Blog

Skutki uboczne depilacji laserowej – czy jest się czego obawiać?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Depilacja laserowa skutki uboczne

Zabieg depilacji laserowej to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów pozbycia się owłosienia z różnych partii ciała. Decydują się na niego zarówno kobiety jak i mężczyźni. Depilacja laserowa to nie tylko oszczędność czasu, ale także pieniędzy. Możliwość pozbycia się owłosienia na stałe generuje spore oszczędności w domowym budżecie, gdyż kupno maszynek czy kremów do golenia staje się zbędne. Zabieg depilacji laserowej pozwala na komfort i wygodę i jednocześnie poprawia samopoczucie. Piękna i gładka skóra może być powodem do uśmiechu i dobrej samooceny.

Depilacja laserowa – czy jest bezpieczna?

Idealnie gładka skóra to marzenie każdego, dlatego też nic dziwnego, że depilacja laserowa cieszy się coraz większą popularnością. Pomimo tego, że wiele się o niej słyszy to czy tak naprawdę jest bezpieczna i czy występują po jej wykonaniu skutki uboczne?

Depilację laserem wykonuje wykwalifikowany specjalista, który doskonale dostosowuje działanie lasera do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Zabieg depilacji laserowej wykonywany jest na różnych częściach ciała, takich jak nogi (cały obszar), okolice bikini, plecy czy pachy i pośladki.

Zabieg depilacji laserowej wykonany prawidłowo jest bezpieczny i małoinwazyjny (podczas trwania zabiegu można odczuwać niewielkie uczucie dyskomfortu). Polega na tym, że wiązka lasera skierowana jest na odpowiednie miejsce na ciele, która ma za zadanie zniszczyć cebulki włosów. Dzięki temu można cieszyć się gładką skórą przez cały czas. Co ważne, do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej nie są wymagane szczególne przygotowania ze strony pacjenta.

Zabieg usuwania owłosienia – przeciwwskazania

Pomimo, że zabieg depilacji laserowej cieszy się dużą popularnością to wiele osób ma pewne wątpliwości, które nasuwają sporo pytań. Nasi specjaliści podchodzą w sposób szczególny do każdego klienta i przed każdym zabiegiem przeprowadzana jest specjalistyczna konsultacja, mająca na celu wykluczyć przeciwwskazania do wykonania zabiegu depilacji laserowej. Nie każda osoba może pożegnać swoje owłosienie stosując laser. Do przeciwwskazań, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu depilacji laserowej należy, między innymi: ciąża oraz okres karmienia piersią, stany zapalne w miejscach zabiegowych, używanie samoopalaczy czy peelingów krótko przed depilacją, liczne przebarwienia, choroby nowotworowe, bielactwo, łuszczyca, różnego rodzaju infekcje zarówno bakteryjne jak i grzybicze oraz podrażnienie skóry i naskórka. Przed zabiegiem nie zaleca się także zażywania leków lub ziół światłouczulających oraz tych zawierających witaminą A i C.

Zobacz więcej  Bikini brazylijskie - idealna forma depilacji

Jeżeli zabieg wykonywany jest na pachach, należy wówczas pamiętać o zaprzestaniu stosowania drażniących preparatów kosmetycznych, na przykład antyperspirantów i dezodorantów.

Depilacja laserowa skutki uboczne – czy występują?

Depilacja laserowa jak każdy inny zabieg może wywołać skutki uboczne. Jeżeli jednak wykonywana jest pod okiem najlepszego specjalisty oraz w profesjonalnym miejscu to ryzyko ich wystąpienia jest znikome. Należy mieć jednak świadomość, że powikłania mogą wystąpić, szczególnie w przypadku nieodpowiedniego stosowania się do zaleceń. Usuwanie zbędnego owłosienia na ciele przy pomocy lasera to zabieg ingerujący w skórę i trzeba mieć na uwadze fakt, iż każdy naskórek reaguje inaczej.

Często, aby uniknąć poważnych konsekwencji pozabiegowych przeprowadzana jest tak zwana próba laserowa, która pozwala na ocenę reakcji skóry na światło lasera oraz ustala próg bólu pacjenta. Kosmetolog dzięki tym informacjom może odpowiednio zaplanować zabieg oraz ustawić parametry urządzenia. Warto mieć świadomość, że pozbycie się włosów na ciele w głównej mierze uzależnione jest od tego jaki jest stan skóry, w jakim stopniu jest opalona skóra, oraz czy nie występują na niej żadne stany zapalne.

Skutki uboczne depilacji laserowej

Golenie za pomocą maszynki może zostać jedynie wspomnieniem, dzięki depilacji laserowej. Jej efekty są rewelacyjne a na skórze nie ma śladu po włosach. Depilacja laserowa jest skutecznym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie czas i wygodę. Należy jednak pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad, aby móc w pełni cieszyć się jej efektami.

Skutki uboczne depilacji laserowej występują bardzo rzadko i pojawiają się u nielicznej części pacjentów. Najczęściej występują u osób cechujących się wysoką wrażliwością skóry oraz z niskim progiem bólu.

Do najczęściej występujących działań niepożądanych po depilacji laserowej zaliczany jest różny stopień zaczerwienienia skóry oraz niewielkie pieczenie naskórka. Należy jednak pamiętać, iż reakcja ta reprezentuje zupełnie normalne zjawisko i nie należy się nią zbytnio przejmować – najlepiej wówczas zacząć stosowanie kosmetyków, które przyniosą ulgę oraz zlikwidują zaczerwienienie oraz podrażnienia.

Zobacz więcej  Szansa na włosy jak sprzed chemioterapii

Depilacja laserowa – jak zminimalizować ryzyko wystąpienia działań niepożądanych

Depilacja laserowa jak każdy inny zabieg może wiązać się z pewnymi powikłaniami, jeżeli jednak zastosowane będą wszelkie zasady bezpieczeństwa to wystąpienie efektów niepożądanych redukuje się praktycznie do zera.

Pierwszą i najważniejszą zasadą jest stosowanie się do zaleceń kosmetologa. Ważne jest, aby odpowiednio przygotować się do zabiegu depilacji laserowej oraz odpowiednio zachować się po jego wykonaniu. Unikajmy zatem przez pierwsze tygodnie sauny, gorących kąpieli oraz basenu i opalania na solarium. Zrezygnujmy także ze stosowania samoopalaczy. Przez kilka tygodni należy dbać o swoją skórę, w taki sposób by nie była podrażniona i zraniona.Konsultacja z dobrym kosmetologiem z pewnością wykluczy wszelkie przeciwwskazania i tym samym uchroni nas od niepożądanych efektów. Stosowanie łagodnych i lekkich kosmetyków to także bezpieczna droga do powodzenia zabiegu.

Wybór miejsca to również bardzo ważna decyzja, najlepiej wybrać te, które cechuje się wysokim wskaźnikiem powodzenia zabiegów oraz dobrą opinią wśród pacjentów. SkyClinic to miejsce, gdzie pracują ludzie z pasją i znają się na tym co robią. To miejsce bezpieczne o wysokich kwalifikacjach oraz kompetencjach. Wyróżnia się wysokim profesjonalizmem oraz niemałą liczbą zadowolonych pacjentów. Poprzez odpowiedni wybór miejsca można mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany na na najwyższym poziomie.

Depilacja laserowa – dlaczego warto?

Depilacja laserowa jest bezpieczna i małoinwazyjna. Ilość skutków ubocznych i częstotliwość ich występowania jest znikoma w porównaniu do skali wykonywania tego zabiegu. Po kilku sesjach (6 – 8) w odpowiednich odstępach czasowych otrzymujemy rewelacyjne efekty w postaci gładkiej i ładnie prezentującej się skóry. Dobry wybór miejsca i stosowanie się do zaleceń gwarantują oczekiwane rezultaty. Depilacja laserowa jest idealnym sposobem na pozbycie się włosków w okolicach bikini, od teraz wyjście na plaże czy basen nie będzie stanowiło problemu. Dobrze wykonany zabieg to satysfakcja zarówno dla pacjenta jak i specjalisty. W SkyClinic dokładamy wszelkich starań by każda wykonywana przez nas usługa była na najwyższym poziomie i spełniała wszystkie oczekiwania klientów. Staramy zapewnić najlepszą opiekę oraz komfort podczas każdego zabiegu.

Zobacz więcej  Zoely – recepta online

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop