Blog

Na czym polega dermabrazja?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Dermabrazja-pomoc dla skóry

 Nieskazitelna i gładka skóra, to pragnienie wielu kobiet i mężczyzn w każdym wieku. W wyniku zmian skórnych, powstałych przez stany zapalne, zmiany wywołane promieniami słonecznymi, czy różnego rodzaju choroby skóry, dochodzi do powstania blizn, nierówności skóry, przebarwień lub plam wątrobowych. Dermabrazja jest to zabieg inwazyjny, polegający na złuszczaniu górnych warstw skóry właściwej, przy pomocy specjalnego urządzenia.

W jakim celu stosuje się zabieg ścierania górnych warstw skóry właściwej?

Dermabrazja to zabieg polegający na mechanicznym ścieraniu naskórka, który ma na celu wygładzenie skóry, usunięcie plam wątrobowych, spłycenie blizn, usunięcia przebarwień skórnych, spłycenie zmarszczek, przywrócenie normalnego koloru skóry, a także poprawienie jej jędrności. Skutki dermabrazji, widoczne po wykonaniu serii zabiegów, poprawiają zdecydowanie nasz wygląd i samoocenę. U pacjentów z mniejszymi bliznami i przebarwieniami, poddanych działaniu złuszczającym strukturę naskórka, w krótkim czasie od wykonania zabiegu, widoczne są efekty gładkiej i nieskazitelnej skóry.

Czy jest możliwość pozbycia się głębokich zmarszczek i ogromnych przebarwień skórnych?

W celu pozbycia się głębszej blizny lub zmarszczek zabieg należy powtórzyć nawet kilkukrotnie, w prawidłowych odstępach czasu. Nie może się to wówczas odbyć bez konsultacji ze specjalistą. Przed przystąpieniem do zabiegu należy zasięgnąć porady lekarza aby wykluczyć przeciwwskazania. Dermabrazja to zabieg inwazyjny w warstwy naskórka, więc aktywne stany zapalne, przyjmowanie leków zawierających w swym składzie różne związki uczulające, nie mogą mieć bezpośredniego kontaktu tuż przed wykonaniem złuszczania.

Po wykonaniu kolejno serii zabiegów istnieje szansa całkowicie usunąć głębokie zmarszczki, a nawet niepotrzebne tatuaże, a także brzydkie, bardzo widoczne blizny. Świadczy o tym opinia rzeszy zadowolonych pacjentek, które poddały się zabiegowi dermabrazji.

Jak przygotować się do przeprowadzenia zabiegu dermabrazji?

Przeprowadzenie zabiegu najlepiej jest wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Przed przystąpieniem do zabiegu dermabrazji powinna być przeprowadzona przez lekarza medycyny estetycznej kontrola i ocena stanu skóry pacjenta. Na tym etapie należy wykluczyć przeciwwskazania do wykonania czynności złuszczania. Będą to między innymi: nieregularna cukrzyca, choroby nowotworowe, trądzik różowaty, podejrzenie czerniaka, łojotok, skaleczenia, czy aktywne stany zapalne skóry lub zakażenia grzybicze w miejscu gdzie będzie przeprowadzony zabieg. Również dermabrazja nie może być przeprowadzona u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Zobacz więcej  Powieka opadająca – jak wygląda, objaw, korekta i leczenie nadmiaru skóry na powiekach

Ważne jest aby przez dwadzieścia cztery godziny, przed planowaną dermabrazją, nie przyjmować alkoholu. Zabiegu na skórze skłonnej do alergii nie powinno się przeprowadzać w czasie zwiększonego ryzyka kontaktu z danymi alergenami. Dermabrazja wymaga znieczulenia, dlatego należy przed zabiegiem wykonać badania takie, jak: morfologia, wskaźnik PT, oznaczenie antygenu HBS lub szczepienie przeciwko WZW B.

Na czym polega zabieg dermabrazji?

Dermabrazja trwa od około trzydzieści minut do dwóch godzin. Lekarz medycyny estetycznej przeprowadzający zabieg będzie wówczas usuwać górne warstwy skóry właściwym specjalnym urządzeniem, posiadającym ścierającą naskórek głowicę. Następnie nałoży opatrunek z lekiem antybakteryjnym i antywirusowym. Należy go nosić przez kilka dni.

Po zabiegu skóra będzie podrażniona i nadzwyczaj wrażliwa. Konieczne jest dlatego unikać promieni słonecznych oraz zrezygnować z opalania nawet do czterech miesięcy oraz używać kremów z filtrem UV. Absolutnie nie można używać kosmetyków o działaniu złuszczającym ani kremów z kwasami AHA. Bezpośrednio po zabiegu nie wolno przyjmować leków zawierających IBUPROFEN.

Skóra podrażniona po zabiegu jest zaczerwieniona, a gojenie potrwa jeszcze 10 dni. Dzięki zabiegowi dermabrazji skóra jest delikatna, gładka i ma wyrównany koloryt. Efekt ten utrzymuje się od sześciu do ośmiu tygodni.

Dermabrazja choć jest zabiegiem bolesnym, to jego skuteczność zdecydowanie rekompensuje wszelkie niedogodności.

Zabieg dermabrazji- rodzaje

-Dermabrazja laserowa

Jest to czynność polegająca na mikro-podgrzewaniu skóry. W ten sposób wierzchnia jej warstwa odparowuje. Zabieg jest przeprowadzony przy znieczuleniu miejscowym. Efekt, jakiego można się spodziewać po tego rodzaju zabiegu: skóra jest wyraźnie gładsza, redukcja zmarszczek, blizn po trądziku oraz zmniejszenie widoczności rozstępów i przebarwień.

-Dermabrazja diamentowa

Polega ona na mechanicznym ścieraniu wierzchniej warstwy skóry, za pomocą specjalnego urządzenia, czyli pilnika z mikrokryształkami diamentu. w efekcie tego rodzaju dermabrazji zmiany skórne, przebarwienia znikają, skóra staje się gładka, zniwelowane zostają nierówności skóry, widoczne staje się spłycenie blizn.

-Dermabrazja skóry głowy

Dermabrazja skóry głowy polecane są osobom, które prowadzą intensywny tryb życia, nieprawidłowo się odżywiając oraz używając niewłaściwych kosmetyków do pielęgnacji włosów. W wyniku tych błędów mieszki włosowe zamykają się, a włosy coraz szybciej się przetłuszczają. Wówczas warto udać się do specjalisty. Dermabrazja skóry głowy jest potrzebna włosom rzadkim, przetłuszczającym się i trudnym w pielęgnowaniu. Wstępnie przed zabiegiem dobiera się odpowiedni preparat i wykonuje się masaż głowy. Następnie oczyszcza się skórę głowy i mieszki włosowe szamponem. Później nakłada się odżywki, które nie powodują zamykania mieszków włosowych. W końcowej fazie używa się skoncentrowanego preparatu nadającego połysk włosom.

Zobacz więcej  Lipoliza iniekcyjna efekty - najważniejsze informacje

-Domowa dermabrazja

Ten rodzaj zabiegu jest najdelikatniejszą jego formą złuszczania naskórka zwaną mikrodermabrazją, która można przeprowadzić w domu bez potrzeby wizyty w salonie kosmetycznym. Wystarczy zakupić gotowy zestaw w drogerii. Po takim zabiegu skóra jest głęboko oczyszczona, usunięty zostaje stary, zrogowaciały naskórek. Można pozbyć się zaskórników i grudek, a skóra jest wyraźnie gładsza.

Ile kosztuje zabieg dermabrazji?

Ceny dermabrazji są bardzo zróżnicowane. Uzależnione jest to od obszaru skóry, jaki zostanie jej poddany oraz od ilości zabiegów, które należy powtórzyć aby uzyskać zadowalający efekt końcowy, szczególnie w przypadku głębszych blizn i zmarszczek.

W przypadku dermabrazji laserowej jest to wydatek rzędu od 600-1500zł. za pojedynczy zabieg. Za dermabrazję mechaniczną cena minimalna wynosi od kwoty 400zł za jeden zabieg.

Jaka jest różnica między dermabrazją a mikrodermabrazją?

Dermabrazja – to zabieg przeprowadzany przez specjalistę, wykonywany przy pomocy specjalnego urządzenia mikrokryształkami diamentu, w celu odkrycia nowej, gładszej warstwy skóry. Metoda tego rodzaju złuszczania naskórka leczy blizny po-trądzikowe, po ospie, itp.

Mikrodermabrazja – to zabieg o delikatniejszym działaniu, który z powodzeniem można przeprowadzić u osób z każdym kolorem skóry bez ryzyka, jak w przypadku dermabrazji, powstania plam. Jest natomiast nieskuteczny w leczeniu głębszych blizn, rozstępów, czy zmarszczek. Podczas wykonywania mikrodermabrazji strumień drobnych kryształków, skierowany na skórę delikatnie usuwa wierzchni naskórek. Po zabiegu skóra staje się delikatna i gładka. Cena zabiegu mikrodermabrazji jest znacznie niższa i wynosi od około 100-500zł.

Skutki uboczne dermabrazji

Jak w przypadku każdego zabiegu inwazyjnego występują także skutki niepożądane. Najczęściej są to chwilowe zmiany kolorytu skóry ale występują także trwałe zmiany w jej ubarwieniu. Przeważnie skóra jest wtedy ściemniona, a jeżeli narazimy bardzo wrażliwą wtedy skórę, bezpośrednio po zabiegu, na działanie promieni słonecznych, mogą powstać blizny i różnego rodzaju infekcje bakteryjne.

Zobacz więcej  Microgynon 21 – recepta online

Wskazania do wykonania zabiegu

Warto przed zdecydowaniem się na dermabrazję zastanowić się i ocenić, czy zabieg złuszczania naskórka będzie właściwym rozwiązaniem oraz czy można się w ten sposób pozbyć danych problemów skórnych. Zazwyczaj dermabrazja jest wskazana dla osób, które chcą się pozbyć blizn, zmarszczek oraz przebarwień skóry. Zabieg jest dedykowany również wszystkim osobom z cellulitem i rozstępami.

Jakie są przeciwwskazania ?

Ze względu na to, że dermabrazja jest dość inwazyjnym zabiegiem, nie będzie ona dobrym sposobem dla ludzi, którzy mają częste problemy z różnymi infekcjami, alergią, wykwitami skórnymi, pieprzykami, przebarwieniami, znamionami, a także łojotokiem, trądzikiem różowatym, chorobami nowotworowymi lub skłonnością do keloidów.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Po dermabrazji podrażnienia skóry odczuwalne będą jeszcze przez kilka dni. Widoczne siniaki, opuchlizna i zaczerwienienia na twarzy to niestety taki niezbyt zachęcający efekt pierwszych dni po zabiegu. Zanim skóra się zregeneruje nie wolno nakładać makijażu ani stosować żadnych płynów czy żeli. Przez pierwsze dwa dni po zabiegu nie należy spożywać alkoholu i przyjmować leków przeciwbólowych. Po kilku dniach można aplikować kremy przyspieszające gojenie.

Czy dermabrazja jest skuteczna?

Dzięki zabiegowi dermabrazji można pozbyć się blizn, problemów z nierównością koloru skóry, usunąć przebarwienia, spłycić wyraźne zmarszczki, ujędrnić skórę poprzez pobudzenie jej do zwiększenia produkcji kolagenu. Dzięki temu zabiegowi można usunąć nawet niechciany tatuaż, czy brzydką pamiątkę z plam wątrobowych.

Gdzie wykonuje się zabieg dermabrazji?

Na ten inwazyjny, specjalistyczny zabieg należy udać się do kliniki medycyny estetycznej gdzie zaopiekuje się nami lekarz medycyny, który najpierw oceni stan naszej skóry, przeprowadzi odpowiednie, wstępne badania aby wykluczyć skutki uboczne, które mogą wystąpić po zabiegu, a następnie przeprowadzi fachowo dermabrazję po czym założy opatrunki.

Powodzenie z efektu zabiegu zależy od rodzaju skóry i sposobu jej pielęgnacji, a także trybu życia. Dermabrazja jest doskonałą alternatywą dla ingerencji skalpela w celu poprawienia wyglądu skóry. Kobiety szczególnie w dojrzałym wieku traktują dermabrazję jako jeden ze skuteczniejszych sposobów na walkę ze zmarszczkami.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop