Blog

Lip lift ust- jakie daje efekty i na czym polega?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Lip lift ust- jakie daje efekty i na czym polega?

Wąskie i małe usta są dla kobiet poważnym problemem, który znacząco obniża ich pewność siebie i samoocenę. Co ważne, ich nieatrakcyjny wygląd można zmodyfikować przy zastosowaniu jednego, trwałego zabiegu. Lip lift to chętnie wybierana technika modelowania ust, dzięki której możliwa jest poprawa proporcji twarzy. Cała procedura opiera się na skróceniu odległości pomiędzy podstawą nosa a ustami.

Czym jest zabieg lip lift?

Zabieg Lip Lift jest to technika modelowania oraz powiększania ust. Dzięki zmianie odległości pomiędzy podstawą nosa a ustami możliwe jest skorygowanie ich kształtu oraz proporcji. Uniesienie górnej wargi jest skutkiem usunięcia nadmiaru skóry poniżej nosa. Technika ta znakomicie modeluje usta i pozwala na przywrócenie harmonii środkowej części twarzy. Lip Lift daje znakomite efekty, a przy tym są one w pełni naturalne. Aby uzyskać jeszcze większą objętość warg, po wycięciu paska skóry można zastosować kwas hialuronowy w celu ich wypełnienia. Decydując się na tą metodą otrzymujemy wygląd estetyczny warg. Warto podkreślić, że jest to zabieg jednorazowy i nie trzeba go powtarzać. Należy jednak pamiętać, że wraz z biegiem lat skóra traci swoją jędrność, a więc w późniejszym okresie efekty mogą być mniej widoczne.

Na czym dokładnie polega zabieg?

Metoda ta polega na usunięciu nadmiaru skóry pod nosem. To chirurgiczna procedura, której celem jest powiększenie i wymodelowanie ust. To alternatywa dla osób, które z pewnych względów nie mogą używać wypełniaczy, aczkolwiek nie podoba im się wygląd ich ust. W wyniku zabiegu usta stają się wydatne, ponętne i pięknie wymodelowane. Lip Lift zaleca się zwłaszcza osobom z nieodpowiednią proporcją wargi górnej. Co ważne, zabieg ten można wykonać poprzez zastosowanie różnych technik chirurgicznych, takich jak:

 • Bull Horn Lip Lift – chętnie stosowana technika. Możną ją użyć bez względu na wiek pacjenta. Nadaje się zarówno w przypadku osób młodych mających wąską górną wargę, jak i tych starszych, u których zmieniły się odległości między podstawą nosa a ustami. W czasie tej techniki modeluje się centralną część górnej wagi, dzięki czemu usta stają się widocznie większe, a twarz odzyskuje prawidłowe proporcje.
 • Gullwing Lip Lift – rzadziej stosowana metoda. Opiera się na redukcji paska skóry znajdującego się na krawędzi górnej wargi. Usta są przez to pełne i lepiej widoczne.
 • Corner Lip Lift – zabieg zalecany zwłaszcza pacjentom, którzy chcą przywrócić równowagę i właściwy kształt swoich ust, jak i tym z problemem opadających kącików. W czasie procedury uwydatnia się czerwień wargową po bokach ust i podnosi ich kąciki. Podczas Corner Lip Lift specjalista wykonuje nacięcie w kształcie rogów byka na styku bocznej granicy podczerwieni wargowej oraz skóry tuż nad górną wargą.
Zobacz więcej  Jakie powody mogą spowodować utratę włosów?

Zalety modelowania ust

Podniesienie górnej wargi i uwidocznienie czerwieni wargowej niesie ze sobą wiele zalet. Jest to zabieg, który poprawia samopoczucie, jak i pewność siebie pacjenta. Zmienia się na korzyść wygląd całej twarzy, która nabiera odpowiednich proporcji. Osoba decydująca się na plastykę ust może więc pozbyć się w końcu swoich kompleksów. Kolejnym atutem zmiany wyglądu warg za pomocą Lip Lift, jest jego skuteczność i trwałość efektów. Nie można też zapomnieć, że lifting ust jest bezbolesny i bezpieczny. Nie wiąże się też z długim okresem rekonwalescencji.

Wskazania do zabiegu Lip lift 

Operacja plastyczna ust jest zalecana osobom, zmagającym się z:

 • problemem opadających kącików ust,
 • wąską górną wargą,
 • zmianami w obszarze ust wynikającymi z wieku (zwiotczenie, zmniejszenie objętości górnej wargi),
 • zaburzonymi proporcjami twarzy,
 • zbyt dużą odległością pomiędzy nasadą nosa a ustami,
 • zasłonięciem zębów przez górną wargę podczas uśmiechania się.

Przed zabiegiem Lip Lift

Przed wymodelowaniem ust należy wykonać pewne badania laboratoryjne, takie jak:

 • Ag-HBS,
 • INR,
 • APTT,
 • morfologia,
 • Anty-HCV.

Ponadto, w przypadku osób cierpiących na niedoczynność tarczycy czy chorobę Hashimoto, niezbędne jest wykonanie badania: TSH, Ft3 i FT4. Lekarz musi otrzymać wyniki badań na co najmniej 7 dni przed planowanym zabiegiem. Na 14 dni przed liftingiem ust nie należy przyjmować leków rozrzedzających krew, takich jak na przykład aspiryna. W dniu procedury nie wolno wykonywać makijażu (w tym rzęs). 7 dni po poprawieniu wyglądu wargi zdejmowane są szwy.

Jak wygląda procedura modelowania ust?

Lekarz przeprowadza zabieg w znieczuleniu miejscowym. A cały lifting trwa ok. 40 minut. Chirurg wykonuje nacięcie pod nosem, po czym pozbywa się nadmiaru skóry modelując tym samym usta i unosząc wargę ku górze. Dzięki temu stają się one bardziej widoczne. Na koniec zakłada cienkie szwy, w załamaniu skóry pod nosem. Blizna jest niewielka i można ją z łatwością zakryć pod makijażem. Po ukończeniu modyfikacji wargi pacjentowi zakładany jest pod nosem opatrunek i po upływie 60 minut, może on już wrócić do domu. Cały okres rekonwalescencji trwa 7 dni. Gojenie rany zależy w dużej mierze od indywidualnych predyspozycji organizmu.

Zobacz więcej  HIFU - silne efekty bez skalpela

O czym należy pamiętać po zabiegu?

Po liftingu pacjentowi zakładany jest niewielki opatrunek, który musi zostać do całkowitego wygojenia rany. Osoba decydująca się na zabieg może odczuwać po nim pieczenie i mrowienia. Dolegliwości te zazwyczaj ustępują po upływie 24 godzin, jednak przez kilka kolejnych dni można też zauważyć lekkie zasinienie czy obrzęd w obszarze ust. Po procedurze należy pamiętać, aby ograniczyć mimikę twarzy. Trzeba też unikać twardych pokarmów i przestawić się na dietę płynną czy miękką. Dzięki temu nie dojdzie do rozciągnięcia się skóry, a rana będzie mogła się szybciej zagoić. W przypadku odczuwania bólu należy sięgnąć po preparaty przeciwbólowe. Przez kolejne 14 dni po liftingu ust nie należy palić papierosów, a przez 6 tygodni nie wolno się także opalać. Rekonwalescencja przebiega bez żadnych trudności i dosyć szybko, a szwy usuwane są już po 8-10 dniach od wymodelowania wargi.

Efekty liftingu ust

Zmiany po zabiegu są subtelne i delikatne, jednakże wpływają na cały wygląd twarzy. Do efektów wymodelowania ust zaliczymy:

 • powiększenie czerwieni wargowej górnej,
 • lepsza ekspozycja zębów siecznych,
 • przywrócenie odpowiednich proporcji pomiędzy wargą górną a dolną,
 • zmniejszenie wysokości wargi górnej,
 • przywrócenie prawidłowych proporcji twarzy,
 • młodszy wygląd,
 • naturalny wygląd ust,
 • młodzieńcze wywinięcie wargi górnej.

Lip lift a lip flip – czym się różnią? 

Zabieg Lip Lift jest niekiedy mylony z innym popularnym zabiegiem o podobnej nazwie, a mianowicie Lip Flip. Warto jednak pamiętać, że są pomiędzy tymi procedurami pewne różnice. Pomimo tego, że obie metody umożliwiają podniesienie górnej wargi, to jednak Lip Flip zaliczany jest do metod niechirurgicznych. Ta technika opiera się na wstrzyknięciu botoksu w obszar górnej wargi, dzięki czemu dochodzi do rozluźnienia mięśni i delikatnego wywinięcia wargi na zewnątrz, dzięki czemu wydaje się ona pełniejsza. Aplikacja botoksu nie powiększa górną wargę w taki sam sposób jak technika Lip Lift.

Zobacz więcej  Powiększanie piersi - implanty firmy Mentor

Modelowanie ust- o czym jeszcze należy wiedzieć?

Tego rodzaju lifting ust, najlepiej wykonywać u osób, które nie powiększały w ostatnim czasie warg wypełniaczami. A więc jeśli pacjentka używała kwasu hialuronowego, dobrze jest odczekać pół roku po jego podaniu. Innym rozwiązaniem jest rozpuszczenie kwasu hialuronowego, w klinice, w której doszło do jego wstrzyknięcia. Warto też dodać, że makijaż permanentny nie jest wcale przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu Lip Lift. Można więc po nim przystąpić do modelowania ust, bez żadnych obaw. Przed liftingiem ust pacjentka otrzymuje znieczulenie miejscowe. Co ważne, istnieje możliwość tego zabiegu także w znieczuleniu ogólnym, aczkolwiek ma to wpływ na jego cenę. Lifting ust tak samo, jak właściwie każdy zabieg chirurgiczny wiąże się z pozostawieniem po sobie blizny. Na całe szczęście, jest ona niewielka i zlokalizowana tuż pod nasadą nosa. Aby zmniejszyć jej widoczność, należy zawsze przestrzegać zaleceń lekarza, jak i aplikować na skórę pod nosem specjalne środki, których celem jest zniwelowanie widoczności blizny. Co ważne, można ją też bez trudu zakryć makijażem.

Przeciwwskazania do wykonania liftingu ust

Niestety, nie każdy może zmodyfikować w ten sposób wygląd swoich warg. Lekarz przed wykonaniem liftingu kwalifikuje pacjenta do zabiegu. Wśród przeciwwskazań do jego wykonania zalicza się:

 • infekcje skórne w obszarze poddanym zabiegowi,
 • cukrzyca,
 • zaburzony układ krzepnięcia krwi,
 • choroby układu krążenia,
 • ciąża,
 • niewyrównane nadciśnienie tętnicze,
 • skłonność do keloidów czy hipertroficznych blizn.

Lifting ust- dlaczego warto?

To świetny sposób na wymodelowanie ust, zwłaszcza u kobiet borykających się z problemem wąskich warg, ich widoczną asymetrią czy opadającymi kącikami. Cała procedura nie niesie ze sobą poważnego ryzyka, jest bezpieczna i bezbolesna. Najważniejsze jest jednak to, że daje naturalne i trwałe rezultaty. Nie trzeba więc wykonywać żadnych sesji przypominających, co jest dla pacjentów szczególnie ważne.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop