Blog

Operacja piersi – z czym to się wiąże?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Operacja piersi – z czym to się wiąże?

W naszym kraju, ale również i na całym świecie chirurgia plastyczna jest w obecnych czasach na tak zaawansowanym poziomie, że w przypadku niezadowolenia ze swoich piersi można je zarówno powiększyć, jak i zmniejszyć. Wiele kobiet decyduje się na takiego typu operacje bardzo często po ciąży, ale również po utracie wagi, ponieważ jak powszechnie wiadomo w tym czasie najbardziej zmienia się kształt i wielkość naszych piersi. Do jednej z najchętniej wybieranych metod powiększania biustu należy zaliczyć przede wszystkim powiększanie piersi implantami. Powiększanie piersi przyczynia się nie tylko do poprawy naszego wyglądu wizualnego, ale w szczególności do poprawy naszego ogólnego samopoczucia, jak również wzrostu pewności siebie i poczucia komfortu odnośnie własnego ciała. Podczas decyzji odnośnie zabiegu powiększanie piersi powinniśmy dość dokładnie zastanowić się, jaki rodzaj implantu by do nas najbardziej pasował. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby implanty piersiowe były w jak największym stopniu dopasowane do naszej sylwetki. W związku z tym należy w rzetelny sposób zastanowić się nie tylko nad wielkością wkładki, ale również nad jej kształtem.

Powiększanie piersi implantami

Implanty piersi w obecnych czasach są czymś bardzo powszechnym. Powiększenie piersi powoduje, że wzrasta nasza pewność siebie, a nasz wygląd wizualny jest dla nas o wiele bardziej satysfakcjonujący. Wszczepienie implantów piersi może odbywać za pomocą różnych metod. W związku z tym warto wybrać taką metodę, która będzie w jak największym stopniu najbardziej dla nas satysfakcjonująca. Do jednej z najchętniej wybieranych metod powiększania biustu należy zaliczyć przede wszystkim powiększanie piersi implantami. Powiększanie piersi przyczynia się nie tylko do poprawy naszego wyglądu wizualnego, ale w szczególności do poprawy naszego ogólnego samopoczucia, jak również wzrostu pewności siebie i poczucia komfortu odnośnie własnego ciała. Podczas decyzji odnośnie zabiegu powiększanie piersi powinniśmy dość dokładnie zastanowić się, jaki rodzaj implantu by do nas najbardziej pasował. Jeżeli chodzi o miejsce umieszczania implantu to umieszcza się go pod mięśniem piersiowym większym. Dzieje się tak, ponieważ wtedy ślady po przeprowadzonej operacji są o wiele mniej widoczne, jak również blizna szybciej się goi. Jeżeli chodzi o tą kwestię to należy powiedzieć przede wszystkim to, że w okresie rekonwalescencji kobieta powinna przede wszystkim w pierwszych dniach po przeprowadzeniu operacji przebywać w pozycji leżącej i nie przemęczać. W dalszych dniach niezbędne będzie również delikatne rozmasowywanie piersi, które zostały poddane takiej operacji. Wiele kobiet zapewne zastanawia się czy posiadanie implantów wpływa na karmienie piersią. Otóż, należy powiedzieć w tej sytuacji, że nie ma żadnego problemu z wykonywaniem tej czynności. Powiększanie biustu daje wiele satysfakcji i poczucie komfortu. Operacja zostaje przeprowadzona przy znieczuleniu ogólnym i trwa zazwyczaj około dwie godziny. Operacji powiększania piersi poddają się kobiety w różnej grupie wiekowej. Natomiast, aby lekarz wyraził zgodę na przeprowadzenie takiej operacji to nie powinniśmy mieć między innymi raka piersi, ale również różnorodnych dolegliwości bólowe. Rozmiar piersi podczas operacje jest również nie bez znaczenia, bowiem powinien on pasować do naszego wzrostu oraz do naszej sylwetki. W związku z tym kwestia rozmiaru biustu ma bardzo duże znaczenie. Warto również zaznaczyć to, iż w obecnych czasach plastyka piersi jest bardzo nowoczesna. Wiele kobiet decyduje się również na podniesienie piersi, jak i na zmniejszenie piersi. Jeżeli chodzi o zmniejszenie piersi to jest to nic innego, jak redukcja piersi.

Zobacz więcej  Icoone laser, skuteczny zabieg na obrzęki limfatyczne

Implanty piersiowe, czyli wszystko to, co trzeba o nich wiedzieć

W chwili obecnej istnieje możliwość wyboru różnorodnych implantów piersiowych. Aczkolwiek do jednych z najpopularniejszych należy zaliczyć takie rodzaje implantów silikonowych jak: silikonowe protezy piersi, protezy solne, protezy wypełnione olejem solowym, ale również implanty hydrożelowe. Z naszej oferty handlowej z pewnością każdy będzie mógł wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Implant taki jest za każdym razem umieszczany pod własną tkanką, czyli tkanką gruczołową i zapewniają one naturalny kształt. Jeżeli chodzi o tą kwestię to należy powiedzieć przede wszystkim to, że w okresie rekonwalescencji kobieta powinna przede wszystkim w pierwszych dniach po przeprowadzeniu operacji przebywać w pozycji leżącej i nie przemęczać. W dalszych dniach niezbędne będzie również delikatne rozmasowywanie piersi, które zostały poddane takiej operacji. W związku z tym ciało obce, które zostało umieszczone pod naszą skórą nie jest praktycznie w ogóle zauważalne. Należy również pamiętać o tym, że w dniu zabiegu należy w odpowiedni sposób się do tej kwestii przygotować. Przede wszystkim istotne jest to, że nie można w tym dniu spożywać alkoholu. Efekt powiększenia piersi jest widoczny niemal natychmiastowo.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia operacji powiększenia piersi?

Do jednych z głównych przeciwwskazań odnoszących się do przeprowadzenia operacji powiększenia piersi można zaliczyć przede wszystkim takie aspekty jak: nieuregulowana cukrzyca, okres ciąży, okres karmienia piersią, wysokie nadciśnienie, stosowanie niektórych leków, jak również posiadanie jakiejkolwiek choroby nowotworowej oraz choroby serca. W dzisiejszych czasach medycyna estetyczna zabiegi przeprowadza w sposób pełni bezpieczny dla organizmu pacjentki, a powikłania związane z wykonaniem takiej operacji pojawiają się bardzo sporadycznie. Jeżeli chodzi o tą kwestię to należy powiedzieć przede wszystkim to, że w okresie rekonwalescencji kobieta powinna przede wszystkim w pierwszych dniach po przeprowadzeniu operacji przebywać w pozycji leżącej i nie przemęczać. W dalszych dniach niezbędne będzie również delikatne rozmasowywanie piersi, które zostały poddane takiej operacji. Powiększenie biustu to dla wielu kobiet możliwość do tego, aby znowu móc poczuć się pewnie siebie i komfortowo ze swoim ciałem. Warto również powiedzieć, że w dzisiejszych czasach wszystkie operacje z zakresu chirurgii plastycznej są w pełnie bezpieczne dla organizmu człowieka i są one przeprowadzane wyłączenie za pomocą najbardziej nowoczesnych metod. Bardzo często odbywa się również rekonstrukcja biustu. Implant piersiowy jest wytworzony wyłącznie z tworzywa najwyższej jakości i służyć on może również do podniesienia piersi. Jednymi z najczęściej stosowanych implantów są implanty anatomiczne, ponieważ najbardziej przypominaj piersi naturalne.

Zobacz więcej  Przewodnik po skutecznych kosmetykach do pielęgnacji włosów: szampon, odżywka, maska i inne produkty

Co należy zrobić przed przeprowadzeniem zabiegu powiększanie piersi?

Przed przeprowadzeniem tego zabiegu należy przede wszystkim odbyć z lekarzem kilka bardzo ważnych konsultacji medycznych. Podczas jednej z takich konsultacji wykonywane jest również usg piersi. Podczas zabiegu pacjentka będzie w odpowiednich rękach. Warto również zaznaczyć, iż powiększenie piersi można również zrobić przeszczepem tłuszczu, a więc niczym innym, jak własną tkanką tłuszczową. Podczas decyzji odnośnie zabiegu powiększanie piersi powinniśmy dość dokładnie zastanowić się, jaki rodzaj implantu by do nas najbardziej pasował. Jeżeli chodzi o miejsce umieszczania implantu to umieszcza się go pod mięśniem piersiowym większym. Jeżeli chodzi o tą kwestię to należy powiedzieć przede wszystkim to, że w okresie rekonwalescencji kobieta powinna przede wszystkim w pierwszych dniach po przeprowadzeniu operacji przebywać w pozycji leżącej i nie przemęczać. W dalszych dniach niezbędne będzie również delikatne rozmasowywanie piersi, które zostały poddane takiej operacji. Dzieje się tak, ponieważ wtedy ślady po przeprowadzonej operacji są o wiele mniej widoczne, jak również blizna szybciej się goi. Wiele kobiet zapewne zastanawia się czy posiadanie implantów wpływa na karmienie piersią. Otóż, należy powiedzieć w tej sytuacji, że nie ma żadnego problemu z wykonywaniem tej czynności. Powiększanie biustu daje wiele satysfakcji i poczucie komfortu. Operacja zostaje przeprowadzona przy znieczuleniu ogólnym i trwa zazwyczaj około dwie godziny. Operacji powiększania piersi poddają się kobiety w różnej grupie wiekowej. Implant piersiowy będzie w ten sposób prezentował się jak naturalny biust. Implanty piersiowe bardzo często wypełnione są żelem silikonowym i umieszcza się je w obrębie piersi. W większości przypadków w fałdzie podpiersiowym, który również jest nazywany, jako gruczoł piersiowy. Po przeprowadzeniu zabiegu można bez jakiegokolwiek problemu karmić piersią. Rodzaj implantu powinien zależeć przede wszystkim od preferencji pacjentki. Chirurg plastyk wykonuje zabieg powiększenia piersi z dużą precyzją. Natomiast przed przeprowadzeniem tego zabiegu potrzebne będzie również zrobienie badanie ogólne moczu.

Okres rekonwalescencji

Jeżeli chodzi o tą kwestię to należy powiedzieć przede wszystkim to, że w okresie rekonwalescencji kobieta powinna przede wszystkim w pierwszych dniach po przeprowadzeniu operacji przebywać w pozycji leżącej i nie przemęczać. W dalszych dniach niezbędne będzie również delikatne rozmasowywanie piersi, które zostały poddane takiej operacji. Powiększenie biustu to dla wielu kobiet możliwość do tego, aby znowu móc poczuć się pewnie siebie i komfortowo ze swoim ciałem. Warto również powiedzieć, że w dzisiejszych czasach wszystkie operacje z zakresu chirurgii plastycznej są w pełnie bezpieczne dla organizmu człowieka i są one przeprowadzane wyłączenie za pomocą najbardziej nowoczesnych metod. Bardzo często odbywa się również rekonstrukcja biustu. Implant piersiowy jest wytworzony wyłącznie z tworzywa najwyższej jakości i służyć on może również do podniesienia piersi. Trzeba też pamiętać, że nie należy w tym czasie spożywać alkoholu, ani również stosować wyrobów tytoniowych. Ważna jest również odpowiednia dieta, która będzie bogata w różnorodne substancje odżywcze.

Zobacz więcej  Innowacyjne rozwiązanie w regulowaniu otyłości przez założenie regulowanej opaski żołądkowej oraz jego wpływ na kontrolę wagi

Powiększanie piersi własnym tłuszczem

W naszej klinice macie państwo możliwość również powiększenia swoich piersi własnym tłuszczem. Tłuszcz taki jest pobierany zazwyczaj z takich miejsc, gdzie jest go najwięcej, a więc do miejsc tych można zaliczyć przede wszystkim okolice brzucha, bądź okolice ud. Tłuszcz taki wstrzykuje się wokół otoczki piersi, aby nadać im jak najbardziej naturalny wygląd. Zabieg powiększania takim sposobem odbywa się przy zastosowaniu znieczulenia ogólnego oraz komórek macierzystych. Podczas decyzji odnośnie zabiegu powiększanie piersi powinniśmy dość dokładnie zastanowić się, jaki rodzaj implantu by do nas najbardziej pasował. Jeżeli chodzi o miejsce umieszczania implantu to umieszcza się go pod mięśniem piersiowym większym. Dzieje się tak, ponieważ wtedy ślady po przeprowadzonej operacji są o wiele mniej widoczne, jak również blizna szybciej się goi. Jeżeli chodzi o tą kwestię to należy powiedzieć przede wszystkim to, że w okresie rekonwalescencji kobieta powinna przede wszystkim w pierwszych dniach po przeprowadzeniu operacji przebywać w pozycji leżącej i nie przemęczać. W dalszych dniach niezbędne będzie również delikatne rozmasowywanie piersi, które zostały poddane takiej operacji. Wiele kobiet zapewne zastanawia się czy posiadanie implantów wpływa na karmienie piersią. Otóż, należy powiedzieć w tej sytuacji, że nie ma żadnego problemu z wykonywaniem tej czynności. Powiększanie biustu daje wiele satysfakcji i poczucie komfortu. Operacja zostaje przeprowadzona przy znieczuleniu ogólnym i trwa zazwyczaj około dwie godziny. Chirurg plastyczny posiada odpowiednie doświadczenie w tym zakresie, jak również bardzo dużą wiedzę. Aczkolwiek powiększanie piersi można również przeprowadzić z wykorzystaniem implantów, które umieszcza się pod gruczołem piersiowym. Zabieg powiększania biustu w dzisiejszych czasach stał się czymś bardzo popularnym i nie prawdą jest, że implanty piersiowe w jakikolwiek sposób uniemożliwiają karmienie piersią. Implanty wypełnione są wyłącznie bezpieczną dla naszego organizmu substancją. Zabieg powiększania piersi każdego roku staje się coraz bardziej popularny. Specjalista chirurgii plastycznej odpowie na wszystkie państwa pytania, aby operacja powiększania biustu przebiegała w jak najbardziej komfortowych warunkach.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop