Blog

Nucleofill punkty podania – co warto wiedzieć?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Nucleofill punkty podania – co warto wiedzieć?

Skóra zaczyna się starzeć już w okolicy 20 roku życia. Z czasem traci swój blask, staje się mniej elastyczna i dochodzi na niej do powstania pierwszych zmarszczek. Problem ten dotyczy obydwu płci, jednak to kobiety częściej decydują się na zabiegi odmładzające i liftingujące. Ciekawą propozycją jest zwłaszcza nucleofill.

Czym jest Nucleofill?

Nucleofill jest to produkt firmy Croma, który został opracowany na bazie polimerów nukleotydów. Są to małe fragmenty kwasów nukleinowych dna i rna, które są obecne naturalnie w ciele człowieka. Preparat ten nie zawiera w sobie białek i cukrów, z tego względu jego podanie jest w pełni bezpieczne i nie powoduje alergii.

Podczas przygotowywania tego środka skupiono się nie tylko na skuteczności środka, lecz również na samej jego konsystencji. Właściwa lepkość oraz dopracowana struktura sprawiają, iż produkt ten jest w stanie równomiernie rozejść się pod skórą, zapewniają naturalny efekt. Nucleofill jest stymulatorem tkankowym opracowanym specjalnie w celu głębokiej odnowy skóry, biostymulacji skóry i jej odmłodzenia.

Środek ten dostępny jest w wersji Medium oraz Strong. Pierwsza opcja zawiera 2%, a drugi produkt 2,5% stężenia polinukleotydów. Specjalista wybiera odpowiedni preparat, dostosowując go do stanu skóry pacjenta oraz jego oczekiwań. Zabieg pozwala na lifting na poziomie komórkowym i nadaje się do każdego rodzaju skóry.

Co ważne, daje efekty bez zmieniania rysów twarzy. Produkt nie zawiera substancji uczulających, jest naturalny i działa na kilku poziomach. Nowoczesny preparat z polinukleitydami pobudza skórę do odbudowy, opóźniając procesy starzenia. Nucleofill należy do zabiegów biostymulacyjnych, a działa:

 • liftingująco– środek jest bogaty w polinukleotydy, które wpływają na receptory fibroblastów w skórze. Ich stymulacja pozwala na produkcję kolagenu typu I oraz elastyny. Dzięki temu możliwe jest zagęszczenie skóry i jej uniesienie,
 • antyoksydacyjnie– polimeryczne makrocząsteczki wykazują się zdolnością eliminacji wolnych rodników, przez co niwelują stres oksydacyjny w skórze,
 • nawilżająco– polinukleotydy w macierze pozakomórkowej wiążą wodę, z tego względu zapewniają skórze długotrwałe izoosmotyczne nawodnienie, a także poprawiają jej elastyczność.

Co znajduje się w składzie Nucleofillu?

Produkt Nucleofill ma konsystencję żelu, a jego podstawę stanowią polinukleotydy. Są to łańcuchy połączonych ze sobą pojedynczych nukleotydów, czyli cząstek obecnych w każdej żywej komórce. Spora ich ilość jest zwłaszcza w DNA i RNA, a więc kwasach nukleinowych będących nośnikami informacji genetycznej. To właśnie od nich zależy to, jak działa komórka i jak długo żyje.

Zobacz więcej  Contractubex plastry na blizny- jak działają?

Po wstrzyknięciu produktu Nucleofill w skórę dochodzi do jego wielotorowego działania w komórkach skóry oraz przestrzeni pomiędzy nimi, czyli w macierzy pozakomórkowej albo międzykomórkowej. Efektem tego jest rewitalizacja skóry i rozpoczęcie procesu odnowy komórkowej. Dzięki temu dochodzi do wzrostu jej gęstości, jędrności, nawilżenia i elastyczności. Co za tym idzie, skóra odzyskuje swój blask i młody wygląd.

Gdzie podaje się Nucleofill?

Produkt zostaje wstrzyknięty w specjalne wyznaczone tak zwane punkty bioestetyczne na twarzy w jej środkową oraz dolną część. Wykonuje się pięć nakłuć na jedną stronę twarzy po 0,15 ml. Co ważne, podanie substancji w te punkty jest bezpieczne, gdyż istnieje niskie ryzuko wystąpienia tutaj naczyń krwionośnych oraz nerwów.

Nucleofill- wskazania do zabiegu

Nucleofill pozwala na lifting na poziomie komórkowym i jest polecany osobom w różnym wieku. Daje wszeshstronne zastosowanie, gdyż dostępne są różne protokoły zabiegowe. Środek można aplikować w różnym stężeniu i na kilka sposobów, dostosowując procedurę do danej osoby. Nucleofill ma działanie antyoksydacyjne i powoduje zagęszczenie skóry, nadaje się więc dla osób dojrzałych, ale sprawdzi się też wykonywany profilaktycznie. Wskazania do przeprowadzenia zabiegu Nucleofill :

 • drobne zmarszczki,
 • utrata elastczności naskórka,
 • odwodniona cera,
 • ziemista cera, pozbawiona blasku,
 • blizny oraz rozstępy,
 • fotostarzenie oraz fotouszkodzenie skóry.

Jak przygotować się do mezoterapii Nucleofill?

Zabieg Nucleofill nie wymaga specjalnego przygotowywania i nie wiąże się z okresem rekonwalescencji. Przed nim pacjent udaje się na konsultację wstępną, w czasie której specjalista poznaje jego oczekiwania. Ponadto, lekarz musi też wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do wstrzyknięcia środka.

Jak wygląda zabieg Nucleofill?

Najpierw specjalista ocenia stan skóry, po czym wybiera optymalny dla pacjenta środek. Może być to Nucleofill w wersji Strong czy Medium. Pacjent po wstrzyknięciu substancji może odczuwać delikatne mrowienie. Istnieje możliwość wcześniejszego posmarowania twarzy kremem znieczulającym. W kolejnym etapie specjalista w punkty bioestetyczne, w dolną i środkową część twarzy aplikuje po 0,15 ml produktu.

Co ważne, terapia wymaga serii zabiegów, wykonywanych co 2-4 tygodnie. Niekiedy niezbędne okazuje się użycie terapii łączonej. A więc wykonanie zastrzyku z produktem w środkową część twarzy dawkę Strong, natomiast w dolną część twarzy i szyję dawką Medium. Takie rozwiązanie gwarantuje optymalne efekty.

Zobacz więcej  Sekret urody gwiazd

Nucleofill- zalecenia pozabiegowe

Po przeprowadzonej procedurze nie powinno się dotykać i masować miejsc iniekcji. Trzeba też ograniczyć ekspresję twarzy. Należy też pamiętać, aby dbać o czystość obszaru poddanego zabiegowi przez co najmniej dobę. Na ok. 3-4 dni po zabiegu powinno się unikać ekspozycji na słońce i nie doprowadzić do przegrzania skóry. Nie należy więc korzystać z sauny czy solarium. Procedura z użyciem tej substancji nie wiąże się z długotrwałym okresem rekonwalescencji.

Od razu po aplikacji Nucleofillu można wrócić do swoich codziennych obowiązków. Po zabiegu odczuwalne jest swędzenie, występuje też tkliwość, delikatny obrzęk i zaczerwienienie. Co ważne, preparat ten jest naturalny i bezpieczny. Zapewnia skuteczne działanie antyoksydacyjne i gwarantuje długotrwałe nawilżenie. Czasem pacjenci mogą zaobserwować u siebie krwiak, jednakże wszelkie te objaw ustępują samoistnie już po kilku dniach.

Co wybrać NucleoFill Medium czy NucleoFill Strong?

Produkcja kolagenu oraz elastyny wraz z wiekiem maleje, przez co skóra staje się bardziej podatna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Nie bez znaczenia jest też sama genetyka człowieka, styl życia, jak i stosowana przez niego dieta. Zmiany fizjologiczne są jednak nierozłączną częścią życia człowieka. Warto więc pamiętać o profilaktyce anti-aging.

Dobrym sposobem są właśnie zabiegi z preparatem Nucleofill Medium. Jeśli chodzi o Nucleofill Stron jest to produkt zalecany do skóry dojrzałej, niedotlenionej, odwodnionej i z problemami. Środek mający działanie antyoksydacyjne skutecznie niweluje zmarszczki, bruzdy, uelastycznia i ujędrnia skórę, a także poprawia jej koloryt. Jest też polecany w terapii rozstępów i blizn.

Jakie efekty daje procedura Nucleofill?

Wśród efektów jaki daje ten zabieg, należy wskazać:

 • redukcja zmarszczek,
 • lifting skóry twarzy,
 • głębokie nawilżenie skóry,
 • ujędrniona, elastyczna skóra
 • redukcja oznak starzenia,
 • przywrócenie blasku skórze,
 • zmniejszenie rozstępów i blizn,
 • odświeżone spojrzenie,
 • naturalny efekt odmłodzenia.

Zalety zabiegu Nucleofill

Zabieg Nucleofill niesie ze sobą wiele korzyści, a przede wszystkim jest:

 • trwały i skuteczny– biostymulator wyróżnia się długotrwałymi efektami. Rezultaty są coraz bardziej widoczne wraz z wykonywanymi kolejnymi zabiegami,
 • komfortowy– efekt odmłodzenia uzyskuje się już po pierwszym zabiegu. Zabieg może być wykonany pod znieczuleniem miejscowym, przez co nie powoduje znacznego dyskomfortu. Nie wiąże się też z długim okresem rekonwalescencji, a pacjenta może właściwie od razu wrócić do swoich codziennych zajęć,
 • bezpieczny– Nucleofill to produkt naturalny i bardzo dokładnie przebadany. Nie zawiera w sobie substancji uczulających i można go bez trudu dostosować do indywidualnych potrzeb i oczekiwań danej osoby.
Zobacz więcej  Skuteczne sposoby na zlikwidowanie mimicznych zmarszczek wokół oka

Czy efekt zabiegu będzie naturalny?

Już po czterech zabiegach przeprowadzanych co dwa tygodnie można zaobserwować widoczne efekty, które są jak najbardziej naturalne. Preparat ten pomaga w poprawie kondycji skóry i spłyceniu drobnych zmarszczek. Nowoczesna metoda daje efekt znacznego odżywienia, pozwala na eliminację wolnych rodników, wspiera regenerację skóry, poprawia jej poziom nawilżenia i napięcia, a także liftinguje skórę na poziomie komórkowym.

Środek działa na 3 poziomach, a jego regularne wykonywane daje zdumiewająco dobre rezultaty. Obserwuje się znaczną poprawę owalu twarzy, zmniejszenie zmarszczek i znaczną poprawę stanu skóry. Jest ona znowu jędrna i nawilżona, bez zmiany naturalnych rysów twarzy. Efekt jest więc całkowicie naturalny.

Nucleofill- efekty uboczne

Zabieg Nucleofill nie niesie ze sobą ryzyka wystąpienia poważnych efektów ubocznych. Co ważne, musi być on wykonany przez specjalistę. Efekty uboczne dotyczą czasu po zakończeniu zabiegu i utrzymują się co najwyżej kilka dni. Po procedurze może wystąpić przede wszystkim opuchlizna i obrzęk, zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia środka i siniaki.

Nucleofill- przeciwwskazania

Przed rozpoczęciem aplikacji prepatatu lekarz musi przeprowadzić z pacjentem wywiad, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do jego wykonania. Zabieg Nucleofill nie powinien być wykonywany u kobiet w okresie ciąży oraz karmienia piersiom. Jest on też odradzany pacjentom, cierpiącym na choroby autoimmunologiczne w okresie zaostrzenia czy schorzenia ogólnoustrojowe. Nie powinien być też wykonywany u osób z chorobami nowotworowymi, infekcjami skóry, jak i aktywną opryszczką.

Ile kosztuje ten zabieg?

Cena tej metody odmładzającej zależy głównie od gabinetu, jak i miasta, w którym ma być wykonany zabieg. Preparaty dostępne w danych gabinetach kosmetycznych mogą się od siebie różnić. Cena może wahać się od 1000 do 1400 zł za jeden zabieg. Co ważne, procedurę należy powtarzać kilkukrotnie, aby móc cieszyć się pożądanymi efektami.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop