Blog

Powiększanie piersi – jakich firm implanty dostępne są w Polsce

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Powiększanie piersi to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów plastycznych w Polsce. Każdego roku wszczepia się kilkadziesiąt  tysięcy implantów i liczba ta wciąż rośnie. Ich popularność nie powinna jednak nikogo dziwić, ponieważ dzięki takim operacjom kobiety pozbywają się swoich kompleksów, podnoszą własną samoocenę, a także czują się znacznie lepiej w codziennym życiu. To zmusiło niejako producentów implantów piersiowych do zaoferowania potencjalnym klientkom różnych modeli o wielu kształtach, substancjach wypełniających czy okresach gwarancji.

Dlaczego kobiety decydują się na powiększanie piersi?

Coraz więcej kobiet decyduje się w Polsce na powiększanie własnych piersi i wszczepianie specjalnych implantów. Wszystko dlatego, że czują się one nieatrakcyjne i mają wrażenie, że nie pociągają płci przeciwnej. Nie ma dwóch kobiet z podobnym biustem, dlatego też panie robią wszystko, aby poprawić własną budowę anatomiczną. Aby jednak uzyskać satysfakcjonujące wyniki, warto pomyśleć o tym, jakie implanty wybrać oraz która firma spełni nasze oczekiwania w przypadku operacji powiększenia piersi. Na co więc zwrócić uwagę, aby być usatysfakcjonowanym w swoim wyborze?

Jak wybrać producenta implantów piersiowych?

Obecnie na polskim rynku można zauważyć kilku producentów implantów piersi. Każdy z nich oferuje odmienne rozwiązania technologiczne, substancje wypełniające, materiały wykonania oraz długości gwarancji. Coraz częściej firmy implantów piersiowych oferują produkty najnowszej generacji, a także proponują dożywotnią ochronę. Zwykle wspomniane implanty są wypełnione bardzo miękką i stabilną formą w postaci silikonowego żelu. Są równocześnie w pełni bezpieczne oraz zaakceptowane przez FDA, w związku z czym można mieć do nich pełne zaufanie. Nieuważne pacjentki jednak nie zawsze zwracają uwagę na certyfikaty i specyfikacje. Przede wszystkim mają na uwadze niską cenę, co może ostatecznie mieć fatalny wpływ na ich zdrowie oraz efekt wszczepienia takich implantów piersiowych.

Producenci implantów piersiowych

Wśród najpopularniejszych i najbardziej zaufanych producentów implantów piersiowych znajdują się między innymi: Mentor, Allergan, Eurosilicone, Silimed, Laboratoires Arion, Polytech, Nagor, a także Sebbin.

Mentor

Mentor to amerykańska firma, która istnieje na rynku już od 1969 roku. Posiada ona certyfikat FDA, Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków. Obecnie jej implanty posiadają gładką i teksturowaną powierzchnię Siltex, która zapobiega przerostom możliwych blizn wewnętrznych wokół implantu. Najczęściej są one okrągłe oraz anatomiczne. Wypełnienie z kolei może być różne – w zależności od preferencji klientek. Implanty Spectrum Adjustable posiadają wypełnienie w postaci soli fizjologicznej, a Cohesive – żelu silikonowego MemoryGel o różnym stopniu gęstości. Zachowują one swój kształt, bez względu na ułożenie ciała. Warto nadmienić również, że po uszkodzeniu powłoki implantu, ten jest zwarty, nie zmienia swojej formy i nie rozlewa się, co daje pełne bezpieczeństwo pacjentkom. Co więcej, gwarancja od producenta Mentor jest bezterminowa.

Zobacz więcej  Zapalenie żołądka i dwunastnicy: objawy, dieta i leczenie zapalenia błony śluzowej żołądka i dwunastnicy spowodowane Helicobacter pylori

Allergan

Allergan to kolejny producent implantów piersiowych, których produkty są oferowane w Polsce. Produkuje w głównej mierze implanty Natrelle. Na rynku jest dostępny od ponad ćwierćwiecza i również posiada certyfikat FDA. Implanty piersiowe posiadają gładką albo teksturowaną strukturę powierzchni BIOCELL, która uniemożliwia im przemieszczanie się. Co więcej, ryzyko obkurczenia się torebki tkankowej jest o wiele mniejsze w stosunku do produktów innych firm. istnieje możliwość wybrania implantów okrągłych Natrelle INSPIRA Round Implants albo anatomicznych Natrelle 410 Anatomical Implants oraz Natrelle 510 Anatomical Dual Gel Implants.

Allergan używa do wypełnienia kohezyjnych żeli silikonowych. Ich dodatkowym zabezpieczeniem jest zastosowana innowacyjna technologia przegród o nazwie INSTRASHIEL. Dzięki niej, powierzchnia implantów jest znacznie bardziej wytrzymała, co dodatkowo zapobiega dyfuzji żelu. Gwarancja obejmuje okres dziesięciu lat od operacji powiększenia piersi.

Eurosilicone

Eurosilicone to holding GC Aesthetics z fabryką zlokalizowaną we Francji. Marka działa na rynku od około dwudziestu pięciu lat, a jej implanty posiadają liczne certyfikaty oraz zezwolenia potwierdzające ich bezpieczeństwo. Wśród nich należy wymienić między innymi ISO, EU oraz CE. Najwyższej jakości powłoka teksturowana Cristalline Textured Shell gwarantuje pełną wygodę oraz komfort użytkowania po operacji powiększenia piersi. Zainteresowane klientki mogą również wybrać implanty o gładkiej powierzchni.

Wśród rodzajów wypełnienia wymienia się między innymi implanty anatomiczne, nazywane inaczej The Matrix, a także okrągłe (wypełnione kohezyjnym żelem silikonowym). Drugi z rodzajów posiada barierę zabezpieczającą, które zapobiegają ich uszkodzeniom. Warto nadmienić również, że dla implantów wszczepionych po 2009 roku gwarancja na nie jest bezterminowa.

Silimed

Z całą pewnością warto zwrócić uwagę na firmę Silimed, ponieważ to pierwsza marka oferująca implanty piersiowe spoza Ameryki Północnej. Powstała w 1978 roku w Rio de Janeiro, w Brazylii i dziś jest jedną z najbardziej popularnych na całym świecie. Jej implanty dostępne są również w Polsce. Producent ten wykorzystuje nowoczesną technologię do tworzenia swoich produktów – są one tworzone z najwyższej jakości surowców, które gwarantują pełne bezpieczeństwo oraz wygodę użytkowania. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że z chęcią korzystają z nich chirurdzy plastyczni, a pacjentki chcące poddać się operacji powiększenia piersi pytają właśnie o produkty od Silimed.

Zobacz więcej  Mezoterapia igłowa skóry głowy

Obecnie firma jest największym producentem implantów silikonowych w Ameryce Łacińskiej i wiedzie prym w sprzedaży na rynku brazylijskim, jednak z powodzeniem radzi sobie także w Europie. Implanty są wypełnione żelem silikonowym i posiadają gładką oraz teksturowaną powierzchnię. Są również zatwierdzone przez FDA, co potwierdza ich wysoką jakość oraz bezpieczeństwo. Silimed oferuje również pełną sterylność – przekazywane są do przychodni, szpitali i klinik chirurgii plastycznych w zamkniętych i wysterylizowanych opakowaniach.

Laboratoires Arion

Laboratoires Arion to francuska firma, która znana jest także pod nazwą Arion company. Jej produkty w postaci implantów piersiowych oferowane są na rynku od 1965 roku. Posiada certyfikat bezpieczeństwa CE, czyli Conformite Europeenne. Implanty od tego francuskiego producenta charakteryzują się najwyższą jakością oraz komfortem użytkowania.

Laboratoires Arion produkuje implanty gładkie oraz teksturowane. Mogą być również okrągłe, anatomiczne oraz anatomiczne Dual Gel, które posiadają dwa poziomy spoistego żelu. Warto nadmienić, że francuska marka posiada bezpieczne rodzaje wypełnienia wspomnianych produktów. Jest to silikon Monobloc Silikon SoftOne, czyli spójny żel silikonowy. Implanty posiadają zatem żel, który składa się z dwóch składników, a mianowicie z soli fizjologicznej oraz karboksylometylocelulozy. Gwarancja na nie jest bezterminowa.

Polytech

Polytech to niemiecka firma, która została założona w 1986 roku. W chwili obecnej spółka wiedzie prym na europejskim rynku chirurgii plastycznej. W produkcji implantów piersi stosuje zaawansowaną technologię. Marka stara się współpracować z dystrybutorami na całym świecie, w związku z czym jej zasięgi obejmują wiele państw. W portfolio Polytechu można znaleźć ponad półtora tysiąca różnych wariantów implantów piersi dla kobiet, a nawet implantów tkanek miękkich dla mężczyzn oraz implantów pośladków oraz łydek. Dodatkowo, niemiecka firma wykonuje pod zamówienia ekspandery tkankowe, narzędzia do liposukcji i pigmentacji oraz biustonosze pooperacyjne, w związku z czym pacjentki mają możliwość doboru dodatkowych produktów dla siebie.

Zobacz więcej  Yasminelle - recepta online

Stosowany przez Polytech żel silikonowy posiada tak zwaną właściwość Memory. Oznacza to, że implanty zawsze powracają do początkowego kształtu – nigdy nie zniekształcają się. Ich tkanki posiadają naturalną spoistość i naśladują ruchy gruczołów piersiowych, w związku z czym ich stosowanie jest niezwykle komfortowe. Po operacji powiększenia piersi każda kobieta posiadająca implanty od Polytech może poczuć się pięknie.

Nagor

Brytyjska firma Nagor Ltd. została założona w 1979 roku, ale w Polsce jej produkty dostępne są od 1991roku. Posiada certyfikat CE na wyroby oraz urządzenia medyczne, w tym również na implanty piersiowe. Nagor również tworzy produkty o gładkiej oraz teksturowanej powierzchni.

Brytyjski producent oferuje swoim klientkom różne rodzaje wypełnienia implantów. Wśród nich można wymienić między innymi implanty Saline-Fill okrągłe, wypełnione solą fizjologiczną, implanty o anatomicznym kształcie CoGel posiadające żel o dużej gęstości, GFX – implanty z żelem silikonowym i powierzchni teksturowanej, RGI – implanty z żelem silikonowym o powierzchni gładkiej, a także implanty Impleo – okrągłe, z żelem o dużej gęstości. Nagor oferuje również – co ważne – bezterminowy okres gwarancji na swoje wyroby.

Sebbin

Sebbin to francuski producent implantów piersiowych, który działa na rynku zarówno krajowym, jak i międzynarodowym od ponad trzydziestu lat. Posiada certyfikat CE, gwarantujący pełne bezpieczeństwo oraz najwyższą jakość swoich wyrobów. Implanty mogą posiadać gładką, teksturowaną albo mikroteksturowaną powierzchnię. Implanty z kolei posiadają albo anatomiczny, albo okrągły kształt. Implanty posiadają wypełnienie w postaci spoistego żeu silikonowego. Gwarancja na nie jest dożywotnia.

Pierwsze operacje (o ile można je tak nazwać) związane z powiększaniem piersi miały miejsce jeszcze w XIX wieku. Pionierem tej dziedziny był Vincenz Czerny, chirurg onkolog pochodzenia austriacko-niemieckiego. W 1895 roku przeprowadził pierwszy zabieg rekonstrukcji piersi. Chociaż od tego czasu minęło wiele lat, to dzisiaj popularność tego typu zabiegów wciąż jest na wysokim poziomie. Nie powinno jednak nikogo to dziwić, bowiem każda kobieta – na przestrzeni lat – stara się dbać o swój wygląd na różne sposoby.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop