Blog

Czym jest epilacja laserowa i jak się do niej przygotować?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

 

Czym jest epilacja laserowa i jak się do niej przygotować?

 

W dzisiejszym świecie zarówno mężczyźni, jak i kobiety przykładają uwagę do swojego wyglądu. Obecnie nie same względy higieniczne powodują chęć regularnej depilacji. Względy wizualne i dobre samopoczucie są równie ważne. Pozbycie się niechcianego owłosienie czasem stanowi jednak spory problem. Z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej.

Najpopularniejsze sposoby na pozbycie się niechcianych włosów

Dotychczas do usuwania owłosienia wykorzystywało się głównie maszynki. Było to zadanie pracochłonne, a dobre efekty raczej niespotykane. Taki rodzaj depilacji dawał skutek chwilowy. Usuwanie owłosienia musiało być zatem powtarzane dość często. Od niedawna dużą popularnością cieszy się depilacja woskiem. Jest ona dużo korzystniejsza dla skóry niż klasyczne golenie. Jednak kobiety, a również mężczyźni, którzy poddali się depilacji woskiem skarżą się na ból podczas wykonywania zabiegu. Zwłaszcza, kiedy w tym celu wykorzystywane są plastry. Co prawda pozwala on na dość trwałe usunięcie owłosienia, ale obszar zabiegowy ze względu na dyskomfort jest znacznie mniejszy. Choć ta metoda może być z powodzeniem wykonywana niemal na całym ciele. Ból spowodowany wyrywaniem owłosienia powoduje, że rezygnujemy z zabiegu przypominającego.

Epilacja laserowa- co to znaczy?

Epilacja laserowa, to rodzaj depilacji. Różni je przede wszystkim okres działania. Klasyczna depilacja przynosi skutki krótkotrwałe. Owłosienie poddane depilacji szybko odrasta. Włosy często robią się twardsze i gęstsze. Epilacja laserowa natomiast daje długotrwałe efekty. Dzięki niej możemy cieszyć się gładką skórą. Pojęcia ta są jednak często stosowane zamiennie. Należy pamiętać jednak o różnicach, jakie je dzielą.

Czy epilacja laserowa jest możliwa w domu?

Epilacja laserowa, to zabieg wykonywany w gabinecie kosmetycznym. Najlepsze efekty uzyskamy, gdy oddamy się w ręce specjalistów. Medycyna estetyczna może czynić cuda. Dlatego nie zawsze warto samemu walczyć z przeciwnikiem. Depilację powinna wykonać osoba, która się na tym zna. Reasumując, epilacja laserowa nie powinna być wykonywana w zaciszu domowy.

Zobacz więcej  Naczyniaki starcze – czym są plamy rubinowe? Czy warto zdecydować się na ich usunięcie?

Na czym polega epilacja laserowa?

Zabieg epilacji laserowej, to zabieg w którym najważniejsza jest wiązka światła. To właśnie ona niszczy mieszek włosowy. Dzięki temu włosy nie odrastają. Efekty jednego zabiegu są widoczne jednak natychmiast. Mimo pomocy lasera czasem trzeba wykonać zabieg przypominający. Z czego to wynika? W momencie poddania się zabiegowi, nasze włosy znajdują się w różnej fazie wzrostu. Długi włos obumiera. Jednak wciąż wyrastają kolejne. Ponieważ cebulka włosa nie została zniszczona, konieczne jest poddanie się serii zabiegów.

Jak często trzeba powtarzać zabieg epilacji?

Wykonanie serii zabiegów jest niezbędne do całkowitego pozbycia się owłosienia. Kiedy już wszystkie włoski zostaną usunięte, nie ma potrzeby kolejny raz przystępować do zabiegu epilacji laserowej. Cebulka włosa jest na tyle zniszczona, że wzrost włosów nam nie grozi. Ponowne przystąpienie do zabiegu epilacji laserowej występuję wyłącznie na początku depilacji i spowodowane jest faktem, że laser działa wyłącznie na włosy będące w aktywnej fazie rozwoju (tak zwanej fazie anadenu). Gdy już wszystkie zostaną usunięte, nie ma potrzeby ponownego korzystania z usługi.

Dlaczego warto poddać się epilacji laserowej?

Przede wszystkim dlatego, że jest to zabieg trwały, nie wymagający powtórzeń. Laser powoduje, że cebulka włosa jest słaba. Dochodzi do wyniszczenia melaniny zawartej w mieszku włosa. Laserowe usuwanie jest więc najlepszym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią podchodzić zbyt często do depilacji. Ponadto plusem jest fakt, że epilacja laserowa może być wykonywana niemal na wszystkich partiach ciała. Również na twarzy i strefach bikini. Atutem w zabiegach epilacji laserowej jest także to, że poradzi sobie ona także z wrastającymi włoskami.

Przeciwskazania

Jak każdy zabieg, epilacja laserowa ma pewne przeciwskazania uniemożliwiające nam skorzystanie z niego. Laserowe usuwanie owłosienia nie jest możliwe, gdy;

  • na Twoim ciele znajduje się świeża opalenizna
  • przyjmujesz leki światłouczulające (w tym zioła światłouczulające takie jak dziurawiec)
  • chorujesz na krzepliwość krwi, bielactwo lub epilepsje
  • zmagasz się z łuszczycą, bądź cukrzycą
  • masz wszczepiony rozrusznik serca
Zobacz więcej  Azalia – recepta online

Przed rozpoczęciem serii sprawdź również stan skóry. Jeśli pojawiają się na niej oznaki infekcji, umów się najpierw do lekarza i skonsultuj z nim zabieg epilacji laserowej.

Co trzeba widzieć przed zabiegiem by efekty epilacji laserowej były jak najlepsze?

Najlepsze efekty epilacji laserowej uzyskamy, gdy do zabiegu przygotujemy się z odpowiednim wyprzedzeniem. Aby pozbyć się niechcianego owłosienia, paradoksalnie musimy najpierw doprowadzić do odpowiedniego wzrostu włosa. Faz wzrostu włosa jest kilka, ale tylko w ostatniej włosy zostaną usunięte przez laser. Zatem na kilka tygodni przed planowanym zabiegiem zaprzestaje się depilacji. W okresie przed zabiegowym trzeba także przestać przyjmować leki. Oczywiście po konsultacji z lekarzem. Przed podjęciem decyzji warto więc zapoznać się z wszystkimi aspektami.

Jak wygląda sam zabieg epilacji?

Sam zabieg epilacji laserowej nie różni się od innych. Wykonuje się go zazwyczaj laserem diodowym (na przykład laser delux). Pierwsze zabiegi odbywają się w wygodnej pozycji. Musi być ona korzystna dla obu stron. Najlepsze efekty zabiegu są wtedy, gdy wykonujący ma swobodny dostęp do depilowanych partii.

O czym należy pamiętać po zabiegu epilacji laserowej?

O zakończeniu depilacji laserowej mówi się wtedy, gdy na naszym ciele nie ma już żadnych włosków. Trzeba pamiętać, że w trakcie cyklu depilacji laserowej nie można stosować innych form usuwania owłosienia. W tym okresie nie powinno się przyjmować także leków na porost włosów. Należy zrezygnować z dezodorantów, a stosowanie kremów witaminowych skonsultować z kosmetologiem.

Jaki laser wybrać do depilacji laserowej?

O tym jaki laser zostanie wykorzystany do depilacji, decyduje kilka czynników. Przede wszystkim o sprzęcie zastosowanym w naszym przypadku zadecyduje specjalista. Medycyna estetyczna, to nie jest zabawa. Dlatego tak ważne jest, by wszystkie zabiegi wykonywali wykwalifikowani pracownicy salonów kosmetycznych. Jakie czynniki mają wpływ na wybór odpowiedniego lasera?

  •  fototyp skóry
  • wrażliwość na ból
  • natężenie owłosienia
  • kolor włosów
  • partia ciała, którą zamierzamy poddać depilacji laserowej
Zobacz więcej  Znamię suttona- czym jest, skąd się bierze i czy wymaga leczenia?

Wbrew pozorom nawet fakt, czy posiadasz jaśniejszą skórę, czy też odznaczasz się ciemną karnacją ma znaczenie. Specjalista po przeprowadzeniu wywiadu oceni stan zdrowia. Na tej podstawie dobierze odpowiednią kurację, ale przede wszystkim zdecyduje, czy zabieg epilacji laserowej jest możliwy.

Ciekawostka

Zabieg depilacji laserowej jest wykonywany nie tylko ze względów estetycznych. Bardzo często na ten sposób usuwania owłosienia decydują się osoby, których włosy są zbyt gęste i utrudniają codzienne funkcjonowanie. W ich przypadku nie chodzi jedynie o wygląd. Nadmierne owłosienie utrudnia utrzymanie prawidłowej higieny.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop