Blog

Plastyka powiek – młody wygląd i zdrowie

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Plastyka powiek – młody wygląd i zdrowie

Oczywiście oczy są zwierciadłem duszy. Zdecydowanie są bardzo ważną częścią twarzy, która przyciąga wzrok i może sprawić, że zaczniesz się kręcić. Co zrobić, gdy z biegiem czasu opadające powieki pozbawią Cię nie tylko blasku w oczach, ale także atrakcyjności i pewności siebie, które niestety tylko dodają Ci wieku i odbierają możliwość puszczania zalotnych spojrzeń? Odpowiedzią i rozwiązaniem problemu może być operacja powiek, czyli ingerencja chirurgiczna, która ma nie tylko wpływ na nasz wygląd, ale również na jakość widzenia.

Plastyka powiek – zabieg chirurgiczny, wykonywany przy znieczuleniu miejscowym

Blepharoplastyka lub encefaloplastyka to zabieg chirurgiczny zwykle wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Podczas zabiegu lekarz wykona niewielkie nacięcie, blizna ukryta jest w naturalnym załamaniu powieki, dzięki czemu jest praktycznie niewidoczna, a następnie wytnie problematyczny nadmiar skóry.

Zabieg jest w pełni bezpieczny, jeżeli jest wykonywany pod okiem specjalisty. Pod żadnym pozorem nie należy zapominać, że plastyka powiek to poważna ingerencja w nasze ciało, zabieg chirurgiczny, któru może być przeprowadzony tylko i wyłącznie przez lekarza.

Plastyka powiek – dlaczego się na nią decydujemy?

Kwestia wyglądu i estetyki jest poważnym argumentem za poddaniem się operacji. Niestety bardzo trudno jest uniknąć tzw. worków pod oczami i zwisających powiek, gdyż jest to wada związana z upływem czasu i stopniową utratą elastyczności skóry. Przy takim sposobie spojrzenia na nasze oczy nasza twarz wyraźnie się starzeje, wygląda jak smutna, zmęczona. Ale to nie koniec – opadające powieki znacznie utrudniają nam codzienne funkcjonowanie. Okulary trudno założyć, zaburzenia widzenia nasilają się, gdy powieki opadają poza linię rzęs; więc jest to również problem zdrowotny. Plastyka powiek górnych i/lub dolnych to jeden z najpopularniejszych zabiegów na twarz.

Zobacz więcej  Leczenie nadpotliwości

Plastyka powiek – kto się na nią decyduje?

Z reguły pacjentkami są kobiety, ale nie brakuje również mężczyzn zdecydowanych na plastykę powiek. Powtarzamy po raz kolejny, to nie tylko fanaberia, związana z naszym wyglądem, ale również problem zdrowotny. Z uwagi na specyfikę problemu (upływ czasu i coraz mniej elastyczna skóra) pacjentami są na ogół osoby dojrzałe, po 35 roku życia. Tym bardziej, że korekcja powieki górnej oznacza usunięcie nadmiaru fałdu skórnego wraz z tkanką tłuszczową, co może prowadzić do osłabienia tkanek tworzących powiekę. Kolejny zabieg będzie dodatkowo zmniejszał sprężystość powiek. Ewentualne powtarzanie zabiegu to zawsze indywidualna kwestia omawiana z lekarzem. Na szczęście efekty zabiegów opadających powiek utrzymują się latami.

Plastyka powiek – co musisz wiedzieć przed zabiegiem?

Kwalifikacja do zabiegów, jakimi są: plastyka powiek górnych i plastyka powiek dolnych obejmuje wszystkie niezbędne badania oraz rozmowę z lekarzem. Specjaliści szczegółowo omawiają oczekiwane efekty oraz ewentualne powikłania lub skutki uboczne. Aby zakwalifikować się do operacji, potrzebne są badania, takie jak pełna morfologia krwi, grupa krwi, czas krzepnięcia, poziom cukru we krwi i elektrolity. Powinieneś powiedzieć swojemu lekarzowi o wszystkich przyjmowanych lekach, wszelkich chorobach, które możesz mieć, a także o wszelkich obawach i wątpliwościach, które możesz mieć. Kroki przygotowujące pacjenta do operacji powiek obejmują rzucenie palenia i zaprzestanie picia alkoholu przed zabiegiem. 10 dni przed zabiegiem nie zażywaj aspiryny i witaminy E. Kobiety z miesiączkami i infekcjami leczonymi antybiotykami nie mogą wykonać zabiegu.

Ponieważ plastyka powiek to zabieg polegający na usunięciu nadmiaru skóry, przy którym usuwany jest również nadmiar tkanki tłuszczowej, zabieg wymaga gruntownych przygotowań. Ponieważ jest przeprowadzany w niektórych przypadkach przy znieczuleniu ogólnym, bezwzględnie trzeba przejść wcześniej odpowiednie badania. Możliwa jest plastyka powiek przy znieczuleniu miejscowym, wszystko zależy jednak od konkretnego przypadku.

Zobacz więcej  Różnorodność narośli na skórze: włókniaki, brodawki, guzki i inne rodzaje zmian skórnych

Plastyka powiek – przygotowania do zabiegu

W przypadku encefaloplastyki opinie oczywiście różnią się, głównie w zależności od oczekiwań. Dlatego tak ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem i przygotować się do zabiegu. Pacjenci powinni dokładnie wiedzieć, czego się spodziewać, zarówno pod względem wyników, powrotu do zdrowia, jak i możliwych skutków ubocznych. Dużo zależy od prawidłowego postępowania po wykonaniu, dlatego warto wiedzieć, że: w pierwszym tygodniu staraj się spać na plecach, unikaj zmęczenia oczu przez tydzień, tylko makijaż po 7-10 dniach od demakijażu. Szwy, unikaj nadmiernego rozciągania przez około 1 miesiąc, unikaj słońca (opalania twarzy) przez rok.

W celu zmniejszenia ewentualnego dyskomfortu można zastosować lód, a po zdjęciu szwów przemyć oko i zakroplić odpowiednie krople. Szczegółowe zalecenia dotyczące powrotu do zdrowia są podawane przez lekarza przy wypisie. Plastyka powiek nie kończy się bowiem w gabinecie, przy wypisie zostaniemy również poinformowani o tym, co robić, aby zabieg plastyki powiek utrzymał się jak najdłuże.

Plastyka powiek – jak wygląda zabieg?

Plastyka powiek to dosyć zaawansowana ingerencja lekarska. Zabieg korekcji powieki górnej trwa ok. 1,5 godziny i zwykle wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym – jako zastrzyk. Nie ma konieczności nocowania w klinice; Pacjenci przyjeżdżają do szpitala w dniu zabiegu około godzinę przed zabiegiem, a następnie wracają do domu. Operacja powiek górnych obejmuje następujące etapy: Zabieg wykonuje się w pierwszej kolejności, przygotowując dokumentację fotograficzną dla lekarza prowadzącego i pacjenta do wykorzystania. Cięcie skóry jest zaznaczone, dolna krawędź cięcia biegnie wzdłuż fałdu powieki (tzw. górna fałda powieki); Dzięki temu podczas otwierania oczu większość blizn jest ukryta w fałdach skóry i jest bardzo trudna do zobaczenia. Linia jest poprowadzona od boku środkowego kącika oka do boku z lekką krzywizną ku górze w obszarze kąta bocznego. Następnie za pomocą pęsety zamykając powiekę, chirurg pobiera fałd skóry, aby określić jego nadmiar i zaznacza górną linię powieki. Stopień nacięcia skóry w bocznym kąciku oka zależy od nadmiaru skóry w tym obszarze oka. Zwykle wycina się kawałek skóry w kształcie wrzeciona, nieco bliżej bocznego kącika oka. Znieczulenie miejscowe przez infiltrację, następnie chirurg znieczula obszar operacyjny poprzez wstrzyknięcie roztworu środka miejscowo znieczulającego (najczęściej 12% lignokainy) uzupełnionego o adrenalinę, która zmniejsza krwawienie podczas obrazowania mózgu. Procedura chirurgiczna polega na usunięciu zaznaczonego kawałka skóry i znajdującego się pod spodem okrągłego mięśnia oka, który odgrywa rolę w dopasowywaniu się do skóry, zaznaczaniu bardzo drobnych fałdów i podkreślaniu konturu oka.

Zobacz więcej  Co robić gdy nie pomoże nam żadna maść na blizny po trądziku?

Zabieg plastyki powiek – co nam daje?

Plastyka powiek to dosyć skomplikowany zabieg chirurgiczny, który bezwzględnie musi być wykonany przez specjalistę. Plastyka powiek górnych i dolnych może być wykonywana osobno lub podczas jednego zabiegu. Dzięki temu zabiegowi możemy zyskać bardzo wiele. Przede wszystkim zniknie problem, jakim są opadające powieki, w ten sposób możemy również powstrzymać nawracające infekcje powiek, które mogą być powodowane przez nadmiar skóry. Plastyka powiek górnych i dolnych polega na usunięciu nadmiaru skóry, usuwany jest również nadmiar tkanki tłuszczowej. Po plastyce powiek będziemy wyglądać nie tylko młodziej, ale znikną również różnego rodzaju problemy zdrowotne, dzięki temu, że nadmiar skóry zostanie usunięty, zdecydowanie łatwiej będzie nam również założyć okulary. Blizny po zabiegu, jakim jest plastyka powiek, są praktycznie niewidoczne. Pamiętajmy o tym, że plastyka powiek górnych i dolnych to nie tylko ingerencja w naszą urodę, ale przede wszystkim w nasze zdrowie. Dzięki plastyce powiek komfort naszego życia znacznie wzrośnie.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop