Blog

Jak uniknąć nieudanego przeszczepu włosów?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Każdy z nas chciałby być jak najdłużej piękny i młody. Jednak musimy się liczyć z tym, że czas nie jest dla nas tak łaskawy jakbyśmy tego chcieli i niestety tak jak kobieta zwraca uwagę na każdą zmarszczkę, która pojawia się na jej twarzy, tak mężczyźni szczególną uwagę zwracają uwagę na problem jakim jest łysienie. Niestety dla wielu z mężczyzn pojawienie się łysiny staje się dla wielu panów powodowej wpadania w kompleksy. Patrząc na znane postacie z telewizji widzimy ich zawsze pięknych i młodych. Jak się jednak okazuje wielu znanych mężczyzn ma za sobą taki przeszczep włosów. Dlatego wielu panów chcąc zachować swój młody wygląd również decyduje się na takie działanie. Niestety. Nie zawsze efekty są dokładnie takich jakich mogliśmy oczekiwać. Dlaczego tak się dzieje i jak możemy zadbać o to, by skutecznie uniknąć nieudanego przeszczepu? Na ten temat będziemy chcieli nieco więcej powiedzieć w poniższym wpisie. Zachęcamy do zapoznania się z nim.

Zły przeszczep – na co musimy uważać?
Pojawiające się zakola i włosy, które się przerzedzają – to dla wielu mężczyzn jak prawdziwy senny koszmar, którego chcieliby uniknąć. Niestety w pewnym wieku u panów faktycznie ten problem się pojawia. Wtedy zaczyna się ratowanie włosów. Mężczyźni sięgają po różnorakie leki, niektórzy wykorzystują mezoterapię inni chcą skorzystać z lasera, by pobudzić włosy do wzrostu. Skoro jest popyt na takie pomysły to i różnych propozycji w tym zakresie pojawia się także coraz więcej. Okazuje się jednak, że często te metody zawodzą i wtedy ostatnią deską ratunku sa już tylko zabiegi przeszczepu. Jak się okazuje to właśnie przeszczep włosów jest u mężczyzn często wykonywanym zabiegiem. Nie zawsze będzie jednak udany, a czasami skutki jego wykonania są mówiąc krótko nieciekawe. I niestety jak podkreślają specjaliści źle wykonany przeszczep wcale nie należy do rzadkości. Wielu pacjentów także tych ze świata mediów nie ma zbyt udanych efektów takiego przeszczepu. Dlatego warto faktycznie zwrócić uwagę na to kiedy możemy powiedzieć o tym, że przeszczep został źle wykonany.

Jakich efektów przy przeszczepie będzie trzeba unikać?
Kiedy więc tak naprawdę można powiedzieć, że przeszczep jest nieudany? Tak naprawdę jest wiele efektów, na które będzie trzeba uważać. Zbyt wysoka czy zbyt niska albo nierówna linia czoła, efekt przypominający włosy lalki. Wszelkie zmiany, które będą miały wygląd nienaturalny są tutaj takimi, które można powiedzieć, że są nieudane. Taki nienaturalny efekt jak podkreślają specjaliści najczęściej pojawi się w momencie, gdy do przeszczepu będzie pobierać się materiał, który z miejsca, gdzie będzie więcej niż dwa czy trzy pojedyncze włosy. Jeśli zabieg nie będzie wykonany prawidłowo to dodatkowo dochodzi również do tego, że włosy zaczynają rosnąć złym kierunku albo będzie zbyt głęboko osadzony w skórze. To wszystko takie sytuacje, na które faktycznie trzeba będzie uważać jeśli chodzi o dokonywane przeszczepy. Należy więc zastanowić się nad tym co powinno się zrobić, by faktycznie udało się ten problem skutecznie rozwiązać.

Zobacz więcej  Cienie pod oczami: Przyczyny, objawy i sposób na pozbycie się sińców i worków pod okiem – sprawdź, czy to objawem choroby!

Przeszczepy gwiazd – walka o lepszy wygląd
Warto zauważyć,że to nie jest tak, że w telewizji są wszyscy piękni i młodzi. To zwykli ludzie tacy samo jak my, którzy mają takie same oznaki starzenia się jakie my posiadamy. A co za tym idzie również sięgają po tego typu zabiegi. I co ciekawe te osoby również trafiają na takich wykonawców, którzy w praktyce nie są w stanie dobrze takiego zabiegu wykonać. Jeśli zwrócilibyśmy uwagę na zestawienie gwiazd, które mają oznaki nieudanego przeszczepu włosów to szybko by się okazało, że ta lista jest naprawdę pokaźna.Możemy spotkać zarówno gwiazdy filmowe jak i osoby znane ze świata polityki, u których widzimy nienaturalne efekty wykonanego przeszczepu. Taki problem miał między innymi prezydent elekt USA, który kilka lat temu po pierwszych przeszczepach miał kiepskie efekty jeśli chodzi o korektę fryzury i dopiero po kolejnych zmianach udało się z jej wyglądem faktycznie wyjść mu na prostą.

Rozwijający się rynek zabiegów na przeszczep włosów
To co należy podkreślić to fakt, że technologie stosowane do odbudowy włosa znacząco się rozwinęły i faktycznie obecnie osoby, które z takiego zabiegu chcą skorzystać dostają świetne propozycje, spośród których mogą wybrać interesującą dla siebie opcję. Zmieniło się także nieco podejście mężczyzn, którzy już nie ukrywają, że faktycznie taki problem ich dotyczy i sięgają po takie zabiegi otwarcie o tym mówiąc. To nakręca branżę i sprawia, że pojawia się także coraz więcej profesjonalnie przygotowanych miejsc, gdzie z zabiegu przeszczepu włosów mamy faktycznie okazję skorzystać. Jeśli mężczyzna ma naturalną potrzebę posiadania gęstej fryzury nie powinien się tego obawiać i faktycznie z dostępnych propozycji skorzystać. A jak wybrać miejsce na wykonanie zabiegi i jego metodę?

Ważna będzie metoda i doświadczenie
Specjaliści podkreślają, że nienaturalny wygląd włosów po przeszczepie to bardzo często efekt tego, że wybrana została nieodpowiednia dla danej osoby metoda bądź też osoba wykonująca zabieg nie miała w tym zakresie odpowiedniego doświadczenia. Niekiedy jest to również wynik stosowania przestarzałych technik, które obecnie nie są już brane pod uwagę jeśli chodzi o wykonywanie takich zabiegów. Jeśli będą one źle zaplanowane to niestety trudno będzie oczekiwać takich efektów, z których rzeczywiście będziemy zadowoleni. To co należy podkreślić to fakt, że nie ma jednej idealnej dla każdego metody. Jeśli jednak ktoś chce, by efekt był jak najlepszy a ewentualne blizn niewidoczne to na pewno trzeba sięgać po nowoczesne metody. Takim rozwiązaniem jest między innymi ARTAS, gdzie w ramach wykonywanego przeszczepu dokonuje się wyłącznie pracy z mieszkiem włosowym a nie przeszczepia się pasku skóry. Jak podkreślają specjaliści tego typu metoda dobrze będzie się sprawdzać. W grę wchodzi również metoda manualna FUE, która jednak wymaga bardzo dużej precyzji. Cały zabieg tutaj wykonuje lekarz. Stosowanie robota ARTAS staje się więc taką alternatywą, która jak się okazuje jest bardzo popularna. Całe urządzenie pracuje sprawnie i pobiera włosy z tyłu głowy, przygotowuje miejsca, w które potem grafty są wszczepiane. Specjaliści zachwalają tą metodę jako taką, która jest minimalnie inwazyjna. To zaś sprawia, że nakłucia mają charakter punktowy, będą milimetrowe i blizny dzięki temu są faktycznie mniej widoczne. Ramię robota ma ten plus, że nie męczy się jak ramię człowieka i tutaj można liczyć na zdecydowanie większą jego precyzję, ponieważ wszystkie ruchy są faktycznie powtarzalne i szybkie. Dodatkowo takie urządzenie wybiera najlepsze mieszki włosowe i nie ma takiej sytuacji, że włosy sa tracone. Szacuje się, że nawet 90% włosów może być tutaj przyjętych. Ten wynik będzie faktycznie rewelacyjny, a najlepsze efekty, najbardziej spektakularne będzie można osiągnąć w momencie, gdy będzie się pracować z łysiną.

Zobacz więcej  Zastosowanie technologii radiofrekwencji mikroigłowej w leczeniu skóry: Korzyści i zastosowania RF frakcyjnego

Jaką metodę przeszczepu wybrać?
To jaką metodę przeszczepu będzie się wybierać jest kwestią wynikając z decyzji jaką podejmować będzie specjalista zajmujący się takimi przeszczepami. Każdy pacjent jest inny, inne mogą być potrzeby jeśli chodzi o wykonanie takiego przeszczepu, dlatego nie powinno być zaskoczenia, że tutaj aby wybrać dobrą metodę trzeba będzie faktycznie udać się do kogoś kto na tym się dobrze zna i faktycznie profesjonalny zabieg będzie w stanie wykonać, a wcześniej będzie w stanie w indywidualny sposób przygotować i dopasować metodę.

W jaki sposób uniknąć złego efektu?
Jeśli ktoś obawia się przeszczepu i efektu, który nie będzie dobrze sie prezentował powinien przede wszystkim zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego specjalisty, który za wykonanie takiego zabiegu będzie się zabierał. Do tego należy również sprawdzić jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o kwestie związane zapleczem technologicznym wybieranej placówki, w jaki sposób zabiegi są tam realizowane. Ma to faktycznie istotne znaczenie i również będzie wpływać na podejmowaną decyzję. Jeśli wybieramy lekarza, który rzadko wykonuje taki zabieg to raczej nie będzie dobry wybór, ponieważ możemy tutaj spodziewać się, że taka osoba nie ma odpowiedniej praktyki, jej warsztat nie będzie odpowiednio rozwinięty, by faktycznie taki zabieg dobrze realizować. Warto sprawdzić jakie opinie zbiera placówka, na którą będziemy się chcieli zdecydować i jakie konkretnie propozycje będzie w stanie zaoferować. Zacząć należy od odpowiedniej diagnostyki, ponieważ będzie to pierwszy krok do tego, by zaplanować zabieg i wybrać najlepszą możliwą technologię. Zabiegu na pewno nie trzeba się obawiać, ale wybór miejsca, gdzie będzie wykonany ma znaczenie. Warto przed ostateczną decyzją również sprawdzić opinie i zdjęcia innych pacjentów sprzed wykonania zabiegu i po zabiegu, ponieważ w ten sposób będzie można ocenić jak dana placówka sobie radzi i czy faktycznie zabieg przynosić będzie pozytywne efekty i estetyka jaką uda się dzięki nim wypracować będzie zadowalająca. Trzeba o tym pamiętać i starannie wybierać miejsce wykonania tego typu zabiegu.

Zobacz więcej  Labioplastyka - czyli poprawiamy wargi sromowe

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop