego powiększenia ust, a przy tym także naturalnego wyglądu. Dlatego też stosowany jest właściwie dobrany kwas hialuronowy, a w razie potrzeby zabieg przeprowadzany jest z użyciem kaniuli.

Jedną spośród możliwych opcji, będzie powiększanie ust z użyciem swojego własnego tłuszczu. Nie można uzyskać w ten sposób znaczącego powiększenia, niemniej jednak rezultaty są bardzo naturalne i utrzymują się dłużej, aniżeli w przypadku zastosowania kwasu hialuronowego. Ponadto zabieg ten jest zupełnie bezpieczny.

Botox
Zabieg, który cieszy się zdecydowanie sporym zainteresowaniem w gabinetach medycyny estetycznej to popularny botox. Toksyna botulinowa ma działanie relaksujące na nasze mięśnie, dzięki temu istnieje możliwość wygładzenia zmarszczek mimicznych. Zabieg ten jest niezwykle skuteczny, w pełni bezpieczny, a do tego przeprowadzany praktycznie bezboleśnie.

Poza wygładzaniem zmarszczek, botoks stosuje się również w przypadku leczenia migreny, bruksizmu czy nadpotliwości. Zatem, nie tylko w estetyce, ale też podczas leczenia nieprzyjemnych dolegliwości. Rezultaty pojawiają się już po upływie kilku dni od podania i utrzymują się do sześciu miesięcy.

Liposukcja
Odsysanie tłuszczu to zabieg, który umożliwia niezwykle skuteczne usuwanie niechcianego tłuszczu. Liposukcja może dotyczyć chociażby okolic podbródka czy brzucha. W zależności od ilości odessanego tłuszczu, może to być liposukcja NIL albo strzykawkowa.

Zabieg ten umożliwia również wykorzystanie odsysanego wcześniej tłuszczu celem poprawienia wyglądu w innej, wybranej okolicy. Zabieg taki nosi nazwę przeszczepienia tłuszczu.

Przeszczepiony tłuszcz to najlepszy z możliwych wypełniaczy. Nie daje żadnych powikłań, efekty utrzymują się długo, a ponadto jest dużo tańszy, aniżeli wypełniacze podawane w strzykawce. Przede wszystkim jednakże jego zaletą są bardzo naturalne rezultaty, jak i podwójne działanie: regeneracja i wypełnienie. Zawarte w tkance tłuszczowej macierzyste komórki wykazują działanie silnie regenerujące na miejsca, w które wstrzykiwany jest przeszczepiony tłuszcz.

Zobacz więcej  Jaka rola witamin w redukcji zmarszczek i poprawie stanu skóry?

Radiofrekwencja mikroigłowa
W trakcie tegoż zabiegu wykonywane są mikronakłucia, przy jednoczesnej stymulacji skóry z użyciem energii fal radiowych. Zabieg ten ma sporo wskazań, począwszy od poprawienia napięcia skóry, poprzez zlikwidowanie blizn (również blizn powstałych po trądziku) po likwidację cellulitu i rozstępów.

Zabieg ten przeprowadzany jest w seriach od 3 do 5 zabiegów w 30 dyniowych odstępach czasu. Radiofrekwencja mikroigłowa może być przeprowadzana przez cały rok, nie wymaga także zastosowania okresu rekonwalescencji. Właściwie zaraz po przeprowadzonym zabiegu możliwie jest powrócenie do normalnej życiowej aktywności.

Piękno to spore koszty

Ile będziemy w stanie wydać na poczet zabiegów medycyny estetycznej? Aż 19 procent spośród nas deklaruje, iż na zabiegi tego typu byłoby w stanie przeznaczyć kwotę 500 złotych miesięcznie, 14 procent 300 złotych, zaś 13 procent do 100 złotych w skali miesiąca. Aż 25 procent z nas chciałaby, jednakże nie może sobie pozwolić na odbycie wizyty w gabinecie – przede wszystkim z uwagi na brak odpowiednich środków finansowych. Zabiegi medycyny estetycznej nie są aż tak drogie, jak te wykonywane przez chirurga plastycznego, jednakże za korekcję powiek trzeba będzie zapłacić około 5 tysięcy złotych, zaś za usunięcie niewielkiej blizny około 2 tysięcy złotych. Jak można je sfinansować? Coraz więcej osób, nie tylko w Polsce, ale i na świecie decyduje się na płatności ratalne i wyspecjalizowane systemy finansowania. Z tego typu rozwiązania korzystają chętnie również mieszkańcy bogatych i rozwiniętych krajów. Dzięki możliwości rozłożenia na raty, więcej osób ma szansę skorzystać z najbardziej nowoczesnych rozwiązań medycyny. Wyznacznikiem nie jest już w tym przypadku status finansowy osoby poddającej się zabiegowi. Istnieją nawet firmy wyspecjalizowane w udzielaniu wsparcia finansowego na poczet skorzystania z zabiegów medycyny estetycznej. Oferty tego typu przedsiębiorstw konstruowane są w taki sposób, aby były dopasowane nie tylko do potrzeb, ale również do możliwości finansowych osoby wnioskującej.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop