Blog

Radiesse – hydroksyapatyt wapnia – skuteczna metoda na wymodelowanie konturu twarzy

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

W obecnych czasach każda kobieta pragnie czuć się pięknie i wyjątkowo. Niestety z biegiem lat skóra ulega degradacji. Skóra staje się z biegiem czasu wiotka i coraz mniej elastyczna. Niestety twarz jest jednym z instrumentów dnia codziennego, który świadczy o naszej ogólnej kondycji, dlatego też warto w odpowiedni sposób o nią zadbać, aby wyglądała młodo i witalnie przez cały czas. Właśnie dlatego warto skorzystać z zabiegu Radiesse, dzięki któremu w szybki sposób można odzyskać piękny wygląd twarzy i ponownie zacząć czuć się atrakcyjnym oraz pewnym siebie.

Czym jest zabieg Radiesse?

Otóż zabieg Radiesse to nic innego, jak innowacyjna metoda, która polega na poprawie kondycji skóry twarzy, Zabieg ten charakteryzuje się tym, że podczas jego wykorzystania stosuje się wypełniacz, który pozwala poprawić w odpowiedni sposób objętość skóry, dzięki temu skóra staje się wydawać młodsza oraz bardziej jędrniejsza i elastyczna. Zabieg ten spłaca zmarszczki, przyczynia się do modelowania konturu twarzy, jak również powoduje odmłodzenie dłoni, jeżeli zostanie zastosowany właśnie na te partie ciała. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny dla organizmu człowieka, nie przyczynia się do pojawiania jakichkolwiek skórnych reakcji alergicznych, jak również efekty jego stosowania są niemal natychmiastowe i utrzymują się przez długi czas. Jest to więc odpowiednia alternatywa na drogich kremów, które nie dają pełnej skuteczności działania, a jeżeli dają to na ich efekty trzeba czekać przez długi czas. Jeżeli o główny składnik, który jest wykorzystywany podczas wykonywania tego zabiegu to jest nim przede wszystkim hydroksyapatyt wapnia. Jest to składnik innowacyjny, który opiera się wyłącznie na nowoczesnych formułach. Preparat ten jest niemal identyczny z tym, który znajduje się w ludzkich kościach oraz zębach. Receptura zawarta w tym preparacie jest w pełni unikalna, ponieważ jest w stu procentach biokompatybilna. Oprócz tego należy zaznaczyć, że receptura ta nie zawiera żadnych składników, które pochodziłyby od zwierząt. W związku z tym nie wywołuje ona żadnych skórnych reakcji alergicznych, ani innych niepożądanych zjawisk, które w sposób niekorzystny mogłyby wpłynąć na zdrowie i kondycję skóry. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny dla skóry i potwierdza to wiele badań klinicznych, które zostały przeprowadzone.

Zobacz więcej  Zmarszczki na szyi - Poznaj skuteczne metody, w tym kwas hialuronowy, domowe sposoby i tech-neck, aby się ich pozbyć

Skuteczność zabiegu Radiesse polega przede wszystkim na tym, że specjalny żelowy nośnik daje niemalże natychmiastowe efekty działania. I nie potrzeba wykonywaniu wielu powtórzeń zabiegu, ponieważ w większości przypadków wystarcza nawet jedna kuracja, ewentualnie dwa powtórzenia. Zabieg pobudza naturalne procesy odnowy skóry. Żel wchłania się w skórę za pomocą makrofagi i poprzez to zostaje ono pobudzone przez substancję aktywną fibroblasty produkującą nowy kolagen w strukturze skóry. Należy również zaznaczyć, że produkcja tego nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia. Hydroksyapatyt wapnia powoduje, że tworzy on w tkankach pewnien rodzaj rusztowania, które przyczynia się do stymulacji produkcji włókien kolagenowych.

Modelowanie konturu oraz kształtu twarzy za pomocą zabiegu Radiesse

Przy pomocy zabiegu Radiesse można w odpowiedni sposób poddać twarz modelowaniu. Zarówno, jeżeli chodzi o kontur, jak i o sam kształt twarzy. Jest to zabieg, z którego pomocy korzysta coraz więcej kobiet, dzięki temu mogą się one cieszyć rewelacyjnymi efektami w krótkim czasie. Zabieg modelowania oraz zmiany kształtu twarzy opiera się na wstrzyknięciu kilka partii preparatu w miejsca, w które mają zostać objęte modelowaniem. Efekty tego zabiegu utrzymują się przez długi czas, w związku z tym jest to metoda, która przypadnie do gustu nawet tym najbardziej wymagającym klientom. Należy również zaznaczyć, iż zabieg Radiesse charakteryzuje się również tym, że podczas modelowania twarzy wypełniacz zostaje zaaplikowany w skórę za pomocą cienkiej igły. Oczywiście zabieg ten jest w pełni bezbolesny, ponieważ przed zabiegiem zostaje zastosowane znieczulenie miejscowe, czyli zostaje nim objęty obszar, który podlega modelowaniu. W tym celu na twarz pacjenta nakłada się specjalną maść znieczulającą, bądź po prostu środek znieczulający wraz z preparatem Radiesse. Są to dwa sposoby znieczulania pacjentek podczas wykonywania tego zabiegu. Po dokonania ostrzyknięć przez lekarza, miejsce w którym doszło do inicjacji zaczyna być masowane, aby preparat równomiernie się umiejscowił i żeby efekt był jak najbardziej spektakularny i podobny do zamierzonego. Koleiną ważną rzeczą jest to, że zaraz po zabiegu pacjent może powrócić do swoich aktywności, ponieważ nie są widoczne żadne opuchlizny, ani zaczerwienienia. Natomiast w niektórych przypadkach może się zdarzyć się, że mogą wystąpić delikatne bóle, ale nie trwają one dłużej niż trzy dni. Czasami może zdarzyć się tak, że pacjent będzie odczuwał potrzebę ponownego poddania się zabiegowi, w takiej sytuacji może on poddać się ponownemu zaaplikowaniu preparatu, aczkolwiek nie wcześniej niż trzy miesiące od ostatniego zabiegu. Efekty zabiegu utrzymują się w większości przypadków nawet do 18 miesięcy.

Zobacz więcej  Usuwanie pieprzyków kompendium wiedzy

Przeciwwskazania oraz wskazania do wykonania zabiegu Radiesse

Tak jak każdy inny zabieg, tak również i zabieg Radiesse posiada pewne przeciwwskazania do jego wykonania, a można do nich zaliczyć przede wszystkim takie kwestie jak: uczulenie na składnik preparatu, ciążę, karmienie piersią, występowanie chorób nowotworowych, występowanie infekcji bakteryjnych, występowanie infekcji wirusowych, występowanie stanów zapalnych skóry, występowanie infekcji grzybiczych, korzystanie z terapii lekami przeciwzakrzepowymi, jak również występowanie aktywnej choroby immunologicznej. Warto pamiętać, aby o wszystkich przeciwwskazaniach, które obserwujemy u siebie informować lekarza, ponieważ ich zatajenie, a podjęcie się zabiegowi może spowodować nieprzyjemne skutki uboczne. Do skutków ubocznych można zaliczyć przede wszystkim takie kwestie jak: wysypka, bądź zaczerwienienie albo ogólne złe samopoczucie. Natomiast należy zaznaczyć, iż powikłania te wystąpią wyłącznie, gdy zabieg zostanie wykonany mimo występujących przeciwwskazań. W przypadku innych sytuacji zabieg ten jest w pełnie bezpieczny dla organizmu oraz dla skóry pacjenta.

Z kolei, jeżeli chodzi o wskazania do wykonania zabiegu to należy tutaj zaliczyć przede wszystkim takie kwestie jak: występowanie zmarszczek mimicznych, posiadanie potrądzikowych blizn, utracenie objętości skóry, posiadanie bruzd nosowo – wargowych, jak również występowanie potrzeby wymodelowania twarzy oraz podniesienia kącików ust.

Dla kogo jest w szczególności przeznaczony zabieg Radiesse?

Zabieg Radiesse jest przede wszystkim przeznaczony dla osób, które pragną poprawić wygląd swojej skóry. Nie tylko w okolicach twarzy, ale również jeżeli chodzi o okolice dłoni. Zabieg ten, czyli naturalny lifting mogą wykorzystać osoby, które ukończyły 25 rok życia, ponieważ właśnie wtedy zaczynają się pojawiać pierwsze oznaki zmarszczek. W tym okresie skóra powinna zostać objęta szczególną pielęgnacją i troską. Kuracja tą metodą daje gwarancję wypełnienia zarówno tych umiarkowanych zmarszczek, które powstały na skórze, jak również głęboki bruzd nosowo – wargowych, bródkowo – wargowych oraz obszarów jarzmowych. Stymulacja włókien kolagenowych do ponownego rozrostu sprawia, że pacjent pod zabiegu czuje się w pełni odmłodzony, świeżo oraz atrakcyjnie, dzięki temu jego poczucie komfortu oraz pewność siebie znacząco wzrasta. Poprzez zastosowanie podskórnego retuszu stopniowo zwiększa się objętość skóry, dzięki temu wygląda ona zdecydowanie lepiej, niż przed dokonaniem zabiegu. Zabieg trwa około 30 minut i jest on bardzo komfortowy. W początkowej fazie spłyceniu ulegną zmarszczki płytkie, natomiast z biegiem czasu również te głębsze, a także twarz w odpowiedni sposób się wymodeluje. Warto zaznaczyć, iż efekty modelowania potęgują się nawet przez okres czterech miesięcy od przeprowadzenia aplikacji preparatu. Kolejną kwestią, jaką należy poruszyć jest to, że zabieg Radiesse charakteryzuje się również tym, że powrót do swoich codziennych zadań jest możliwy bez potrzeby podejmowania jakiejkolwiek rekonwalestencji. Po około trzech miesiącach od momentu wykonania zabiegu niezbędna jest ponowna konsultacja lekarska w celu oceny przez specjalistę, jak preparat się wchłoną i jak zareagował na skórę. Jeżeli lekarz uzna, że będzie potrzebna jeszcze jedna partia wstrzyknięcia preparatu to wtedy zabieg jest powtarzany. Wszystko to dzieje się dlatego, ponieważ każdy posiada inny rodzaj skóry, w związku z tym również preparat będzie na każdy z tych rodzajów skóry inaczej reagował. Oprócz tego należy zaznaczyć, że zabieg Radiesse może być wykonywany również w stosunku pojawienia się fałdy podbródkowej, jak również bruzdy podbródkowej. Bowiem wpływa on znakomicie na te rejony i poprawie kondycję skóry w taki sposób, jaki zadowoli nawet najbardziej wymagającego pacjenta. Zabieg nie wymaga również szczególnego przygotowywania się na jego wykonanie.

Zobacz więcej  Żylaki w młodym wieku - jak zapobiegać ich powstawaniu?

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop