Blog

Ovulastan – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Ovulastan – recepta online

Ovulastan – skład

Ovulastan to dwuskładnikowy lek antykoncepcyjny. Zawiera dwa hormony żeńskie: progestagen (dezogestrel) oraz estrogen (etynyloestradiol) w ilościach odpowiednio 150 oraz 20 mikrogramów.

Oprócz substancji czynnych w leku znajdziemy inne składniki, takie jak skrobia ziemniaczana, kwas stearynowy lub laktozę, co jest istotną informacją dla osób cierpiących na nietolerancję.

Ovulastan – dawkowanie

Poprawne dawkowanie leku Ovulastan obejmuje jedną tabletkę każdego dnia o tej samej porze. Lek należy połknąć w całości i popić wodą.

W opakowaniu leku Ovulastan znajdziemy blistry, które zawierają 21 tabletek. Każdy blister opisany jest odpowiednimi dniami tygodnia oraz strzałkami, które wskazują kolejność przyjmowania tabletek. Po przyjęciu wszystkich tabletek z blistra następuje 7 dni przerwy, podczas których nie powinniśmy przyjmować leku. W trakcie tego czasu pojawi się krwawienie z odstawienia. Po upłynięciu 7 dni należy zacząć przyjmować tabletki z nowego blistra nawet, jeśli krwawienie nadal trwa.

W przypadku wystąpienia wymiotów lub biegunki niedługo po zażyciu tabletki możliwe jest, że substancje nie zdążyły jeszcze wchłonąć się do organizmu. W takim przypadku należy zażyć tabletkę z blistra zapasowego.

W razie wątpliwości dotyczących stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Wskazania do stosowania leku Ovulastan

Ovulastan stosowany jest w calu zapobiegania ciąży. Hamuje on comiesięczną owulację oraz wpływa na szyjkę oraz błonę śluzą macicy tak, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo poczęcia.

Przeciwskazania do stosowania leku Ovulastan

Jak dla każdego produktu leczniczego, tak i dla Ovulastanu określone zostały pewne przeciwwskazania.

Leku nie należy stosować jeżeli u pacjentki występuje alergia na którykolwiek składnik preparatu, w tym progestagen oraz estrogen.

Dodatkowo przeciwskazaniem są występujące aktualnie lub w przeszłości znaczące problemy z krążeniem. Zakrzepica, zaburzenia krzepnięcia krwi, przebyty zawał lub udar, oraz objawy, które mogą zwiastować te przypadłości dyskwalifikują pacjentkę do przyjmowania tego leku.

Zobacz więcej  Brodawki - laser pomoże sie ich pozbyć

Ovulastan jest przeciwwskazany również dla pacjentek z nawracającymi migrenami, chorobami trzustki czy wątroby oraz rakiem piersi lub narządów płciowych.

Ostrzeżenia dla leku

Ovulastan może wpływać na różne dolegliwości, dlatego ważne jest, aby gdy zaobserwujemy pojawienie się lub pogorszenie jakiegoś objawu, natychmiast skonsultować się z lekarzem. Może to dotyczyć schorzeń takich jak cukrzyca, depresja czy choroba wątroby.

Ovulastan a ciąża

Leku Ovulastan, jako leku antykoncepcyjnego, nie należy przyjmować podczas ciąży oraz karmienia piersią.

Jeśli podczas przyjmowania leku pacjentka zajdzie w ciążę, należy natychmiast odstawić lek i skonsultować się z lekarze. Ciąże podejrzewać możemy na przykład przez brak krwawienia z odstawienia w dwóch kolejnych cyklach.

Ovulastan – efekty uboczne

Jak każdy inny lek, również Ovulastan może wywoływać różne skutki uboczne.

Jednym z cięższych działań niepożądanych jest pojawienie się zakrzepicy żylnej oraz tętniczej. W wyniku tego może zwiększyć się ryzyko wystąpienia zawału serca lub udaru. Z tego powodu tak ważne jest, aby gdy pojawią się sygnały wskazujące na możliwość rozwoju tej przypadłości, natychmiast skonsultować się z lekarzem. Zaniepokoić może silny ból lub obrzęk jednej z nóg, nagła duszność czy kaszel, lub problemy ze wzrokiem i mową. Ryzyko rozwoju zakrzepicy zwiększają czynniki takie jak wiek, wysokie ciśnienie krwi lub palenie papierosów.

Najczęściej zgłaszanym skutkiem ubocznym stosowania leku Ovulastan jest wzrost masy ciała oraz występowanie nieregularnych krwawień.

Często występuje również ból i powiększenie piersi. Dużo kobiet skarży się też na zmniejszenie libido, zwiększoną nerwowość czy występowanie trądziku. W trakcie stosowania leku można zauważyć również częstsze zawroty głowy, migreny, nudności oraz wymioty.

Ovulastan – interakcje

Ovulastan może wchodzić w interakcję z różnymi lekami, dlatego ważne jest, aby poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych preparatach. W trakcie przyjmowania tego leku należy również informować innych lekarzy o przyjmowaniu leku Ovulastan, aby nowo przepisane leki nie upośledzały jego działania.

Zobacz więcej  Liposukcja ud to dobry sposób na poprawę sylwetki

Lek Ovulastan może zmniejszać skuteczność różnych leków. Dotyczy to przede wszystkim leków przeciwpadaczkowych (lamotrygina), co może zwiększyć częstość napadów. To samo dotyczy cyklosporyny, czyli leku stosowanego przy przeszczepach.

Inne leki również mogą wpływać na działanie leku Ovulastan zmniejszając jego skuteczność, a w efekcie zwiększając ryzyko ciąży. Dotyczy to preparatów takich jak:

  • leki stosowane w leczeniu padaczki
  • leki stosowane w leczeniu gruźlicy
  • leki stosowane w leczeniu infekcji HIV
  • produkty ziołowe zawierające ziele dziurawca zwyczajnego

Jak uzyskać receptę online na Ovulastan?

Oprócz tradycyjnej wizyty u ginekologia receptę na lek Ovulastan możemy otrzymać także online. Skyclinic jest placówką medyczną, która uprawniona jest do wydawania recept online. Dzięki temu możemy zaoszczędzić czas i otrzymać receptę szybko, co w przypadku środków takich jak Ovulastan, jest niezwykle istotne, gdyż każde opóźnienie w stosowaniu może zmniejszyć jego skuteczność. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop