Blog

Przeszczep włosów u kobiet: jaką metodę wybrać?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Włosy stanowią atrybut kobiecości, który w znaczący sposób wpływa na to, jak czujemy się na co dzień. Chociaż wiele i najczęściej mówi się o problemach z łysieniem w przypadku mężczyzn, należy podkreślić, że coraz częściej z tym problemem do lekarzy zgaszają się też panie. Jak radzić sobie z brakiem lub ubytkami owłosienia w przypadku kobiet? Czy przeszczep włosów to dobre rozwiązanie? Jaka metoda będzie najlepsza? Zapewne te i wiele innych dylematów spotyka kobiety, które borykają się z opisywanym powyżej problemem. Z tego względu, aby nieco przybliżyć Wam temat związany z przeszczepem włosów, przygotowaliśmy poradnik, zawierający odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Przeszczep włosów u kobiet: na czym polega zabieg FUE?

Oczywiście to, jak przebiega dany zabieg, zależy od tego, jaką metodę wybierzemy, jednak początkowe „mechanizmy” są najczęściej podobne. Na początku zaznacza się obszar włosów, który wymaga przeszczepu włosów. W kolejnym kroku wygalany jest pasek z okolicy potylicznej – tak zwanej strefy dawczej, która znajduje się z tyłu głowy. Dlaczego akurat z tego miejsca usuwane jest owłosienie? Włosy znajdujące się w tej okolicy to tak zwane włosy permanentne, które są stałe i nie posiadają receptorów androgenowych, dzięki czemu nie wypadają. Jaki wygląda dalsza część zabiegu? Szczegółowy opis, znajdziecie w dalszej części naszego artykułu.

Przeszczep włosów u kobiet a metoda FUE

Metoda FUE to jeden z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych sposobów w przypadku przeszczepu włosów u kobiet. Zanim jednak zdecydujemy się na jego wykonanie, warto poznać, czym się charakteryzuje.

Przebieg przeszczepu włosów metodą FUE

Aby łatwiej przybliżyć Wam to zagadnienie, poniżej opisaliśmy przebieg zabiegu w kilku najważniejszych krokach.

Krok 1 – znieczulenie 

Wiele kobiet obawia się bólu związanego z zabieg FUE. Jednak dla większego komfortu w profesjonalnych gabinetach podawane jest znieczulenie miejscowe, co z pewnością przekłada się na komfort pacjentek. Możliwość bezbolesnego przeszczepu włosów u kobiet to z pewnością wyróżnik, który wpływa na popularność tej metody.

Krok 2 – pobranie pojedynczych włosków 

Po podaniu znieczulenia rozpoczyna się przeszczep. W pierwszej kolejności lekarz wykonujące zabieg przy pomocy specjalnego urządzenia i pobiera pojedyncze jednostki włosów, które w następnym kroku, zostaną umiejscowione w określonych miejscach.

Zobacz więcej  Hastina 21 – recepta online

Krok 3 – przeszczep pobranych włosów 

W tym kroku lekarz nakłuwa miejsca, które uprzednio zaznaczył i ustala takie rzeczy, jak:

  • kąt,
  • kierunek,
  • gęstość

przeszczepianych włosów. Z tego powodu bardzo ważne jest to, aby przed rozpoczęciem zabiegu, opowiedzieć lekarzowi o naszych oczekiwaniach. Dokładny wywiad z pewnością pozwoli na prawidłowe rozmieszczenie włosów i uzyskanie oczekiwanego rezultatu.

Krok 4 – opatrunek 

Po wykonanym zabiegu zakładany jest opatrunek, a lekarz szczegółowo opisuje zalecenia, których należy przestrzegać. Bardzo ważne jest to, aby pamiętać o tych wskazaniach, ponieważ znacząco wpływają na to, czy włosy odpowiednio się „przyjmą”.

Kiedy widoczne są pierwsze efekty?

Pytanie, które zadają najczęściej pacjentki dotyczy oczywiście rezultatów zabiegu. Kiedy możemy się spodziewać nowych włosków? Najczęściej po 3 lub 4 miesiącach od zabiegu, przeszczepione włosy wypadają, ponieważ są „wypychane” przez te, które zaczynają rosnąć.

Czy po zabiegu zostają bielizny?

Kolejnym czynnikiem, który znacząco wpływa na popularność metody FUE jest to, że zabieg ten nie pozostawia żadnych blizn. Co stanowi pewnego rodzaju novum. Metoda strip, czy wiele innych niestety narażają często pacjentki na to, że w miejscu przeszczepu metoda pojawić się jakieś niedoskonałości w postaci blizn.

Dlaczego warto wybrać tę metodę?

Powodów, dla których warto wybrać metodę FUE jest wiele. Wśród tych, które zarówno pacjenci, jak i lekarze wskazują najczęściej są poniższe aspekty.

  • Skuteczność zabiegu: za sprawą transplantacji włosów polegającej na przeszczepieniu pojedynczych mieszków włosowych i wszczepieniu ich tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne, zyskujemy pewność, iż strefy newralgiczne zostaną praktycznie całkowicie wyeliminowane.
  • Większa gęstość: dzięki tej metodzie szybko i skutecznie przywraca się gęstość włosów, w miejsca, które tego wymagają.
  • Leczenie bez bólu: za sprawą znieczulenie pacjentki podczas zabiegu nie czują dyskomfortu, co w przypadku tego typu zabiegów, jest niezwykle ważne.
  • Brak blizn: w przypadku wielu zabiegów pacjenci, niestety muszą borykać się z negatywnymi skutkami zabiegu. Technika FUE gwarantuje, że w miejscu przeszczepu nie powstaną blizny, o czym z pewnością warto pamiętać.
Zobacz więcej  Jak zabieg keratynowy na włosy może poprawić wygląd cebulki włosa?

Oczywiście tych powodów jest o wiele więcej, jednak to te, o których możemy przeczytać i usłyszeć najczęściej. Nie należy zapominać także o walorach estetycznych, które z pewnością dla wielu pacjentów są najważniejsze.

Dodatkowe zastosowanie techniki FUE

Co ciekawe przeszczep włosów u kobiet może zostać wykorzystany do zakrycia innych obszarów ciała takich jak na przykład zakola, czy blizny na skórze głowy. Zatem spektrum działania jest o wiele większe, niżeli mogłoby się wydawać.

Technikę FUE można wykorzystać także do obniżenia linii czoła. Wiele osób rośnie z wysoką linią, której obniżenie jest możliwie jedynie poprzez przeszczep. Za sprawą tego zabiegu możemy bez trudu przywrócić prawidłowe proporcje twarzy, które z pewnością znacznie wpłyną na komfort naszego życia.

Wiele osób boryka się także z problemami brwi, które często np. w jednym miejscu nie rosną lub są wybrakowane. Dzięki technice FUE również można całkowicie wyeliminować ten problem, co z pewnością stanowi świetną opcję dla osób, które mają z tego tytułu kompleksy.

O czym jeszcze warto pamiętać wybierając metodę FUE?

Bez względu na to, jaki zabieg wybieramy, najważniejsze jest to, aby korzystać z usług profesjonalistów. W przypadku tej metody niezwykle ważne jest to, aby lekarz posiadał odpowiednie doświadczenie. Najprościej możemy zweryfikować to poprzez zdjęcia prac wykonywanych w danym gabinecie oraz opinie innych pacjentek. W dobie internetu nie powinniśmy mieć z tym żadnego problemu.

Kolejna kwestia dotyczy ceny. Wielu pacjentów, którzy sięgają po pomoc medycyny estetycznej kieruje się jedynie kosztem danej usługi, co często nijak ma się do jakości. Taniej nie zawsze oznacza lepiej, więc warto o tym pamiętać. Szczególnie gdy wybieramy taki zabieg, jak przeszczep włosów.

Kiedy zgłosić się do lekarza z problemem wypadania włosów?

Chociaż do gabinetów medycyny estetycznej zgłasza się coraz większa liczba kobiet, to warto zaznaczyć, że najczęściej włosy odkładane są na później. Pomimo tego, że AGA, czyli łysienie androgenowe jest jednostką chorobową, która pojawia się bardzo często. Czym najczęściej charakteryzuje się utrata włosów typu męskiego?

Zobacz więcej  Przeszczep włosów metodą FuE i ARTAS. Czy robot może zastąpić wykwalifikowanego specjalistę?

Pierwszymi „objawami” świadczącymi o tym, że pacjentka zmaga się z AGA jest przede wszystkim rozproszenie włosów. Kolejny syndrom to poszerzenie się przedziałka, które naprawdę ciężko jest zakamuflować. Czynnikiem sprzyjającym łysieniu jest z pewnością stres, który czasami wywołuje chorobę. Z tego powodu pacjentki powinny zgłosić się do lekarza, czy też specjalisty, który zajmuje się leczeniem tego typu problemów, jak tylko zauważą pierwsze objawy. Szybkie działanie pozwala znacznie ograniczyć ilość wypadających włosów, które niestety nie odrastają.

W wielu przypadkach, jeżeli mamy do czynienia z początkiem procesu wypadania włosów, zależne jest połączenie terapii androgenowej oraz nieandrogenowej. W tym celu stosuje się osocze bogatopłytkowe, które bardzo często jest uzupełnieniem leczenia doustnego.

Ze względu na to, o czym wspominaliśmy na początku tego zagadnienia, czyli późnym zgłaszaniu się pacjentek do lekarza, jedynym skutecznym sposobem w walce z łysieniem jest przeszczep włosów.  O ile kiedyś możliwości medycyny estetycznej były w tej dziedzinie, mocno ograniczone, tak teraz możemy skorzystać z bezbolesnych i skutecznych metod leczenia.

Przeszczep włosów: ważne wskazówki

W przypadku każdego zabiegu medycyny estetycznej niezwykle ważne jest to, jakiego specjalistę wybierzemy. Wspominaliśmy już o tym, że cena nie zawsze powinna odgrywać najważniejszą stronę, szczególnie jeżeli, ingerujemy w nasze ciało. Konsekwencje złego wyboru gabinetu mogą ciągnąć się za nami przez całe życie, ponieważ z uwagi na niekompetencje, niektórych „pseudo” specjalistów, często dochodzi do komplikacji.

Wybór metody FUE to przede wszystkim gwarancja tego, że jako pacjenci nie odczujemy bólu, czy dyskomfortu podczas zabiegu. Kolejna kwestia to rezultaty, które widoczne są już po nawet 3 miesiącach. Nowe włosy to nie tylko gęstość i jakość, to także wyeliminowanie pewnego rodzaju kompleksów i większa pewność siebie.

Mamy nadzieję, że wskazówki i informacje, które przedstawiliśmy w tym poradniku okażą się dla Was przydatne. Za sprawą medycyny estetyczne w dzisiejszych czasach, można pozbyć się wielu kompleksów, które utrudniały nam dotychczasowe życie. Kobiety cenią swoje włosy i lubią z nimi eksperymentować, a ich jakość zdecydowanie wpływa na to, jak prezentuje się cała twarzy oraz sylwetka.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop