Blog

Oczyszczanie manualne – wszystko co musisz wiedzieć

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Ręczne czyszczenie to metoda skutecznego usuwania niedoskonałości ze skóry. Chociaż jest to jedna z najstarszych metod znanych w kosmetyce, wciąż jest bardzo popularna, chociaż rośnie również liczba przeciwników. Ten zabieg kosmetyczny jest szczególnie polecany osobom zmagającym się z trądzikiem, nadmiernym łojotokiem, trudnymi do usunięcia zaskórnikami lub nadmiernym wydzielaniem sebum. Co to jest czyszczenie ręczne? Jak działa zabieg, jakie są wskazania i efekty?

Manualne oczyszczanie twarzy
Leczenie obejmuje ręczne usuwanie zaskórników. Pierwszym etapem ręcznego czyszczenia jest dokładne usunięcie makijażu twarzy. Kosmetyczka następnie złuszcza się, aby usunąć zrogowaciałą warstwę naskórka. Następnie nakłada na skórę preparat zmiękczający na kilka minut i kieruje strumień pary na twarz, co rozszerza pory i zwiększa działanie preparatu. Kosmetyczka następnie usuwa zawartość porów, naciskając palce jednorazowymi rękawiczkami. Po usunięciu zaskórników na twarz nakłada się przeciwzapalny i kojący krem lub maskę. Ostatnim etapem zabiegu jest nałożenie odpowiedniego kremu ochronnego dostosowanego do potrzeb skóry klienta. Zabieg przeznaczony jest dla wszystkich rodzajów skóry (z wyjątkiem skóry włośniczkowej z powodu pary).

Oczyszczanie manualne – na czym polega?
Profesjonalne czyszczenie przez kosmetyczki to nic innego jak rozpad międzykomórkowego spoiwa w warstwie rogowej naskórka. Leczenie rozpoczyna się od dokładnego usunięcia makijażu i zaciśnięcia skóry. Następnie nakładany jest peeling, który aktywnie wpływa i zmiękcza naskórek. Twarz jest również zmiękczona i poddana działaniu urządzenia parowego, które otwiera pory. Podczas procesu oczyszczania skóry należy zapewnić odpowiednie odżywianie i pielęgnację przeciwzapalną. Oczyszczanie twarzy to zabieg odpowiedni dla właścicieli wszystkich rodzajów skóry. Ten rodzaj pielęgnacji skóry to nic innego jak pozbycie się sebum, zanieczyszczeń i bakterii oraz złuszczanie martwej skóry. Kosmetyczka nie ma limitu wieku na czyszczenie twarzy. Jednak to, czego potrzebuje nasza skóra, zależy od rodzaju czyszczenia, które oferuje specjalista. Eksperci w salonach kosmetycznych często wykonują jednocześnie masaż twarzy, głównie podbródka i nosa. Robią to, aby stymulować mikrokrążenie skóry i pozwolić substancjom czynnym używanym podczas czyszczenia twarzy wnikać w naskórek.

Czym są zaskórniki i stany zapalne?
Zaskórniki – zmiany wynikające z kumulacji zawartości uwalnianej przez sebocyty i zmiany w ich składzie. Przyczyny nadmiernej aktywności sebocytów i zwiększonego wytwarzania łoju nie są jasno określone, chociaż podkreśla się ważną rolę hormonów androgenowych, których receptory znajdują się w komórkach łojowych, czynnikach wzrostu, retinoidach, kortyzolu i żywieniu. Nadprodukcja sebum prowadzi do rozrostu (przerostu) gruczołów łojowych, co może ostatecznie zwiększyć ich objętość 100 razy. Tak duża ilość sebum powoduje beztlenowe bakterie Propionum Bacterium Acnes, które kolonizują gruczoł łojowy. Propionum Bacterium Acnes odgrywają ważną rolę w rozwoju trądziku (rozkładają trójglicerydy na glicerynę i wolne kwasy tłuszczowe), a oprócz utleniania skwalenu są przyczyną zmian w składzie sebum. Dlatego przyczyną zaskórników są: nadmierne wydzielanie sebum, zmiany w składzie sebum i rogowacenie mieszków włosowych. Kiedy ujście gruczołów łojowych pozostaje otwarte, a sebum utlenia się, powstają zaskórniki.

Zobacz więcej  Wągry w uchu - jak ograniczyć ich powstawanie?

Krosty – erupcje, które rozwijają się na podstawie mikro zaskórników. Krosty są związane ze stanem zapalnym z powodu uwalniania wolnych kwasów tłuszczowych do krwioobiegu (spowodowanego rozpadem trójglicerydów z łoju przez Propionum Bacterium Acnes). Zapalenie obejmuje całą jednostkę mieszka włosowego. Tak szeroka etiopatogeneza powyższych zmian oznacza, że proste rozwiązanie, ręczne czyszczenie, byłoby paradoksem. Warto jednak zauważyć, że są one nadal najbardziej popularne i wykonywane w większości salonów kosmetycznych. Oprócz efektów krótkoterminowych wyrządzają więcej szkody pacjentowi niż naruszają – ciągłość naskórka, ryzyko blizn i przebarwień, nie będąc w stanie wpłynąć na przyczynę problemu i jego wykluczenie!

Czym wyróżnia się zabieg manualnego oczyszczania twarzy?

– Kompleksowe połączenie pielęgnacji skóry i czyszczenia ręcznego

– Aseptyczność zabiegu

Manualne oczyszczanie twarzy – krok po kroku
-Płyn do demakijażu

– Ocena stanu skóry

– Wybór odpowiednich preparatów

– Ocena stanu skóry

– Ręczne usuwanie zaskórników

– Zastosowanie maski do określonego rodzaju skóry

– Zakończenie zabiegu odpowiednio dobranym kremem

Właściwe ręczne oczyszczanie twarzy jest nieco bolesnym i nieprzyjemnym momentem. Oczywiście wymaga to posiadania odpowiednich umiejętności i wiedzy. Podczas operacji bardzo ważne jest przestrzeganie zasad higieny i bezpieczeństwa oraz działanie w sposób profesjonalny. Chociaż jest to procedura nieinwazyjna, warto skorzystać z osobistej porady eksperta, który prawidłowo oceni stan skóry i wybierze odpowiedni preparat.

Oczyszczanie manualne – dla kogo?
Kiedy naskórek jest zanieczyszczony zaskórnikami, pory są powiększone, a widoczne są grudki i krosty, zaleca się oczyszczenie skóry. Z powodu zwiększonego obciążenia gruczołów łojowych niektóre partie świecą na tzw. Strefie T, tj. na czole, nosie i brodzie. W przypadku wskazań dermatologicznych może być stosowany w leczeniu trądziku.

Czy zabieg jest bezpieczny?
Ręczne czyszczenie twarzy to bezpieczny proces. Chociaż nie ma żadnych skutków ubocznych, skóra może nadal zaczerwienić się przez kilka dni po zabiegu. W tym okresie zaleca się stosowanie delikatnych kosmetyków, zwracając szczególną uwagę na higienę i delikatny makijaż. Ważne jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej przed wyjściem z domu, aby uniknąć bezpośredniego światła słonecznego oraz wysokich i niskich temperatur, takich jak sauny i solaria. Po zakończeniu programu atrakcje wodne (takie jak baseny) należy odrzucić na dwa dni.

Czy zabieg manualnego oczyszczania może zaszkodzić skórze?
Ręczne czyszczenie twarzy jest bezpieczną i skuteczną metodą, ale tylko wtedy, gdy proces musi być profesjonalnie przeprowadzony przez wykwalifikowany personel. Należy zauważyć, że w niektórych przypadkach ręczne czyszczenie twarzy jest najlepszym sposobem na wyeliminowanie niedoskonałości. Te problemy to szczególnie głębokie zaskórniki. Zaleca się również przeprowadzenie tego procesu przed wykonaniem innych procesów czyszczenia w celu usunięcia największych zanieczyszczeń.

Zobacz więcej  Hemoroidy - czym są i jak sobie z nimi radzić?

Podczas zabiegu może pojawić się wiele przyczyn powikłań. Przede wszystkim należy zgłosić niezgodność z procedurami podczas procedury lub w przypadku wykonania ręcznego czyszczenia pomimo przeciwwskazań. Należy jednak zauważyć, że powikłania mogą wynikać z niewłaściwej domowej pielęgnacji skóry.

Czy ręczne czyszczenie skóry jest sposobem na zwalczanie wągrów? Należy zauważyć, że wągry są po prostu popularną nazwą zaskórników, a leczenie jest zalecane dla osób, które mają problemy z zaskórnikami.

Manualne oczyszczanie – jak wygląda zabieg?
Usuwanie makijażu

Kosmetyczka wykonuje usuwanie makijażu lub czyszczenie w innym leczonym miejscu. Następnie obiera i napina skórę.

Zmiękczanie skóry

Kosmetyczka zmiękcza naskórek za pomocą wapozonu (pary) lub specjalnej maski zmiękczającej.

Ręczne czyszczenie skóry
Kosmetyczka mechanicznie (ręcznie) usuwa zaskórniki, grudki i mleko. Niektóre zmiany (szczególnie prosięta) wymagają nakłucia jednorazową igłą, aby je usunąć. dezynfekcja

Kosmetyczka dezynfekuje skórę w miejscu zabiegu środkiem dezynfekującym lub D’arsonvalizacja – dezynfekcja skóry za pomocą prądów.

Ściągająca maska

Zwężenie porów skóry za pomocą ściągającej maski.

Kojąca maska

Po usunięciu ściągającej maski kosmetyczka zastosuje kojącą maskę, aby złagodzić podrażnienia i zaczerwienienia po ręcznym oczyszczeniu skóry.

Krem

Pod koniec zabiegu kosmetyczka zastosuje krem odpowiedni do rodzaju skóry.

Częstotliwość wykonywanie zabiegów
Po 2 tygodniach zabiegu, jeśli na skórze znajduje się wiele zanieczyszczeń, których nie można usunąć jednocześnie, można zastosować zabieg oczyszczania skóry. Ponadto częstotliwość ręcznego czyszczenia tej samej części skóry nie powinna przekraczać raz na 6 miesięcy.

Domowa pielęgnacja po zabiegu
Delikatne środki do usuwania makijażu należy stosować przez kilka dni po zabiegu, ponieważ skóra jest zaczerwieniona i podrażniona. Nie nakładaj makijażu bezpośrednio po zabiegu i, jeśli to możliwe, kilka dni po zabiegu. Po zabiegu należy zastosować pory regenerujące, ale nie zatykające się – dla skóry ze skłonnością do trądziku. Użyj kremu przeciwsłonecznego o współczynniku ochrony przeciwsłonecznej 50, aby zapobiec przebarwieniom naskórka.

Przeciwwskazania
– otwarte rany lub uszkodzenie skóry w miejscu leczenia
– Choroby wirusowe (np. Opryszczka), skóra bakteryjna, grzybica skóry, aktywne zapalne choroby skóry (np. AD, egzema, łuszczyca)

– Tendencja do rozwoju bliznowców

– Trądzik ze stanem zapalnym (np. Krostkowy, ropny)

– Trądzik różowaty

– nowotwór

– świeża opalenizna (czerwona skóra)

Efekty – czego się spodziewać?
Oczyszczona, zdrowa skóra, brak zaskórników, zaskórników, pryszczów – wszystko to można osiągnąć odwiedzając salon kosmetyczny. I chociaż wiele osób uważa, że nie ma lepszego sposobu na pozbycie się niedoskonałości, inni twierdzą, że mocno podrażniona i czerwona skóra nie jest tego warta. W rzeczywistości wiele zabiegów wymaga stresu skóry, który może zagoić się nawet przez tydzień. Oczyszczanie twarzy kosmetyczki odbywa się zawsze po serii konsultacji, a specjalista wybiera najbardziej odpowiednią dla nas i naszej skóry metodę.

Zobacz więcej  Odcisk na stopie - jak sobie z nim poradzić?

Zabieg zapewnia spektakularne efekty w pielęgnacji skóry z tendencją do dużych zaskórników. Pozwala natychmiastowo pozbyć się zmian, co znacznie poprawia wygląd skóry i komfort psychiczny osoby poddanej takiemu oczyszczeniu. Zabieg jest szeroko rozpowszechniony w kosmetykach i bardzo często nie można go zastąpić żadnym innym. Metoda ta jest często stosowana jako terapia przygotowująca skórę do dalszych kosmetyków. Jednak dla skutecznego i bezpiecznego użytkowania niezbędna jest odpowiednia wiedza i umiejętności. Ważne jest również zaprojektowanie go w taki sposób, aby stosowane techniki pracy były dostosowane do potrzeb i kondycji skóry. Zły preparat skóry, a także niewłaściwa ekstrakcja zaskórników i niewłaściwe procedury ekstrakcji mogą znacznie pogorszyć stan skóry.

Oczyszczanie skóry w domu po zabiegu
Oczyszczanie twarzy jest niezbędnym elementem rytuału codziennej pielęgnacji. Po co myć twarz? W ten sposób usuwamy nadmiar sebum, kurz, brud i zanieczyszczenia powietrza, a nasza skóra odzyskuje świeży, nietłusty wygląd. Nieprzestrzeganie zasady regularnego mycia twarzy prowadzi do gromadzenia się bakterii i nie pozwala skórze oddychać. Pory blokują się i mogą tworzyć się zaskórniki i pryszcze. Systematycznie oczyszczona skóra wygląda na wypoczętą i mniej podatną na zmarszczki. Aby oczyścić skórę, potrzebujemy preparatu odpowiednio dobranego do jego rodzaju i potrzeb. Jeśli mamy do mycia suchy olej lub łagodną emulsję, twarz jest odpowiednia. Kosmetyki do odwodnionej lub suchej skóry nie tylko oczyszczają, ale także sprawiają, że skóra jest miękka i nawilżona. Z drugiej strony skóra tłusta lub trądzikowa działa dobrze w postaci żelu lub delikatnej piany, jeśli mamy tłustą i wrażliwą skórę.

Po wysuszeniu skóry ręcznikiem należy użyć toniku, aby przywrócić prawidłowe pH. Jednak czyszczenie w domu w formie prania w większości przypadków nie wystarcza, aby uzyskać czystą i świeżą cerę. Raz lub dwa razy w tygodniu należy dokładniej oczyścić skórę i usunąć martwe komórki skóry. Jeśli rogówka nie zostanie usunięta, gruczoły łojowe mogą zostać zablokowane, a pory zanieczyszczone. Niestety, peelingi mechaniczne nie są odpowiednie dla skóry trądzikowej, ponieważ mogą dodatkowo pogorszyć sytuację, rozprzestrzeniając bakterie i powodując stan zapalny na całej twarzy. Peelingi enzymatyczne są alternatywą dla granulowanych kosmetyków. Jeśli dbamy o dokładne oczyszczenie i faktyczną poprawę stanu skóry, warto wybrać peeling chemiczny (za pomocą kwasu). Takie zabiegi wykonuje kosmetyczka.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop