Blog

Ile kosztują implanty piersi?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Ile kosztują implanty piersi?

Powiększenie biustu z użyciem implantów to jeden z najpopularniejszych, a zarazem niezwykle skutecznych sposobów na wyzbycie się ewentualnych kompleksów mających związek z posiadaniem zbyt małych, albo niesymetrycznych piersi. Chociaż ceny tego typu zabiegów są dosyć wysokie, w dłuższej perspektywie czasu, może być to o wiele lepsze rozwiązanie, aniżeli przykładowo wypełnienie piersi z zastosowaniem soli fizjologicznej, czy też swojego własnego tłuszczu. Jeśli kobieta rozważa poddanie się takiemu zabiegowi, musi brać również pod uwagę fakt, iż konieczny będzie dłuższy czas rekonwalescencji po jego przeprowadzeniu.

Jak wygląda zabieg powiększania biustu implantami?

Na implanty piersi decydują się zazwyczaj kobiety, które nie są zadowolone z wielkości biustu lub jego wyglądu, np. po okresie karmienia piersią. Zabieg wykonywany jest także u kobiet po leczeniu onkologicznym lub urazach. Warto podkreślić, że powiększania piersi implantami jest popularne, gdyż biust po zabiegu praktycznie nie różni się od piersi naturalnych. Biorąc pod uwagę taki zabieg, możemy wybierać spośród implantów okrągłych albo anatomicznych. Bez względu na wybrany rodzaj, wypełnione są one zawsze żelem silikonowym mającym zwartą konsystencję. Ponadto, w porozumieniu z chirurgiem pacjentka wybiera rozmiar docelowych implantów, który będzie zgodny z jej upodobaniami, kształtem sylwetki i wielkością klatki piersiowej. Ważne jest to, aby pierś nie była wyłącznie powiększona, ale przede wszystkim proporcjonalna do reszty ciała.

Czy warto poddać się tego typu zabiegowi?

Operacja powiększenia biustu, zdecydowanie nie jest zaliczana do najtańszych, niemniej jednak ciągle cieszy się sporą popularnością pośród wielu kobiet. Ma wpływ nie tylko na atrakcyjność zewnętrzną pacjentki, ale także na polepszenie jej samooceny. Nierzadko stanowi również metodę na odzyskanie swojego dawnego wyglądu, poprawę wrodzonych niedoskonałości, a tym samym na pozbycie się ukrywanych przez wiele lat kompleksów. Poza tym odpowiednio przeprowadzony zabieg powiększania biustu, przyczynia się do poprawy proporcji damskiej sylwetki. Zatem jak można się łatwo domyślić, zabieg ten przeznaczony jest dla każdej kobiety, która marzy o pełnym i większym biuście.

Jakie elementy składają się na zabieg?

Jest wiele składowych, które mogą być wliczone w zabieg powiększania biustu z użyciem implantu, niemniej jednak najważniejszymi spośród nich są te, które zapewniają bezpieczeństwo i powodzenie całej operacji:

Zobacz więcej  Łuszczyca twarzy – skąd się bierze?

skonsultowanie się pacjentki z chirurgiem plastycznym,
wykonanie niezbędnych badań laboratoryjnych z krwi,
badanie ultrasonograficzne biustu,
EKG,
RTG klatki piersiowej,
znieczulenie ogólne,
zabieg,
wszczepienie implantów piersi,
noszenie biustonosza pooperacyjnego,
pobyt w klinice przynajmniej przez 24 godziny,
opieka lekarza i pielęgniarki,
kontrola po wykonanym zabiegu i późniejsze zdejmowanie szwów.
Implanty
Implanty powinny być dopasowane do wymagań pacjentki, jak również do budowy jej sylwetki. Produkty dobrej jakości to koszt nawet kilku tysięcy złotych, w zależności od wybranego rodzaju i marki implantów. Warto wybierać firmy, do których ma się zaufanie. Implanty powinny być dokładnie przebadane i bezpieczne dla pacjentki.

W czasie przeprowadzania zabiegu, na sali operacyjnej przy pacjentce, musi być obecne kilka niezbędnych osób:

lekarz anestezjolog,
instrumentariuszka,
pielęgniarka anestezjologiczna,
chirurg plastyczny.
Praca wymienionych powyżej specjalistów to największe koszty, zaś ich wynagrodzenie jest zwykle proporcjonalne do posiadanego doświadczenia. Odpowiedzialni i dobrzy specjaliści będą mieć najwyższe ceny. Chirurg plastyczny powinien zważać na to, aby jego pacjentki znajdowały się w rękach najlepszych specjalistów, a takim jak można się domyślić, trzeba też słono zapłacić.

Chirurg plastyczny
W naszym kraju bardzo wielu chirurgów plastycznych, wykonuje zabiegi powiększania biustu z użyciem implantów. Dlatego też konkurencja jest naprawdę spora, zaś pacjentki mogą odnaleźć wiele promocyjnych ofert, tym bardziej poza większymi miastami. Nie zawsze jednak tańsza opcja, jest tą lepszą. Czasami warto postawić na doświadczenie i renomę chirurga plastycznego, zapłacić więcej, ale mieć przy tym pewność, że zabieg będzie bezpieczny i dobrze wykonany.

Instrumentariuszka
To specjalista, który ma za zadanie asystować podczas zabiegu chirurgowi. Tego typu operacja, trwa zazwyczaj około dwóch godzin, niemniej jednak instrumentariuszki pracują najdłużej. Zaczynają przygotowanie przed zabiegiem, przygotowując i sterylizując niezbędne narzędzia. To od nich zależne jest w dużej mierze bezpieczeństwo, poddawanej zabiegowi pacjentki. Oczywiście tutaj także panuje zasada im większe doświadczenie w pracy, tym większe wynagrodzenie.

Anestezjolog i znieczulenie ogólne
Zabieg powiększania biustu z użyciem implantów, wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Wyjątków nie ma tutaj żadnych. Dlatego też niezbędny jest cały zespół anestezjologiczny (lekarz, a do tego pielęgniarka ze specjalizacją anestetyczną), który będzie czuwał nad spokojnym snem kobiety w czasie całości zabiegu. Na ogół jest to około 3-4 godziny nieprzerwanej pracy. Przygotowanie do znieczulenia, powinno zawsze rozpocząć się od szczegółowej konsultacji lekarskiej, zebrania właściwego wywiadu i zinterpretowania otrzymanych wyników badań. Później konieczne będzie podpisanie stosownej zgody na zabieg przez pacjentkę. Pomimo tego, iż chodzi tutaj wyłącznie o dwie godziny snu, to bardzo ważne jest to, aby był to spokojny sen bez żadnych komplikacji. Chirurg będzie mógł wówczas sprawnie przeprowadzić zabieg, a pacjentka będzie bezpieczniejsza, bowiem im dłuższa narkoza, tym większe ewentualne ryzyko.

Zobacz więcej  Sposób na gładki i błyszczący tors - depilacja laserowa męska

Nici chirurgiczne
Pacjenta przeważnie w ogóle to nie interesuje, jakimi nićmi będzie szyć chirurg. Niemniej jednak od rodzaju użytych nici, zależy w dużej mierze wielkość i widoczność powstałej blizny. Tutaj także warto, aby specjalista bazował na sprawdzonych surowcach, nawet jeżeli będą one najdroższe spośród wszystkich na rynku. Nie warto w tym przypadku, korzystać z tańszych odpowiedników. Być może zabieg byłby wówczas tańszy, niemniej jednak zaufanie do marki to sprawa pierwszorzędna i nie ma tutaj żadnej dyskusji.

Opieka po przeprowadzonym zabiegu
Na ten etap składa się sporo kwestii, wśród których należy wymienić: opiekę pielęgniarki, wizyty kontrolne, zdejmowanie szwów, noszenia biustonosza pooperacyjnego.

Pielęgniarka
Po wykonanym zabiegu powiększania piersi, bardzo ważne są pierwsze 24 godziny. W tym czasie pacjentka znajduje się nadal pod wpływem środków znieczulających. Nierzadko towarzyszyć jej będzie ból, bo leki znieczulające mogą po prostu przestać działać. Dlatego tak istotna będzie opieka posiadającej duże doświadczenie pielęgniarki. To ona będzie towarzyszyć pacjentce w czasie pierwszej doby po zakończonym zabiegu. Od niej zależny jest komfort, brak, albo obecność bólu po zabiegu. Znakomity specjalista w zakresie pielęgniarstwa to również spore koszty. Jej praca świadczona w godzinach nocnych musi być podwójnie opłacona. Od tego przecież zależy bezpieczeństwo i komfort pacjenta.

Pobyt w klinice przez pierwszą dobę po wykonanym zabiegu
Wiadome jest, iż istnieją na rynku klientki, w których pacjentka po powiększeniu piersi, może praktycznie od razu wyjść do domu. Nie musi zostawać na noc. Nie będzie mieć założonych drenów odprowadzających krew, dzięki czemu nie powstanie ewentualny krwiak. Takie kliniki oferują zwykle niższe ceny zabiegów, bo nie uwzględniają kosztów noclegu, czy opieki medycznej po zabiegu.

Najlepszy możliwy scenariusz to:

Zobacz więcej  Czy depilacja laserowa boli - co zrobić by nie czuć bólu?

pozostanie w klinice przez czas 24 godzin,
założenie drenów pacjentce,
konsultacja lekarska jeszcze przed wyjściem pacjentki do domu, wyjęcie drenów i zmiana opatrunku.
Być może będzie to drożej kosztowało, ale na pewno będzie bezpieczniejsze.

Biustonosz pozabiegowy
Powiększanie biustu z użyciem implantów jest takim zabiegiem, po którym przez okres 2 tygodni konieczne będzie noszenie biustonosza pozabiegowego. Jest to pewien typ opatrunku uciskowego, który wspomaga ułożenie piersi, zapobiega ewentualnemu przesunięciu się implantów, jak również wspomaga procesy gojenia się. Na pewno są kliniki, w których tego typu stanik będzie wliczony już w cenę zabiegu.

Kontrola po przeprowadzonym zabiegu
Tyczy się ona głównie zdejmowania szwów i kontrolowania czy proces gojenia przebiega we właściwy sposób. Ma zwykle miejsce po upływie około 2 tygodni po zabiegu powiększenia biustu. Warto zwrócić uwagę na fakt, czy w umowie został zawarty zapis odnośnie tego tematu.

Czy opłacalne jest wszczepianie implantów piersi?
Wszczepienie implantów nie stanowi jedynej metody na powiększenie piersi, niemniej jednak w praktyce często wydaje się być najtańsza. Kobiety, które chcą powiększyć biust w dyskretny sposób, mogą wybrać wypełnianie biustu własnym tłuszczem albo też solą fizjologiczną. Niemniej jednak w przypadku pierwszej metody, istnieje konieczność powtórzenia zabiegu, celem osiągnięcia zamierzonych efektów. Oczywiście można też stosować specjalne kremy ujędrniające, niemniej jednak efekty na pewno nie utrzymują się do końca życia i konieczne będzie powtórzenie zabiegu po upływie kilku lat. Pojedynczy zabieg to koszty przeważnie kilku tysięcy złotych, a jeżeli konieczne stanie się jego powtórzenie to szybko okaże się, iż implanty są bardziej ekonomiczne.

Innym tradycyjnym sposobem na ujędrnienie i powiększenie biustu, będzie zastosowanie kremów o działaniu ujędrniającym.

Trzeba jednocześnie pamiętać, iż zdarzają się często sytuacje, kiedy konieczne stanie się wymienienie implantów. Dzieje się tak, chociażby z uwagi na przebytą ciążę – jest to czas, kiedy biust podlega naturalnemu powiększeniu, przygotowując się tym samym na czas laktacji. Po zakończonym karmieniu, piersi powracają zwykle do pierwotnych wymiarów, niemniej jednak skóra pozostaje nadal rozciągnięta. Może to być przyczyną utraty kształtu i jędrności biustu, nawet jeśli była przeprowadzona operacja. Wówczas konieczna staje się operacja korekcyjna.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop