Blog

Nucleofill – skuteczny sposób odnowy i stymulacji skóry

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Nucleofill – skuteczny sposób odnowy i stymulacji skóry

Nucleofill jest doskonałym preparatem do zaawansowanej odnowy skóry, której procesy starzenia zaczynają się już po 20 roku życia. Skóra zaczyna być coraz mniej elastyczna i zaczynają pojawiać się zmarszczki. Działanie nucleofillu opiera się na biostymulacji skóry, czyli stymulacji jej własnych możliwości regeneracyjnych. Stosując tego typu preparat, mamy pewność, że odnowa skóry następuje dzięki naturalnym procesom w niej zachodzącym. Stosując zabiegi, które polegają na biostymulacji, niezbędne jest wykonanie serii wizyt, ponieważ efekty widoczne są dopiero po upływie określonego czasu.

Jak działa nucleofill?

Nucleofill polega na naturalnym stymulowaniu regeneracji skóry i jest bardzo zdrowym rozwiązaniem przeciwstarzeniowym. Doskonale nadaje się do każdego rodzaju skóry i opiera się na kilku zasadach działania. W biostymulacji wykorzystuje się polinukleotydy, które są małymi elementami kwasów nukleinowych DNA i RNA. Są one obecne we wszystkich organizmach żyjących na ziemi i świetnie współgrają z ciałem człowieka. Polinukleotydy skutecznie zwiększają ilość wody obecnej w tkankach oraz powodują wzrost ilości fibroblastów. Wszystko to za sprawą ich zdolności przyłączania do siebie cząsteczek wody nawet z dużego obszaru tkanek. Polinukleotydy są również w stanie wzmóc działanie fibroblastów, które są jednymi z najważniejszych elementów obecnych w skórze odpowiedzialnych za nieustanną odbudowę jej wielu części. Stanowią one także świetną ochronę skóry przed promieniami słonecznymi, co spowalnia jej starzenie. Nie można zapominać o ich doskonałych umiejętnościach zwalczania wolnych rodników.

Nucleofill to bardzo nowoczesny zabieg wykorzystujący najlepsze cechy polinukleotydów i właśnie dzięki nim jest tak skutecznym sposobem na starzenie skóry. Sam zabieg opiera się na czterech procesach, z których każdy jest innym etapem biostymulacji skóry. Wyróżniamy:

 • Lifting na poziomie komórkowym – etap ten ma na celu pobudzenie procesu produkcji kolagenu typu I oraz elastyny. Zadbanie o te elementy sprawia, że skóra naturalnie się zagęszcza i staje się bardziej elastyczna.
 • Działanie antyoksydacyjne – zabieg ten ma na celu, głębokie usunięcie wszelkich toksyn ze skóry sprawiając, że stanie się ona pełniejsza i zdrowsza.
 • Eliminowanie wolnych rodników – zarówno toksyny, jak i wolne rodniki powstają na skutek stresu, zanieczyszczonego powietrza, którym oddychamy, palenia papierosów czy też zbyt dużego wysiłku fizycznego. Wyeliminowanie ich może znacząco poprawić kondycję oraz wygląd skóry.
 • Zwiększenie nawilżenia skóry – jednym z doskonałych działań polinukleotydów jest zwiększenie nawilżenia skóry. Niezmiernie ważne jest zadbanie o jej doskonałe nawilżenie, a dokładniej macierzy pozakomórkowej, przez co skóra staje się bardziej jędrna i zyskuje naturalny blask.
Zobacz więcej  Skuteczne leki na trądzik: maści, żele, kremy, tabletki i preparaty - recepta na zdrową cerę

Efekty terapii widoczne są gołym okiem, a im więcej wizyt odbędziemy, tym większe korzyści będziemy mogli zyskać. Na poziomie komórkowym zabieg jest całkowicie nieszkodliwym rozwiązaniem, który jedynie pobudza naturalne procesy zachodzące w skórze. Doskonale służy przywróceniu elastyczności oraz głębokiej odnowy skóry. Świetnie poprawia jej koloryt i nie zawiera substancji szkodliwych. Preparaty Nucleofill oparte są wyłącznie na naturalnych składnikach, które nie tylko gwarantują długotrwałe efekty, lecz także zapewniają skórze lepszą kondycję zdrowotną. Na poziomie komórkowym nucleofill jest jednym z najzdrowszych i najbardziej polecanych rozwiązań nie powodującym praktycznie żadnych skutków ubocznych. Czasami pacjenci skarżą się na delikatny obrzęk, jednak utrzymuje się on jedynie przez 2-3 dni po wykonaniu leczenia.

Dla kogo lifting na poziomie komórkowym jest dobrym rozwiązaniem?

Nucleofill lifting na poziomie jest rozwiązaniem doskonałym dla każdego pacjenta. Nie ma znaczenia, w jakim wieku pacjent ma zostać poddany zabiegowi. Czynność ta odpowiednia jest również dla każdego rodzaju skóry i z pewnością przyniesie korzyści każdej osobie. Posiada on bardzo wysoką różnorodność protokołów i to właśnie dzięki temu jest tak bardzo uniwersalny. Jest często wybierany równie jako profilaktyka w leczeniu skóry, a także jako jednorazowa sesja naprawcza. Jest idealny dla osób, które pragną odnowić swoją skórę oraz nadać jej nową jędrność i elastyczność. Bardzo często jest wybierany jako zabieg mający na celu redukcję cieni pod oczami, a także zmarszczki skóry w okolicach oczu. Świetnie nada się dla osób posiadających skórę suchą, a nawet pękającą. Dzięki dobroczynnemu działaniu polinukleotydów skóra zyska nowy blask dzięki naturalnemu nawilżeniu.

W Internecie istnieje wiele zdjęć pokazujących efekty zabiegu oraz odczuwalne zmiany występujące na skórze. Bez trudu można znaleźć wygląd twarzy danej osoby przed wykonaniem zabiegu oraz po zakończonej terapii. Efekty zawsze są doskonale widoczne i z łatwością mogą odjąć każdej osobie przynajmniej kilka lat.

Zobacz więcej  Vibin – recepta online

Za sprawą każdego z zabiegu, skóra zostaje poddana procesowi biostymulacji, który w naturalny sposób uruchamia w niej procesy regeneracyjne. Nie tylko powoduje zagęszczenie skóry, lecz także redukuje zaburzenia krzepnięcia krwi. Drobne zmarszczki ulegają spłyceniu, a sam przebieg zabiegu jest dla nas zupełnie nieodczuwalny. Zaraz po jego zakończeniu możemy powrócić do codziennych czynności, stosując jedynie zalecenia otrzymane od lekarza. Proces biostymulacji jest najlepszym sposobem na odnowę wyglądu skóry, ponieważ nie zaburza naturalnych procesów wytwarzania kolagenu typu 1 i innych zachodzących w organizmie. Poprawie kondycji skóry służy również traktowanie jej za pomocą igły, na czym opiera się cały zabieg nucleofill.

W dzisiejszym świecie codziennie jesteśmy narażeni na stres i szkodliwe działanie zanieczyszczonego powietrza. Odczuwamy to nieraz poprzez różne choroby oraz dolegliwości. Jedną z nich jest pogorszenie stanu wizualnego i zdrowia skóry, a to przecież ona odpowiada w dużej mierze za nasz wygląd zewnętrzny. Zabieg posiada doskonałe działanie antyoksydacyjne oraz służy spłyceniu drobnych zmarszczek i większych niedoskonałości skóry. W zdrowiu naszej skóry coraz częściej przeszkadza stres oksydacyjny, którego następstwem jest utrata elastyczności skóry. Sam zabieg nucleofill nie powoduje powstawania blizn przerostowych i nie występuje w nim ryzyko zmieniania rysów twarzy. Jest najbardziej naturalnym i zdrowym rozwiązaniem, które bez problemu może spełnić oczekiwania pacjenta. Podczas samego zabiegu bardzo często pacjenci mogą odczuwać delikatne mrowienie, jednak nie jest konieczne stosowanie środków przeciwbólowych.

Jak wygląda zabieg usuwający drobne zmarszczki?

Sam zabieg jest całkowicie naturalny i bezbolesny, przez co nie należy się go obawiać. Do jego wykonania wystarczy jedynie igła bądź kaniula i nie jest wymagane stosowanie znieczulenia. Specjalista wyznacza na twarzy indywidualne punkty bioestetyczne, w które następnie podaje się odpowiednią dawkę preparatu. Punkty te znajdują się na dole oraz w środkowej części twarzy i podaje się w nie preparat w ilości 0,15 ml na jedno nakłucie. Najczęściej wykonuje się 5 nakłuć na każdą stronę twarzy. Punkty bioestetyczne to miejsca, w których jest niskie ryzyko występowania nerwów oraz naczyń krwionośnych. Podczas zabiegu odczuwalne jest delikatne mrowienie w okolicach nakłucia. Pacjenci często mówią również o specyficznym uczuciu rozciągania podczas aplikowania preparatu. W przypadku najbardziej wrażliwych osób możliwe jest podanie środka znieczulającego. Lifting terapia fotostarzenia może dawać o sobie znaki przez najbliższe kilka dni po zabiegu. Bardzo często występuje chwilowe zaczerwienienie w okolicy nakłucia, a także uczucie tkliwości. Czasem widoczny jest również niewielki obrzęk.

Zobacz więcej  Asubtela – recepta online

Wybór odpowiedniego preparatu oraz zbadanie rodzaju skóry następuje podczas oceny specjalisty. Rodzaj wybranego preparatu oraz jego ilość wybiera się podczas oceny kontrolnej. Aby terapia miała najlepsze efekty, zaleca się wykonanie kilku zabiegów w określonych odstępach czasu. Najczęściej wykonuje się serię 3 zabiegów w odstępach czasowych wynoszących 3 tygodnie. W przypadku wszystkich zabiegów opartych na biostymulacji efekty narastają wraz z kolejną stymulacją skóry. Z tego powodu niezmiernie ważne jest stosowanie kilku serii zabiegów oraz wizyt przypominających. Zaleca się wykonanie zabiegu przypominającego, który świetnie udoskonali efekty terapii. W zupełności wystarczy wykonać go raz na pół roku. Zabieg nucleofill polega na regularnej odnowie i przebudowie struktury skóry, dlatego ważna jest regularność w wykonywanych zabiegach.

Nukleofil – co jeszcze warto wiedzieć?

Nucleofill jak każdy z zabiegów dostępnych na rynku posiada nie tylko swoje zalety, lecz także wady. Zabieg ten nie powinien być wykonywany na organizmie, w którym obecne są niektóre choroby bądź stany wyjątkowe. Aby proces leczenia mógł być wykonywany w pełni bezpiecznie, konieczna jest uprzednia konsultacja z lekarzem specjalistą w celu przeprowadzenia badań. Dopiero uzyskując zgodę lekarza na wykonanie zabiegu, możemy przystąpić do podejmowania dalszych kroków. Najpopularniejsze przeciwskazania do wykonania zabiegu to:

 • ciąża,
 • zaburzenia i choroby autoimmunologiczne,
 • obecność w organizmie chorób nowotworowych,
 • infekcje skóry,
 • niektóre schorzenia ogólnoustrojowe.

Z pozoru błahą przeszkodą w wykonaniu zabiegu jest aktywna opryszczka. Nie można jej lekceważyć i w takim przypadku należy zaniechać wykonania zabiegu.

Ceny są różne w zależności od obszaru naszego kraju, a także indywidualnych cech każdej osoby. Można jednak przyjąć, że najczęściej prezentują się one następująco:

 • 900 zł w przypadku zastosowania standardowego preparatu nucleofill o objętości 1,5 ml,
 • 1100 zł w przypadku zastosowanie silniejszego preparatu nucleofill o objętości 1,5 ml, posiadającego silne działanie przeciwstarzeniowe,
 • 900 zł w przypadku zastosowania delikatnego preparatu pod oczy nucleofill o objętości 2 ml.

Zabieg ten jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób chcących poprawić kondycję i wygląd swojej cery.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop