Blog

Implanty piersi – wszystko co chcesz wiedzieć

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Jak powszechnie wiadomo, każda kobieta pragnie czuć się atrakcyjna i pewna siebie. Nie tylko dla otoczenia, które ją otacza, ale przede wszystkim dla samej siebie. Wiele kobiet posiada kompleks małych, bądź niekształtnych piersi, które powodują, że nasze poczucie wartości znacząco spada. W takich przypadkach warto się zastanowić, czy implanty piersi nie odmieniłyby tego złego myślenia na temat nas samych. Na implanty piersi co roku decyduje się coraz więcej kobiet. Zabieg ten jest bowiem łatwo dostępny, a implanty stosowane podczas zabiegu są wyłącznie najwyższej jakości. Nic więc dziwnego, że stały się one w obecnych czasach aż tak bardzo popularne.

Implanty piersi

Implanty piersi to nic innego, jak swojego rodzaju protezy, które charakteryzują się tym, że są stosowane w celu powiększenia kobiecych rozmiarów, bądź w celu skorygowania kształtu kobiecych piersi. Na zabieg taki często decydują się kobiety, które w wyniku poważnej choroby utraciły jedną pierś i pragną wrócić do dawniejszego wyglądu.

W jaki sposób dobrać odpowiednie implanty piersi?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, czy wprowadzone zmiany mają być efektem bardziej naturalnym, czy też mniej naturalnym. Bowiem niektóre kobiety decydują się na powiększenie swojego biustu aż o kilka rozmiarów, a niektóre kobiety preferują, aby rezultat zabiegu był delikatną korektą. Wybierając rozmiar oraz strukturę implantów piersi należy również brać pod uwagę to jakich gabarytów jest nasze ciało. Gdyż nie zawsze implanty piersi dużych rozmiarów będą odpowiednio się komponować u osoby filigranowej. Aczkolwiek nie jest to wyznacznikiem, ponieważ niektórym osobom właśnie o taki zdecydowany efekt chodzi. Trzeba jednak pamiętać, że tak jak wszystko inne – również ciało człowieka posiada swoje pewne ograniczenia. W związku z tym nie każde marzenie da się w pełni zrealizować. Przemawiają za tym przede wszystkim kwestie zdrowotne, ale również estetyczne. Bowiem najważniejszym aspektem jest to, aby wszystko przebiegało w sposób bezpieczny oraz zdrowy dla danego pacjenta. Dlatego też należy w pełni zaufać chirurgowi i gdy jest to konieczne – zmienić priorytety. Wybierając rodzaj wypełnienia należy należy mieć również na uwadze to, że implanty piersi, które są okrągłego kształtu powodują możliwość wystąpienia fałdu skórnego na piersi. Z kolei po implantacji wkładek, które charakteryzują się sterylnym wytworem soli fizjologicznej, piersi będą sprawiały wrażenie o wiele naturalniejszych. Kolejną kwestią, jaką trzeba zaakcentować to, że najbardziej naturalny efekt można osiągnąć przez zastosowanie składek implantowych z żelem silikonowym. Dzieje się tak, ponieważ substancja żelowa, która jest zawarta w implancie silikonowym bardzo dobrze imituje tkanki gruczołu piersiowego, jak również jest odpowiednio spoista. Żel, który jest umiejscowiony w implancie powoduje również minimalizację ryzyka wycieku. W związku z tym jest odpowiednio bezpieczny dla zdrowia człowieka. Implanty, które są wytwarzane w chwili obecnej są jednymi z najnowocześniejszych i w większości przypadków nie wymagają wymiany, tak jak było to potrzebne jeszcze kilka lat temu.

Zobacz więcej  Orlifique – recepta online

Najważniejsze parametry implantów piersi

Jeżeli chodzi o kwestię najważniejszych parametrów implantów piersi to należy tutaj przede wszystkim wskazać takie elementy, jak: powierzchnia, wypełnienie, projekcja implantu, jak również kształt podstawy. Powierzchnia, jako jeden z elementów parametrów implantów piersi zostaje scharakteryzowana, jako implanty gładkie (czyli takie, które posiadają gładką oraz jednolitą powierzchnię), implanty teksturowane (czyli takie, które posiadają powierzchnię chropowatą, która powoduje zapobieganie rotacji implantu anatomicznego), jak również implanty B-lite (czyli takie, które są ultralekkie, a ich wypełnienie jest silikonowe i dodatkowo połączone z mikrosferami wypełnionymi powietrzem). Implanty, które charakteryzują się powierzchnią gładką w obecnych czasach nie cieszą się już taką dużą popularnością, jak jeszcze kilka lat temu i taki model implantów uchodzi już za przestarzały i bardzo rzadko jest wykonywany. Powierzchnia teksturowa ma za zadanie zapewnić odczucie aksamitności w dotyku, ponieważ przy tym rodzaju implantu, lepiej zrasta się on z piersią.

Kolejną wspomnianą kwestią jest wypełnienie, a mianowicie chodzi tutaj o to, że mamy do wyboru zarówno silikon, jak i wypełnienie b-lite. Jeżeli chodzi o tą drugą opcję to charakteryzuje się ona tym, że wypełnienie to powiązane jest z wagą implantu, które jest aż o 30 procent niższe w porównaniu z wypełnieniem standardowym. Poruszając kwestię wypełnienia należy również wymienić jego rodzaje, a zalicza się do niego silikon spoisty, roztwór soli fizjologicznej, jak również ekspandery Bakera. Silikon spoisty uchodzi za najpopularniejszy rodzaj wypełnienia piersi. Dzieje się tak, ponieważ uważany jest on za silikon, który w największym stopniu imituje strukturę ludzkiego ciała. Roztwór soli fizjologicznej charakteryzuje się tym, że jego zaletą jest w szczególności to, iż nie wymaga on zastosowania dużego cięcia chirurgicznego. Dzieje się tak, ponieważ w pierwszej kolejności wkłada się implant do ciała pacjentki, a w następnej kolejności następuje napełnienie go roztworem. Z kolei ekspandery Bakera to nic innego, jak implanty, które charakteryzują się wypełnieniem kombinowanym. Taki implant zostaje umiejscowiony w ciele pacjentki przy pomocy małego nacięcia w skórze. Następnie implant wprowadzony w taki sposób zostaje po części wypełniony silikonowym żelem, a po części roztworem z soli fizjologicznej.

Zobacz więcej  Selen i jego wpływ na włosy

Następną kwestią, jaka została poruszona jest projekcja implantu, czyli tak zwany profil. Projekcja implantu to nic innego, jak swoisty parametr, dzięki któremu można określić jak daleko pierś powinna zostać wysunięta do przodu oraz jak bardzo wypełniony powinien zostać dekolt danej pacjentki. Oczywiście odległość taka mierzona jest w centymetrach. Należy również zaznaczyć, iż ten rodzaj doboru implantów piersi jest stosowany rzadko i u niewielkiej ilości pacjentek, ponieważ najczęstszymi problemami, które pojawiały się przy wybraniu tej metody były między innymi kwestie odnoszące się do zbyt blisko lub zbyt daleko położonych implantów, implanty piersi powodowały, że pod pachami powstawały widoczne załamania, jak również to, że implanty były zbyt wąskie lub zbyt szerokie w porównaniu z naturalną piersi danej pacjentki. Jeżeli chodzi o chwilę obecną to wyróżnia się następujące profile: niski, średni oraz wysoki.

Z kolei, jeżeli chodzi o kształt postawy to w tym przypadku do wyboru są implanty anatomiczne, które charakteryzują się tym, że w przekroju wyglądają jak kształt kropli, bądź są okrągłe o podstawie w kształcie koła.

 Implanty anatomiczne czy okrągłe – które wybrać?

Otóż, jeżeli chodzi o wybór między implantami anatomicznymi, a implantami okrągłymi to jest to kwestia indywidualna, uzależniona od kwestii gustu danej pacjentki. Natomiast z całą pewnością można stwierdzić, iż implanty anatomiczne nie należą do implantów symetrycznych, w związku z tym pojawia się większe ryzyko związane z rotacją. Aczkolwiek należy zaznaczyć, iż ryzyko to nie jest duże. Bowiem jak wskazują różnorodne badania ryzyko to wynosi zaledwie mniej niż 2 procent, a więc jest praktycznie znikome. Oczywiście należy zaznaczyć, iż niezwykle istotną kwestią jest, aby w celu zapobiegania takim powikłaniom niezbędne jest odpowiednie planowanie przedoperacyjne, które będzie opierało się na wyborze dobrej techniki chirurgicznej. W sytuacji, gdy pojawia się nawracająca rotacja to niezbędna będzie wymiana implantów anatomicznych na okrągłe. Implanty okrągłe charakteryzują się tym, że dają wrażenie piersi pełnych. Dzieje się tak, ponieważ zostaje zwiększona ich objętość w dolnej części piersi, jak również i w górnej. Implanty są równomiernie rozmieszczone i dopasowane do naturalnej struktury ciała danej pacjentki. Należy również zaznaczyć, iż implanty okrągłe są w pełni symetryczne, wobec tego nie przyczyniają się one do zmiany wyglądu piersi podczas przemieszczania się. W sytuacji, gdy pacjentka jest osobą o bardzo szczupłych rozmiarach to kształt implantu będzie miał bardzo kluczowe znaczenie. Trzeba także zaznaczyć, iż w niektórych sytuacjach zastosowanie implantu anatomicznego daje efekty zbliżone do implantu okrągłego. Dzieje się tak wtedy, jeżeli dana pacjentka ma swoje naturalne piersi dość kształtnych rozmiarów.

Zobacz więcej  Azzalure - widoczne wygładzenie zmarszczek

Przeciwskazania do przeprowadzenia zabiegu powiększania piersi

Tak jak każdy inny zabieg, również zabieg powiększania piersi ma pewne przeciwskazania. Do przeciwskazań tych należy zaliczyć przede wszystkim takie kwestie jak:

 • występowanie chorób nowotworowych
 • występowanie ciężkich chorób wątroby
 • występowanie ciężkich chorób nerek
 • występowanie problemów związanych z krzepliwością krwi
 • występowanie chorób związanych z układem krążenia
 • ciąża
 • karmienie piersią
 • występowanie problemów związanych z zakrzepicą żył głębokich
 • występowanie chorób płuc
 • występowanie niewyleczonych problemów endokrynologicznych
 • problemy związane z otyłością
 • występowanie problemów związanych z chorobami serca

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu powiększenia piersi

Jeżeli chodzi o wskazania do przeprowadzenia zabiegu powiększania piersi to należy tutaj zaliczyć przede wszystkim takie kwestie jak: posiadanie piersi niesymetrycznych, niezadowolenie z wielkości piersi, utrata piersi w wyniku choroby.

Powikłania po przeprowadzeniu zabiegu powiększania piersi

Do powikłań po przeprowadzeniu zabiegu powiększania piersi należy zaliczyć w szczególności takie kwestie jak: przekręcenie się implantu, jak również możliwość wytworzenia się torebki włóknistej wokoło implantu. Jeżeli chodzi o możliwość przekręcenia się implantu to tutaj należy wspomnieć przede o tym, że możliwość ta jest powikłaniem niegroźnym dla organizmu człowieka, aczkolwiek wystąpienie tego powikłania wymagać będzie dodatkowej ingerencji chirurga. Z kolei możliwość wytworzenia się torebki włóknistej wokoło implantu piersi występuje nawet u 15 procent kobiet, które decydują się na zabieg powiększania piersi.

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop