Blog

Top5 zabiegów odmładzających w medycynie estetycznej

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Ciężko znaleźć osobę, która nie chciałaby wglądać ładniej, atrakcyjniej i co za tym idzie, bardzo często również młodziej. To, czy młody wygląd jest naprawdę symbolem piękna, zależne jest od opinii, jednak nie zmienia faktu to, że coraz więcej osób decyduje się na zabiegi odmładzające. Zdecydowaną większość tych osób stanowią oczywiście kobiety, jednak można odnotować, że coraz częstszymi klientami klinik kosmetycznych są również mężczyźni. Przedstawiamy więc najpopularniejsze i najlepsze zabiegi odmładzające, z których można skorzystać w Sky Clinic.

Toksyna botulinowa, czyli botoks

Toksyna botulinowa, czyli Botoks to wstrzykiwany preparat rozluźniający mięśnie twarzy oraz zmarszczki. Wykorzystuje toksynę botulinową typu A, która doprowadza do czasowego paraliżu mięśni. Zmniejsza to pojawienie się zmarszczek na twarzy. Leczenie botoksem jest minimalnie inwazyjne. Jest to zabieg uważany za bezpieczny oraz skuteczny dla drobnych linii i zmarszczek wokół oczu. Można go również stosować na czole między oczami. Zabieg z botoksem polega na niechirurgicznym leczeniu w gabinecie. Wymaga minimalnego przygotowania. Przed zabiegiem powinieneś poinformować swojego lekarza o swojej historii medycznej, alergiach lub schorzeniach. Usługodawcą powinien być licencjonowany lekarz, asystent lekarza lub pielęgniarka. Przed zabiegiem może być konieczne usunięcie całego makijażu i oczyszczenie obszaru zabiegowego. Trzeba również unikać leków rozrzedzających krew, takich jak aspiryna, aby zmniejszyć ryzyko powstawania siniaków.

Kosmetyk można wstrzykiwać w następujących obszarach: obszar między brwiami (obszar glabellarny), w celu leczenia umiarkowanych oraz bardzo widocznych zmarszczek, wokół oczu, gdzie występują zmarszczki powszechnie znane jako kurze łapki. Botoks może również pomóc w leczeniu różnych problemów medycznych, w tym m.in. migreny. Toksyna botulinowa działa poprzez tymczasowe blokowanie sygnałów nerwowych i skurczów mięśni. Poprawia to wygląd zmarszczek wokół oczu i między brwiami. Może także spowolnić tworzenie się nowych linii, zapobiegając skurczowi mięśni twarzy. Jest to minimalnie inwazyjna procedura. Nie wymaga nacięć ani znieczulenia ogólnego. Jeśli obawiasz się bólu lub dyskomfortu, miejscowy środek znieczulający lub lód mogą znieczulić obszar leczenia. Podczas zabiegu lekarz użyje cienkiej igły do podania 3-5 zastrzyków toksyny botulinowej. Wstrzykuje się je w docelowy obszar między brwiami. Cała procedura zajmuje około 10 minut.

Po zabiegu unikaj wcierania, masowania lub wywierania jakiegokolwiek nacisku na obszar w pobliżu miejsc zastrzyków. Działania te mogą powodować rozprzestrzenianie się botoksu na inne obszary ciała. Może to negatywnie wpłynąć na rezultaty. Po zabiegu nie ma prawie żadnych skutków ubocznych. W większości przypadków natychmiastowo można wznowić wykonywanie normalnych czynności. Zauważalnych rezultatów można oczekiwać w ciągu 1-2 dni po zabiegu. Pełny efekt toksyny botulinowej trwa zwykle do czterech miesięcy.

Zobacz więcej  Mezoterapia sposobem na lśniącą i zdrową skórę

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopyłkowe to zabieg kosmetyczny stosowany przede wszystkim w celu zminimalizowania oznak starzenia. Podczas standardowej sesji lekarz używa specjalnego wałka lub urządzenia z igłami do nakłuwania skóry i stymulowania produkcji nowego kolagenu. Z tego powodu mikroigłowanie jest również znane jako terapia indukująca kolagen lub przezskórna indukcja kolagenu. Tradycyjne osocze bogatopyłkowe można zastosować w leczeniu niemal wszystkiego. Od plam starczych i zmarszczek po blizny i niektóre formy przebarwień. Zabieg z dodatkowym wstrzyknięciem dodatkowych płytek bogatych w krew może wzmocnić te efekty i pomóc szybciej osiągnąć pożądane rezultaty. Chociaż zabieg może być stosowany w leczeniu blizn i rozstępów na innych obszarach ciała, większość badań nad PRP i bliznami wydaje się koncentrować na leczeniu twarzy.

Termin „wampirzy lifting” jest zwykle używany w odniesieniu do mikroigłowania z PRP stosowanym miejscowo. Większość pacjentów jest dobrymi kandydatami do tego typu zabiegu, z niewielkimi przeciwwskazaniami do leczenia. Decyzja o przejściu terapii może nie być najlepszą opcją dla osób, które: są w ciąży, stosują lub ostatnio stosowały silny lek na trądzik, nadal mają aktywny trądzik, co powoduje powstawanie nowych blizn mają pewne wyjątkowe stany skóry, takie jak egzema twarzy lub trądzik różowaty lub mają problemy z gojeniem się ran. Poza tym przed zabiegiem lekarz oceni twoją historię medyczną, aby ustalić, czy możesz przystąpić do terapii.

HIFU

Szczegółowych wskazówek na temat tego, jak odpowiednio przygotować się do zabiegu udzieli lekarz, jednak może to obejmować m.in. unikanie niechronionej i nadmiernej ekspozycji na słońce lub opalanie na kilka tygodni przed wizytą oraz picie dużej ilości wody na kilka dni przed wizytą.  Po zakończeniu zabiegu lekarz może zastosować serum lub balsam, aby złagodzić wszelkie zaczerwienienia i podrażnienia. Będziesz również mieć możliwość nałożenia makijażu, aby ukryć tymczasowe skutki uboczne. Skoncentrowane ultradźwięki o wysokiej intensywności (HIFU) to stosunkowo nowy zabieg kosmetyczny do napinania skóry, który niektórzy uważają za nieinwazyjny i bezbolesny zamiennik liftingu twarzy. Wykorzystuje energię ultradźwiękową, aby pobudzić produkcję kolagenu, co powoduje ujędrnienie skóry.

Zobacz więcej  Opóźnianie łysienia - sprawdź najskuteczniejsze metody

HIFU jest najbardziej znany z zastosowania w leczeniu nowotworów. Pierwsze zgłoszone zastosowanie HIFU do użytku estetycznego miało miejsce w 2008 roku. Wiele badań klinicznych wykazało, że HIFU jest bezpieczny i skuteczny w liftingowaniu i wygładzaniu zmarszczek. Ludzie byli w stanie zobaczyć wyniki nawet kilka miesięcy po leczeniu, bez ryzyka związanego z zabiegiem chirurgicznym. Od tego momentu, procedura ta jest również stosowana do ogólnego odmładzania twarzy, podnoszenia, napinania i modelowania sylwetki.

HIFU to kolejny popularny i skuteczny zabieg odmładzający. HIFU wykorzystuje skoncentrowaną energię ultradźwięków do zmiany struktury warstwy skóry tuż pod powierzchnią. Energia ultradźwięków powoduje szybkie nagrzewanie się tkanki. Gdy komórki w docelowym obszarze osiągną określoną temperaturę, ulegają uszkodzeniu komórkowemu. Chociaż może się to wydawać sprzeczne z intuicją, uszkodzenie faktycznie stymuluje komórki do wytwarzania większej ilości kolagenu – białka, które buduje strukturę skóry. Wzrost kolagenu powoduje, że skóra jest mocniejsza i bardziej jędrna. A w konsekwencji również z mniejszą liczbą zmarszczek. Ponieważ wiązki ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości skupiają się na określonym miejscu tkanki pod powierzchnią skóry, nie ma uszkodzeń górnych warstw skóry i sąsiednich tkanek.

HIFU może nie być odpowiedni dla wszystkich. Ogólnie rzecz biorąc, procedura działa najlepiej u osób w wieku powyżej 30 lat z łagodnym zwiotczeniem skóry. Osoby ze skórą mocno uszkodzoną lub z luźną skórą mogą potrzebować kilku zabiegów, zanim zobaczą pożądane wyniki. HIFU nie jest zalecany dla osób z infekcjami i otwartymi zmianami skórnymi w obszarze docelowym, ciężkim lub torbielowatym trądzikiem oraz metalowymi implantami w obszarze leczenia. Według American Society for Aesthetic Plastic Surgery (ASAPS), HIFU i inne niechirurgiczne alternatywy do liftingu znacznie wzrosły w ciągu ostatnich kilku lat.  HIFU ma wiele zalet estetycznych, w tym: redukcja zmarszczek, poprawa zwiotczałej skóry na szyi, unoszenie policzków, brwi i powieki, poprawa definicji szczęki, wygładzenie skóry.

Nici liftingowe

Nici liftingowe są kolejnym stosunkowo nowym i innowacyjnym zabiegiem w medycynie estetycznej. Jest to mniej problematyczna, mniej inwazyjna i, co najważniejsze, tańsza alternatywa chirurgicznego liftingu.  Początkowo wcale nie była to technologii stworzona dla medycyny estetycznej. Ogólnie nici liftingowe w medycynie były wykorzystywane od wielu lat przy precyzyjnych operacjach. Nici liftingowe są wprowadzane pod skórę, aby mogły ja podnieść i powstrzymać jej stopniowe opadanie. Wprowadzenie nowej substancji pod skórę, mobilizują również do rozpoczęcia naturalnych procesów regeneracyjnych. Sprawia to, że zmienia się struktura skóry i zmienia się jej jędrność. Stosowanie nici jest możliwe dlatego, że materiały, z których są tworzone, mogą być spokojnie wchłonięte przez organizm. Efekty utrzymują się na okres około dwóch lat, mimo, że nicie zanikają już po około 8-10 miesiącach.

Zobacz więcej  Grudki na twarzy- co oznaczają i jak sobie z nimi radzić?

Obszarami, na których najlepiej używać nici liftingujące są linia brwi, żuchwa, policzki i czoła. Można ich jednak użyć także w okolicy szyi oraz na dekolcie. Nicie są jednak zbyt słabe do podniesienia skóry brzucha lub ramion. Rodzaje nici rozróżnia się na wiele różnych typów, w zależności od ilości dostępnych środków. Do najpopularniejszych rodzajów należą nici liftingujące z polikaprolaktonu oraz z polidioksanon. Popularne są także nici z kwasu mlekowego oraz glikolowego. Przed zabiegiem ważne jest także podjęcie decyzji o długości nici, jednak tym zajmuje się lekarz.

Jeżeli porównamy tradycyjny lifting z zabiegiem wykorzystującym nici liftingujące, to bardzo szybko i łatwo odkryjemy, że nici są mniej inwazyjne i nie wiążą się z poważną operacja. Nie ma także żadnych większych przeciwwskazań do tego zabiegu, poza oczywistościami, jak np. ciąża. Rezultaty liftingu utrzymują się przeciętnie około dwóch lat i po upływie tego czasu, można do niego przystąpić ponownie.

Profesjonalne zabiegi kosmetyczne

Zabiegi kosmetyczne są bezpieczne i bardzo skuteczne, jednak tylko wtedy, kiedy wykonują je prawdziwi profesjonaliści w odpowiednich warunkach. Sky Clinic to wrocławska klinika zajmująca się wykonywaniem zabiegów odmładzających od wielu lat. Najlepszym potwierdzeniem jakości oferowanych usług jest długa lista zadowolonych klientów i ich referencje. W gabinecie można wykonać każdy z opisanych przez nas dzisiaj zabiegów odmładzających. Dzięki nim każdy może stać się piękniejszy oraz poczuć się lepiej i bardziej atrakcyjnie. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą, którą można znaleźć na naszej stronie. Znajdą tam Państwo wsystkie istotne informacje o zabiegach oraz porady z nimi związane.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop