Blog

Jak wyszczuplić twarz?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Zabiegi estetyczne cieszą się niegasnącym zainteresowaniem wśród wielu ludzi. Dzięki ich popularności jesteśmy z nimi coraz lepiej obyci i przestają być one dla nas jakimkolwiek zaskoczeniem – a wręcz przeciwnie – coraz więcej ludzi chce wykonać zabieg upiększający. Dotyczy to zarówno osób młodych, jak i starszych. Zabiegi medycyny estetycznej przestały być jedynie dostępne dla gwiazd, czy celebrytów. Nie ma znaczenia również płeć. Obecnie każdy może zainteresować się tematem upiększania swojego ciała. To świetna wiadomość dla gabinetów medycyny estetycznej, które dzięki rosnącej uwadze, prężnie się rozwijają. Również dzięki upowszechnieniu takich zabiegów, ceny stają coraz bardziej przystępne, co wspomaga dostępność zabiegów. Najważniejsze jednak jest bezpieczeństwo pacjentów, dlatego zanim zdecydujemy się na wykonanie jakiekolwiek zabiegu, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, kto będzie wykonywał zabieg. Warto zatem wybierać kliniki, które mają profesjonalne podejście do klienta, gwarantują wykonanie usług na najwyższym poziomie i zwracają uwagę na niebagatelną kwestię ochrony życia oraz zdrowia potencjalnego klienta. Przykładem takiego gabinetu jest chociażby SkyClinic, który oferuje szeroki wachlarz możliwości dla zainteresowanych klientów.

Niektóre zabiegi są bardziej popularne, niektóre mniej. Jednak jednym z najczęściej wybieranych opcji są zabiegi w obrębie twarzy. To oczywiste – twarz jest naszą swoistą wizytówką, o którą dbać należy całe życie. To z niej można wyczytać najwięcej, to ona pierwsza przykuwa wzrok nieznajomych. Niestety także ona pierwsza ukazuje wszelkie zmiany zachodzące w naszym ciele. Najczęstsze pytanie klientek (ale również klientów) brzmi: Jak wyszczuplić twarz? Jakie zabiegi mogą zapewnić mi wymarzony efekt? W przeciwieństwie do stosowania zabiegów domowych, czy próbowania odchudzania, pozytywne rezultaty medycyny estetycznej są gwarantowane. Bardzo dogodne jest również to, że istnieje wiele możliwości, dzięki którym możemy uzyskać wysmukloną twarz. Kilka z nich zostanie omówione w następnej części tekstu. Warto zapoznać się z ofertą gabinetów medycyny estetycznej, a także umówić się na konsultację z chirurgiem estetycznym, który na pewno odpowie na nurtujące pytania.

Zobacz więcej  Vixpo – recepta online

Uwaga! Przed samym zabiegiem należy zwrócić uwagę również na możliwe przeciwskazania do zabiegu, a także zastosować się do wszelkich zaleceń chirurga-specjalisty ds. medycyny estetycznej.

Zabiegi na wyszczuplenie twarzy

  • Botoks

To chyba najbardziej znany zabieg przeprowadzany w gabinetach medycyny estetycznej. Sama nazwa może sugerować pewne nieprzyjemne konotacje, ale to zupełnie niepotrzebne. Dobrze przeprowadzony zabieg botoksu przez wykwalifikowanego chirurga nie będzie niczym innym, jak tylko sukcesem. Na czym jednak polega zabieg botoksu i co to w ogóle jest? Botoks to popularna nazwa substancji – toksyny butolinowej typu A, która produkowana jest przez beztlenowe bakterie Clostridium botullinum. Jest szeroko wykorzystywana w medycynie estetycznej od wielu lat. Słowo toksyna może się bardzo źle kojarzyć, jednakże to także zupełnie bezpodstawna obawa – dawka substancji wstrzykiwanej jest dziesięciokrotnie niższa niż ta, która może wywołać zatrucia. Precyzyjnie wykonany zabieg zmniejsza ryzyko powikłań.  Jak działa botoks? Botoks blokuje przekaźnictwo nerwowo-mięśniowe na poziomie połączenia nerwów i mięśni, co w rezultacie powoduje zniesienie zdolności do skurczu mięśni i ich porażenie. Czas trwania takiego zabiegu wynosi od 30 do 60 minut. Należy wspomnieć, że aplikacja botoksu nie działa bezpośrednio na istniejącą tkankę tłuszczową, może jednak znacząco wygładzić zmarszczki, czy ubytki związane z punktową eliminacją tkanki tłuszczowej, co stanowczo poprawia estetykę twarzy, sprawiając, że odzyskuje ona blask i piękno – a to niejednokrotnie jest najważniejsze dla klientek i klientów. Warto także zaznaczyć, że zabiegi trzeba powtarzać, żeby efekt utrzymywał się. Zaleca się ponowienie aplikacji botoksu po upływie około 6-9 miesięcy.

  • Lipoplastyka, czyli liposukcja strzykawkowa oraz laserowa

Kolejny zabieg medycyny estetycznej jest poniekąd związany z poprzednim, ponieważ botoks wygładzał ubytki, które powstały w wyniku punktowej eliminacji tkanki tłuszczowej. A co to właściwie jest? To właśnie lipoplastyka, czyli, najprościej mówiąc, odsysanie niechcianej tkanki tłuszczowej z wybranego miejsca na ciele, którym może być również twarz, jeżeli borykamy się z jej nadmiarem w poszczególnych partiach. To wspaniałe rozwiązanie dla tych, którzy nie uzyskali satysfakcjonujących efektów przy innych przeprowadzonych zabiegach. Jak wygląda taki zabieg? Wykorzystuje się do niego klasyczną strzykawkę oraz tzw. kaniulę, czyli wenflon. Pacjentka/pacjent zostaje znieczulona/y poprzez wprowadzenie odpowiednich środków znieczulających, które mają za zadanie także obkurczyć naczynia krwionośne. Później następuje odsysanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Czas trwania takiego zabiegu zależy od ilości tkanki, jakiej się pozbywamy. Po zabiegu należy stosować opatrunek uciskowy, który będzie wspomagać procesy regeneracji oraz gojenia. Zalecana jest też antybiotykoterapia. Lipoplastyka przynosi piorunujące efekty i przynosi wspaniałe efekty, dla chcących wyszczuplić np. obszary twarzy.

Zobacz więcej  Przeszczep Fue Artas

Możliwa jest także liposukcja laserowa, która dzięki wykorzystaniu laserów, skutecznie podgrzewa (rozpuszcza) tkankę tłuszczową, co wspomaga odsysanie go, a dodatkowo nie narusza naczyń krwionośnych. To coraz częściej wybierana opcja przez klientów, którym zależy na wyszczupleniu wybranych partii ciała.

  • Mezoterapia lipolityczna

Następny zabieg jest trochę podobny do lipoplastyki, ponieważ działa bezpośrednio na tkankę tłuszczową. To mezoterapia lipolityczna. Cieszy się popularnością ze względu na swój niechirurgiczny charakter, co odróżnia go od zabiegów liposukcji. Polega na wstrzyknięciu do tkanki tłuszczowej preparatu, który powoduje rozszczepianie się komórek tłuszczowych oraz rozkładanie trójglicerydów. Zostają one później rozłożone i strawione w naturalnych procesach trawiennych. Czas trwania zabiegu to około 30 minut, a sam zabieg jest bezbolesny, ponieważ stosowane są kremy znieczulające, dlatego klienci bardzo chętnie wybierają właśnie tę opcję. Podobnie jak w przypadku botoksu, zalecane jest powtarzanie zabiegu (min. 3 razy), aby uzyskać zamierzony efekt.

  • Lifting twarzy

Bardzo znanym zabiegiem medycyny estetycznej jest lifting twarzy. Chociaż stosuje się go przede wszystkim w celu usunięcia powstałych oznak starości, które objawiają się w zmarszczkach, czy utracie elastyczności skóry twarzy, może pełnić kluczową rolę w poprawianiu estetyki twarzy, a nawet optycznie ją wyszczuplić, a to czasem okazuje się nieocenioną pomocą w jej upiększaniu. Możliwe jest kilka sposobów przeprowadzania zabiegu.

Pierwszy rodzaj jest inwazyjny i polega na chirurgicznej ingerencji w ciało klientki/klienta, a dokładniej utworzeniu nacięć w skóry w określonych partiach twarzy i naciągnięcie nadmiaru skóry, który później jest usuwany. Chirurg zakłada odpowiednie szwy w miejscu nacięć tak, aby powstały jak najmniej widoczne lub prawie w ogóle niewidoczne blizny. W przeciwieństwie do np. botoksu, lifting taki jest zabiegiem trwałym, którego nie trzeba powtarzać. Warto jednak mieć na uwadze, że prawdziwe efekty będą widoczne dopiero po około 6 miesiącach, kiedy opuchlizna pozabiegowa nie będzie już widoczna.

Zobacz więcej  Hastina 21 + 7 – recepta online

Drugi rodzaj jest również inwazyjny i polega na wstrzyknięciu preparatu, który zawiera kwas hialuronowy, mlekowy lub inne substancje szeroko stosowaną w zabiegach medycyny estetycznej. Taka procedura nazywana jest konkretnie liftingiem wolumetrycznym, dzięki któremu wstrzykiwana substancja wypełnia obszary w głębokich partiach skóry, które straciły jędrność. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się przez około półtora roku, a więc później może zajść konieczność powtórzenia go.

Jest jeszcze jeden rodzaj liftingu, który oferowany jest np. przez klinikę SkyClinic – jest to bezinwazyjny zabieg polegający na działaniu serii liniowych impulsów, które podgrzewają wybrane partie ciała, czyli chociażby twarz. Efekt jest identyczny do wymienionych wcześniej zabiegów liftingu inwazyjnego, a utrzymać się może nawet do 2 lat. Cieszy się rosnącą popularnością, ze względu na charakter niechirurgiczny i niższą bolesnością, w porównaniu do innych procedur.

Wymienione zabiegi to tylko kilka propozycji, z którymi warto się zapoznać, myśląc o zabiegu medycyny estetycznej. Zwłaszcza, gdy nurtuje nas pytanie: Jak wyszczuplić twarz? Najlepszym rozwiązaniem zawsze jest umówienie się na konsultację ze specjalistą, który oprócz przedstawienia pozostałych opcji, na pewno szczegółowo odpowie na pytania, jakie mogły się pojawić choćby w trakcie czytania tego tekstu. Lekarz na pewno doradzi, a także rozwinie kwestię możliwych przeciwskazań i skutków ubocznych. Należy przede wszystkim wziąć pod uwagę to, co będzie dla nas najbezpieczniejsze i najmniej narazi nas na uciążliwe powikłania. Wybierajmy więc certyfikowane i profesjonalne kliniki oraz specjalistów.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop