Blog

Laserowe pomniejszenie warg sromowych mniejszych

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

 

W naszej klinice gwarantujemy najwyższą jakość usług. Zabieg osiągany jest po wykonaniu jednego zabiegu. Koszt labioplastyka wynosi 3000zł.

 

Laserowe pomniejszenie warg sromowych mniejszych:

Termin labioplastyka oznacza zabieg zmiany kształtu i wielkości warg sromowych. Wargi sromowe pełnią podstawową funkcję ochrony narządów płciowych. Mimo, że ich wygląd wciąż jest tematem wstydliwym, to stanowi niezwykle ważny aspekt zwłaszcza w życiu kobiet. Asymetria warg sromowe mniejszych powoduje dyskomfort, ból podczas prostych aktywności fizycznych oraz utrudnienia podczas życia seksualnego. Przerost nierzadko jest powodem trudności w utrzymaniu prawidłowej higieny, burzy samoocenę i akceptację własnej kobiecości u pacjentek. Na szczęście problem ten można w prosty sposób rozwiązać. Precyzyjny, bezpieczny i mało inwazyjny zabieg, trwający zaledwie 60 minut sprawi, że kobieta pozbędzie się tego problemu raz na zawsze.

Przyczyny:

Często deformacja warg sromowych jest uwarunkowana podłożem genetycznym. Inną przyczyną może być uraz lub naturalny proces starzenia się skóry. Nie należy wstydzić się tej przypadłości, jest ona powszechna i całkowicie naturalna. Wiele kobiet żałuje, że dopiero po dłuższym czasie zdecydowały się na zabieg. Laserowe pomniejszenie warg sromowych eliminuje nie tylko otarcia, bolesność i powstawanie ran, ale także pozwala na swobodę w doborze bielizny, bezbolesne współżycie i lepsze samopoczucie.

Efekt:

Rezultat widoczny jest zaraz po zabiegu. Bez względu na to, czy problem wynikał z grubości, długością czy asymetrii warg sromowych mniejszych, to w efekcie końcowym każda niedoskonałość zostaje skorygowana z największą starannością. Pacjentki na nowo będą mogły cieszyć się życiem seksualnym oraz korzystać z atrakcji, które wcześniej powodowały nieprzyjemne dolegliwości. Kobiety poczują większą pewność siebie i poprawią komfort życia. Natomiast wargi sromowe mniejsze będą sprężyste oraz symetryczne. Nie podlega dyskusji, że życie seksualne jest jednym z podstawowych aspektów budujących relację w związku. Ważne by kobiety czuła się komfortowo i czerpała przyjemność ze zbliżeń. Zabieg laserowy daje szanse pacjentką na pozbycie się wstydu i lepsze odczucia podczas stosunku. Poprawi to samopoczucie, pomoże w pozbyciu się kompleksów i blokady we współżyciu. Pacjentka ma szanse pozbyć się kompleksów i problemów na tle psychologicznym, fizjologicznym i estetycznym.

 Przeciwwskazania:

Podczas zabiegu i konsultacji lekarz będzie starał się zadbać o to, by zabieg przebiegał komfortowo i bezpiecznie, dlatego w poniższych przypadkach zabieg nie będzie mógł zostać wykonany.

 – miesiączka, gdyż stanowi to ryzyko zbyt dużej utraty krwi, a także może utrudnić proces gojenia,  – ciąża i karmienie piersią,

Zobacz więcej  Innowacyjne rozwiązanie w regulowaniu otyłości przez założenie regulowanej opaski żołądkowej oraz jego wpływ na kontrolę wagi

– infekcja dróg rodnych,

– aktywna choroba nowotworowa,

– cukrzyca,

– choroby układowe tkanki łącznej (np. zapalenie wielomięśniowe, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty układu).

Zabieg może być wykonany w każdym wieku po osiągnięciu przez kobietę dojrzałości i zakończeniu okresu dojrzewania.

Jak przygotować się do zabiegu:

W trosce o zdrowie pacjentek w pierwszej kolejności odbywa się konsultacja lekarska. Wnikliwy wywiad ma na celu określenie stanu zdrowia ogólnego, jak również intymnego kobiety. Należy pamiętać o konieczności zabrania badań ginekologicznych oraz wyniku cytologii wykonanych w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed wizytą. Pacjentka, która zdecyduje się na zabieg powinna zadbać o całkowitą depilację okolic intymnych. Zabieg nie może być przeprowadzony podczas miesiączki, dlatego preferuje się termin zaraz po zakończeniu krwawienia. Na 2 tygodnie przed zabiegiem zabrania się zażywania suplementów i leków zaburzających krzepliwość krwi (np. aspiryny). Na zabieg należy przyjść na czczo, odradza się również palenia papierosów i żucia gumy przez kilka godzin przed zabiegiem.

Dodatkowo lekarz może zlecić dodatkowe badania:

 1. morfologia z rozmazem 
 2. OB
 3. grupa krwi 
 4. ogólne badanie moczu 
 5. EKG z opisem 
 6. RTG klatki piersiowej
 7. elektrolity (K i Na)
 8. glikemia na czczo 
 9. jonogram, mocznik i kreatynina 
 10. Antygen HBS, HCV i HIV 
 11. koagulogram.

Czego można się spodziewać po zabiegu:

Po zabiegu pacjentka musi pozostać w klinice jeszcze przez 2 godziny, następnie może wrócić do domu. Z uwagi na podrażnienia konieczne jest stosowanie kremu nawilżającego przypisanego przez lekarza. Po zabiegu należy przyjmować leki przeciwbólowe przez okres 3 do 10 dni. Przez kolejne 7 dni wskazane jest prowadzenia oszczędnego trybu życia oraz szczególna dbałość o higienę. Ważne, by przez 4 kolejne tygodnie ograniczyć wszelką aktywność fizyczną i zachować abstynencję seksualną. Pozwoli to na bezpieczną rekonwalescencję. Po upływie 7 do 10 dni pacjenta powinna zgłosić się na wizytę kontrolną.

 

Fakty ze świata:

Na przełomie ostatniej dekady w Stanach Zjednoczonych odnotowano 44-procentowy wzrost liczby zabiegów  korekty warg sromowych mniejszych. W efekcie zabieg ten stał się drugim najszybciej rozwijającym się obszarem w dziedzinie medycyny estetycznej. Według danych Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych, w roku 2016 w Stanach Zjednoczonych wykonano 12 666 labioplastyk. Przestaje być to postrzegane jako fanaberia, natomiast częściej mówi się o pozytywnym wpływie zabiegu na zdrowie kobiety.

Zobacz więcej  Dwuetapowe oczyszczanie twarzy: poznaj tajniki demakijażu i pielęgnacyjnego oczyszczania

 Największe zalety zabiegu:

Zabieg wykonany jest przez wysokiej klasy specjalistę. Stosuje się najskuteczniejsze środku znieczulające, a personel ze szczególną starannością dba o czystość gabinetów. Sam zabieg nie pozostawia blizn, a rekonwalescencja przebiega sprawnie i w krótkim czasie. Dodatkowo można wymienić również inne pozytywne aspekty:

– gwarancja wyeliminowania problemu,

– zwiększony komfort w życiu intymnym,

– brak bolesnych efektów przy uprawianiu sportów

– bezbolesność, bez inwazyjność,

– lepsze samopoczucie,

– rzadsze występowanie infekcji intymnych.

Przebieg zabiegu:

Za sprawą lasera wycina się nadmiar skóry tworzącej wargi sromowe, a z pozostałej części formuje mniejsze wargi. Cały zabieg przebiega ze znieczuleniem miejscowym. Pacjentka przez cały zabieg jest przytomna i świadoma. Nie występuje krwawienie, a kobieta jeszcze tego samego dnia może wrócić do domu.

 Laser zamiast skalpela:

Zabiegi labioplastyka wykonywane laserem są bezpieczniejsze i oferują lepsze efekty niż te, które zostaną przeprowadzone z użyciem skalpela. Stymulacja koagulacji tkanki przyczynia się do tego, że podczas zabiegu nie ma dużego ubytku krwi. Podczas zabiegu lgabioplastyki występuje mniejsze ryzyko, że po zabiegu pozostaną blizny, obrzęki, a gojenie przebiega znacznie szybciej. Najważniejszą zaletą jest znaczne zwiększenie elastyczności tkanki poprzez stymulację produkcji kolagenu. Znieczulenie jest miejscowe, a przebieg zabiegu mniej stresogenny dla pacjentki.

Powikłania i efekty uboczne:

Do głównych powikłań po zabiegu należy zaliczyć ból, pieczenie, a także uszkodzenie zakończeń nerwowych. Jednak po wykonaniu operacji możliwa jest konieczność używania lubrykantów nawilżających pochwę podczas współżycia oraz ćwiczenie mięśni Kegla. Powikłania występują niezwykle rzadko i szczegółowy wywiad dodatkowo zmniejsza ryzyko.

 • krwawienie,
 • krwiaki,
 • stan zapalny,
 • gojenie przez  ziarninowanie,
 • asymetrię,
 • nadmierne lub zbyt małe usunięcie tkanki,
 • tworzenie się nerwiaków z następową hiperalgezją,
 •  martwica wargi szczególnie w przypadkach z dużą resekcją,
 • scalloping  – będący następstwem zakładania na brzeg rany szwów ciągłych, lub pojedynczych zewnętrznych, powodujących charakterystyczny , nienaturalny wygląd wolnego brzegu wargi sromowej. 

Zabieg laserowej zmiany kształtu i wielkości warg sromowych mniejszych staje się coraz bardziej popularny. Kobiety zaczęły otwarcie mówić o swoich dolegliwościach, a medycyna estetyczna wyszła im na przeciw. Komfort życia i samoakceptacja stanowią ważne filary jakości życia, dlatego warto przyjść chociażby na konsultacje na której lekarz dokładnie opowie o przebiegu zabiegu. Efekty są bardzo widoczne i nierzadko całkowicie odmieniają życie pacjentek. Jak przy każdej ingerencji jest ryzyko powikłań, jednak stanowi ono zaledwie ułamek procenta przeprowadzonych zabiegów. Dlatego zaleca się skrupulatne wybranie kliniki i przejście całej drogi kwalifikującej do zabiegu. Kobieta świadoma swojego ciała powinna mieć prawo na poprawę jakości życia, jednak należy pamiętać, że musi to być jej osobista decyzja. 

 Gdzie wykonać zabieg:

„Posiadane przez nas wyróżnienie ARTAS CLINICAL EXCELENCE jest przyznawane dla najlepszych klinik na świecie. W Europie status taki został przyznany jeszcze klinikom w Paryżu i Madrycie. Dziękujemy serdecznie za wyróżnienie i jesteśmy niezmiernie dumni mogąc być „diamentową kliniką”!” Klinika dysponuje najbardziej nowoczesnym sprzętem, a kadra zawiera tylko wykwalifikowany personel o wysokich kwalifikacjach. Stosowane tu metody dobierane są w zależności od najlepszego dopasowania do potrzeb pacjentów. Każdy traktowany jest w sposób indywidualny. Rzetelnie wykonywane zabiegi i najwyższa jakość usług pozwala nam na zagwarantować zadowolenie pacjentów.

Zobacz więcej  Przywrócenie skórze blasku dzięki mezoterapii igłowej

linika SkyClinic, jak i jej personel, wyróżnia się na tle innych placówek o podobnej ofercie nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Świadczyć o tym może status „Diamentowej kliniki”, który został jej przyznany przez system ARTAS USA.  Ponadto personel kliniki wyróżnia się prowadzeniem szkoleń z transplantacji włosów dla innych lekarzy. Pacjent przychodzący do SkyClinic będzie pod opieką specjalistów nie tylko z zakresu transplantacji włosów, ale także chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej oraz kosmetologii.

Nad bezpieczeństwem naszych pacjentek czuwa dr Artur Kucharski, utalentowany specjalista, który wykonał już szereg zabiegów ginekologicznych i rozszerzył swoje umiejętności o medycynę estetyczną. Przeprowadził tysiące zabiegów z zakresu chirurgii estetycznej żeńskich  narządów płciowych w tym: plastyki krocza, zwężenia pochwy,  rekonstrukcji błony dziewiczej i innych wrodzonych i nabytych wad żeńskich narządów płciowych. Wykonuje zabiegi labioplastyki metodami deepitelizacji, V plastyki oraz metodą TRIM,  przywracające naturalny wygląd warg sromowych mniejszych i większych z możliwością technik lipo transferu i augmentacji kwasem hialuronowym.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop