Blog

Kriolipoza – szansa na szczupłą sylwetkę?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Medycyna estetyczna skupia się nie tylko na pięknej i gładkiej twarzy pozbawionej efektów starzenia. Równolegle opracowywane są coraz to nowsze metody umożliwiające zachowanie nie tylko pięknego lica, ale również idealnej sylwetki. Z każdej strony docierają do nas zdjęcia wysportowanych lub szczupłych gwiazd, bez cellulitu lub zbędnej tkanki tłuszczowej odłożonej w newralgicznych miejscach. W wielu przypadkach, choć na pewno nie w każdym, kryje się za tym jakiś zabieg z medycyny estetycznej. Ostatnią nowością jest kriolipoza. Jest to innowacyjny zabieg, którego sposób działania opiera się na zamrażaniu tkanki tłuszczowej. Równolegle, schłodzenie danych miejsc sprawia, że zabieg przebiega pod znieczuleniem, nienarażający na nieprzyjemne odczucia lub ból. Wiele wskazuje na to, że jest to ogromna konkurencja dla popularnej i znanej liposukcji. A zatem, czy kriolipoza przynosi lepsze efekty niż liposukcja?

Każda osoba, która chce schudnąć z pewnością znajdzie na to idealny dla siebie sposób. W wielu przypadkach największym problemem jest odpowiednia motywacja oraz zachowanie systematyczności. Najbardziej znanym sposobem na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej jest z pewnością sport połączony z odpowiednio zbilansowaną dietą. Jednak efekty pojawiają się zazwyczaj stopniowo, co zniechęca większość osób. Po drodze może nastapić utrata motywacji, która sprawi, że powrót do dalszych starań o idealną sylwetkę ponownie się oddala. Kobiety w pogoni za pięknym ciałem, co jest coraz częstsze,, decydują się na poddanie zabiegom liposukcji. Nieustanne prace specjalistów, umożliwiły opracowanie nowej, mniej inwazyjnej metody, którą jest kriolipoza. Tkanka tłuszczowa poddawana jest wówczas zamrażaniu. Jednak czy dzięki kriolipozie każdy może przybliżyć swoją idealną i wymarzoną sylwetkę? Taką jak prezentuje większość gwiazd? I czy efekt utrzymuje się na długo, czy jest wyłącznie krótkotrwały?

Na czym polega zabieg kriolipozy?

Z każdym rokiem przybywa coraz więcej salonów urody. Do zachowania swojej konkurencyjności oraz rzeczy klientów w swoich usługach nieustannie muszą wprowadzać pewne innowacyjne zabiegi. W ostatnim czasie ogromną popularnością oraz reklamą cieszy się zabieg umożliwiający wymrożenie tkanki tłuszczowej. Zadaniem kriolipozy jest pomniejszenie ilości nagromadzonego, nawet przez długie lata, tłuszczu. Badania wykazują, że skutecznie przeprowadzone zabiegi, pozwalają zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej nawet do 40%. Efekt dostrzegalny jest dopiero po 4 miesiącach kuracji. Jednak nie jest dany raz na zawsze. Statycznie, pięknym ciałem po kriolipozie można cieszyć się przez około 6 miesięcy. Zabieg kriolipozy opiera się na bardzo intensywnym zamrożeniu komórek tłuszczowych. Konieczny jest do tego specjalistyczny sprzęt. Ogromną zaletą tego zabiegu jest jego neutralny wpływ na narządy wewnętrzne oraz naczynia krwionośne. Charakteryzują się one odpornością na bardzo niskie temperatury. Zupełnie inaczej jest w przypadku tkanki tłuszczowej, która poddaje się działaniu zimna. Z organizmu usuwana jest na skutek następujących później procesów metabolicznych.

Zobacz więcej  Bliznowiec - Leczenie, Usuwanie Blizn i Zapobieganie: Jak skutecznie zredukować blizny?

Znalezienie informacji o ilości koniecznych do przeprowadzania zabiegów graniczy z cudem. Konieczne jest dostosowanie do masy ciała pacjenta. Podczas kriolipozy, specjalistyczny aplikator przykładany jest do posiadanych fałdek tłuszczu. Następnie są zasysane, co pozwala na pobranie posiadanego przez nie ciepła. W rezultacie dochodzi do obumierania komórek tłuszczowych. Organizm następnie samoczynnie je rozpuszcza. Proces ich wydalania jest rozłożony w czasie, a długość tego okresu jest w pełni uzależniony od idealnych warunków pacjenta. Zazwyczaj odbywa się to w przedziale czasowych, od dwóch do sześciu tygodniu po wykonanym zabiegu. Za tempo tego procesu w głównej mierze odpowiada stan zdrowia wątroby. To na niej spoczywa odpowiedzialność za prędkość metabolizmu. Warto zadbać zatem o wątrobę, nie tylko ze względu na zdrowie, ale przede wszystkim, żeby uzyskać szybsze efekty odchudzenia.

Jak często trzeba przeprowadzać zabieg?

Skuteczność kriolipozy uzależniona jest przede wszystkim od zachowania konsekwencji w poddawaniu się zabiegom. Do uzyskania wymarzonych efektów należy poddać się całej serii zabiegów, których ilość dokładnie określa specjalista wykonujących kriolipozę. Bazuje wówczas na aktualnych wynikach badań, wymiarach ciała oraz zawartości tłuszczu w organizmie. Ilość sesji określana jest również po uwzględnieniu obszaru poddawanego zabiegowi. Czas jednorazowego zabiegu zależny jest od grubości tkanki tłuszczowej. Zazwyczaj sesja trwa od 30 do 60 minut. Przy grubszej tkance tłuszczowej konieczne jest oddziaływanie przy pomocy niższych temperatur. Dla porównania: tkanka tłuszczowa o grubości 20 mm wymaga schładzania w temperaturze O st C, a czas zabiegu trwa wówczas ok. 60 minut. Z kolei w przypadku tkanki tłuszczowej o grubości 60 mm, schładzana jest w temperaturze -11 st C przez około 40 minut.

Zalecany minimalny odstęp pomiędzy poszczególnymi zabiegami powinien wynosić około 6 tygodni. Co nie wiąże się z nadmiernym obciążeniem wątroby.

Zobacz więcej  Skuteczne sposoby na redukcję i usuwanie rozstępów - Pozbądź się rozstępów i dowiedz się, jak zmniejszyć ich pojawianie się

Co wybrać? Odsysanie czy zamrażanie tłuszczu? 

Nikt nie jest w stanie podważyć skuteczności zabiegów liposukcji. Cieszy się wysoką skutecznością, jednak jest o wiele bardziej bolesna niż kriolipoza. Zabieg liposukcji także nie gwarantuje długotrwałych efektów. Zabieg zamrażania tkanki tłuszczowej cechuje się wykonywaniem w oparciu o bez inwazyjność, dodatkowo przebiega wyłącznie na zewnątrz organizmu. Znika konieczność zastosowania skalpela, którego wiele osób się obawia. Kriolipoza jest bezbolesna, dlatego doskonale sprawdza się u osób, które boją się nieprzyjemnych i niekomfortowych odczuć. Zamrażanie tkanki tłuszczowej także powoduje skutki uboczne które w wielu przypadkach mają wyłącznie charakter przejściowy. Na skutek działania aplikatora na skórę, mogą pojawić się w tych miejscach siniaki, zaczerwienienia oraz opuchlizna. Dodatkowo na skutek niskich temperatur, po zabiegu może być odczuwalne drętwienie. Możliwe do zaobserwowania jest także uczucie drętwienia, które stanowi naturalną Z uwagi na konieczność nadwyrężania wątroby, nie jest zalecana dla osób, które mają chorą lub przeciążoną wątrobę. Wątroba cechuje się podatnością do występowania niebezpiecznych zmian na skutek kontaktu z niskimi temperaturami. Zatem kriolipoza przeznaczona jest wyłącznie dla osób, które szczycą się dobrym stanem zdrowia. Ostatecznie, efekty obydwu zabiegów są porównywalne. Jednak konieczne jest zachowanie zdrowego trybu życia.

Bezpośrednio po zabiegu należy liczyć się z ograniczeniami w aktywności fizycznej, ciało na regeneracje potrzebuje około od 7 do 10 dni. W tym czasie należy unikać również jedzenia ciężkostrawnego. Prowadzenie oszczędnego trybu życia sprawi, że kriolipoza nie odbije się negatywnie na zdrowiu i będzie możliwe dalsze kontynuowanie sesji aplikatorem. Należy pamiętać, że o występowaniu niepokojących objawów należy powiadomić specjalistę, odpowiedzialnego za przeprowadzenie zabiegu.

Cena kriolipozy

Cennik zabiegów w głównej mierze kształtuje się indywidualnie w każdym gabinecie. Na koszt jednej sesji wpływ posiada wielkość obszaru poddawanego zabiegowi, miejsce poddawane pracy aplikatora oraz ilość przyłożeń aplikatora. Podczas poszukiwania odpowiedniego miejsca, warto umówić się na konsultację poprzedzające zabieg. Prestiżowe gabinety oferują darmową wizytę, która umożliwia ustalenie dodatkowych szczegółów. W trakcie konsultacji można zadać wszystkie nurtujące pytania specjaliście oraz podzielić się z nim swoimi obawami. Taka wizyta stwarza także doskonałą okazję do poznania całkowitego kosztu wszystkich przeprowadzonych zabiegów.

Zobacz więcej  Przerost gruczołu sutkowego u mężczyzn: objaw ginekomastii, przyczyna i możliwości leczenia

Przeciwwskazania do stosowania kriolipozy

Kriolipoza nie pozostaje całkowicie obojętna dla zdrowia. Zalecana jest wyłącznie dla osób zdrowych, a w wątpliwych sytuacjach należy skonsultować się z lekarzem. Bezpośrednimi przeciwwskazaniami do skorzystania z zabiegu zamrażania tkanki tłuszczowej jest m.in.: cukrzyca, padaczka, posiadanie rozrusznika serca, obciążenie krioglobulinemią, choroba Raynauda, pokrzywka z zimna. Z zabiegu nie mogą skorzystać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Dodatkowym wykluczeniem poza chorobami wątroby, są również zaburzenia w pracy nerek. Ponadto, przeciwwskazaniem są zaburzenia krążenia, nawet te miejscowe. Hipoproteinemia zimnych aglutynin również wyklucza z możliwości skorzystania z zabiegu. Kriolipozę należy przełożyć na inny termin w sytuacji kiedy występują miejscowe stany zapalne oraz otwarte rany.

Czy zdecydujesz się na zabieg?

Zaznajamiając się ze szczegółami zabiegu kriolipozy, czy odważyłybyście się poddać zabiegowi zamrażania tkanki tłuszczowej. Czy zdecydowanie bardziej wolałybyście odnaleźć w sobie upór i konsekwencję w dążeniu do upragnionej sylwetki przy pomocy tradycyjnych metod? Warto pamiętać, że skorzystanie z kriolipozy i późniejsze uzyskanie efektów nie sprawi, że będzie można zaniechać zasad zdrowego odżywiania. O utrzymanie efektów kriolipozy należy zatem dbać podwójnie.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop