Blog

Ładne piersi to atut każdej kobiety – powiększanie biustu

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Każda kobieta pragnie, aby jej piersi prezentowały się w sposób efektowny. Dzięki temu poczucie pewności siebie znacząco wzrasta. Piękne piersi potrafią przyciągnąć wzrok nawet najbardziej wymagających osób. Każdego roku tysiące kobiet decyduje się na powiększenie biustu. Dzieje się tak, ponieważ operacja ta nie jest już aż w taki stopniu droga, jak jeszcze kilka, bądź kilkadziesiąt lat temu. Oprócz tego, istnieje wiele klinik, w których można w sposób bezpieczny przeprowadzić taką operację.

Czym jest powiększanie biustu?

Powiększaniem biustu jest nic innego, jak zabieg chirurgiczny, który opiera się na korekcji kobiecych piersi. Zarówno, jeżeli chodzi o poprawę ich wielkości, jak również o poprawę ich kształtu. Zabieg powiększania piersi uchodzi w dzisiejszych czasach za jeden z najpopularniejszych zabiegów, jakie są wykonywane z zakresu medycyny estetycznej. Aczkolwiek podczas decyzji o dokonaniu zabiegu powiększania piersi warto w odpowiedni sposób wybrać takiego specjalistę z tego zakresu, który będzie w rzetelny sposób potrafił spełnić nasze najśmielsze oczekiwania, abyśmy takiego zabiegu nie żałowali. Należy również zaznaczyć, iż zabieg powiększania piersi nie jest na zawsze, jest on na wiele lat, ale po około siedmiu latach należy implanty wymienić, a to również będzie wiązało się z kolejnymi dodatkowymi kosztami.

Co należy zaliczyć do przeciwwskazań odnośnie przeprowadzenia zabiegu powiększania piersi?

Tak jak każda ingerująca w nasz organizm operacja, tak również i zabieg powiększania piersi posiada pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Do przeciwwskazań tych możemy zaliczyć przede wszystkim takie kwestie jak: występowanie problemów z nadciśnieniem tętniczym, występowanie problemów związanych z sercem, występowanie chorób nowotworowych, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, borykanie się z zakrzepicą żył górnych oraz żył dolnych, jak również występowanie problemów zdrowotnych związanych z płucami. Mając na uwadze fakt, że przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu jest wiele, powinniśmy dokładnie przeanalizować naszą sytuację zdrowotną z odpowiednim lekarzem specjalistą, który będzie w stanie w rzetelny sposób podjąć decyzję o dopuszczeniu nasz do takiej operacji, bądź też nie.

Jakie mogą pojawić się powikłania po przeprowadzeniu zabiegu powiększania piersi?

Zobacz więcej  Jak domowymi metodami wzmacniać włosy

Jeżeli chodzi o powikłania wynikające z przeprowadzania zabiegu powiększania piersi to można do nich zaliczyć przede wszystkim takie aspekty jak: możliwość wystąpienia krwotoku wewnętrznego, jak również możliwość pojawienia się wykwitu skórnego.

Wszystko co musisz wiedzieć o powiększaniu piersi implantami

Jak powszechnie wiadomo, metod powiększania piersi jest wiele. Natomiast w dalszym ciągu jedną z najpopularniejszych metod jest powiększanie piersi implantami. Powiększanie piersi implantami charakteryzuje się przede wszystkim tym, iż zabieg taki przeprowadzany jest albo implantami silikonowymi albo implantami, które zostały wypełnione solą fizjologiczną. Oczywiście to, jaka będzie zastosowana w przypadku konkretnej pacjentki, decyzja powinna zostać w ostatecznym stopniu podjęta przez lekarza prowadzącego, a nie przez pacjenta. Ponieważ nieodpowiednio dobrany implant może przyczynić się do wystąpienia szeregu różnorodnych skutków ubocznych, które będą bardzo niekomfortowe dla pacjenta, na którym zabieg powiększania piersi wykonano. Trzeba również zaznaczyć to, że zabieg powiększania piersi jest wykonywany za pomocą cięcia na skórze w okolicy fałdy podsutkowej, w okolicy otoczki, bądź w okolicy dołu pachowego. Rodzaj cięcia jest również za każdym razem ustalany indywidualnie w stosunku do danego pacjenta, a wpływ na taką decyzję ma wiele czynników, do których można zaliczyć w szczególności: rodzaj zastosowanego implantu, jego kształt oraz wielkość. Trzeba także zaznaczyć, iż powiększanie piersi implantami w większości przypadków nie trwa dłużej niż dwie godziny. Natomiast czasami kończy się nawet po upływie jednej godziny. Zanim jednak zabieg powiększania piersi będzie mógł dojść do skutku to będziemy musieli wykonać serię badań.

Wykonanie jakich badań jest wymagane przed zabiegiem operacji piersi?

Przed wykonaniem zabiegu powiększania piersi będziemy musieli wykonać wiele badań, do których można zaliczyć przede wszystkim takie badania jak:

 • ustalenie grupy krwi
 • wykonanie morfologii
 • wykonanie badania na obecność sody
 • wykonanie badania na obecność potasu
 • wykonanie badania na obecność chlorków
 • przeprowadzenie specjalistycznych badań na obecność kreatyniny
 • przeprowadzenie specjalistycznych badań na obecność APTT
 • przeprowadzenie specjalistycznych badań na obecność INR
 • wykonanie badania odnośnie anty-HCV
 • wykonanie badania odnośnie HBs antygen
 • jak również przeprowadzenie badania odnośnie anty HBs
Zobacz więcej  Asubtela – recepta online

Czasami przeprowadzenie tych badań może potrwać nawet kilka tygodni. W związku z tym powinniśmy uzbroić się w cierpliwość, gdyż wyniki tych badań są bardzo istotne, jeżeli chodzi o możliwość przeprowadzenia operacji powiększenia piersi.

Jak wygląda rekonwalescencja po przeprowadzeniu zabiegu powiększania piersi?

Jeżeli chodzi o kwestię rekonwalescencji po przeprowadzeniu zabiegu powiększania piersi to należy przede wszystkim zaznaczyć to, że oczekuje się od pacjenta, aby w szczególności spał na placach, aby nie spowodować przemieszczania się implantów. Oprócz tego, każdy pacjent, który miał przeprowadzony zabieg powiększania piersi musi także pamiętać o tym, aby w odpowiedni sposób także pielęgnować piersi przez około trzy tygodnie po zakończeniu zabiegu. Trzeba także pamiętać, że każdy pacjent, który miał przeprowadzony zabieg powiększania piersi musi pozostać przez około jedną dobę na obserwacji w szpitalu.

Jak wygląda zabieg powiększania piersi metodą lipofilingu?

Zabieg powiększania piersi metodą lipofilingu wygląda w taki sposób, że powiększanie piersi następuje poprzez wypełnienie piersi w odpowiedni sposób własnym tłuszczem. Jest to metoda znacznie mniej inwazyjna niż powiększanie piersi za pomocą wszczepienia implantów. Trzeba również zaznaczyć, iż zabieg powiększania piersi polegający na wstrzyknięciu własnego tłuszczu charakteryzuje się również tym, że główną zaletą tej metody jest to, iż materiał wypełniający pierś nie jest pod jakimkolwiek względem materiałem obcym, ponieważ jest nim nasz własny tłuszcz. Tłuszcz zostaje pobrany z takiego miejsca, w którym mamy go najwięcej. Aczkolwiek w większości przypadków jest on pobierany z okolic brzucha, ud, ale również czasami pośladków. Trzeba także zaznaczyć, iż zabieg powiększania piersi za pomocą wstrzyknięcia własnego tłuszczu odznacza się też tym, że jest to zabieg, który wymaga od lekarza go wykonującego odpowiednio dużej precyzji, aby tłuszcz miał możliwość w równomierny sposób rozłożyć się w piersi i nadać jej odpowiedni kształt oraz odpowiedni rozmiar, tak aby pacjent był w pełni zadowolony z przeprowadzonego zabiegu. Powiększanie piersi za pomocą własnego tłuszczu polega na tym, że tłuszcz zostaje w umiejętny sposób wprowadzony do piersi poprzez wenflon, ale zarazem należy go w odpowiedni sposób dawkować. Jeżeli zostanie zastosowana zbyt duża dawka to będzie istniało bardzo duże prawdopodobieństwo wystąpienia zarówno zwapnień, jak i zwłóknień, które nie będą prezentowały się w sposób estetyczny i będą bardzo widoczne na piersiach. W przypadku zastosowania zbyt dużej dawki istnieje bardzo duże ryzyko tego, że tłuszcz nie będzie mógł się równomiernie rozłożyć i efekt końcowy zabiegu nie będzie wyglądał tak, jak się tego spodziewaliśmy. Istotną informacją jest również to, że zabiegowi temu nie mogą poddawać się osoby, które są zbyt szczupłe. Zabieg ten jest polecany w stosunku do osób trochę pełniejszych. Warto również zaznaczyć to, iż około ponad 25 procent wstrzykniętego tłuszczu zostaje wchłoniony przez nas własny organizm. W związku z tym nasze piersi po przeprowadzeniu tego zabiegu wraz z upływem czasu staną się odrobinę mniejsze, niż jak by wyglądały od razu po przeprowadzeniu zabiegu. Oprócz tego musimy także mieć na uwadze opuchliznę, która po upływie dwóch tygodni zejdzie i wtedy piersi też będą wydawać się na trochę mniejsze. Jeżeli chodzi o czas rekonwalescencji odnośnie przeprowadzenia zabiegu powiększania zabiegu przy pomocy własnego tłuszczu to w większości przypadków będzie on wynosił około siedmiu, bądź ośmiu tygodni.

Zobacz więcej  Skuteczne leczenie rumieniowego zapalenia żołądka: analiza gastropatii rumieniowej i terapia błony śluzowej żołądka

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu odpowiednio przygotowanego żelu między ścianki tkanki tłuszczowej, a gruczoł piersiowy. Powiększenie piersi za pomocą kwasu hialuronowego jest stosowany jedynie podczas chęci poprawy wyłącznie niewielkiej korekcji biustu. Powiększanie piersi kwasem hialuronowym charakteryzuje się również tym, że zabieg trwa bardzo krótko, bowiem w większości przypadków jest to jedynie 30 minut. Efekt takiego zabiegu może utrzymywać się nawet przez okres osiemnastu miesięcy. Do przeciwwskazań odnośnie przeprowadzenia tego zabiegu można zaliczyć: okres trwania ciąży, czas karmienia piersią, jak również nadciśnienie.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop