Blog

Regulon– recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Regulon– recepta online

Regulon — skład

Regulon jest doustnym preparatem antykoncepcyjnym, który posiada dwa hormony jako substancje aktywne: dezogestrel (0,15 mg) i etynyloestadiol (0,03 mg). Substancjami pomocniczymi są α-tokoferol, stearynian magnezu, dwutlenek krzemu koloidalny, kwas stearynowy, powidon, a także skrobia ziemniaczana, laktoza jednowodna, glikol propylenowy, glikol polietylenowy 6000 i hydroksymetylopropyloceluloza. Jego głównym działaniem jest zapobieganie ciąży przez zmianę składu śluzówki macicy oraz wpływanie na owulację, co uniemożliwia zapłodnienie lub implantację zarodka.

Regulon — dawkowanie

Regulon dostępny jest w opakowaniu po 21 tabletek, każda z nich oznaczona jest dniem tygodnia, w którym powinna zostać przyjęta. Tabletki należy przyjmować każdego dnia o tej samej porze przez 21 dni, a następnie na 7 dni przerwać stosowanie leku. W ciągu przerwy powinno pojawić się krwawienie wynikające z odstawienia leków, a następne opakowanie należy rozpocząć 8 dnia przerwy, niezależnie od trwania krwawienia. Przy przyjmowaniu leków zgodnie z zaleceniami, ochrona antykoncepcyjna obejmuje również 7-dniowy czas przerwy. Pierwsze opakowanie (przy rozpoczynaniu stosowania antykoncepcji hormonalnej lub przy przerwie dłuższej, niż miesiąc) należy rozpocząć pierwszego dnia cyklu. W przypadku pominięcia tabletki w czasie mniejszym niż 12 godzin należy niezwłocznie wziąć niebraną tabletkę, a drugą przyjąć o normalnej porze. Gdy przerwa pomiędzy przyjęciem tabletki jest większa, niż 12 godzin, ochrona antykoncepcyjna może zostać obniżona. W przypadku pominięcia więcej niż jednej tabletki należy skonsultować się z lekarzem.

Wskazania do stosowania Regulon

Wskazaniem do stosowania Regulonu jest chęć rozpoczęcia lub kontynuowania stosowania antykoncepcji hormonalnej.

Przeciwskazania do stosowania Regulon

Przeciwskazaniami do stosowania leku Regulon jest nadwrażliwość na którąkolwiek z substancji aktywnych (etynyloestradiol i drospirenon) lub substancji pomocniczych, a także obecność zakrzepów krwi w kończynach dolnych (zakrzepica żył głębokich), w płucach (zatorowość płucna) i/lub w innych narządach. Nie powinno się go stosować po zabiegach chirurgicznych lub przy braku możlwiości chodzenia, jak i przy zaburzeniach wpływających na krzepliwość krwi. Przeciwskazaniem jest również przebycie zawału serca lub udaru móżgu, a także choroby zwiększające ryzyko powstawania zakrzepów (ciężka cukrzyca z uszkodzeniem naczyń krwionośnych, wysokie nadciśnienie, bardzo wysokie stężenie cholesterolu lub trójglicerydów we krwi oraz hiperhomocysteinemia). Nie powinno się stosować Regulonu również przy zapaleniu trzuski lub ciężkich chorobach wątroby (np. żółtaczka), a także przy obecności guzów zależnych od hormonów płciowych lub zlokalizowanych w wątrobie (zarówno łagodne, jak i złośliwe). Nie jest zalecany przy migrenach z aurą, krwawieniach z narządów rodnych nieznanego pochodzenia oraz przy wirusowym zapaleniu wątroby typu C (ze względu na interakcje leków). Nie można go stosować podczas ciąży lub przy jej podejrzeniu.

Zobacz więcej  Znamię Spitz – co może oznaczać jego obecność?

Gdyby zaburzenia lub objawy wystąpiły po raz pierwszy podczas stosowania leku, należy przerwać jego stosowanie i skonsultować się z lekarzem.

Ostrzeżenia dla Regulon

Lek Regulon nie chroni przez zakażeniem się chorobami wenerycznymi, takimi jak wirus HIV, podobnie jak inne środki antykoncepcyjne hormonalne. Przy zaobserwowaniu jakichkolwiek objawów powstawania zakrzepów, szczególnie w nogach (zakrzepica żył głębokich), w płucach (zatorowość płucna), mózgu (udar mózgu) i sercu (zawał serca), konieczne jest natychmiastowe zgłoszenie się do lekarza. Lek może również zawierać laktozę, dlatego osoby z nadwrażliwością lub nietolerancją laktozy powinny skonsultować przyjmowanie leku z lekarzem.

Regulon a ciąża

Nie wolno stosować leku Regulon w okresie ciąży lub przy podejrzeniu ciąży. Nie należy go również brać podczas karmienia piersią ze względu na możliwe wydzielanie się części substancji czynnych lub pomocniczych z mlekiem, co wpływa negatywnie na rozwój dziecka.

Regulon — efekty uboczne

Często pojawiają się takie objawy, jak wzrost masy ciała, ból głowy, ból brzucha i nudności, uczucia napięcia piersi i ich ból oraz nastrój depresyjny i wahania nastroju. Do rzadszych objawów zaliczana jest migrena, wysypka i pokrzywka, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, zatrzymanie płynów w organizmie, powiększenie piersi, zwiększenie stężenia lipidów we krwi oraz zmniejszenie libido. Do rzadkich objawów niepożądanych należą pojawienie się zakrzepów krwi w żyłach lub/i tętnicach, ze szczególnym uwzględnieniem zakrzepicy żył głębokich, zatorowości płucnej, udaru i zawału serca, zmniejszenie masy ciała, pojawienie się rumieniu guzowatego lub wielopostaciowego, nietolerancja soczewek kontaktowych, nadwrażliwość układu immunologicznego, wydzielina z pochwy i piersi, zwiększone libido i obecność kamieni żółciowych w pęcherzyku żółciowym. Do bardzo rzadkich efektów ubocznych zaliczane jest zapalenie trzustki.

Regulon — interakcje

Nie łączyć z innymi lekami lub substancjami, które zawierają związki takie jak barbiturany, karbamazepiny, fenytoiny, prymidony, ryfampicyny, gryzeofulwiny, oskkarbamazepiny, topiramaty, werapamile, a także diltiazemy. Nie należy go stosować równocześnie z przyjmowaniem leków używanych w leczeniu zakażeń HIV (rytonawir, newirapina, efawirenz), wirusowego zapalenia wątroby typu C (ombitaswir, parytaprewir, rytonawir, dasabuwir) oraz stosowanymi przy zakażeniach grzybiczych (np. gryzeofulwina, itrakonazol, flukonazol, worykonazol). Należy również wstrzymać się z przyjmowaniem Regulonu przy stosowaniu antybiotyków makrolidowych (erytromycyna, klarytromycyna) oraz przy stosowaniu leków z ziela dziurawca zwyczajnego. Kategorycznie nie wolno popijać leku sokiem grejpfrutowym.

Zobacz więcej  SkyClinic we Wrocławiu - klinika, która odmieni Twoje życie na lepsze

Jak uzyskać receptę online na Regulon?

Jedną z placówek medycznych, które oferują wystawienie recepty online jest Skyclinic. Pomaga on kobietom, które chcą pozostać przy obecnej metodzie antykoncepcji i nie potrzebują konsultacji z lekarzem przedłużyć działanie antykoncepcji hormonalnej o kolejne miesiące. Skyclinic udziela szybkiej pomocy kobietom, które po okresie odstawienia zorientowały się, że nie mają kolejnego opakowania leku Regulon, dzięki czemu mogą bez obaw kontynuować stosowanie antykoncepcji hormonalnej.
Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop