Blog

Problem łysienia – skuteczny sposób, by mieć go z głowy

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Piękne i gęste włosy są atrybutem  zdrowia i młodości. Stanowią też  jeden z wyznaczników atrakcyjnego wyglądu. Nic zatem dziwnego w fakcie, że ich nagła lub stopniowa utrata powoduje dyskomfort oraz niepokój, a nawet może prowadzić do stanów depresyjnych. Przerzedzanie się włosów to niezwykle trudne doświadczenie, które często skłania   dotknięte nim osoby do (niekiedy desperackiego), poszukiwania metod na przywrócenie pasmom ich pierwotnej objętości. Może to prowadzić do wielu nieprzemyślanych działań, takich jak stosowanie niesprawdzonych specyfików na porost włosów lub prowadzenie „pseudo kuracji”, które zamiast pomóc, w rezultacie jeszcze pogarszają sytuację.Co jednak zrobić, gdy czupryna kurczy się coraz bardziej, zaś  człowiek dotknięty tą przypadłością nie chce i nie potrafi pogodzić się z tym stanem rzeczy? Dawniej jedynym ratunkiem, w przypadku na przykład łysienia androgenowego, było stosowanie różnego rodzaju doczepek i peruk. Od jakiegoś czasu jednak, medycyna estetyczna oferuje szereg metod mających być rozwiązaniem problemu łysienia.  Są one stale udoskonalane, gdyż cały czas pojawiają się innowacje pozwalające na zwiększanie ich efektywności, a tym samym, otrzymywanie lepszych rezultatów. Tą, która pozwala na uzyskanie trwale zagęszczonych włosów oraz wypełnienie „pustych miejsc”, jest przeszczep włosów.

 

Przeszczep włosów – co to za zabieg i dla kogo?

Przeszczep włosów jest to niezwykle skuteczna i efektywna metoda walki z utratą włosów.  Polega ona na pobraniu niewielkiego fragmentu skóry zawierającej mieszki włosowe, następnie zaś wszczepienie ich w pozbawione włosów miejsca. Umożliwia więc  wypełnienie nieestetycznych prześwitów oraz ujednolicenie gęstości owłosienia na całej głowie. Jest to szczególnie istotne w przypadku łysienia hormonozależnego, za które odpowiadają androgeny, czyli męskie hormony płciowe. Takie łysienie stanowi skutek nadwrażliwości organizmu na dihydrotestosteron (DHT), oraz będący jej wynikiem, postępujący zanik mieszków włosowych. Dolegliwość ta dotyczy głównie mężczyzn, dlatego bywa też nazywana „łysieniem typu męskiego”. Warto jednak zaznaczyć, że może ona dotknąć również kobiet.  Mimo podobnej przyczyny, androgenowe łysienie kobiece objawia się  trochę inaczej niż u mężczyzn, u których można obserwować stopniowe przesuwanie się linii włosów w kierunku środka głowy (tzw . „zakola” i wysokie czoło”). Zamiast tego, uwidacznia  się  stopniowe przerzedzanie się włosów na czubku głowy. W obu wypadkach jednak utrata owłosienia jest nieodwracalna, dlatego jedyny, przynoszący rezultaty sposób na przywrócenie pasmom gęstości, to  przeszczep włosów. Zabieg ów, bezbolesny oraz bezpieczny dla pacjenta, posiada w swojej ofercie wiele gabinetów medycyny estetycznej. Należy też zaznaczyć, że będzie on właściwy  również, gdy mamy do czynienia  z utratą włosów spowodowanych innymi przyczynami, np. stresem, urazem mechanicznym czy oparzeniem. Zanim jednak się na niego zdecydujemy, warto zapoznać się z różnymi metodami przeszczepów, gdyż różnią się one ceną, skutecznością oraz grupą pacjentów, dla których okażą się odpowiednie( lub przeciwnie).

Zobacz więcej  Botoks - usuwamy nadpotliwość

 

Ile zapłacimy za przeszczep włosów?

To ile wyniesie nas przeszczep włosów, w dużej mierze zależy od tego, jak duży obszar jest pozbawiony włosów. I tak, wszczepienie mieszków włosowych w niewielki fragment  głowy to wydatek około tysiąca pięciuset złotych. Przy bardzo zaawansowanej łysinie, może on jednak sięgnąć nawet dwudziestu pięciuset tysięcy złotych. Duży wpływ na koszt zabiegu ma również to, na jaką metodę przeszczepu się zdecydowaliśmy. Szukając najkorzystniejszej oferty, należy jednak pamiętać, iż niższa cena nie powinna być tutaj czynnikiem przesądzającym o wyborze tego czy innego rozwiązania.  Jeśli  pragniemy uzyskać naprawdę doskonały efekt, który nie będzie stanowił źródła rozczarowań, warto zatroszczyć się  przede wszystkim o wybór metody dostosowanej do konkretnego przypadku łysienia oraz znalezienie miejsca, gdzie zabieg zostanie wykonany naprawdę profesjonalnie.  Jeżeli  bowiem włosy nie będą implantowane z niezwykła precyzją i starannością, może się okazać, iż  każdy  z nich rośnie pod innym kątem, a fryzura wygląda po prostu brzydko. Dlatego warto potraktować ów zabieg jako inwestycję w siebie, swój atrakcyjny wygląd i dobre samopoczucie. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której to, miało być znakomitą okazją, przyniesie w rzeczywistości więcej szkody, niż pożytku. Poniżej zestawienie różnych metod przeszczepu włosów, wraz z krótkim omówieniem ich cech, zalet, wad  oraz z  orientacyjnym kosztem zabiegu.

Metoda STRIP

Najstarsza metoda przeszczepu włosów. Polega ona na pobraniu pojedynczego płata skóry z tyłu głowy, a następnie, po podzieleniu go na mniejsze fragmenty zawierające mieszki włosowe, wszczepienie ich w pozbawione włosów miejsce, Jest to sposób  szybki i dosyć skuteczne, jednak nie pozbawiony mankamentów. Do najpoważniejszych należy spora płaska blizna, która powstaje na potylicy. Może być ona dużą niedogodnością zwłaszcza wtedy, gdy pacjent chciałby nosić krótką fryzurę (blizna jest wtedy widoczna). Z tego powodu powoli odchodzi się od STRIP, zastępując ją bardziej nowoczesnymi metodami przeszczepu włosów.  Przybliżona cena  STRIP to około 10 zł za jeden przeszczep (mieszka włosowego). Przy tysiącu przeszczepów daje to 10 000 zł, przy tysiącu pięćset 15 000 zł, aż do 20 000 zł. za dwa tysiące przeszczepów.

Zobacz więcej  Usuwanie cieni pod oczami zastrzykiem kwasu hialuronowego w okolicy oczu: Skuteczność i korzyści

 

Metoda BHT (Body Hair Transplant)

Jak wskazuje nazwa, przeszczep BHT to zabieg opierający się na na przenoszeniu włosów z ciała, a następnie wszczepianiu go w, pozbawione włosów, miejsca na głowie. Jego najistotniejszą zaletą jest możliwość przeprowadzenia przeszczepu nawet wtedy, gdy łysina obejmuje całą głowę. Ratunkiem jest w tutaj korzystanie z materiału włosowego, pozyskiwanego z innych, pokrytych włosami części ciała: torsu, brody, pach, czy nóg. Niestety, ze względu na gęstość owłosienia na ciele, jest to rozwiązanie odpowiednie głównie dla mężczyzn. U kobiet, których ciało porastają  przeważnie rzadkie i cienkie włoski, nie da ono pożądanych rezultatów. Kolejnym minus stanowi fakt, iż włosy na ciele różnią się nieco strukturą od tych porastających głowę, a co za tym idzie, rezultat przeszczepu może się rozmijać z oczekiwaniami pacjenta. Koszt przeszczepu włosów metodą BHT, kształtuje się zwykle pomiędzy 2 500, a 4 000 zł.

 

Metoda GHO

Została opracowana w Norwegii i funkcjonuje na rynku usług z zakresu medycyny estetycznej od 2003 roku. Polega ona na pobieraniu mieszków włosowych za pomocą mikroigły.  Następnie zanurzane są one  w roztworze, który chroni je przed uszkodzeniami, a zarazem wpływa na ich  lepszą adaptację w skórze głowy. Do zalet tego rozwiązania należy fakt, że może być ono stosowane zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Jest także dobrym wyborem w przypadku niewielkich ubytków włosów, a także miejsc, w których włosy uległy uszkodzeniu na skutek  chorób lub wypadków – np. oparzeń. Do wad trzeba natomiast zaliczyć długość zabiegu – może on trwać wiele godzin, czy nawet ciągnąć się ( z przerwami) przez kilka dni. Należy też liczyć się z tym, iż część wszczepionych włosów wypadnie i dopiero po paru miesiącach da się ocenić ostateczny efekt zabiegu. Będzie to powodować konieczność wykonania kolejnego przeszczepu, mającego na celu skorygowanie uzyskanych rezultatów. Cena, jaką zapłacimy  za przeszczep włosów  GHO, to co najmniej 4 000 zł.

 

Przeszczep sztucznych włosów

Metoda ta opiera się  na implantacji w skórę głowy syntetycznych włókien, imitujących ludzkie włosy. Najważniejszą zaletą jest tu niezwykle szybki, niemal natychmiastowy efekt. Wrażenie zagęszczonej, bujnej czupryny uzyskuje się tu bowiem nie w przeciągu kilku miesięcy, lecz zaledwie kilku godzin.  Sztuczne włosy są biozgodne ze skórą głowy i zbudowane z keratyny. Wszczepia się je  głęboko w skórę, co  daje niezwykle naturalny efekt, nieosiągalny za pomocą peruk czy doczepów.  Co więcej, można wybrać dowolny kolor włosów, a także zadecydować o ich preferowanej długości oraz strukturze (proste, kręcone) Najistotniejsza wadą tego, pozornie idealnego rozwiązania, jest fakt, iż wypadają one podobnie jak włosy naturalne.  Jest to przyczyną, dla której włosy muszą być uzupełniane podczas kolejnych zabiegów. Na przeszczep sztucznych włosów  wydamy od 2 000 do 10 000 zł.

Zobacz więcej  Dzień Ginekologii Estetycznej w SkyClinic 13.04.2019

 

Metoda FUE (Folliclar Units Extraction)

 

Najbardziej obecnie rozpowszechniona metoda przeszczepu włosów, uważna za spadkobierczynię STRIP.  Polega ona na odizolowanie poszczególnych mieszków włosowych, co zapobiega powstaniu blizny z tyłu głowy.  Następnie są one, podobnie jak to miało miejsce w STRIP, wszczepiane w pozbawioną włosów skórę głowy. W przeciwieństwie jednak do tego, co działo się w przypadku zastosowania STRIP,  małe okrągłe blizny, które są jej rezultatem, goją się bardzo szybko i nie są widoczne. Dzięki temu pacjent może nosić dowolnie krótką fryzurę. Wybierając FUE, musimy się liczyć z wydatkami zaczynającymi się od 3 000, a kończącymi na ponad dwudziestu tysiącach złotych, gdy łysina jest już bardzo zaawansowana. Niezwykle precyzyjny  efekt zabiegu  gwarantuje natomiast zastosowanie metody FUE z wykorzystaniem robota medycznego ARTAS. To wyjątkowo innowacyjne rozwiązanie pozwala bowiem na przeszczepienie do skóry głowy wszystkich niezbędnych struktur włosa, wraz z komórkami macierzystymi odpowiedzialnymi za jego wzrost. Przeszczep jest wykonywany przez robota, przy udziale lekarza oraz zespołu medycznego. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Do uzyskania pożądanego efektu wystarczy jeden zabieg, a rekonwalescencja jest niezbyt długa – do pełnej regeneracji skóry głowy wystarczy czternaście dni.  Jest on rekomendowany szczególnie tym z pacjentów, których dotknęło łysienie androgenowe – zarówno kobietom, jak i mężczyznom.  Koszt jego wykonania zależny jest od planowanego zakresu przeszczepu, dlatego ustala się go z indywidualnie.  Na podstawie powyższych danych, można pokusić się o stwierdzenie, iż zastosowanie metody FUE z wykorzystaniem robota medycznego ARTAS, to obecnie najbardziej optymalne i bezpieczne rozwiązanie dla osób borykających się z łysieniem typu androgenowego.

 

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop