Blog

Implanty piersi – powiększ swój biust

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Nie ma chyba takiej kobiety, która nie chciałaby mieć pięknych i atrakcyjnych piersi. Ładne piersi potrafią przyczynić się do poprawy naszego samopoczucia, jak również sprawić, że będziemy czuć się bardziej pewnie się i komfortowo. Również płeć przeciwna będzie podziwiała wygląda naszych piersi, co jeszcze bardziej przyczyni się do przeświadczenia o naszej atrakcyjności. W chwili obecnej wykonanie zabiegu powiększania piersi jest czymś na wyciągnięcie ręki. Zarówno w Polsce, jak i na świecie wiele tysięcy klinik oferuje swoim pacjentom takiego typu zabieg. Również, jeżeli chodzi o ceny, to z całą stanowczością należy zaznaczyć, iż są o wiele mniejsze za zabieg powiększania piersi, niż to było jeszcze kilka, bądź kilkadziesiąt lat temu. Jak powszechnie wiadomo, piersi można powiększać różnymi metodami, aczkolwiek w dalszym ciągu do jednej z najpopularniejszych należy zaliczyć zabieg powiększania piersi przy pomocy implantów. W związku z tym postanowiliśmy powiedzieć Państwu znacznie więcej na ten temat. Zapraszamy.

Czym jest zabieg powiększania piersi?

Zabieg powiększania piersi jest to nic innego, jak chirurgiczna metoda, która polega na poprawie kształtu oraz wielkości biustu. Zabieg ten jest wykonywany od niepamiętnych czasów, a w raz z upływem lat są wykorzystywane coraz bardziej innowacyjne rozwiązania. Zarówno, jeżeli chodzi o kwestię przeprowadzenia samego zabiegu, jak również rodzajów implantów, które są wykorzystywane podczas powiększania piersi. Jak już powyżej zostało wspomniane, istnieje wiele metod powiększania piersi, ale w dalszym ciągu najpopularniejszą metodą powiększania jest zastosowanie implantów. Do powiększania piersi mogą zostać zastosowane kilka rodzaje implantów, do których można zaliczyć przede wszystkim: implanty autonomiczne, jak również implanty piersiowe.

Implanty autonomiczne

Implanty autonomiczne charakteryzują się tym, że mogą one zostać umieszczone w piersi zarówno całościowo, jak i częściowo. Implanty autonomiczne zostają umieszczone pod mięśniem piersiowym, który jest większy, bądź nad mięśniem, który jest znajduje się pod tkanką gruczołową. Oczywiście wybór odpowiedniego miejsca na wszczepienie implantu autonomicznego jest przede wszystkim uzależnione od występowania grubości tkanki piersiowej, jak również od jej zdolność do pokrycia danego implantu. Trzeba także zaznaczyć, iż implanty autonomiczne charakteryzują się również tym, że swoim wyglądem przypominają one swoistą kroplę, dlatego po ich zastosowaniu piersi prezentują się w sposób stosunkowo naturalny, dlatego są tak chętnie wybierane przez szerokie grono pacjentek.

Zobacz więcej  Ptoza: Przyczyny, Leczenie i Opadająca Powieka - Wszystko, co musisz wiedzieć o opadnięciu powieki górnej i porażeniu mięśni powieki oka

Implanty piersi wypełnione solą fizjologiczną

Implanty piersi wypełnione solą fizjologiczną odznaczają się w szczególności tym, że posiadają w swoim składzie aż 9 procent wodnego roztworu chlorku sodu, czyli swoistej soli fizjologicznej. Ten rodzaj implantów charakteryzuje się jednym stosunkowo ważnym minusem, do którego można zaliczyć to, że występuje stosunkowo duże prawdopodobieństwo (gdyż aż około 5 procent kobiet doświadcza tego zjawiska) rozszczelnienia się takiego implantu, który jest wypełniony solą fizjologiczną. Szczególnie istotną informacją jest również to, że implanty, które są wypełnione solą fizjologiczną nie powinny być stosowane w przypadku osób nadmiernie szczupłych.

Implanty wypełnione żelem silikonowym

W przeciwieństwie do implantów wypełnionych solą fizjologiczną, implanty wypełnione żelem silikonowym mogą być zastosowane zarówno w przypadku osób szczupłych, jak i tych o okrąglejszych kształtach. Implanty, które są wypełnione żelem silikonowym charakteryzuje się przede wszystkim tym, że są o wiele bardziej bezpieczne dla pacjentki, która poddała się zabiegowi powiększenia piersi. Nie przyczyniają się one również do występowania takiej ilości powikłań, jak w przypadku implantów, które są wypełnione solą fizjologiczną. Natomiast inną podstawową różnicą pomiędzy tymi dwoma implantami jest to, że implanty wypełnione żelem silikonowym są stosunkowo droższe od implantów wypełnionych solą fizjologiczną.

Czym charakteryzują się implanty teksturowe?

Jeżeli chodzi o kwestię implantów teksturowych to należy zaznaczyć, iż charakteryzują się one przede wszystkim tym, że ich powierzchnia cechuje się odpowiednią wysoką porowarością, jak również podczas ich zastosowania występuje bardzo niskie ryzyko wystąpienia tkanki włóknistej w około implantu. Są więc one zaliczane do jednych z najbezpieczniejszych dla organizmu człowieka.

Co należy zaliczyć do przeciwwskazań odnoszących się do zabiegu powiększania piersi?

Jeżeli chodzi o przeciwwskazania odnoszące się do zabiegu powiększania piersi to można tutaj zaliczyć przede wszystkim takie aspekty jak:

  • okres trwania ciąży
  • czas karmienia piersią
  • występowanie zmian nowotworowych
  • borykanie się z problem nadciśnienia
  • przyjmowanie leków na nadciśnienie
  • występowanie chorób związanych z płucami
Zobacz więcej  Peeling do cery trądzikowej: dobry wybór w zwalczaniu trądziku

Czy powiększanie piersi implantami może mieć wpływ na rozwój raka?

Powiększanie piersi implantami nie przyczynia się do zwiększenia ryzyka zachorowania na raka piersi. Aczkolwiek jak wskazuje szereg specjalistycznych badań to powiększanie piersi implantami może w znaczącym stopniu przyczynić się przede wszystkim do ryzyka wystąpienia anaplastycznego chłoniaka wielokomórkowego torebki okołoimplantowej.

Kto powinien podjąć ostateczną decyzję o zastosowaniu danego rodzaju implantu podczas zabiegu powiększania piersi?

Podczas zabiegu powiększania piersi ostateczna decyzja, co do zastosowania danego rodzaju implantu powinna zostać przez lekarza specjalistę. Oczywiście wielu pacjentów może być niezadowolonych z tego faktu, ale to właśnie lekarz musi podjąć ostateczną decyzję, czy dany implant będzie dla naszego ciała i organizmu odpowiedni. Dzieje się tak, aby zapobiec złemu wyglądowi po dokonaniu zabiegu, jak również temu, aby zapobiec wystąpienia nieoczekiwanych komplikacji pozabiegowych.

Jak w odpowiedni sposób podjąć decyzję o wyborze danego implantu podczas zabiegu powiększania piersi?

Podczas zabiegu powiększania piersi podjęcie odpowiedniej decyzji o wyborze danego implantu jest jedną z kwestii priorytetowych. Otóż, aby wybrać odpowiedni implant należy przede wszystkim wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii, do których można zaliczyć: naturalny rozmiar biustu, wagę ciała, typ sylwetki, jak również kwestię tego, w jakim miejscu chcielibyśmy, aby implant został wszczepiony (chodzi tutaj o miejsce cięcia skóry). Oczywiście podczas doboru danego implantu niezwykle istotne będzie przedyskutowanie tego fakt z lekarzem specjalistą, ponieważ to właśnie on ostatecznie zadecyduje, czy dany implant będzie się w odpowiedni sposób nadawał w stosunku do naszego organizmu oraz w stosunku do naszego późniejszego wyglądu.

Jakie badania są wymagane przed rozpoczęciem zabiegu powiększania piersi?

Przeprowadzenie zabiegu powiększania piersi poprzedzone jest koniecznością wykonania szeregu badań, do których należy przede wszystkim takie badania jak: wykonanie badania grupy krwi, wykonanie badania morfologii, wykonanie badania APTT, wykonanie badania INR, przeprowadzenie badania na występowanie obecności sodu oraz potasu, przeprowadzenie badania na wykonanie obecności chlorku, przeprowadzenie badania na obecność kreatyniny, przeprowadzenia badania na obecność HBs antygen, przeprowadzenia badania na obecność anty- HCV, przeprowadzenia badania na obecność anty HBs, jak również wykonanie badania EKG. Podczas wykonywania tych badań należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ ich przeprowadzenie, a następnie poznanie wszystkich wyników może potrwać nawet kilka tygodni.

Zobacz więcej  Laserowe zamykanie naczynek na twarzy - Cena, usuwanie rumienia i leczenie trądziku różowatego

Czy posiadając implanty piersi można bez problemu uprawiać jakikolwiek sport?

Jeżeli chodzi o uprawianie sportu mając implanty piersi należy zaznaczyć, iż zaleca się, aby przez pierwsze dwa miesiące od momentu wykonania zabiegu powiększania piersi zrezygnować całkowicie z wykonywania jakichkolwiek ćwiczeń fizycznych, również z biegania. Natomiast po tym czasie można bez jakiegokolwiek problemu powrócić do aktywności fizycznej. W tym czasie organizm zdąży się już w odpowiedni sposób dotlenić oraz zregenerować.

Jaka jest cena powiększania biustu implantami?

Cena powiększania piersi implantami uzależniona będzie przede wszystkim o tego, jaki rodzaj implantu ma zostać użyty do przeprowadzenia tego zabiegu. Otóż cena będzie też uzależniona od tego, u jakiego specjalisty chcielibyśmy dokonać zabiegu powiększania piersi. Aczkolwiek, jeżeli chodzi o koszty orientacyjne to można powiedzieć, że dla przykładu za powiększanie piersi implantem wypełnionym solą fizjologiczną możemy zapłacić około 9000 złotych. Z kolei za przeprowadzenie zabiegu powiększania piersi implantami wypełnionym żelem silikonowym możemy zapłacić około 17000 złotych. Kwota ta będzie się także różnić w zależności od miasta, w którym chcielibyśmy poddać się takiemu zabiegowi. Otóż, jak wskazują statystyki najdroższe zabiegi powiększania piersi są w klinikach znajdujących się w Warszawie oraz w Krakowie. Z kolei jednym z tańszych zabiegów można się poddać np. w Bydgoszczy lub Szczecinie.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop