Blog

Laserowy Lifting powiek – popraw swój wygląd

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem, spowodowanym zmniejszeniem aktywności biologicznej naszych komórek oraz spowolnionym procesem regeneracji wewnętrznych tkanek naszego organizmu. Szczególnie na marszczenie się oraz wiotczenie, spowodowane postępującym procesem starzenia się, narażona jest skóra o nieco cieńszej, a co za tym idzie, delikatniejszej strukturze.Z czasem, na naszą niekorzyść, zmienia się także ilość kolagenu zawartego w włóknach naszej skóry – a jest to materiał, odpowiadający za jej napięcie i zdrowy wygląd. Szczególnie na proces starzenia się narażona jest skóra wokół naszych oczu – jest ona w zasadzie pozbawiona gruczołów łojowych oraz potowych, co powoduje jej szybsze wysuszanie się, a co za tym idzie wiotczenie i związane z tym występowanie takich negatywnych skutków, jak powstawanie tak zwanych kurzych łapek oraz nadmierne marszczenie się skóry na tym obszarze czy opadające górne powieki.

Innowacja w zabiegach, związanych z poprawą wyglądu oraz jakości skóry wokół oczu- laserowy lifting powiek

Dotychczas poprawa napięcia skóry wokół oczu związana była z inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi, które, jak w przypadku każdej operacji,pociągały za sobą pewne ryzyko niepowodzenia lub pojawienia się komplikacji po zabiegu. Z czasem pojawiła się nowa metoda, pomagająca przywrócić naturalny i młodszy wygląd naszej skóry, bez konieczności podejmowania radykalnych decyzji o zabiegu, związanym ze swego rodzaju dyskomfortem, który pacjent z całą pewnością będzie odczuwał w trakcie oraz krótko po zabiegu. Laserowy lifting powiekto także zabieg, który w przeciwieństwie do skalpela nie pociąga za sobą odbycia, koniecznego w przypadku użycia chirurgicznej metody, okresu rekonwalescencji. Metoda ta gwarantuje zatem swoim użytkownik przede wszystkim bezpieczeństwo jej zastosowania oraz nadzwyczajnie szybki powrót do naturalnej dla nas aktywności, w każdym interesującym nas zakresie.

Jak wygląda przygotowanie się do zabiegu? 

Swoistą procedurą, jaka powinna odbyć się przed zabiegiem jest użycie przez lekarza medycyny estetycznej (bądź osobę przez niego, do tego upoważnioną – asystenta, pielęgniarza) kremu znieczulającego w miejscu, które będzie poddane zabiegowi. Należy pamiętać, że działanie lasera może sprawiać poczucie lekkiego dyskomfortu na naszej skórze, w związku z tym, aby go zminimalizować, a często, w zależności od indywidualnych usposobień pacjentki, całkowicie uniknąć, należy użyć środka znieczulającego. Powszechne jest także stosowanie osłon ochronnych na oczy, aby nie były narażone na działanie lasera.

Zobacz więcej  Czym jest abdominoplastyka?

Na czym polega zabieg liftingu powiek? 

Zabieg opiera się na tym, że lekarz, wykonujący go, przy użyciu nowoczesnego lasera odparowuje wierzchnie warstwy naszego naskórka, rozgrzewając przy tym jego głębsze elementy. Dzięki temu na zewnątrz naszej skóry rozpoczyna się proces łuszczenia się naskórka. Natomiast o wiele ważniejsze procesy zachodzą wówczas w wewnętrznych warstwach naszej skóry – dzięki podgrzaniu rozpoczyna się w niej proces odbudowany już powstałych włókien kolagenowych, a także odbudować już istniejących.

Co dzieje się z naszą skórą po zabiegu? 

Należy liczyć się z tym, że tuż po laserowym liftingu powiek możemy odczuwać delikatny dyskomfort, objawiający się obrzękami w miejscu działania lasera oraz, łączącymi się z nimi rumieniami. Naturalne będzie także pojawienie się następnego dnia niewielkich skrzepów krwi w ich miejscu, natomiast wszystkie te objawy powinny ustąpić po 5 a maksymalnie 7 dniach od wykonania zabiegu – jeśli tak by się nie stało, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, aby sprawdzić czy proces gojenia się skóry prawidłowo przebiega, nie powodując żadnych komplikacji.

Jakich efektów należy spodziewać się po wykonaniu zabiegu? 

Zabieg wykonywany jest po to, aby przywrócić naszej oprawie oczu elastyczny i zdrowy wygląd poprzez przywrócenie jej elastyczności – dzięki temu skóra odzyska młodzieńczy wygląd, a nasze spojrzenie stanie się świeższe. Zabieg daje także możliwość zredukowanie przebarwień, powstających na przykład w wyniku przemęczenia, pod oczami, w postaci tak zwanych cieni. Dzięki laserowemu liftingowi powiek możemy oczekiwać także redukcji zmarszczek, pojawiających się w kąciku oczu oraz i opanowania tak zwanej opadającej powieki która dla wielu kobiet stanowi dyskomfort na co dzień, ponieważ jest częstym utrudnieniem podczas wykonywania makijażu, który, jak powszechnie wiadomo, dobrze wykonany potrafi dodać nam pewności i sprawić, że poczujemy się ze sobą naprawdę dobrze. Dodatkowo także za sprawą uniesienia górnej powieki poprawi się także nasze widzenie, co z całą pewnością odczujemy podczas codziennej egzystencji.

Kiedy należy oczekiwać spodziewanych efektów w związku z wykonanym zabieg? 

Pierwsze efekty pojawią się prawdopodobnie już w pierwszym tygodniu po zabiegu, gdy ustąpią już objawy, pojawiające się po nim. Widoczne powinno być wówczas delikatnie mocniejsze napięcie skóry i jej poprawiona elastyczność. Jednak na o wiele bardziej widoczne efekty należy poczekać kilka tygodni, natomiast efektem finalnym, jaki uzyskamy w wyniku zabiegu laserowego liftingu powiek, będzie można cieszyć się około pięciu miesięcy po zabiegu. Okres ten jest tak długi, ponieważ tyle trwa naturalny cykl tworzenia się kolagenu w skórze, który zostaje pobudzony przez działanie lasera.

Zobacz więcej  Innowacyjne połączenie: Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa (RF) - rewolucyjna terapia skóry wykorzystująca fale radiowe

Ile zabiegów trzeba wykonać, aby osiągnąć zamierzony cel i jaka powinna być ich częstotliwość? 

Najczęściej zalecaną liczbą zabiegów jest jeden zabieg, ponieważ na jego finalne efekty należy czekać kilka miesięcy, które skóra poświęci na własną regenerację i odbudowę nie ma sensu jego ponawiania. Kolejny zabieg powinien zostać powtórzony, gdy zauważymy ponowne, negatywne zmiany w napięciu, kolorycie oraz elastyczności naszej skóry. Rekomendowany przez lekarzy okres ostępu pomiędzy kolejnym zabiegami laserowego liftingu powiek jest uzależniony zarówno od wieku pacjentki, osiągniętych przez nią efektów po jednym zabiegu oraz jej prywatnych preferencji i często ustala się go biorąc pod uwagę indywidualny stan danej osoby. Warto jednak wiedzieć, że wielu lekarzy gwarantuje, że zabieg ten może dawać naprawdę długotrwałe efekty – nawet do kilkunastu lat. 

Dla kogo jest zabieg laserowego liftingu kobiet? 

Zabieg jest dla każdej osoby, zarówno kobiety, jak i mężczyzny, chcących zapewnić sobie delikatną korekcję urody poprzez poprawę oprawy oczu. Sprawia ona, że zupełnie zmienia się nasz wyraz twarzy – jeśli odpowiednio o nią zadbamy i nie pozostawimy jej samej  sobie, z całą pewnością odwdzięczy nam się wyglądem, odejmującym nam kilka lat. Świerze spojrzenie i rozjaśniona, pełna blasku skóra okolicy uczy będzie także sprawiała pozytywne pierwsze wrażenie, sugerując, że jesteśmy energicznymi osobami, dbającymi o swój wygląda, a co za tym idzie – dobre samopoczucie.

Jakie są przeciwwskazania do wykonywania zabiegu – czyli kto nie powinien podejmować się laserowego liftingu powiek?

Według zaleceń wiodących lekarzy medycyny estetycznej zabiegu tego należy unikać w następujących sytuacjach:

  • jeśli mamy problemy z odpowiednią krzepliwością krwi
  • jeśli nasza skóra ma skłonności do bliznowacenia
  • jeśli chorujemy na różnego rodzaju nowotwory (szczególnie związane ze skórą)
  • jeśli jesteśmy w trakcie leczenia różnego rodzaju chorób wirusowych bądź bakteryjnych
  • zabieg nie jest wskazany także kobietom w trakcie ciąży czy też karmiącym obecnie piersiom (zaleca się wówczas wstrzymanie się do czasu porodu oraz odstawienia dziecka od piersi)
Zobacz więcej  Skuteczna dieta na trądzik różowaty: co jeść, a czego unikać, by poprawić kondycję skóry

Podejmując decyzję o zabiegu należy zatem wziąć pod uwagę naszą indywidualną sytuację zdrowotną.

Z jakimi kosztami należy się liczyć, decydując się na zabieg? 

Koszty podejmowanego zabiegu laserowego liftingu powiek będą uzależnione od takich czynników, jak miasto, w którym decydujemy się na zabieg, jakość kliniki, kwalifikacje lekarza medycyny estetycznej, podejmującego się danego zabiegu, sprzętu, na którym zabieg będzie wykonywany oraz jakości wszelkich, niezbędnych podczas zabiegu medykamentów takich jak na przykład krem przeciwbólowy, używany przed rozpoczęciem działania lasera, na naszej skórze. Generalnie ceny powinny  wahać się wokół około 500-600 zł do około 1000 zł. Wskazany przedział odnosi się do jednej z powiek, ponieważ należy mieć świadomość, że każda z powiek podlega odrębnemu zabiegowi liftingującemu, należy zatem liczyć się z podwójnymi kosztami.

Wątpliwości związane z zabiegiem, które pojawiają się u pacjentów, chcących podjąć decyzję o wykonaniu zabiegu.

Laserowy lifting powiek, jak każdy zabieg medyczny, nieważne czy związany z medycyną estetyczną czy też tradycyjną, rodzi pewne obawy. Nie mamy pewności czy zainwestowane środki przyniosą nam oczekiwane efekty, a zastosowana metoda będzie faktycznie bezpieczna i niezagrażająca w żaden sposób naszej sprawności oraz naszemu zdrowiu. W razie takich wątpliwości warto skorzystać z konsultacji lekarskiej – wówczas, podczas szczerej rozmowy, lekarz medycyny estetycznej rozwieje wszelkie nasze wątpliwości, wyjaśniając przy tym ewentualne niezrozumiałe bądź budzące swoiste kontrowersje, kwestie. Dobrym źródłem informacji w tym zakresie mogą być także różnego rodzaju fora internetowe, na których często zarówno kobiety, jak i mężczyźni, dzielą się swoimi doświadczeniami, związanymi z określonymi zabiegami, zdradzając przy tym, jak finalnie wyglądają oczekiwania, jakie mieli w związku z danym zabiegiem w odniesieniu do rzeczywistości.

Podsumowując, laserowy lifting powiek, to z całą pewnością nowoczesna i sprawdzona przez wielu pacjentów metoda odbudowy włókien kolagenowych wokół oczu, dzięki czemu możemy odzyskać młodzieńcy wygląd i faktycznie zauważalną poprawę jakości naszej skóry już po kilku miesiącach od zabiegu. Dzięki zastosowaniu tej metody nie musimy borykać się z szwami występującymi po zabiegu oraz ryzykiem rozejścia się ran, jakie były charakterystyczne dla zabiegów korekty powiek, dokonywanych chirurgicznie za pomocą skalpela. Metoda ta zatem jest faktycznym ukłonem w stronę pacjenta oraz poprawy jego komfortu.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop