Blog

Sculptra – prosty i bezpieczny zabieg odmłodzenia twarzy

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Sculptra – prosty i bezpieczny zabieg odmłodzenia twarzy

Zahamowanie procesów starzenia można osiągnąć na wiele sposobów. Kwas hialuronowy choć niezwykle popularny, nie jest jedynym polecanym preparatem. Zabieg Sculptra to zdecydowanie najefektywniejszy, naturalny sposób na odwrócenie procesu starzenia. Trwa zaledwie pół godziny, a jego efekty utrzymują się nawet 25 miesięcy. Co ważniejsze w miejscach podania preparatu skóra sama się regeneruje.

Na czym polega wyjątkowość Sculptra? Składniki preparatu Sculptra pobudzają produkcję kolagenu i tym samym już od pierwszego zabiegu skóra lepiej funkcjonuje. Następuje naturalne odmłodzenie twarzy. Podnoszą się zapadnięte policzki, znika nieestetyczny efekt „chomiczej buzi”. Z takiego wsparcia dla urody mogą korzystać panie (jak i panowie), którzy dostrzegają w lustrze pierwsze oznaki starzenia. Także stres odciskający na twarzy znamię w postaci nieładnych fałd, bruzd, zmarszczek, przyczynia się do zmian, których nie pokonamy nawet najdroższymi kremami. Potrzebna jest sprawna i profesjonalna pomoc z zakresu medycyny estetycznej. Prostota zabiegu, jego optymalna cena i szybki czas wykonania sprawiają, że warto spróbować tej innowacyjnej metody.

Kwas L-polimlekowy a preparat stymulujący produkcję kolagenu

Preparat Sculptra bazuje na kwasie L-polimlekowym. To związek naturalnie występujący w ludzkim organizmie. Do jego głównych zadań nalży pobudzanie tkanek do samodzielnej produkcji kolagenu. Dodatkowo regeneruje włókna elastynowe odpowiedzialne na prawidłową mimikę twarzy i jędrność skóry. Z wiekiem nasza skóra traci zdolność do produkcji kolagenu i oczekuje skutecznego wsparcia z zewnątrz. Taką pomoc otrzymamy w klinice medycyny estetycznej. Profesjonalny personel doradzi, w jakim zakresie warto zastosować Sculptrę. Na pewno to jeden z zabiegów pierwszego wyboru. Jego efekty wiążą się zarówno z wypełnieniem zmarszczek, jak i odnową struktury skóry. Pobudzona produkcja kolagenu zatuszuje cienie pod oczami, wygładzi i spłaszczy kurze łapki w kącikach oczu. Lepiej zaczną pracować mięśnie twarzy i nie będziemy musieli obawiać się opadających kącików ust. Zmarszczki przy nosie i nad wargą też przestaną dokuczać. Wielowymiarowe działanie preparatu Sculptra w zasadzie nie wymaga reklamy. Efekty mówią same za siebie.

Zobacz więcej  Depilacja laserowa- za co ją kochamy?

W medycynie estetycznej kwas L – polimlekowy stosowany jest już od około 30 lat. Wieloletnie doświadczenie w podawaniu preparatu Sculptra potwierdza jego skuteczność oraz bezpieczeństwo. Już 2-3 dni po zabiegu znika delikatna opuchlizna i widać pierwsze efekty. Rewolucyjnym działaniem można nazwać sam fakt, że Sculptra pozwala uzyskać stopniowo zauważalny efekt w postaci wygładzenia zmarszczek. Wprowadzony pod skórę kwas L-polimlekowy działa długo i skutecznie. Skóra w zasadzie sama się odradza, następuje poprawa owalu twarzy, wygładzają się nawet zmarszczki palacza. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich osób, którym dokucza postępujące starzenie. Nie warto sięgać po półśrodki i szukać cudownych recept i kremów. Przy pomocy Sculptry można rozwiązać większość problemów związanych z utratą jędrności sprężystości w obrębie skóry twarzy.

Na czym polega zabieg Sculptra?

W ramach przygotowania do zabiegu Sculptra odbywa się konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Należy poinformować o chorobach przewlekłych, alergiach oraz ogólnym stanie zdrowia. Działania niepożądane są niezwykle rzadkie, gdyż Sculptra zawiera organiczne składniki – kwas L- polimlekowy. Występuje on naturalnie w tkankach ludzkich, więc ma pozytywny wpływ na odwrócenie procesów starzenia się skóry. Lista przeciwskazań jest krótka: to ciąża i karmienie piersią oraz choroby autoimmunologiczne. Jeśli takie przeciwwskazania występują, lekarz może wskazać inny, alternatywny sposób niwelowania zmarszczek.

Podczas zabiegu zwiotczałe obszary zostają wypełnione preparatem Sculptra, czyli wodnym roztworem kwasu. Niezwykle delikatne obstrzykiwania odbywają się z użyciem ultra cienkiej igły stosowanej podczas zabiegów medycyny estetycznej. Lekarz widzi, które partie są osłabione, gdzie opada i wiotczeje skóra. Do punktów w obrębie twarzy, które wymagają interwencji, przywiązuje się szczególną uwagę. Różne grupy zmarszczek, luźniejsze, mniej sprężyste mięśnie odzyskują należytą sprężystość. Początkowo pojawia się lekka opuchlizna, która jest efektem skumulowania wody w tkankach twarzy. Woda stopniowo się wchłania, a cera wygładza. Cały proces ma na celu równomierne zaaplikowanie składników pobudzających kolagen i wzmacniających włókna podskórne.

Zobacz więcej  Symbella – recepta online

Po wprowadzeniu kwasu L-polimlekowego pod skórę, lekarz prowadzący zabieg rozmasowuje dokładnie twarz. W ten sposób preparat równomiernie przenika we wszystkie tkanki i automatycznie zaczyna działać.

Korekcja owalu twarzy jest szybka i skuteczna. Opuchlizna po zabiegu Sculptra nie utrzymuje się długo, bo ok. 2-4 dni.

Preparat Sculptra ma postać płynną. Przechowywany jest w szklanej, jednorazowej fiolce. Zwykle należy podać preparat z 1 fiolki, gdyż dobrze wypełnia fałdy nosowo wargowe oraz pozostałe, newralgiczne części twarzy. Jeśli stan napięcia skóry jest niezadowalający, podaje się 2 fiolki, o czym decyduje lekarz medycyny estetycznej.

Po zabiegu Sculptra następuje szybka regeneracja tkanek

Kwas stanowiący podstawę Sculptra jest substancją naturalnie występującą w ludzkim organizmie. Dlatego w niektórych przypadkach dobre efekty utrzymują się nawet ponad 2 lata. Przy powtórzeniu zabiegu kwas polimlekowy działa jeszcze intensywniej.

Efekt opadającego podbródka sprawia, że twarz wygląda staro i ma smutny wyraz. Już po kilku dniach od wizyty w klinice bruzdy nosowo wargowe cofają się i wygładzają. Czujemy się znacznie lepiej, a każde spojrzenie w lustro sprawia nam niezwykłą radość. Naturalny efekt zabiegu trzeba oczywiście wspomóc codziennym masażem skóry twarzy. lekarz prowadzący zabieg poinstruuje o tym, jak w domu wykonać masaż i na które partie twarzy zwrócić szczególną uwagę.

Czy kwas polimlekowy jest bezpieczny?

Ok około 30 lat Sculptra wykorzystywana jest przez specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej. Kliniki urody na całym świecie oferują swoim klientom delikatne obstrzykiwanie skóry twarzy kwasem L- polimlekowym. Jego stosowanie zgodnie z przyjętymi normami i procedurami jest wyjątkowo bezpieczne. W przypadku podania zbyt wysokiej dawki może dojść do powstawania blizn przerostowych tkanek twarzy. Dlatego warto udać się na zabieg do renomowanej, sprawdzonej kliniki.

U kogo zabieg jest niewskazany?

Osoby z tendencją do bliznowaceń i rogowacenia naskórka mogą spodziewać się przerostu blizn. w takich przypadkach lekarz kwalifikujący do zabiegu zaleca ostrożność. Ocena stanu skóry ma charakter indywidualny. Zatem, jeśli pojawiają się jakiekolwiek przeciwskazania do podania Sculptry, stosowane są inne, alternatywne metody odmładzania.

Zobacz więcej  Twarz - wolumetria jakie daje efekty

Inne przeciwskazania do zabiegu:

  • aktywne infekcje i zakażenia skóry, trądzik, nadżerki. W takich przypadkach wskazane jest wyleczenie chorób skórnych a następnie stosowanie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej,
  • wiek powyżej 70 lat, gdyż spada zdolność organizmu do produkcji kolagenu i efekty preparatu mogą być słabsze,
  • bliznowacenia,
  • stosowanie leków, np. przeciwzakrzepowych,
  • choroby tarczycy, zwłaszcza Hashimoto, która ma charakter autoimmunologiczny.

Zabieg odmładzająco-wygładzający na twarz i dłonie

Naturalne pochodzenie składników Sculptry sprawia, że jest to popularny środek wykorzystywany coraz częściej w medycynie estetycznej. Poprawia wolumetrię, czyli owal twarzy, ale sprawdza się także w przypadku dłoni. Skóra przy palcach bywa przesuszona, pofałdowana i nieestetyczna. Można temu zaradzić wprowadzając kwas L- polimlekowy na zewnętrzną powierzchnię skóry dłoni. Dzięki temu zyskują oczekiwaną jędrność i wygląd lepszy niż przy systematycznym stosowaniu kremów do rąk.

Największe zalety Sculptry

Naturalny sposób odmładzania i rewitalizacji cery jest najlepszy. Co jednak najważniejsze, to Sculptra stymuluje skórę na tyle dobrze, że efekty jednorazowej wizyty w klinice medycyny estetycznej utrzymują się około 2 lat. Oczywiście wszystko zależy od stopnia zaawansowania procesu starzenia.

Mało inwazyjny charakter zabiegu przemawia na jego korzyść. Ograniczenie bólu i dyskomfortu oraz szybka rekonwalescencja to zalety Sculptry. Nieskomplikowana procedura podania preparatu podoba się zarówno klientkom klinik medycyny estetycznej, jak i samym lekarzom.

Przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności nie należy spodziewać się komplikacji. Jeśli podczas pierwszej wizyty z wywiadem lekarskim i kwalifikacją do zabiegu nie pojawią się wątpliwości, to w zasadzie mamy gwarancję szybkiego i skutecznego podania preparatu Sculptra.

Atrakcyjna cena zabiegu sprawia, że panie, ale też panowie często decydują się na ten sposób hamowania starzenia skóry. Zamiast sięgać po drogie kremy i doraźne zabiegi kosmetyczne, lepiej zainwestować w preparat o szerokim i długotrwałym działaniu. Poświęcamy około pół godziny na zabieg, a zyskujemy młodzieńczy wygląd i lepsze samopoczucie.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop