Blog

Liposukcja laserowa – bezpieczne usuwanie tłuszczu

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Liposukcja laserowa – bezpieczne usuwanie tłuszczu

Liposukcja laserowa różni się od liposukcji klasycznej. Przede wszystkim to nowoczesna, nieinwazyjna i bardzo bezpieczna metoda redukcji tkanki tłuszczowej. Liposukcja laserowa jest alternatywą dla tradycyjnej liposukcji i mimo wyższej ceny zyskuje coraz większą popularność.

Liposukcja laserowa pozwala bezpiecznie pozbyć się tłuszczu

Liposukcja laserowa to nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki i usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów. Zabieg ten ma również korzystny wpływ na kondycję skóry – widocznie regeneruje i odmładza. Liposukcja laserowa wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 12 godzin (czas trwania zabiegu uzależniony jest od okolicy, która ma zostać wykonana). Chirurg wykonujący zabieg wykona małe nacięcie, aby blizna była jak najbardziej niewidoczna. Przez nacięcie wprowadzane są włókna światłowodowe, w których znajduje się zbędna tkanka tłuszczowa. Laser emituje promieniowanie, które nagrzewa komórki tłuszczowe i powoduje pękanie ich błon. Zawartość komórek jest upłynniana, a płyn jest zasysany podczas przetwarzania. Jednak większość jest wchłaniana w metabolizmie i naturalnie eliminowana z organizmu kilka dni po zabiegu.

W jednym zabiegu można usunąć do 500 ml tkanki tłuszczowej. Oczywiście nadmiar tkanki tłuszczowej w organizmie może być większy, jednak wtedy trzeba większej ilości zabiegów, aby całkowicie pozbyć się przeszkadzającej nam tkanki tłuszczowej.

Laser (w przeciwieństwie do ssaków stosowanych w konwencjonalnej liposukcji) nie uszkadza tkanki wokół miejsca utraty tkanki tłuszczowej.

Zabieg liposukcji laserowej – co musisz o nim wiedzieć?

Liposukcja laserowa służy do usuwania tłuszczu gromadzącego się w miejscach, których nie da się zredukować ćwiczeniami fizycznymi i dietą. Pozycje te obejmują podbródek, ale także brzuch, ramiona, uda, pośladki – wszystko zależy od indywidualnych okoliczności. Liposukcja laserowa stosowana jest również w przypadkach, gdy pacjent przeszedł zabieg klasycznej liposukcji i chce nieco poprawić jej skuteczność w wybranych obszarach. Liposukcja laserowa jest najczęściej stosowana w obszarach takich jak szyja, twarz, plecy i kolana, które są trudno dostępne przy tradycyjnej liposukcji (liposukcja). Liposukcja laserowa przydaje się również przy problemach z cellulitem i zwiotczałej skórze po odchudzaniu. W tym przypadku oprócz liposukcji laserowej zostanie zastosowana metoda termoliftingu, dzięki której skóra stanie się jędrna, elastyczna i zwęża okolice intymne. W ten sposób usuwane są wszelkie nierówności z powierzchni skóry, pozostawiając skórę widocznie gładką i odmłodzoną.

Zobacz więcej  Lipoliza podbródka - co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Usuwanie tkanki tłuszczowej ma również inne pozytywne skutki

Zabieg ten również odmładza skórę, ale jest uważany za dodatkową zaletę liposukcji laserowej, a nie za cel sam w sobie. Liposukcja laserowa to ogólna procedura dla szczupłych osób, które chcą modelować określone partie ciała. Nie jest to metoda odchudzania i nie sprawdzi się u osób otyłych. Liposukcja laserowa pozwala zredukować tkankę tłuszczową w wybranym miejscu, ale nie usunie jej nadmiaru z całego ciała.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu liposukcji laserowej

Przeciwwskazania do liposukcji laserowej obejmują cukrzycę, przewlekłą niewydolność wątroby i nerek, choroby tarczycy, epilepsję, stwardnienie rozsiane, zaburzenia krzepnięcia krwi i ciążę.

W takiej sytuacji liposukcja laserowa nie zostanie wykonana, a nam pozostaje pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej w tradycyjny sposób – ćwiczeniami oraz dietą.

Czy liposukcja laserowa czyni cuda?

Zabieg, jakim jest liposukcja laserowa działa doskonale, jednak zdecydowanie nie poradzi sobie z każdym przypadkiem. Redukcja tkanki tłuszczowej przez zastosowanie liposukcji laserowej jest ograniczona – osoby z dużą otyłością z pewnością nie będą mogły uzyskać w ten sposób wymarzonej sylwetki.

Liposukcja laserowa to rozbijanie tkanki tłuszczowej przez zastosowanie lasera. W ten sposób można usunąć miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej, ale również w ograniczonym zakresie. Co więcej, komórki tłuszczowe, które zostaną usunięte z organizmu mogą się odnowić.

Zabieg liposukcji laserowej nie daje stałych efektów. Jeżeli nie będziemy przestrzegać diety i zaniechamy aktywności fizycznej, znów możemy doprowadzić do wystąpienia nadmiaru tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Komórki tłuszczowe są produkowane na bieżąco, więc, jeżeli nie będziemy uważać, znów możemy przytyć.

Warto pamiętać, że liposukcję laserową stosuje się w przypadku osób z niewielką nadwagą, niemożliwe jest wykonanie zabiegu u osoby skrajnie otyłej.

Liposukcja laserowa- co po zabiegu?

Liposukcja laserowa jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezpiecznym (szczególnie w porównaniu do liposukcji tradycyjnej), jednak przez około 2 tygodnie należy unikać jakiegokolwiek wysiłku. W większości przypadków po liposukcji laserowej pacjent może wrócić do normalnych czynności (w tym zawodowych) w ciągu tego samego dnia – powrót do zdrowia nie jest konieczny, ale zaleca się monitorowanie pacjenta pod kątem nietypowych objawów.

Zobacz więcej  Rozstępy - dlaczego powstają i jak się ich skutecznie pozbyć

Warto zwrócić uwagę na fakt, że podczas liposukcji laserowej stosowane jest znieczulenie miejscowe, po zabiegu pacjent nie odczuwa więc zbyt wielu skutków ubocznych.

Jak dokładnie działa zabieg liposukcji laserowej?

Podczas liposukcji laserowej dochodzi do upłynnienia nie tylko zawartości komórek tłuszczowych, ale także pobudzenia komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu. Kolagen odgrywa rolę w utrzymaniu dobrej elastyczności skóry. Stymulacja produkcji kolagenu powoduje ujędrnienie i odmłodzenie skóry, aby stała się widocznie elastyczna. Promieniowanie laserowe zamyka również drobne naczynia krwionośne, które mogą ulec uszkodzeniu podczas zabiegu, zmniejszając ryzyko powikłań i likwidując pajączków, zapobiegając obrzękom, siniakom i bólom skóry, które często występują po tradycyjnej liposukcji.

Pierwsze efekty liposukcji laserowej w postaci wyraźnej redukcji tkanki tłuszczowej widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Jednak końcowe efekty widoczne są zwykle po około 2 do maksymalnie 3 miesiącach, gdyż jest to czas, w którym organizm potrzebuje rozbić emulsję tłuszczową i zregenerować tkankę, w której wykonano laserową liposukcję. Pamiętajmy przede wszystkim, że dzięki liposukcji laserowej możemy usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej, ale z pewnymi ograniczeniami.

Zabieg liposukcji laserowej – pacjent pozostaje pod kontrolą specjalisty

Po przygotowaniu i zdezynfekowaniu obszaru zabiegowego lekarz znieczuli miejsce wprowadzenia kaniuli cienką igłą. Następnie pod skórę wprowadzany jest cewnik o średnicy 1 do maksymalnie 2 mm. Jej ruch powoduje dostarczanie energii lasera do tkanki tłuszczowej oraz jej rozkład i upłynnienie. Impulsy laserowe obkurczają włókna kolagenowe, napinając skórę i tkanki podskórne po zabiegu. Laser błyskawicznie zamyka drobne naczynia krwionośne, znacznie zmniejszając ryzyko powstania obrzęków i siniaków.

Liposukcja laserowa wykonywana jest w większości przypadków w znieczuleniu miejscowym, co jest znacznie bezpieczniejsze, a także pozwala na natychmiastowy powrót do zdrowia po zabiegu.

Większość pacjentów ma minimalne siniaki i obrzęki po operacji. Objawy te można złagodzić za pomocą odpowiedniej odzieży uciskowej lub opatrunku. Zwykle ciemne plamy znikają po 2 lub 3 dniach. Łagodny ból można złagodzić za pomocą środków przeciwbólowych. Zabieg usuwania tkanki tłuszczowej zawsze jest sporą ingerencją, jednak liposukcja laserowa pozwala na wprowadzenie jak najmniejszej ilości ingerencji.

Zobacz więcej  Sześć skutecznych sposobów, jak pozbyć się trądziku: jak poradzić sobie z pryszczami i zadbać o pielęgnację skóry

Liposukcja laserowa a klasyczna liposukcja

Liposukcja tradycyjna to zabieg inwazyjny wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Wiąże się to z większym ryzykiem skutków ubocznych (obrzęki, krwawienia, stany zapalne, niegojące się rany) oraz wydłużonym czasem rekonwalescencji. Częstym problemem jest również „efekt zwiotczenia skóry” i nieprawidłowości spowodowane aspiracją tkanki tłuszczowej.

Z drugiej strony lipoliza laserowa od dawna uważana jest za nieskuteczną metodę usuwania tkanki tłuszczowej. Dzieje się tak, ponieważ lasery stosowane wcześniej do tego typu zabiegów wykorzystują fale o długości powyżej 1064 nm, które podgrzewają wodę w tkankach, ale nadal są nieskuteczne w walce z uporczywym tłuszczem.

Tymczasem laserowe usuwanie tłuszczu, czyli liposukcja laserowa, daje zupełnie nowe możliwości. Przede wszystkim pozwala uniknąć wszelkich niedogodności charakterystycznych dla tradycyjnej liposukcji. Laserowe usuwanie tłuszczu jest mało inwazyjne i może być wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Dodatkowo liposukcja laserowa pozwala skutecznie rozpuścić i wyeliminować najbardziej oporne tkanki tłuszczowe.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop