Blog

Mastopeksja – jak chirurgiczny lifting piersi może poprawić ich wygląd?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Mastopeksja – jak chirurgiczny lifting piersi może poprawić ich wygląd?

Zabiegi, które pozwalają poprawić wygląd piersi, cieszą się coraz większą popularnością. Bez względu na to, czy zależy nam na powiększeniu, podniesieniu czy delikatnej poprawie wyglądu biustu, istnieją różne metody, które mogą pomóc nam osiągnąć upragniony efekt. Jedną z nich jest mastopeksja, czyli lifting piersi.

Czym jest lifting piersi?

Mastopeksja to zabieg chirurgiczny, którego celem jest poprawienie wyglądu biustu, zwłaszcza jego położenia i kształtu. Zabieg ten jest skierowany do kobiet, które nie są zadowolone z wyglądu swoich piersi; z powodu wieku, ciąży, karmienia piersią, utraty wagi czy czynników genetycznych. Podczas zabiegu chirurg plastyczny, m.in. usuwa nadmiar skóry i modyfikuje wygląd brodawki sutkowej, co doprowadza do zmiany kształtu piersi. Istnieją różne techniki wykonania mastopeksji, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjentki oraz stopnia opadania piersi.

Co ciekawe, zabieg ten może być łączony z innymi procedurami chirurgicznymi, takimi jak powiększenie piersi lub ich redukcja. Mastopeksja jest skuteczną metodą na poprawę wyglądu biustu i przywrócenie dawnej pewności siebie. Jednak, jak każda ingerencja chirurgiczna, niesie ze sobą pewne ryzyko, więc zanim zdecydujemy się na zabieg, warto dokładnie rozważyć wszelkie za i przeciw oraz skonsultować się z doświadczonym chirurgiem plastycznym.

Zabieg podniesienia piersi – dla kogo?

Kompleks związany z opadaniem piersi może dotyczyć kobiet w każdym wieku, bez względu na to, czy ich biust jest duży, czy mały. Choć piersi uważane są za najbardziej pożądany atrybut kobiecej sylwetki, wiele czynników, takich jak ciąża, karmienie piersią, utrata masy ciała czy upływ czasu, może wpłynąć na utratę jędrności skóry, a także zmianę wielkości brodawek sutkowych. Zabieg podniesienia piersi może w tej sytuacji okazać się niezwykle skutecznym rozwiązaniem, pomagającym odzyskać pełniejszy, bardziej proporcjonalny i młodzieńczy wygląd biustu.

Jak wygląda zabieg liftingu piersi?

Zanim chirurg plastyczny przystąpi do operacji, przeprowadzana zostaje standardowa procedura, czyli dokładny wywiad medyczny z pacjentką oraz badanie fizykalne. Podczas zabiegu podniesienia piersi chirurg usuwa nadmiar skóry i tkanki gruczołowej, a także, wedle wcześniejszych ustaleń, dokonuje plastyki brodawki sutkowej i zmienia jej położenie, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Niekiedy podczas zabiegu może być wskazane użycie implantów piersiowych, aby uzyskać dodatkowe wypełnienie i pozbyć się asymetrii.

Zobacz więcej  Przeszczep brwi metodą FUE - wszystko co warto wiedzieć

Mastopeksja jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym i może trwać około 2-3 godzin. Pacjentki mogą odczuwać lekki dyskomfort, ból i obrzęk po zabiegu, jednak wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. W łagodzeniu tych objawów pomocne będzie stosowanie zimnych okładów i przyjmowanie leków przeciwbólowych.

Jak każda procedura chirurgiczna, breast lift niesie ze sobą ryzyko powikłań, takie jak infekcje, krwawienie, zniekształcenie piersi, utrata czucia w brodawce lub skórze, czy blizny. Ważne jest, aby pacjentka przed operacją omówiła z lekarzem swoje oczekiwania i obawy oraz przestrzegała zaleceń dotyczących okresu przed i pozabiegowego. Wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko powikłań i jak najłagodniej przejść okres rekonwalescencji.

Jak przygotować się do zabiegu mastopeksji?

Przygotowanie do zabiegu mastopeksji jest kluczowe dla zapewnienia skuteczności i bezpieczeństwa całej procedury. Jest kilka rzeczy, które powinny zostać wykonane przed operacją:

  • Pierwszym krokiem jest konsultacja z lekarzem. Pacjentka powinna zostać skierowana na dokładne badania fizykalne i obrazowe, w tym USG piersi i RTG klatki piersiowej, aby chirurg mógł określić, czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu.
  • Zaleca się zaprzestanie palenia papierosów na co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem, z racji tego, że nikotyna może wpłynąć na proces gojenia się ran. Zaleca się również odstawienie leków, które mogą zaburzać krzepliwość krwi, takich jak aspiryna, ibuprofen, czy witamina E, przynajmniej na tydzień przed zabiegiem.
  • Przed operacją pacjentka powinna zaopatrzyć się w wygodną odzież oraz zaplanować swoją opiekę pooperacyjną, ponieważ przez kilka tygodni po zabiegu należy unikać nadmiernej aktywności fizycznej.
  • W dniu zabiegu pacjentka powinna być na czczo, aby uniknąć ryzyka wymiotów podczas znieczulenia ogólnego. Po zabiegu należy przestrzegać zaleceń lekarza odnośnie opieki pooperacyjnej, takich jak stosowanie opatrunków, noszenie biustonosza kompresującego i zażywanie leków przeciwbólowych.

Należy pamiętać, że zabieg mastopeksji wymaga odpowiedzialnego podejścia i współpracy z lekarzem. Dbałość o wszystkie szczegóły może znacząco wpłynąć na finalny efekt zabiegu.

Zobacz więcej  Błona dziewicza a przedsionek pochwy

Mastopeksja – efekty operacji piersi

Po przeprowadzeniu operacji można oczekiwać kilku efektów. Przede wszystkim, dzięki korekcji fałdu podpiersiowego, a co za tym idzie – podniesieniu piersi, zyskują one jędrniejszy i pełny kształt, co pozwala na odzyskanie młodzieńczego wyglądu. Po zabiegu możemy oczekiwać także zmniejszenia kompleksu brodawka-otoczka, co istotnie wpływa na ogólny wygląd biustu.

Efekty zabiegu są długotrwałe, pod warunkiem odpowiedniej pielęgnacji i dbania o skórę klatki piersiowej. Warto pamiętać, że sama mastopeksja nie wpływa na wielkość, a jedynie na kształt i podniesienie piersi. Jednak w trakcie operacji gruczołu piersiowego możliwe jest także założenie implantu. Dzięki mastopeksji połączonej z powiększeniem piersi implantami można uzyskać jeszcze lepsze efekty, z racji tego, że implanty zwiększą objętość biustu i skorygują asymetrię.

Przed podjęciem decyzji o mastopeksji, warto skonsultować się z doświadczonym chirurgiem plastycznym oraz dokładnie omówić oczekiwania i możliwe efekty zabiegu.

Czy warto poddać się zabiegowi mastopeksji?

To pytanie zadaje sobie wiele kobiet, które zmagają się z kompleksem wyglądu swojego biustu. Mastopeksja może być dla nich spełnieniem marzeń i sposobem na odzyskanie pewności siebie. Coraz więcej pań decyduje się na zabiegi plastyczne w obrębie piersi, jednak warto pamiętać, że ingerencja chirurgiczna zawsze wiąże się z ryzykiem.

Uniesienie piersi i usunięcie nadmiaru skóry sprawia, że biust prezentuje się jako bardziej pełny i atrakcyjny, co jest szczególnie pomocne w przypadku opadających piersi lub po znacznej utracie wagi. Trzeba jednak pamiętać, że każda kobieta ma inny kształt biustu, co również ma wpływ na ostateczny efekt operacji.

Przeciwwskazania do zabiegu mastopeksji

Chirurgia plastyczna wprowadza coraz bardziej innowacyjne i bezpieczne metody zabiegowe, dzięki czemu zyskuje popularność, szczególnie wśród kobiet. Niemniej jednak, przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu, należy wziąć pod uwagę także przeciwwskazania. Oto niektóre z nich:

  • Ciąża i karmienie piersią: kobiety w ciąży lub karmiące muszą poczekać na wykonanie mastopeksji, ponieważ zmiany hormonalne w ich organizmie mają wpływ na kształt i wielkość piersi.
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi: pacjentki z chorobami krwiotwórczymi lub przyjmujące leki przeciwzakrzepowe powinny pilnie poinformować o tym lekarza, ponieważ zwiększa to ryzyko krwawienia śródoperacyjnego.
  • Choroby autoimmunologiczne: schorzenia takie jak toczeń rumieniowaty czy reumatoidalne zapalenie stawów mogą przyczyniać się do wystąpienia skutków ubocznych.
  • Infekcje skóry: pacjentki z aktywnymi zakażeniami skóry w okolicy klatki piersiowej powinny poczekać, aż infekcja zostanie wyleczona, ponieważ może ona zwiększyć ryzyko powikłań.
  • Nieodpowiednie oczekiwania: niektóre kobiety mogą mieć nierealistyczne oczekiwania co do wyniku zabiegu. Wszelkie wątpliwości należy omówić z chirurgiem plastycznym. Mastopeksja może poprawić wygląd piersi, ale nie zawsze doprowadzi do oczekiwanych rezultatów.
Zobacz więcej  Łysienie telogenowe – jak można je leczyć i jakie są objawy

Warto pamiętać, że każdy zabieg chirurgiczny jest metodą inwazyjną, a zatem niesie ze sobą pewne ryzyko. Dlatego ważne jest, aby w pełni świadomie i rozważnie podjąć decyzję o wykonaniu operacji.

Mastopeksja – cena zabiegu

Cena mastopeksji zależy od wielu czynników, takich jak stopień utraty jędrności piersi, wybranej metody zabiegu oraz doświadczenia i renomy chirurga. Mastopeksję można przeprowadzić na różne sposoby, m.in. z użyciem implantów lub bez, a także z zastosowaniem nici liftingujących. Każda z tych opcji ma wpływ na ostateczny koszt zabiegu. Dlatego też, przed podjęciem decyzji o operacji piersi, warto skonsultować się z doświadczonym chirurgiem, który oceni naszą sytuację, zaproponuje najlepszą metodę zabiegową i wyceni jej koszty.

Mastopeksja – opinie

Mastopeksja cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na stosunkowo szybkie i skuteczne efekty. Kobiety decydują się na wykonanie liftingu biustu przede wszystkim ze wskazań estetycznych. Opadanie piersi i kompleks brodawka-otoczka to jedne z najczęściej podawanych przyczyn, z którymi pacjentki zgłaszają się do zabiegu.

Opinie na temat mastopeksji są pozytywne, jednak istotne jest, aby zadbać o odpowiednią opiekę medyczną przed, w trakcie i po zabiegu. Ma to duże znaczenie dla efektu ostatecznego i naszego komfortu w momencie przebiegu całej procedury. Doświadczony specjalista z zakresu chirurgii plastycznej pomoże nam podjąć odpowiednią decyzję i należycie przygotuje do zabiegu mastopeksji.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop