Blog

Laserowe odmładzanie TwinLight

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Czym jest zabieg TwinLight?

Zabieg TwinLight polega na laserowym odmładzaniu skóry, najczęściej skóry twarzy. Zabieg ten jest jednym najszybszych i najmniej inwazyjnych sposobów na pozbycie się zmarszczek, blizn lub innych niedoskonałości. Dlaczego jest najszybszy? Zabieg TwinLight poprawia kondycję naszej skóry już po pierwszej sesji zabiegowej. Dlaczego jest mało inwazyjny i bezpieczny? Metoda ta wykorzystuje frakcyjny laser, a nie skalpel. Laser tworzy tylko mikrouszkodzenia w obrębie niechcianych zmian, a resztę naskórka pozostawia nienaruszoną. Ponad to, za pomocą tej metody skóra regeneruje się znacznie szybciej po zabiegu.

Zabieg metodą TwinLight opiera się na kompleksowym oddziaływaniu na skórę za pomocą dwóch nowoczesnych laserów: Nd:YAG (neodymowo-yagowego) o długości fali świetlnej 1064nm oraz lasera Er:Yag (erbowo-yagowego) o długości wiązki 2940nm. Te dwa sposoby działania laserów odmładzają skórę natychmiastowo i osiągają rezultaty, jakie można uzyskać po wielu przeprowadzonych sesjach innymi laserami.

Jak wygląda przebieg zabiegu TwinLight?

Zabieg Twinlight to procedura laserowa składająca się z dwóch etapów przeprowadzonych dwoma różnymi laserami.

Nieablacyjne frakcjonowanie skóry 3D – FRAC3®

W pierwszym etapie używa się nieablacyjnego trybu – FRAC3®, lasera neodymowo-yagowego. Światło lasera powoduje wiele punktowych mikrouszkodzeń w najgłębszej warstwie skóry i naskórka. Skóra automatycznie uruchamia procesy regeneracyjne tego miejsca, które odpowiedzialne są za odmładzanie i ujędrnianie skóry twarzy. To naturalna dla naszego organizmu stymulacja, dzięki wytwarzanemu przez wiązkę lasera ciepła, daje możliwość odbudowania poluzowanych włókien kolagenowych i aktywacji fibroblastów do produkowania nowych tkanek podporowych skóry. Frakcjonowanie 3D z jednej strony usuwa stare, uszkodzone tkanki, a z drugiej strony pobudza skórę do samoregeneracji. To idealne rozwiązanie na głęboki remodeling skóry i długo utrzymujące się naciągnięcie skóry twarzy.

Fotoodmładzanie ablacyjne

To drugi etap w którym wykorzystuje się wiązkę lasera erbowo-yagowego w ramach terapii T3. Inaczej jest to delikatna dermabrazja lub złuszczanie.  Na tym etapie realizuje się peeling laserowy, który specjalista ustala indywidualnie z pacjentem. Skóra każdego człowieka potrzebuje nieco innych technik i innego podejścia. Metoda ta polega na pobudzaniu procesów regeneracyjnych i złuszczaniu naskórka, a następnie stymulowanie tkanek do szybszej rekonwalescencji. Martwe komórki naskórka są usuwane. Wiązka lasera trafia do głębokich warstw skóry przez hemoglobinę, a co za tym idzie odbudowują się uszkodzone mikrowłókna i odnawia się zapas kolagenu.

Zobacz więcej  Skyclinic

Dodatkowo, dzięki właściwościom lasera erbowo-yagowego uwalnia się nośnik stanu zapalnego, a więc naturalne procesy regeneracyjne zachodzą znacznie prężniej. Dzięki wzajemnemu działaniu obu laserów poprawia się koloryt skóry, zanikają blizny i przebarwienia, zmniejszają się pory, a skóra nabiera świeżości i sprężystości. Fotoodmładzanie ablacyjne działa powierzchownie na skórę.

Inne, bardziej klasyczne nieablacyjne metody frakcyjne zostawiają tysiące gorących, obumarłych mikroelementów w kanalikach skórnych. Powoduje to duże uczucie dyskomfortu, bólu, ale i może pojawić się obrzęk. Dlatego też, wielu specjalistów poleca nowoczesne, ablacyjne metody frakcyjne, które natychmiastowo usuwają ciepłe pozostałości tkanki ze skóry, ale i niwelują ból i przyspieszają proces regeneracji tkanki skóry. Laser Nd:YAG oraz Er:YAG wzajemnie ze sobą współgrają. Pierwszy etap działania lasera neodymowo-yagowego ma na celu pobudzić tkanki skórne do działania i regeneracji, a laser erbowo-yagowy w szybkim czasie usuwa niedoskonałości, poprawia koloryt skóry i minimalizuje widoczność blizn.

W drugim etapie wykonuje się peeling laserowy, którego moc można dostosować indywidualnie do potrzeb skóry, poruszając się pomiędzy minimalnym frakcyjnym resurfacingiem, a zabiegiem wykorzystującym całą plamkę do pełnej ablacji.

Istotną cechą zabiegu TwinLight jest to, że jest on bezbolesny. W pierwszym etapie odczuwalne jest znaczne ciepło, ale już podczas drugiego etapu specjalista korzysta ze specjalnej dyszy chłodzącej, która uśmierza ewentualne uczucie dyskomfortu czy bólu.

Jakie są efekty stosowania zabiegu TwinLight?

Efekty stosowania zabiegu TwinLight widoczne są już po pierwszej sesji zabiegowej. Jest to jedyna metoda, która w tak szybkim czasie znacznie poprawia stan skóry pacjenta. Pełna poprawa skóry następuje w ciągu 8 tygodni. Klientki gabinetów, które decydują się na laserowe odmładzanie TwinLight najczęściej proszą o wygładzenie zmarszczek. Po zabiegu jednak są zachwycone efektem jędrnej, napiętej i widocznie młodszej skóry twarzy. Celem zabiegu TwinLight jest również poprawa wyglądu i ogólnej kondycji skóry. Skóra odzyskuje swoją sprężystość, koloryt, a liczne przebarwienia i niedoskonałości są zlikwidowane lub mniej widoczne. Widoczną zmianą po zastosowaniu podwójnej terapii laserami jest też poprawa owalu twarzy, a cera wydaje się odświeżona i wygładzona.

Jak przygotować się do zabiegu TwinLight?

Przed zaplanowaniem wizyty bardzo ważne jest, aby przeczytać wszelkie przeciwwskazania, wyeliminować nieodpowiednie kosmetyki, leki czy suplementy diety. Zabieg TwinLight uaktywnia procesy regeneracyjne skóry, należy więc pamiętać o okresie rekonwalescencji, który może trwać od 4 do 7 dni. Po wykonanym zabiegu, pacjent powinien przygotować się na efekty pozabiegowe.

Zobacz więcej  Czym jest depilacja laserowa?

Jakie objawy mogą pojawić się po zabiegu TwinLight?

Po zabiegu TwinLight nie wskazane jest wykonywanie makijażu, ponieważ może on wydłużyć czas gojenia się rany oraz osłabić procesy odbudowy tkanki skórnej. Skóra twarzy po wykonaniu zabiegu jest wrażliwa, zaczerwieniona i podrażniona. Wygląd skóry można porównać do skóry po zbyt długim opalaniu się na słońcu. W niektórych przypadkach powstaje rumień z niewielkim obrzękiem. Takie objawy ustępują zwykle po około 2 lub 3 dniach od zabiegu. Obrzęk jednak może się nasilić, ale najczęściej znika po 4 dniach. Następnie, po upływie około 4 lub 5 dni skóra złuszcza się i napina co jest naturalnym etapem odbudowy naskórka. Można zauważyć, że znacznie się przyciemniła. Na tym etapie, zakazane jest wykonywanie jakichkolwiek peelingów, które mogłyby podrażnić skórę i zakłócić proces odbudowy. Po około 7 dniach następuje poprawa kolorytu skóry i zmniejszenie przebarwień.

Aby odpowiednio nawilżyć skórę po zabiegu, specjalista może przepisać dermokosmetyki lub specjalne kosmoceutyki regeneracyjne. Są to specjalne preparaty przeznaczone do skóry poddanej zabiegom laserowym. Podczas regeneracji komórek naskórka i skóry właściwej następuje oczekiwany efekt odmłodzenia i ujędrnienia skóry. Jednak na efekt końcowy należy poczekać od 4 tygodni do 6 miesięcy. Ponowny zabieg laserowego odmładzania TwinLight można powtórzyć po około 3 do 8 tygodni, według zaleceń lekarza.

Jak wspomniano wyżej, po zabiegu frakcyjnym TwinLight nie powinno stosować się makijażu. Zamiast tego, twarz powinno się delikatnie myć wodą termalną. Istotną rolę pełni również mocne nawilżenie i natłuszczenie twarzy za pomocą wazeliny. Należy również pamiętać o tym, aby od razu po zabiegu laserowym nie używać kremów z kwasem glikolowym, retinolem czy kremów zawierających w składzie alkohol. Kolejnym wskazaniem o którym warto wspomnieć jest 14-dniowy zakaz gorących kąpieli, sauny i basenów. 4 tygodnie po zabiegu, twarz należy chronić przed słońcem i promieniowaniem UV za pomocą kremów z filtrem UV 50. Dla maksymalnego wzmocnienia procesu rewitalizacji skóry warto zastosować również suplementację doustną witaminą C oraz serum ze stabilną formą witaminy C.

Zobacz więcej  Domowe sposoby na wypadanie włosów - jakie naturalne metody pielęgnacyjne pomagają wzmocnić włosy i zapobiec ich utracie?

Dla kogo przeznaczony jest zabieg TwinLight?

Na zabieg laserowy TwinLight decydują się najczęściej osoby, które chcą zredukować zmarszczki oraz poprawić ogólną kondycje skóry. Odmładzanie laserowe odżywia skórę, nadaje jej jędrności i pięknego kolorytu. Skóra jest znacznie zdrowsza i bardziej napięta. Terapia zalecana jest osobom, które mają wiotką i mało elastyczną skórę. Głównym przesłaniem do wykonania zabiegu jest skóra podatna na bruzdy grawitacyjne, zmarszczona i odwodniona. Warto pamiętać, że to terapia nieinwazyjna i całkowicie bezpieczna.

Metoda ta kierowana jest dla pacjentów, którym zależy na szybkim i estetycznym wyglądzie swojej skóry. Zabieg TwinLight jest przeznaczony dla osób, które potrzebują liftingu skóry, ujędrnienia oraz wygładzenia naskórka. Wiele osób skarży się na liczne niedoskonałości takie jak rozszerzone pory czy nadmierna ziemistość skóry, z którymi terapia laserowa doskonale sobie poradzi. Dodatkowo, nieestetyczne przebarwienia rozjaśnią się i nie będą stanowiły już takiego problemu i dyskomfortu.

Innymi wskazaniami do zabiegu są drobne blizny i inne nierówności cery. Osoby, borykające się w przeszłości z trądzikiem, często pozbywając się problemu nabawiły się nieestetycznych zmian w postaci przebarwień i blizn. Blizny po trądziku są wynikiem złego leczenia wyprysków, niewłaściwej higieny lub infekcji bakteryjnej. Niewątpliwie, blizny mogą być przyczyną wielu kompleksów. Można się ich jednak pozbyć bezinwazyjnie za pomocą zabiegów laserowych. Należy również wspomnieć o tym, że lasery TwinLight są idealnym narzędziem do leczenia zmian naczyniowych takich jak naczyniaki.

Kto nie może skorzystać z zabiegu TwinLight?

Niestety, nie każdy może skorzystać z dobrodziejstw laserowego odmładzania metodą TwinLight. Przeciwwskazaniami do zabiegu może być:

– ciąża;

– karmienie piersią;

– opalona skóra;

– choroby skóry takie jak bielactwo, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry;

– nowotwór skóry, czerniak;

– zaburzenia neurologiczne takie jak padaczka;

– stosowanie niektórych leków, ziół, sterydów, antybiotyków, preparatów z witaminą A;

– spożywanie alkoholu 24h przed zabiegiem;

– cukrzyca;

– skłonność do powstawania bliznowców, przerośniętych blizn;

– zaburzenia krzepnięcia krwi;

– problemy z ciśnieniem;

– stan zapalny, trwająca infekcja;

– nowotwory;

– AIDS oraz wirus HIV;

– Żółtaczka typu B lub C;

– choroby serca;

– choroby układu krwionośnego.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop