Blog

Twarz – wolumetria jakie daje efekty

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Najbardziej pożądanym kształtem twarzy u kobiet jest trójkąt, określany również jako „trójkąt młodości”. Jednakże wraz z biegiem lat tkanka tłuszczowa i kostna zmienia się, przez co tracimy naturalne rusztowanie twarzy. Przez te właśnie zmiany twarz uzyskuje kształt odwróconego trójkąta z szeroką podstawą, a co za tym idzie, wygląda starzej. Wolumetria twarzy jest zabiegiem mającym na celu cofnąć ten proces, a więc zniwelować dolinę łez, przywrócić twarzy objętość, a także zarysować dobrze linię żuchwy i kości policzkowe. Oprócz tego, metoda ta poprawia napięcie skóry. Podczas wolumetrii twarzy korzysta się najczęściej z kwasu hialuronowego, którym modeluje jej kształt. To świetny sposób na odzyskanie młodego i proporcjonalnego wygląd twarzy i to bez interwencji skalpela.

Czym jest w ogóle wolumetria twarzy?

Wolumetria to chętnie wybierany zabieg odmładzający i upiększający. Wpływa on na rysy twarzy, a to właśnie od nich zależy nasza uroda i to, czy wyglądamy młodo. W przypadku kiedy są one asymetryczne, za ostre czy za mało podkreślone, wówczas twarz ma niewłaściwe proporcje, wtedy warto udać się właśnie na taki zabieg. Wolumetria twarzy jest zabiegiem mało inwazyjnym, jednakże wysoce skutecznym. Poprzez jej zastosowanie można w bezpieczny i kontrolowany sposób zmienić wygląd i proporcje twarzy (policzków, nosa, ust, owal twarzy). Specjalista dodaje objętości w ustalony wcześniej, odpowiedni obszar twarzy. Proces ten działa objętościowo, a więc wprowadzany jest w tkankę specjalny wypełniać. Dzięki czemu można uzyskać pożądany przez siebie kształt twarzy. Zabieg wolumetryczny polega na podaniu kwasu hialuronowego, tłuszczu czy biostymulatora.

Komu polecany jest zabieg wolumetrii twarzy?

Wolumetria twarzy jest to zabieg polecany wszystkim osobom, którym zależy na opóźnieniu efektów starzenia się oraz zachowaniu młodego i naturalnego wyglądu na długi czas. Z czasem dochodzi do zmniejszenia się ilości tkanki tłuszczowej w pewnych rejonach, skóra straci jędrność i elastyczność. Przez to zjawisko dochodzi do odwrócenia proporcji, tworzenia się zmarszczek i bruzd czy zapadnięcia policzków. Owal przestaje być pełny, a rysy twarzy nie są już tak wyraźne. Nasza twarz uzyskuje wówczas smutny wygląd. Jednak z tymi objawami można skuteczne walczyć, a pomoże w tym właśnie wolumetria twarzy.

Zobacz więcej  Skąd się biorą blizny i jak sprawić, że znikną?

Wskazaniem do tego zabiegu jest przede wszystkim:

 • widoczne zwiotczenie skóry
 • za szczupłe i ostre rysy twarzy
 • zmarszczki oraz bruzdy nosowo-wargowe
 • zmiana objętości policzków, podbródka, żuchwy, okolic skroni
 • opadające policzki, czyli tak zwane chomiki
 • zapadnięta skóra pod oczami
 • intensywnie zaznaczona dolina łez
 • zmiana konturów twarzy spowodowana wiekiem

Jakie efekty daje wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy, czyli modelowani twarzy kwasem hialuronowym czy też innym rodzajem wypełniaczy, daje natychmiastowe efekty. Poprzez podanie kwasu hialuronowego pod skórę w trakcie tej metody, dochodzi do natychmiastowego nawilżenia rejonów tkanki, oprócz tego wypełnione zostają zapadnięte części twarzy. Całkowity efekt pojawia się już po 2-3 tygodniach od zabiegu, a jego rezultaty utrzymują się do 1,5 roku. Zabieg można oczywiście powtarzać, aby podtrzymać uzyskane efekty, wówczas specjalista wykorzystuje zmniejszoną ilość kwasu hialuronowego. Zabieg wolumetrii twarzy niesie ze sobą wiele korzyści dla pacjenta. Co ważne, nie trzeba na nie długo czekać. Metoda ta pozwala na wypełnienie zmarszczek, przez co skóra odzyskuje młody wygląd. Skorygowany zostaje profil oraz owal twarzy, wypełniają się wszelkie ubytki objętości twarzy. Kształt twarzy zostaje znacznie uwidoczniony, tak samo, jak jej profil. Wolumetria jest świetnym sposobem na redukcję opadających policzków i uwydatnienie kości policzkowych. Osoby decydujące się na ten zabieg, mogą znacznie zminimalizować widoczność zmarszczek, również tych głębszych, ale także nadać skórze twarzy doskonałej elastyczności. Wolumetria polecana jest do cer bardzo suchych, gdyż podczas jej wykonania skóra zostaje bardzo dobrze nawilżona.

Jakich efektów można dokładnie oczekiwać po zabiegu wolumetrii twarzy?

 • zagęszczenie oraz uelastycznienie skóry
 • przywrócenie naskórkowi odpowiedniego poziomu nawilżenia
 • wygładzanie zmarszczek oraz bruzd
 • wymodelowanie żuchwy i brody
 • zniwelowanie cieni pod oczami i tak zwanej doliny łez
 • podkreślenie kości policzkowych
 • wypełnienie zapadniętych obszarów twarzy

Wolumetria jest doskonałym sposobem na natychmiastową poprawę konturu twarzy, napięcia skóry oraz zwiększenia jej objętości. Efekty zabiegu z każdym dniem stają się jeszcze bardziej widoczne, w zależności od zastosowanego produktu. Efekty utrzymują się na skórze długo. Hialuron używany w preparatach do wolumetrii jest prawie taką samą substancją, jak naturalny kwas hialuronowy, znajdujący się w naszym organizmie. Zaaplikowany środek wchłania się stopniowo w skórę, a efekty jego działania zależą nie tylko od jego składu, ale również od innych czynników. Można do nich zaliczyć przede wszystkim: tryb życia pacjenta, aktywność fizyczną, rodzaj cery.

Zobacz więcej  Zabieg lipofillingu biustu: efekty powiększania piersi własnym tłuszczem oraz porównanie z implantami

Jak wygląda zabieg wolumetrii twarzy?

W wolumetrii twarzy wykorzystuje się nie tylko kwas hialuronowy, ale również inne substancje takie jak: kwas polimlekowy czy też hydroksyapatyt wapnia. Co ważne obie te substancje są aktywatorami produkcji własnego kolagenu, co jest niewątpliwą zaletą. Środki te odznaczają się większą gęstością, aniżeli preparaty, w których głównym składnikiem jest kwas hialuronowy. Co ciekawe, wolumetria twarzy może być również przeprowadzona dzięki własnej tkance tłuszczowej pacjenta. Taki zabieg nosi miano lipofilinfu, który opiera się na pobraniu własnej tkanki tłuszczowej, po czym zostaje ona specjalnie przygotowana i zaaplikowana w dane miejsce. Wszelkie te substancje używane do tego zabiegu są to swego rodzaju wypełniające implanty. Ich cechą wspólną natomiast jest to, iż po wstrzyknięciu w dany obszar, powodują zwiększenie tkanek miękkich, nadają skórze jędrność, a twarzy młodszy i pełniejszy wygląd. Możne je aplikować na wszystkie części twarzy (podbródek, żuchwa, nos, skronie, policzki). Zabieg poprawy owalu twarzy wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, aczkolwiek nie zawsze jest to koniecznością.

Jak należy postępować po przebytym zabiegu modelowania twarzy?

Obszar poddany zabiegowi na początku pokrywa się delikatnymi siniakami i zaczerwieniami. Jest to w zupełności normalne zjawisko. Może być również trochę obrzęknięta. Nie trzeba się tym przejmować, gdyż takie objawy mijają już po paru dniach od przeprowadzenia modelowania twarzy (2-3 dni). Chcąc ukryć te objawy, można oczywiście wykonać delikatny makijaż twarzy. Kilka dni po wykonanym zabiegu nie powinno się opalać, zarówno na słońcu, jak i w solarium. Nie można także uciskać, naciągać czy pocierać obszaru, który był ostrzykiwany wypełniaczem. Mimika twarzy powinna zostać ograniczona, a wszystko po to, aby dać naczyniom krwionośnym czas na ich całkowitą regenerację. Po zabiegu należy także ograniczyć aktywność fizyczną.

Zobacz więcej  Limetic – recepta online

Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu?

Metoda ta jest polecana kobietom oraz mężczyznom w każdym wieku. Zabieg ten jest dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób po 30 roku życia, które zauważyły już pierwsze oznaki starzenia. Wolumetria twarzy pozwala nie tylko wypełnić obszary twarzy i skorygować owal, w trakcie tej metody można również skorygować nos, powiększyć usta czy zmienić linię żuchwy. Co ważne, można to zrobić bez użycia skalpela i długiego okresu rekonwalescencji. Zabieg ten zaliczany jest to całkowicie bezpiecznych, aczkolwiek znane są pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Należy do nich:

 • ciąża i okres laktacji
 • choroby nowotworowe
 • trądzik oraz opryszczka
 • cukrzyca
 • schorzenia autoimmunologiczne
 • skłonność do powstawania bliznowców

Czy wolumetria jest zabiegiem bezpiecznym?

Z uwagi na to, iż kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie, preparaty mające w składzie jego syntetyczną odmianę są całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia. Ewentualne skutki uboczne ustępują już po kilku dniach. Nie trzeba więc obawiać się uciążliwych działań niepożądanych.

Jakie są skutku uboczne wolumetrii twarzy?

Wolumetria twarzy z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest to metoda nieinwazyjna, aczkolwiek po jej wykonaniu mogą się pojawić objawy niepożądane. Można do nich zaliczyć zasinienia, powstałe przez nakłucia skóry, obrzęki miejsc poddanych zabiegowi. Warto jednak mieć na uwadze, że takie objawy są możliwe do zaakceptowania. Zazwyczaj pacjenci wracają do swojej całkowitej sprawności, od razu po przeprowadzonej wolumetrii twarzy. Nie czeka ich więc długi okres rekonwalescencji i mogą bezpośrednio po zabiegu, wrócić do swoich codziennych obowiązków i czynności. Zabieg ten można więc wykonać w dowolnym czasie, bez planowania dni wolnych od pracy.

Czy jest to zabieg bolesny?

Wolumetria twarzy jest zabiegiem wiążącym się z delikatnym dyskomfortem, w trakcie wykonywania nakłucia przez specjalistę. W tym momencie następuje uczucie „rozpychania” tkanek, przez działanie zaaplikowanego gęstego wypełniacza. Z tego względu, pacjent może otrzymać miejscowe znieczulenie.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop