Blog

Yaz – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Yaz – recepta online

Yaz to preparat antykoncepcyjny pod postacią tabletek, który stosuje się celem zapobiegania ciąży. Preparat ten prowadzi do zahamowania owulacji i zmienia błonę śluzową w macicy, co nie pozwala na zapłodnienie. W każdym blistrze znajdują się 24 tabletki zawierające substancje czynne (etynyloestradiol oraz drospirenon), jak i 4 tabletki placebo.

Yaz – skład

Preparat ten należy do dwuskładnikowych środków antykoncepcyjnych, którego działanie obejmuje kilka istotnych mechanizmów:

 • prowadzą do zatrzymania dojrzewania pęcherzyków Graffa i owulacji,
 • prowadzą do zmiany właściwości błony śluzowej macicy, co wypadku kiedy mimo zastosowania środka dojdzie do zapłodnienia, utrudnia zagnieżdżanie się zarodka i powoduje, iż zarodek ludzki obumiera w przeciągu paru dni,
 • prowadzą do zmniejszenia perystaltyki jajowodów,
 • zmieniają właściwości śluzu w szyjce macicy, co utrudnia migrowanie plemników,

Yaz – dawkowanie

Hormonalny środek Yaz jest lekiem mającym postać powlekanych tabletek do doustnego przyjmowania. Nie można przyjmować większych, aniżeli zalecane dawki, ponieważ może to szkodzić naszemu zdrowiu albo zagrażać życiu.

 • trzeba przyjmować jedną tabletkę w ciągu doby, najlepiej o tej samej porze przez następne 28 dni, według kolejności, która została wskazana na opakowaniu,
 • przyjmowanie tabletek z kolejnego opakowania trzeba zacząć następnego dnia po tym, jak przyjmie się ostatnią tabletkę z opakowania poprzedniego, nawet jeżeli krwawienie z odstawienia ciągle trwa.

Wskazania do stosowania – Yaz

Wskazaniem do zastosowania Yaz, jest chęć zapobiegania niechcianej ciąży.

Przeciwskazania do stosowania –  Yaz

Niestety, nawet jeśli istnieją pewne wskazania do zastosowania środka Yaz, nie zawsze będzie to możliwe. Nie można używać tego preparatu, jeżeli ma się uczulenie na którykolwiek spośród jego składników.

Nie należy stosować tabletek antykoncepcyjnych Yaz w wypadku poniżej wymienionych przypadłości:

 • czynnej żylnej choroby zatorowo-zakrzepowej (leczonej za pomocą leków przeciwzakrzepowych) albo przebytego żylnego schorzenia zatorowo-zakrzepowego (zatorowość płucna, zakrzepica żył głębokich),
 • dziedziczne albo nabyte predyspozycje do występowania żylnych chorób zakrzepowo-zatorowych,
 • występowanie zaburzeń zatorowo-zakrzepowych w tętnicach albo ryzyko ich pojawienia się,
 • spore ryzyko wystąpienia żylnego schorzenia zakrzepowo-zatorowego w efekcie występowania sporej ilości czynników ryzyka,
 • przeprowadzenie rozległego zabiegi operacyjnego mającego związek z przewlekłym unieruchomieniem.
Zobacz więcej  Icoone laser, skuteczny zabieg na obrzęki limfatyczne

Ostrzeżenia dla leku

Zanim rozpoczniemy stosowanie tego preparatu (albo przed powtórnym jego użyciem po dłuższej przerwie), musimy wykluczyć ewentualną ciążę, przeprowadzić dokładny wywiad lekarski (w tym także rodzinny), dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego, jak i wykonać badanie przedmiotowe celem wykluczenia przeciwwskazań oraz stanów, które wymagać będą dużej ostrożności. Badania kontrolne powinny być powtarzane podczas zażywania środka, zgodnie z obowiązującymi wytycznymi. Jeżeli nieregularne miesiączkowe krwawienia utrzymywać się będą albo występować u kobiet, u których uprzednio występowały regularne miesiączki, trzeba rozważyć niehormonalne przyczyny i przeprowadzić właściwe badania celem wykluczenia ciąży albo nowotworów złośliwych.

Yaz a ciąża

Jeśli kobieta zajdzie w ciążę w czasie używania preparatu, konieczne będzie natychmiastowe przerwanie jego stosowania (opierając się na dotychczasowych doświadczeniach klinicznych, nie zostało stwierdzone teratogenne działanie złożonych antykoncepcyjnych preparatów doustnych stosowanych podczas ciąży; dane na temat tego preparatu, są dosyć ograniczone).

Yaz – efekty uboczne

Nierzadko, pojawić się mogą: brak miesiączki, krwawienie maciczne, ból piersi, nudności, ból głowy, zmiany nastroju. Niezbyt częste: parestezje, zawroty głowy, senność, nerwowość, depresja, żylaki, migrena, wymioty, ból brzucha, nadciśnienie tętnicze, skurcze mięśni, ból kończyn, bóle pleców, wysypka, świąd, trądzik, biegunka, nieżyt żołądka, wzdęcia, niestrawność, kandydoza w pochwie, powiększenie piersi, ból w miednicy, zapalenie pochwy, uderzenia gorąca, torbiele piersi, zaburzenia miesiączkowania, krwawienie z pochwy/macicy, nieprawidłowy wymaz szyjkowy, suchość pochwy, krwotok miesiączkowy, obrzęk obwodowy, obrzęk uogólniony, wzmożona potliwość, osłabienie, zmniejszone libido.

Yaz – interakcje

Należy poinformować lekarza o wszelkich przyjmowanych dotychczas lekach, także o tych, które wydaje się bez recepty.

Zastosowanie innych preparatów, może prowadzić do zmniejszenia skuteczności antykoncepcji, jak również do krwawień śródcyklicznych.

Jak uzyskać receptę online na Yaz?

Jeśli chcemy mieć możliwość uzyskania recepty online, wystarczy iż wejdziemy na witrynę internetową Skyclinic. Pojawi się na niej odpowiedni formularz, który należy wypełnić celem otrzymania recepty. Należy mieć na uwadze, iż w takim przypadku możemy zostać poproszeni o wpisanie swoich podstawowych danych. Realizacja zamówienia przebiega niemalże natychmiastowo.

Zobacz więcej  Białe i czerwone krostki na penisie: objawy, oznaczenia i jak leczyć plamki i krostki na napletku

Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

 

 

 

 

 

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop