Blog

Infuzja tlenowa – jędrna i elastyczna skóra

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Infuzja tlenowa – Jędrna i elastyczna skóra

Tlen jest niezbędnym elementem ludzkiego funkcjonowania i życia, gdyż bez niego byłoby ono w zasadzie niemożliwe. Z jakiego powodu w takim razie zabieg z jego użyciem jest swego rodzaju rewolucją? Wynika to głównie z faktu, że wykorzystuje technologię hiperbatycznego tlenu, a także działanie kwasu hialuronowego w kilku rodzajach.

Zabieg infuzji tlenowej – jak wygląda?

Zabieg infuzji tlenowej polega na wtłoczeniu w skórę substancji odżywczych, co odbywa się za pomocą tlenu pod zwiększonym ciśnieniem. W trakcie zabiegu infuzji tlenowej wykorzystuje się także witaminową ampułkę, którą specjalista kosmetolog odpowiednio dopasowuje do indywidualnych potrzeb skóry klienta. Preparat ten zwykle ma zawartość kawioru, który ma sporo właściwości odżywczych lub też śluz ślimaka, który wspiera regenerację skóry. Dla utrzymania trwałego efektu ma za zadanie wniknąć w głąb skóry i zapewnić jej głębokie nawilżenie. W ten sposób skóra będzie mogła odzyskać swój dawny blask oraz zdrowy wygląd.

Długość zabiegu może się różnić w zależności od wybranego segmentu ciała, które poddawane jest zabiegowi. Co ważne, przez większość klientów postrzegany jest jako całkiem przyjemny. Szczególnie w dni cieplejsze, gdy temperatura jest wysoka, a skóra sucha, spora część osób odczuwa także wyraźny efekt orzeźwienia skóry.

Infuzja tlenowa – dla kogo jest przeznaczona?

Infuzja tlenowa może być z powodzeniem stosowana u każdego pacjenta, chociaż istnieje kilka wyjątków od reguły. Przede wszystkim tlenowa infuzja nie powinna być przeprowadzana u kobiet w okresie ciąży lub karmienia piersią, a także u osób borykających się z opryszczką oraz różnego rodzaju stanami zapalnymi skóry. Równie niewskazane jest wykonywanie zabiegu w przypadku pewnych alergii skórnych. W zasadzie najlepiej kierować się zasadą, aby przed tego rodzaju zabiegiem skonsultować się wcześniej z lekarzem, który doradzi odpowiednie kroki.

Zabieg szczególnie jest polecany osobom, które zmagają się z oznakami starzenia się skóry, a także tym, których cera jest stale narażona na szkodliwe działanie zewnętrznych czynników, jak smog lub klimatyzacja. Upraszczając, zabieg polecany jest właściwie dla wszystkich. Głównym wskazaniem do poddania się zabiegowi jest przesuszona i zmęczona skóra o szarawym kolorycie. Również osoby zmagające się z trądzikiem i egzemą śmiało mogą i powinny skorzystać z okazji do poddania się zabiegowi infuzji tlenowej. Różnego rodzaju przebarwienia, zwiotczenie czy nadmierna wrażliwość skóry są także wskazaniami do wykonania zabiegu, który przecież wspomaga procesy regeneracyjne skóry. Różnica będzie odczuwalna natychmiastowo.

Zobacz więcej  Madinette – recepta online

Tlenowa infuzja – przykładowe składniki aktywne

Za pomocą odpowiednich substancji aktywnych możliwe staje się uzyskanie trwałych efektów. Do przykładowych substancji aktywnych należy zaliczyć:

 • Olej arganowy – działanie antyoksydacyjne oraz nawilżające
 • Mieszankę kwasu hialuronowego o dużej i małej masie cząsteczkowej – redukcja zmarszczek, działanie silnie nawilżające, kojące oraz wzmacniające
 • Liposomy kwasu hialuronowego – działanie nawilżające, kojące i odbudowujące
 • Acetylotetrapeptyd 15 – zmniejszanie reakcji nerwowych skóry na bodźce zewnętrzne (szczególnie istotne działanie przy skórze wrażliwej lub nadreaktywnej)
 • Tripeptyd – spłycanie zmarszczek mimicznych
 • Esapeptyd palmitoilowy 19 – ułatwianie rozluźnienie mięśni twarzy
 • Śluz roślinny z nagietka – działanie przeciwzapalne, nawilżające, łagodzące i odżywcze
 • Żeń szeń – rewitalizacja i stymulacja mikrokrążenia skórnego
 • Aloes – nawilżenie i działanie przeciwstarzejące

Infuzja tlenowa – oczyszczanie skóry

Aby uzyskać lepsze efekty wynikające z zabiegu, warto wcześniej poddać się zabiegowi oczyszczającemu skórę. Po złuszczeniu jej warstwy rogowej zwiększy się wchłanialność podanego preparatu odżywczego. Infuzja tlenowa będzie miała łagodzący wpływ na całą skórę, gdyż zabieg jej oczyszczania w pewien sposób ją podrażni.

Oczyszczanie skóry jest także zabiegiem istotnym samym w sobie. Pozwala na usunięcie toksyn i zanieczyszczeń nagromadzonych przez dłuższy czas. Jego zadaniem jest także złuszczenie martwego naskórka, co zapewni skórze nową jakość.

Tlenowa infuzja – jakie daje efekty?

Infuzja tlenowa daje mnóstwo korzyści dla ludzkiego zdrowia i samopoczucia. Efekty widoczne są w zasadzie już po pierwszej wizycie w gabinecie.

Ponieważ zabieg skutecznie zapobiega procesom starzenia się, spłyca zmarszczki i ostatecznie doprowadza do młodszego wyglądu klienta. Skóra uzyskuje wówczas zdrowy, świeży oraz promienny wygląd. Efekt zabiegu, który został wykonany po raz pierwszy, zazwyczaj utrzymuje się do około dwóch tygodni. W związku z tym konieczne staje się przeprowadzenie serii zabiegów, która kilkukrotnie pozwoli dotrzeć do głębokich warstw skóry i wywołać trwałe efekty. Liczbę zabiegów ustala się indywidualnie podczas konsultacji z kosmetologiem, który przeprowadzi wywiad i zwróci uwagę na konkretne potrzeby klienta.

Zobacz więcej  Angiletta – recepta online

Infuzja tlenowa na poziomie komórkowym

Infuzja tlenowa działa na poziomie komórkowym, w związku z tym przynosi trwałe dla klienta efekty. Wśród najbardziej zauważalnych efektów po przeprowadzeniu kuracji znajdują się:

 • Poprawa jędrności i elastyczności skóry
 • Rozjaśnienie skóry
 • Metabolizm komórek ulega poprawie

Co więcej, infuzja tlenowa nawilża najgłębsze warstwy skóry. Należy jednak zaznaczyć, że każda osoba może zareagować inaczej na wspomniany zabieg. W związku z tym indywidualne efekty mogą różnic się od tych wyżej wymienionych, gdyż każda osoba charakteryzuje się innymi predyspozycjami skóry.

Warto nadmienić także, że wcześniejsze poddanie się oczyszczaniu skóry pozwoli osiągnąć wyraźnie lepsze rezultaty. Wynika to z faktu, że taka skóra staje się bardziej podatna na wchłanianie wszelkich substancji, które aplikuje się w trakcie infuzji tlenowej. Do osiągnięcia trwałego efektu konieczne jest także kilkukrotne wykonanie takich zabiegów.

Kwas hialuronowy – właściwości

Podczas zabiegu stosowany jest kwas hialuronowy, który powoduje lepsze nawilżenie skóry oraz w efekcie jej wyższą gładkość. Koncentracja dawki substancji aktywnych wyraźnie uzupełnia wszelkiego rodzaju niedobory w skórze, dzięki czemu uzyskuje ona zdrowy wygląd i olśniewający blask.

Infuzja tlenowa – czy zabieg można wykonać w okresie silnego nasłonecznienia?

Po wykonaniu zabiegu komórki macierzyste są mocniej dotlenione i odświeżone. Zabieg infuzji tlenowej jest znakomitym rozwiązaniem w okresie letnim, gdy ciało eksponowane jest na zbyt duże działanie promieni słonecznych, szczególnie podczas opalania się. Oznacza to, że nie istnieją żadne przeciwskazania do poddawania się zabiegowi w okresie letnim.

Warto jednak pamiętać, że całkowicie bezpieczna kuracja w okresie letnim pozwoli na osiągnięcie trwałych efektów jedynie po kilkukrotnym spotkaniu. Po wyłącznie jednym zabiegu spodziewać się można utraty efektów do około dwóch tygodni od czasu jego przeprowadzenia. Liczba zabiegów dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb klienta. Po kuracji nie pojawiają się też żadne podrażnienia skóry, co umożliwia natychmiastowy powrót do codziennych aktywności.

Zobacz więcej  Przygotuj się na upojną noc i plażę - depilacja bikini

Jakie czynniki negatywnie wpływają na zdrowie skóry?

Chociaż infuzja tlenowa jest bardzo korzystnych zabiegiem, który pozwala między innymi na zwiększenie jędrności skóry, nie wystarczy ona, aby rozwiązać wszystkie problemy klienta.

Osoby przychodzące do gabinetu często nie zdają sobie sprawy z czynników, które dosłownie sabotują ich próby przywrócenia skóry do jej zdrowego stanu. Wśród nich należy wymienić następujące aspekty:

 • Niewłaściwa dieta
 • Zbyt mała ilość snu
 • Niewystarczająca ilość wody
 • Stres
 • Brak aktywności fizycznej

Są to tylko jedne z wielu czynników, które negatywnie wpływają na stan ludzkiej cery.

Niezdrowa dieta

Istnieje powiedzenie, że człowiek jest tym, co je i w znacznej części jest ono prawdziwe. Chcąc zadbać o skórę, konieczne staje się ograniczenie lub wyeliminowanie przetworzonej żywności oraz większej ilości cukru, soli i konserwantów. Warto wymienić je na warzywa, owoce, a także produkty pełnoziarniste, orzechy i ryby.

Sen

Kolejnym istotnym aspektem jest sen, którego niedobór ograniczy działanie samoistnych, korzystnych dla skóry procesów. Z tego powodu na sen warto przeznaczać od 7 do 8 godzin dziennie.

Brak nawodnienia organizmu

Ludzkie ciało w większości składa się z wody, która pełni w nim bardzo ważne funkcje. Usuwa także toksyny i różne szkodliwe substancje, a także dba o właściwy poziom nawilżenia skóry. Z tego powodu przeciętna zdrowa i dorosła osoba powinna wypijać chociaż 2 lub 3 litry wody dziennie.

Stres

O ile krótkotrwały stres może przynosić pewne korzyści, o tyle stres chroniczny doprowadzić może cały organizm do ruiny. Przewlekły stres doprowadzić może do pojawienia się licznych niedoskonałości na skórze, a także odczuwalnego pieczenia i swędzenia.

Aktywność fizyczna

Nie jest tajemnicą, że ruch korzystnie wpływa na zdrowie. Regularne uprawianie aktywności fizycznej wyraźnie wzmacnia wiele części ludzkiego organizmu, w tym jego odporność, sprawność i elastyczność. Borykając się z problemami ze skórą, warto zadbać także o właściwą dawkę ruchu w codziennym życiu.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop