Blog

Jak dbać o włosy przed i w czasie snu?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Prawidłowa wieczorna pielęgnacja i odpowiednie warunki w czasie snu są bardzo ważne dla kondycji włosów. Dzięki właściwemu postępowaniu można uniknąć niepotrzebnego niszczenia włosów, a także zaoszczędzić czasu na porannych zabiegach pielęgnacyjnych. Wystarczy wprowadzić kilka nawyków, które szybko przyniosą widoczne rezultaty.

Uszkodzenia włosów w czasie snu

Może się wydawać, że kiedy śpimy, nic nie zagraża naszym włosom. Tak naprawdę w tym czasie włosy narażone są na wiele uszkodzeń. Jest to spowodowane przede wszystkim niekontrolowanymi ruchami i kontaktem z szorstkim materiałem poduszki. Wiele osób ma także niekorzystne nawyki, na przykład wiązanie ciasnego kucyka na noc lub spanie z mokrymi włosami. Takie zachowania nie sprzyjają pięknym włosom, a także mogą utrudniać zabiegi pielęgnacyjne wykonywane rano. Dzięki kilku prostym sposobom da się poprawić wygląd swojej fryzury już od pierwszych chwil po przebudzeniu, wzmocnić włosy i zapobiegać ich wypadaniu.

Wieczór to doskonały czas na pielęgnację włosów. Po uporaniu się ze wszystkimi obowiązkami mamy więcej czasu dla siebie i nie musimy się śpieszyć. Warto także pamiętać, że w nocy włosy doskonale wchłaniają składniki odżywcze, dlatego jest to dobry moment na różne zabiegi regenerujące.

ROZCZESYWANIE PRZED SNEM

Włosy najczęściej czeszemy i układamy rano, starając się nadać im jak najlepszy wygląd. Zazwyczaj zaraz po przebudzeniu nie prezentujemy się zbyt dobrze. Dotyczy to także naszej fryzury, która jest splątana i wymaga starannego ułożenia. Warto jednak pamiętać, że podobnie jest wieczorem. Po całym dniu włosy będą również potrzebowały rozczesania i doprowadzenia do ładu. Najlepiej nie czekać z tym do rana, ponieważ w nocy sytuacja z pewnością się nie poprawi. Włosy należy czesać, zaczynając od końcówek, które zazwyczaj są najbardziej splątane, stopniowo przesuwając się w górę. Zabieg zajmie kilka chwil, a pozwoli uchronić włosy przed dalszym plątaniem się w nocy. Jest to również prosty sposób na uproszczenie porannego czesania i układania fryzury. Im więcej zrobimy wieczorem, tym łatwiej i szybciej uporamy się z poranną stylizacją.

Zobacz więcej  Przeszczep włosów- o czym warto pamiętać po zabiegu?

UNIKANIE WIĄZANIA NA NOC

Włosy nie lubią ciasnych kucyków zarówno w dzień, jak i w nocy. Ciasne wiązanie będzie niszczyć włosy, zwłaszcza jeśli do tego celu wykorzystamy gumkę z twardymi elementami, np. z metalu. Niekorzystny wpływ na kondycję fryzury ma także mocne ściśnięcie kucyka, które powoduje naciągnięcie włosów nad czołem. Taki nawyk prowadzi do osłabienia mieszków włosowych i może skutkować wypadaniem włosów.

Jeśli nie chcemy spać w rozpuszczonej fryzurze, możemy zapleść włosy w luźny warkocz. Taki splot nie uszkodzi włosów, pod warunkiem, że nie będzie ciasny. Do związania warkocza najlepiej wykorzystać miękkie frotki. Zaplecione włosy będą mniej podatne na splątanie się, łamanie i elektryzowanie.

ODŻYWIANIE W NOCY

Noc to czas, który możemy również wykorzystać do pielęgnacji włosów. Raz w tygodniu warto zatroszczyć się o dodatkowe odżywienie przy pomocy odpowiednich kosmetyków. W tym celu przyda się na przykład maska do włosów. W nocy substancje odżywcze będą miały wystarczająco dużo czasu, żeby przeniknąć w głąb włosa i przyniosą naprawdę dobre efekty.

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie naturalnych olejów, na przykład kokosowego lub oliwy z oliwek. Właściwości tych produktów wpływają bardzo korzystnie na włosy, wspomagają ich regenerację, wygładzają i dodają blasku. Olej należy nakładać przede wszystkim na końcówki, ponieważ to one są najbardziej zniszczone i przesuszone. Taki zabieg najlepiej powtarzać systematycznie, kilka razy w tygodniu.

WIECZORNE MYCIE ZAMIAST PORANNEGO POŚPIECHU

Włosy najlepiej umyć wieczorem przed pójściem spać. Poranne mycie zapewnia wprawdzie idealną świeżość fryzury, ale zazwyczaj wiąże się z pośpiechem. Rano mamy mało czasu i zawsze się spieszymy, a to często prowadzi do niekorzystnych nawyków. Konieczność błyskawicznego wysuszenia włosów sprawia, że trzemy je mocno ręcznikiem, a także stosujemy gorący strumień powietrza z suszarki. Takie przyzwyczajenia być może pozwalają na dosuszenie fryzury w kilka minut, jednak z pewnością nie są dobre dla włosów.

Zobacz więcej  Zatkane pory na twarzy? Oczyść je i rozszerz swoją pielęgnacyjną rutynę!

Wieczorem, przed snem mamy zazwyczaj znacznie więcej czasu. Nie szykujemy się do żadnego wyjścia, więc nie ma konieczności szybkiego suszenia. Wieczorne mycie pozwala na usunięcie produktów do stylizacji nałożonych rano, a także wszystkich zanieczyszczeń, które zgromadziły się na włosach w ciągu całego dnia. Jest również niezbędne, jeśli chcemy nałożyć produkty do pielęgnacji na noc.

Trzeba jednak pamiętać, żeby nigdy nie kłaść się do łóżka z mokrymi włosami. Jest to bardzo niekorzystne przyzwyczajenie, ponieważ wilgotne włosy są znacznie bardziej delikatne i podatne na łamanie się. Również z czesaniem warto poczekać, aż wszystkie pasma będą suche. Z tego powodu włosów nie należy myć w ostatniej chwili tuż przed pójściem spać, trzeba dać im trochę czasu, żeby dokładnie wyschły.

ZMIANA PODSZEWEK

Stare, bawełniane podszewki, na których zazwyczaj śpimy, mogą być niedrogie i praktyczne, jednak nie są zbyt dobre dla włosów. Trzeba pamiętać, że włosy będą miały bezpośredni kontakt z pościelą przez wiele godzin każdej nocy. Z tego powodu warto zainwestować w poszewkę wykonaną z delikatnego i miękkiego materiału. W tej roli doskonale sprawdzi się jedwab lub satyna, które mają gładką fakturę i na pewno nie będą miały niekorzystnego wpływu na włosy.

JEDWABNA CHUSTA

Alternatywą dla wymiany poszewek jest zainwestowanie w chustę z delikatnego materiału takiego jak jedwab. Może ona również zastąpić gumki, chroniąc przez opadaniem włosów na twarz i plątaniem się w czasie snu. Zawinięcie włosów w chustę ułatwi rozczesywanie po przebudzeniu, a także ograniczy kontakt z poduszką.

NAWILŻANIE POWIETRZA W SYPIALNI

Suche powietrze to poważny problem zimą. Ma niekorzystny wpływ nie tylko na skórę. Prowadzi również do wysuszenia włosów, które stają się bardziej kruche i tracą połysk. Ponieważ w sypialni spędzamy wiele godzin, warto zatroszczyć się o właściwe nawilżenie powietrza w tym pomieszczeniu. Problem da się rozwiązać w bardzo prosty sposób – wystarczy umieścić na kaloryferach mokre ręczniki lub pojemniki z wodą. Jeśli to nie wystarczy, można zainwestować w nawilżacz.

Zobacz więcej  Ile kosztuje przeszczep włosów

Prawidłowe dbanie o włosy przed i w czasie snu nie jest skomplikowane i nie wymaga dużo wysiłku. Wystarczy wprowadzić kilka prostych zmian, żeby zauważyć pozytywne rezultaty. Nowe nawyki poprawią w widoczny sposób wygląd fryzury, a także pomogą ograniczyć wypadanie. Włosy będą bardziej gładkie, błyszczące i gęściejsze.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop