Blog

Lifting – zabieg korygujący niedoskonałości wyglądu

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Lifting – przywrócenie twarzy naturalnego piękna

Z biegiem czasu na twarzy zaczynają być widoczne objawy starzenia. Skóra traci swój świeży wygląd, w okolicach oczu pojawiają się zmarszczki a wokół kącików ust zaznaczają się bruzdy. Opadające policzki tracą jędrność, przez co zmieniają się rysy twarzy. Zabiegi kosmetyczne pozwalają ukryć powierzchowne niedoskonałości skórne, ale bardziej radykalnie wyeliminować symptomy starzenia może medycyna estetyczna. Warto więc zdecydować się na ingerencję chirurga plastycznego w celu poprawienia swojego zewnętrznego wizerunku. Najbardziej skuteczny jest lifting, po którym twarz wygląda o wiele młodziej.

Czym jest lifting tradycyjny?

Słowo to pochodzi z języka angielskiego od czasownika “lift” – podnosić, unosić, dźwigać. Tradycyjny lifting twarzy polega na podniesieniu skóry poprzez chirurgiczne usunięcie nadmiaru tkanek miękkich. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Chirurg plastyczny robi nacięcia na skroniach, przed uszami i wzdłuż linii włosów w celu usunięcia nadmiaru skóry. Następnie naciąga skórę we wszystkich kierunkach. Ustala przez to jej nowe położenie i zwiększa napięcie skóry. W miejscach nacięć zakłada delikatne szwy zdejmowane po zagojeniu się ran. Robi to z użyciem nici chirurgicznych.

Taka pierwotna metoda liftingu twarzy z zastosowaniem znieczulenia ogólnego powoduje wygładzenie skóry i przywrócenie naturalnego owalu twarzy. Jej rysy stają się mniej ostre, co jest jednym z efektów odmładzających. Po zabiegu potrzebny jest okres rekonwalescencji, który może trwać nawet do pół roku. Zależy to od tempa regeneracji skóry i znikania opuchlizny. Po zabiegu pacjent zostaje poinformowany o jego przebiegu i efektach. Proces gojenia, tak jak po każdym zabiegu, wymaga przez pewien czas spokojnego trybu życia i unikania wysiłku fizycznego – na przykład podnoszenia ciężkich rzeczy. Aby nie wystąpiło ryzyko powikłań trzeba trzymać się ściśle wskazań lekarskich. Po usunięciu szwów blizny są mało widoczne, ale na ostateczny efekt liftingu trzeba poczekać przez kilka miesięcy.

Zobacz więcej  Zabiegi plastyczne rodu Kardashian-Jenner

Chirurgiczny lifting twarzy jest metodą inwazyjną. Z powodu zakresu operacji zachodzi potrzeba znieczulenia ogólnego, a nie każda osoba kwalifikuje się do poddania narkozie. Inwazyjny lifting twarzy ma jednak tę zaletę, że jest zabiegiem trwałym. Nie trzeba go powtarzać nawet przez kilkanaście następnych lat.

Metody nieinwazyjne

W medycynie estetycznej wypracowano szereg sposobów modelowania rysów twarzy bez nadmiernej ingerencji w żywą tkankę. Są to równie skuteczne metody przeciwdziałania objawom starzenia. Głównie polega to na przywróceniu jędrności policzków i skóry w dolnych partiach twarzy, poprawieniu wyglądu szyi i usunięciu głębokich zmarszczek. Można podnieść opadające kąciki oczu, wyrównać owal twarzy i linię żuchwy.

Lifting owalu twarzy

Starzenie się powoduje, że skóra staje się bardziej wiotka. Tkanka nie produkuje wystarczającej ilości kolagenu i elastyny. Napięcie skóry koryguje się zabiegiem do którego stosuje się nici liftingujące. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Po obu stronach twarzy wprowadza się symetrycznie przez cienkie kaniule po kilka nici. Pozwala to unieść opadające policzki, które utraciły jędrność oraz wyrównać mniejsze zmarszczki. Przy użyciu nici liftingujących tempo starzenia się skóry jest wolniejsze. Bioabsorbowalny materiał, z którego zrobione są nici po pewnym czasie ulega rozpuszczeniu i wchłonięciu. Zawarte w niciach substancje stymulują tkanki do większej produkcji elastyny i kolagenu powodując odnowę skóry. Zabieg liftingu twarzy tą metodą jest stosowany do konturowania rysów twarzy w pożądany sposób.

Lifting ust i kącików oczu

Lifting może być ukierunkowany na poszczególne fragmenty twarzy. Mogą to być opadające kąciki ust. Ich delikatne podniesienie przy użyciu nici nadaje twarzy bardziej pogodny wygląd. Po korekcie kącików oczu lub łuków brwiowych może pozostać na krótki czas delikatny obrzęk ale finalnie efekty liftingu twarzy są imponujące. Jest to metoda dyskretna, więc czas rekonwalescencji jest krótki.

Zobacz więcej  Cellulit - jak pokonać wroga

Lifting wolumetryczny

Lifting twarzy można wykonać poprzez wstrzyknięcie w głębsze warstwy tkanki kwasu hialuronowego, który jest gęściejszy od wypełniaczy standardowych. Można to zrobić w okolicach żuchwy i podbródka w dolnej części twarzy albo w okolicach oczu. Kwas hialuronowy pozwala zniwelować bruzdy zwane “doliną Łez” i mniejsze zmarszczki. Ta metoda jest jednym z najskuteczniejszych sposobów medycyny estetycznej stosowaną by wyeliminować objawy starzenia. Efekty liftingu twarzy utrzymują się nawet do półtora roku a okres rekonwalescencji obejmuje czas na redukcję lekkich zasinień w korygowanych partiach twarzy. Zabiegu, w którym stosowny jest kwas hialuronowy powinny unikać osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne.

Termolifting

Do zabiegu termoliftingu wykorzystywane jest światło podczerwone lub fale radiowe. Ta metoda może być stosowana do poprawy wyglądu twarzy i szyi. Podniesienie temperatury skóry właściwej napina włókna kolagenowe dzięki czemu skóra staje się bardziej gładka. Ten rodzaj liftingu przy użyciu fal radiowych stosowany jest do wykonania zabiegu korekcji opadających powiek, wyrównania bruzd i owalu twarzy. Zabieg na bazie światła podczerwonego stosuje się do partii twarzy z mniejszą ilością tkanki tłuszczowej włącznie z liftingiem szyi.

Dla kogo lifting twarzy?

Poprawianie zewnętrznego wizerunku to dziedzina chirurgii plastycznej. Zabiegi mogą polegać na chirurgicznym usunięciu nadmiaru tłuszczu lub usunięciu nadmiaru skóry twarzy i szyi. Są to operacje, którym poddają się osoby zbyt otyłe lub takie, u których na skutek gwałtownego schudnięcia skóra stała się obwisła i pomarszczona. Wygląda to niezbyt estetycznie. Usunięcie nadmiaru skóry wygładza zmarszczki, a co za tym idzie odmładza wizualnie. Przed podjęciem decyzji warto dowiedzieć się jak wygląda zabieg i czy są jakieś przeciwwskazania do jego wykonania.

Specjalnością medycyny estetycznej są zabiegi upiększające. Redukują skutki starzenia się skóry i przywracają jej wygląd sprzed lat. Ma to duże znaczenie dla osób, które muszą dbać o swój wizerunek ze względów zawodowych. Lifting twarzy jest powszechnie stosowany u aktorek filmowych, modelek, prezenterek telewizyjnych. Muszą zawsze mieć świeży wygląd, bo bezlitosna kamera uwidacznia nawet najmniejsze zmarszczki. Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna umożliwiają im pracę w wybranym zawodzie przez wiele lat, bo nie są u nich widoczne objawy starzenia.

Zobacz więcej  Laserowe pomniejszenie warg sromowych mniejszych

Z osiągnięć medycyny estetycznej korzystają również kobiety, które chcą nawet w późniejszych latach życia zachować swój idealny wygląd. Ślady po wprowadzeniu odpowiedniego rodzaju liftingu są praktycznie niewidoczne. Zmarszczki wokół oczu znikają, więc naturalną urodę można uzupełnić subtelnym makijażem. Lifting szyi podkreśla jej smukłą linię. Wyrównany owal twarzy przywraca harmonię rysów. Zabieg liftingu twarzy to doskonały sposób na podkreślenie danego przez naturę piękna. Ma też znaczenie prozdrowotne ze względu na zwiększenie witalności skóry.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop