Blog

Linergistka – co należy wiedzieć?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Linergistka – co należy wiedzieć?

Makijaż permanentny cieszy się dużą popularnością w ostatnich czasach. Za jego wykonanie odpowiedzialna jest linergistka. To osoba wykwalifikowana, która może pracować w salonie kosmetycznym lub może też prowadzić samodzielną działalność gospodarczą.

Trudna sztuka wykonywania makijażu permanentnego

Czy każda wizażystka jest linergistką? Nie. Do wykonania makijażu permanentnego – trwałego, potrzebne są odpowiednie kwalifikacje. Potrzebne są odpowiednie szkolenia i dobre przygotowanie. Tylko dzięki temu będzie można nauczyć się, jak dobrać m.in. odpowiedni kolor pigmentu.

 Kandydatkami na to stanowisko mogą być osoby, które ukończą dedykowane szkolenie. Aby wykonywać makijaż permanentny, należy wykazywać się także odpowiednim poczuciem estetyki. Odpowiedzialna będzie ona m.in. za to, aby kreski dobrać do owalu twarzy. Najważniejsze w makijażu permanentnym jest to, aby całość wyglądała w jak najbardziej naturalny sposób.

Przygotowanie do makijażu permanentnego

Linergistka to osoba wykonująca makijaż w gabinecie kosmetycznym lub w klinice medycyny estetycznej. Ma ona liczne obowiązki, doprowadzając np. do pigmentacji brwi. Aby jednak tak mogło się stać, potrzebna jest wiedza odnosząca się chociażby do znajomości narzędzi, które użytkuje się każdego dnia.

Salon lub klinika, decydująca się na zatrudnienie linergistki, musi sprawdzić, czy ma do czynienia z osobą przeszkoloną, posiadającą odpowiednie dyplomy. Nie można bowiem zapomnieć, że usługi makijażu permanentnego to tak naprawdę ingerencja w ludzkie ciało. Jeżeli makijaż permanentny wykonywany będzie przez osobę, która nie ma odpowiednich umiejętności, skutki okażą się katastrofalne.

Tajniki zawodu linergistki

Poznanie makijażu permanentnego możliwe jest dzięki szkoleniom, które organizują certyfikowane ośrodki. Warto zapisać się na takie kursy, których okres trwania jest różny. Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, który ośrodek szkoleniowy zostanie wybrany.

W tym zawodzie ważne jest ogromne poczucie estetyki. Trzeba także poznać takie zagadnienia jak:

 • historia makijażu permanentnego,
 • anatomia i fizjologia skóry,
 • podstawy wykonywania makijażu permanentnego,
 • podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa podczas wykonywania makijażu,
 • znajomość barwników, aby prawidłowo dobrać odcienie pigmentów.

Szkolenie to nie tylko wieda teoretyczna. To także ćwiczenia praktyczne, które wykonywane są często na „żywych” modelkach. Wszystko jednak odbywa się pod okiem doświadczonych linergistek, więc każda czynność jest kontrolowana.

Zobacz więcej  Wypryski na twarzy i ciele, poznaj mapę trądzikową i miejsca pojawienia się wyprysków

Ile zarabia linergistka?

Nie da się w sposób jednoznaczny odpowiedzieć na to pytanie. Wpływ na to ma m.in. doświadczenie, jak również miejsce zatrudnienia. Im większe miasto, tym większe możliwości do zarobku. W większych aglomeracjach miejskich, nie będzie brakowało kobiet, które będą chciały zdecydować się na usługę makijażu permanentnego.

Wysokość zarobków zależna jest od tego, czy ktoś ma umowę o pracę, czy też prowadzi samodzielny, dochodowy biznes. Szacuje się, że linergistka zatrudniona na umowę o pracę, średnio może zarobić ok. trzy tysiące złotych miesięcznie.

Makijaż permanentny – zalety wykonania

Makijażem trwałym zainteresowanych jest duża ilość pań w różnym wieku. Mają oni pewne wątpliwości, co do takich działań. Aby przekonać je do wykonania makijażu permanentnego, warto wspomnieć o zaletach takiego zabiegu. Na liście korzyści można znaleźć:

 • długa trwałość – jeżeli makijaż permanentny zostanie wykonany przy pomocy odpowiednich barwników, jego efekty można obserwować przez długi czas. Mówi się nawet o kilkunastu miesiącach. Nie można jednak zapomnieć o tym, aby każdego roku wykonać dopigmentowanie.
 • „naturalny” makijaż trwały o każdej porze – wiele kobiet nie lubi pokazywać się saute, bez makijażu. Z drugiej jednak strony, nie chcą one tracić dużo czasu na przygotowanie make-up. Makijaż permanentny jest dla nich odpowiednią propozycją, która pozwoli na to, aby zadbać o swój wygląd, niezależnie od pory dnia, czy też nocy.
 • idealny wygląd twarzy – można zdecydować się na same brwi, aby uzyskać idealny wygląd swojej twarzy. Tym bardziej że wiele pań ma z tym ogromny problem, w modelacji poprawnego łuku. Makijaż permanentny okazać się może dla nich ratunkiem. Podobnie jest, jeżeli chodzi o uzyskanie pięknej czerwieni ust. Niepotrzebny będzie zabieg medycyny estetycznej, tylko dobrze wykonany makijaż permanentny, pod okiem fachowej linergistki.
 • bezpieczny makijaż permanentny – powszechnie dostępne kosmetyki są w stanie powodować wystąpienie reakcji alergicznych. Czy to oznacza, że kobieta musi zrezygnować z wykonywania makijażu permanentnego? Oczywiście, że nie. Tym bardziej że trwały makijaż wykonywany jest przy pomocy atestowanych barwników. Wysoka trwałość sprawi, że nie trzeba będzie narażać swojej skóry na szkodliwe działanie różnych, szkodliwych substancji, jakie zawarte są w preparatach kosmetycznych.
 • realne oszczędności – zarówno, jeżeli chodzi o czas, jak również o finanse. Nowe klientki decydując się na makijaż permanentny muszą pamiętać o tym, że od tej pory zdecydowanie rzadziej będą się malować. Do tego będzie można oszczędzić pieniądze, które wydaje się na zakup kosmetyków. Warto o tym pomyśleć, pamiętając o ilościach miesięcy, kiedy to efekty makijażu permanentnego widoczne będą gołym okiem.
Zobacz więcej  Domowe sposoby na likwidację pionowych zmarszczek wokół ust i zlikwidowanie zmarszczek palacza: kwas hialuronowy jako sposób pozbycia się zmarszczek przy ustach

Kto może wykonać makijaż permanentny?

Linergistka, która wykonuje makijaż permanentny, powinna wiedzieć, że istnieją przeciwwskazania do tego, aby wykonać taką usługę. Na liście przeciwwskazań znajdują się:

 • niewyrównana cukrzyca,
 • osoby zakażone wirusem HIV,
 • panie, jakie zmagają się z różnymi infekcjami skóry, w tym, chociażby z opryszczką, infekcjami o podłożu bakteryjnym i wirusowym,
 • zmagającymi się z infekcjami gónych dróg oddechowych, gorączką,
 • pacjenci z chorobami serca i chorobami krwi,
 • nowotwór,
 • bielactwo,
 • łuszczyca,
 • osoby mające skłonność do powstawania blizn i bliznowców.

Z wykonania makijażu zrezygnować muszą również panie, które są w ciąży lub są też na etapie karmienia piersią. Zabiegowi nie mogą poddać się także osoby, które na co dzień zażywają niektóre leki.

Znajomość przeciwwskazań jest koniecznością. Tak, aby być pewnym tego, że wykonując makijaż, nikt nie wyrządzi krzywdy drugiej osobie. Dlatego należy przed wykonaniem tego zabiegu, zrobić ankietę uwzględniającą listę przeciwwskazań.

Linergistka – opłacalność zawodu

Linergistka jest osobą poszukiwaną na współczesnym rynku pracy. Można liczyć na naprawdę dobre zarobki. Czy jednak opłaca się korzystać z oferty w licencjonowanych szkołach kosmetycznych? Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, czy ktoś „widzi” się na takim stanowisku pracy. Potrzebne jest ogromne poczucie estetyki, a także zdolności manualne. Czy dana osoba będzie w stanie poradzić sobie także z ciężarem odpowiedzialności, który spoczywa na takiej osobie? Tym bardziej że nieumyślne działania, mogą doprowadzić do skutków, których nie da się tak łatwo cofnąć.

Jeżeli ktoś czuje się pewnie, to jak najbardziej ma szansę na to, aby poszukać dla siebie szkolenia. Warto dać sobie ogromną szansę na to, aby odnaleźć się w zawodzie, który dać może nie tylko satysfakację, ale dobre wynagrodzenie.

Linergistka – zalety tego zawodu

Jeżeli ktoś ma wątpliwości, co do tego, czy wykonywanie makijażu permanentnego jest dla niego, powinien poznać korzyści związane z tym zawodowem. Mowa tutaj m.in. o:

 • bliski kontakt z ludźmi – wciąż będzie można przebywać pomiędzy ludźmi. Jeżeli ktoś naprawdę poważnie będzie podchodzić do wykonywania swoich obowiązków, będzie mógł liczyć na stałe grono klientek. Wciąż będą dołączać do nich nowe osoby. Nie można bowiem zapomnieć o tym, że najlepsza linergistka w okolicy nie pozostanie anonimowa. Jej wiedza i doświadczenie staną się obiektem „poczty pantoflowej”, która jest jednym z najlepszych środków reklamowych.
 • nowa wiedza i szkolenia – linergistka nigdy nie stoi w miejscu. O ile chce zapewnić sobie stałą bazę klientek, zadowolonych z jej usług. To dobre szkolenia, które pozwolą na to, aby poznawać kolejne techniki, jakie odnoszą się do wykonywania makijażu permanentnego. Mając za sobą pierwsze doświadczenia, nie można pozwolić sobie na stagnację. W innym przypadku, konkurencja obecna na rynku, zacznie zyskiwać przewagę.
 • renomowany zawód – na linergistki patrzy się jak na osoby, które często porównywane są do zawodów z „wyższej półki”. To odpowiednia renoma, która pozwoli na to, aby zyskać w oczach innych osób. Tym bardziej że tego typu zabiegi makijażu trwałego często wykonuje się w klinikach medycyny estetycznej.
 • różne opcje biznesowe – niezależność biznesowa, możliwość prowadzenia własnej firmy. Praca w godzinach, które odpowiadają linergistce. To właśnie dobra opcja dla tych osób, które chcą poszukać czegoś dla siebie, ale nie wiązać się z nikim umową. To dzięki temu będzie można samodzielnie zdecydować o takich kwestiach, jak urlop, czy też konieczność inwestycji w kolejne kursy, nowe sprzęty, itd.
Zobacz więcej  Wysypka na plecach - czy musisz się jej obawiać?

Linergistka to zawód, który daje ogromne nadzieję dla osób, jakie interesują się na bieżąco medycyną estetyczną.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop