Blog

Liposukcja brzucha i boczków – popraw swoją sylwetkę

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Liposukcja brzucha i boczków – popraw swoją sylwetkę

Najpopularniejszą metodą usuwania niechcianej tkanki tłuszczowej, jaką oferuje współczesna medycyna estetyczna, jest liposukcja. Jest to zabieg polegający na mechanicznym usunięciu nadmiaru tłuszczu. Główną metodą jest użycie odkurzacza do odessania nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Jest to jednak metoda wymagająca znieczulenia ogólnego i towarzyszącej hospitalizacji. Współczesna medycyna estetyczna oferuje innowacyjne modyfikacje tej metody leczenia, dzięki którym możliwe jest oddzielenie tkanki tłuszczowej od otaczających struktur w sposób nieurazowy i bezbolesny, bez uszkadzania naczyń czy nerwów, układu nerwowego i innych narządów.

Liposukcja brzucha i boczków metodą laserową- na czym polega?

W znieczuleniu miejscowym lekarz wprowadza specjalny cewnik przez małe nacięcie w skórze, z którego zostanie usunięty nadmiar tłuszczu. Za pomocą urządzenia pod ciśnieniem w sposób oscylacyjny poddawana jest wachlarzowata reakcja danego roztworu. Dzięki odpowiedniemu uciskowi i płynowi oraz delikatnemu ruchowi rąk komórki tłuszczowe są oddzielane od otaczających tkanek w sposób nieurazowy. Znieczulenie pozwala na wykonanie zabiegu bez znieczulenia. Energia lasera topi tłuszcz, a po upłynnieniu można go łatwo odessać. Dodatkowo energia lasera nagrzewa skórę „od dołu”, powodując lepsze rozciąganie i zapobiegając tworzeniu się wiotkości skóry po usunięciu dużej ilości tkanki tłuszczowej. Liposukcja laserowa ma również znacznie krótszy czas rekonwalescencji niż inne metody.

Tkanka tłuszczowa – ile jej można stracić dzięki liposukcji?

Powstałą mieszaninę roztworu i oddzielonej tkanki tłuszczowej odsysa się tą samą rurką ssącą. Czas trwania jednego zabiegu to 2-4 godziny, podczas których odsysane są 1-3 litry tłuszczu. Wyeliminowanie większej ilości na raz może być niebezpieczne, ponieważ może negatywnie wpłynąć na Twój metabolizm.

Należy pamiętać, że tkanka tłuszczowa jest organem aktywnym metabolicznie, w którym zachodzi wiele istotnych procesów organizmu (np. zewnątrzwydzielnicza synteza estrogenów), a także rezerwuarem kilku ważnych substancji ważnych dla życia i normalnego funkcjonowania (m.in. witaminy rozpuszczalne w tłuszczach – A, D, E i K).

Zobacz więcej  Operacja podniesienia pośladków: plastyka w modelowaniu idealnego kształtu – sprawdź, jak osiągnąć efekt liftingu!

Co po zabiegu?

Kilka godzin lub dni po zabiegu należy zastosować specjalny opatrunek chłonny i odzież uciskową, zapewniające dodatkową ochronę przed ewentualnym obrzękiem i krwiakiem. Niewątpliwą zaletą Body Jet jest to, że pacjenci nie muszą być hospitalizowani i mogą wrócić do domu niemal natychmiast po zabiegu. Nie wymaga również dodatkowej opieki i może w zasadzie natychmiast wznowić normalne działanie.

Liposukcja brzucha i boczków N.I.L- o co chodzi w tej metodzie?

N.I.L. (Nutational Infrasonic Liposculpture), czyli model tłuszczowy tkanki tłuszczowej za pomocą infradźwięków, wykorzystujący zaawansowaną technologię belgijską. Do tkanek wprowadzana jest specjalna końcówka ze sprężonym powietrzem, która wprawia cewnik w tzw. ruch demontażowy. Polega na wykonywaniu oscylacji w trzech płaszczyznach. Ich częstotliwość jest niska i nie przekracza 20 Hz.

Siłownik wytwarza fale infradźwiękowe, które powodują oddzielenie tkanki tłuszczowej od tkanki beztłuszczowej. Dodatkowo, ze względu na różnicę w sposobie przemieszczania się fal dźwiękowych pomiędzy tkanką tłuszczową a innymi tkankami, działanie urządzenia jest dostrojone tak, aby zmaksymalizować oddziaływanie na tkankę tłuszczową.

Jednocześnie ignoruje się otaczające obwody, nerwy i inne elementy. To znacznie zmniejsza ryzyko krwawienia i innych powikłań okołooperacyjnych, takich jak powstawanie krwiaków lub obrzęków. Dodatkowo, działając w nocy, receptory, czyli receptory odpowiedzialne za odczuwanie bólu, zmniejszają dyskomfort podczas zabiegu.

Pozwala to na znaczne zmniejszenie ilości środka znieczulającego, który jest wprowadzany do organizmu, zwiększając bezpieczeństwo zabiegu. Zabieg ten cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ jest mniej inwazyjny niż klasyczna liposukcja i wiąże się z mniejszym ryzykiem wystąpienia powikłań.

Liposukcja brzucha i boczków metodą ultradźwiękową (U.A.L.)

Liposukcja ultradźwiękowa, znana również jako U.A.L. (Ultrasonic Assisted Liposuction) to metoda liposukcji wspomagana innymi technologiami. Podczas wykonywania tego typu liposukcji fale ultradźwiękowe są środkiem niszczącym tkankę tłuszczową. Po znieczuleniu miejscowym lekarz wykonujący zabieg wykonuje małe nacięcie, przez które wprowadza się do tkanki podskórnej małe rurki ultradźwiękowe. powoduje oddzielenie tkanki tłuszczowej od tkanki beztłuszczowej.

Zobacz więcej  Bąble na skórze: Pokrzywka jako choroba skórna – Objaw, pęcherzyki, grudki i guzki, które zaniepokoją dermatologa

Ponadto, ze względu na różnicę w propagacji fali dźwiękowej między tkanką tłuszczową a innymi tkankami, działanie urządzenia jest dostrojone tak, aby zmaksymalizować oddziaływanie na tkankę tłuszczową. Jednocześnie ignoruje się otaczające obwody, nerwy i inne elementy. To znacznie zmniejsza ryzyko krwawienia i innych powikłań okołooperacyjnych, takich jak powstawanie krwiaków lub obrzęków.

Ponadto receptory odpowiedzialne za odczuwanie bólu, działając w nocy, łagodzą dyskomfort podczas zabiegu. Ogranicza to ilość środka znieczulającego, co zwiększa bezpieczeństwo zabiegu. Dochodzi do tego tzw. spienianie i upłynnianie tkanki tłuszczowej, która jest odsysana na dalszym etapie zabiegu. Jest to zabieg znacznie mniej inwazyjny niż klasyczna liposukcja, z mniejszą liczbą powikłań.

Usuń nadmiar tkanki tłuszczowej metodą wibracyjną

Liposukcja wibracyjna to powszechnie znana i szeroko stosowana metoda usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dziś jest to często wybierany rodzaj tego zabiegu. Ta procedura wykorzystuje technologię PAL (Power Assisted Liposuction). Polega na wykorzystaniu specjalnej rurki wibracyjnej, która wykonuje regularne ruchy wibracyjne w przód oraz w tył.

Bardzo delikatnie wnika w tkankę tłuszczową. Dzięki temu oddzielenie tkanki tłuszczowej od otoczenia jest mniej traumatyczne i dużo bezpieczniejsze. Ponadto materiał uzyskany tą metodą nie ulega uszkodzeniom, dzięki czemu można go wykorzystać do innych celów, np. w procesie modelowania ust.

Dlaczego warto się zdecydować na odsysanie tłuszczu?

Chyba każdy, kto walczy o wymarzoną sylwetkę, zastanawia się nad liposukcją, jako najbardziej skutecznym sposobem na odsysanie tłuszczu. Warto zwrócić uwagę, że liposukcja jest zabiegiem odchudzającym, który działa natychmiast. Efekty są widoczne zaraz po zabiegu, jednak ich trwałość jest zależna przede wszystkim od nas.

Odsysanie tłuszczu polega na usunięciu z organizmy nadmiaru tkanki tłuszczowej. Korzystając z tej metody odsysania tłuszczu sprawia, że nasze ciało straci nawet kilka kilogramów, jednak jeżeli nie będziemy ćwiczyć ii utrzymywać odpowiedniej diety, może się okazać, że tłuszcz bardzo szybko pojawi się znów w naszym organizmie. Dlatego trzeba pamiętać, że po zabiegu liposukcji, bardzo wiele zależy od nas. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, ponieważ dzięki liposukcji możemy wymodelować sylwetkę, jednak nie będzie to równoznaczne z utrzymaniem tego efektu.

Zobacz więcej  Nici haczykowe - Innowacyjny lifting twarzy za pomocą nici liftingujących PDO, Barb i 4D

Pamiętajmy więc, że zabieg liposukcji w żadnym wypadku nie jest w stanie zastąpić nam zdrowego trybu życia.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop