Blog

Limetic – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Limetic – recepta online

Limetic jest to lek wydawany na receptę. Stosowany w celu zapobiegania ciąży. Zatrzymuje migrację plemników przez kanał szyjki macicy oraz hamuje dojrzewanie komórki jajowej. I może być stosowany u kobiet z nietolerancją estrogenów i u kobiet karmiących, które cenią sobie wygodę w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych.

Limetic – skład

Limetic zawiera w swoim składzie małą ilość hormonu płciowego żeńskiego progestagenu o nazwie dezogestrel. I tym samym nie posiada estrogenu. Produkt ten jest określany mianem mini tabletki. Dokładny skład produktu: skrobia kukurydziana, powidon K30, d-alfa-tokoferol, krzemionka koloidalna bezwodna, krzemionka koloidalna uwodniona, kwas stearynowy, hypromeloza 2910, makrogol, dwutlenek tytanu (E171), laktoza jednowodna, olej sojowy.

Limetic – dawkowanie

Opakowanie zawiera 28 tabletek, które starczają na jeden cykl. Na każdej z tabletek znajduje się dzień tygodnia, co w znacznym stopniu ułatwia przyjmowanie. Tabletki trzeba brać zgodnie z kierunkiem strzałek znajdujących się na blistrze. Najlepiej przyjmować tabletkę popijając ją szklanką wody, zawsze o tej samej porze. Stosowanie kapsułek należy rozpocząć w raz z pierwszym dniem miesiączki. Po zażyciu całego opakowania należy zrobić 7 dni przerwy na krwawienie miesiączkowe. Po tym czasie przyjmuje się następne opakowanie.

Wskazania do stosowana

Limetic to tabletki antykoncepcyjne, które mają na celu zapobieganie niechcianej ciąży. Preparat ten może być przyjmowany przez kobiety karmiące piersią. Preparat nie wpływa na ilość oraz na jakość wydzielanego mleka. Małe ilości substancji czynnej przenika do mleka matki. Nie stwierdzono żadnego wpływu tabletek na wzrost i rozwój dziecka. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwskazania do stosowania

Nie należy stosować leku Limetic w następujących przypadkach:

 • uczulenie na dezogestral lub którykolwiek składnik pomocniczy tabletek,
 • występowanie żółtaczki lub ciężkich chorób wątroby,
 • w przypadku wystąpienia lub przejścia żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej,
 • wystąpienia w przeszłości lub teraźniejszości chorób nowotworowych,
 • krwawienie z pochwy o nieznanej przyczynie.
Zobacz więcej  Wzmożone napięcie mięśniowe konsekwencje i przyczyny

W przypadku wystąpienia którychkolwiek wymienionych przeciwskazań, należy powiadomić o nich lekarza. Jeśli pojawią się one po raz pierwszy podczas stosowania leku Limetic należy skontaktować się z lekarzem.

Ostrzeżenia dla leku

Przed rozpoczęciem przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych należy poinformować lekarza o wszystkich istniejących i przebytych chorobach. Między innymi o raku piersi, wystąpieniu nowotworu wątroby, żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej, cukrzycy, padaczce, gruźlicy, nadciśnieniu tętniczym, ostudy. Czynniki te mogą być przeciwskazaniem do stosowania tabletek. Tak samo jest w przypadku stosowania niektórych leków, które zmniejszają skuteczność antykoncepcji hormonalnej.

Limetic a ciąża

Limetic jest środkiem antykoncepcyjnym i nie może być stosowany w przypadku stwierdzenia ciąży jak i jej podejrzenia. Może to doprowadzić do uszkodzenia płodu i zagrozić życiu matki.

Limetic – efekty uboczne

Limetic może powodować skutki uboczne, jak każdy lek. Jednak należy nadmienić, że nie u każdego one występują.

Efekty uboczne występujące często:

 • ból głowy, nudności, ból piersi,
 • nastrój depresyjny, zmienny nastrój, zmniejszenie libido,
 • trądzik,
 • zwiększenie masy ciała,
 • nieregularne krwawienie lub jego brak.

Efekty uboczne występujące niezbyt często:

 • zapalenie pochwy, bolesne krwawienie, torbiele jajników,
 • nietolerancja szkieł kontaktowych,
 • uczucie zmęczenia,
 • wymioty,
 • łysienie.

Efekty uboczne występujące rzadko:

 • wysypka, pokrzywka,
 • rumień guzowaty.

Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem w przypadku wystąpienia jakichkolwiek dodatkowych dolegliwości nie ujętych powyżej. Na przykład, gdy pojawi się wydzielina z piersi, obrzęk twarzy, języka czy też gardła, trudność w połykaniu lub w oddychaniu czy też pokrzywka.

Limetic – interakcje

Decydując się na tabletki antykoncepcyjne należy zawsze poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach zarówno na receptę jak i bez recepty, w tym preparatów ziołowych. Należy pamiętać, iż niektóre zioła zmniejszają skuteczność antykoncepcji hormonalnej. W takim przypadku konieczne jest wdrożenie antykoncepcji mechanicznej. Limetic może zaburzać działanie innych leków zawierających cyklosporynę lub lamotryginę. Leki wchodzące w interakcję z Limetic to między innymi leki na padaczkę, gruźlicę, zakażenia HIV, zakażenia wirusem wątroby typu C oraz stosowane na depresję i stosowane w przypadku wysokiego ciśnienia tętniczego krwi w naczyniach krwionośnych. Działanie leku mogą zmieniać preparaty stosowane na zakażenia grzybicze i bakteryjne.

Zobacz więcej  Przyczyny, leczenie, krostki, zaczerwienienie i inne objawy zapalenia skórnego wokół ust u dzieci – jak radzić sobie z wykwitami zapalenia okołoustnego

Jak uzyskać receptę online na Limetic?

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest możliwość zakupu leków przez internet. Szybki tryb życia czasem nie pozwala na załatwienie ważnych i naglących spraw w trybie stacjonarnym. Skyclinic jako placówka medyczna daje możliwość wystawienia recepty online, aby ułatwić klientowi zakup pożądanego leku. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop