Blog

HIFU – silne efekty bez skalpela

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Jak zlikwidować worki pod oczami?

Wizytówką współczesnego człowieka, nie da się ukryć, jest wygląd. Może nie jest to sprawiedliwe, nie jest to zasadne, ale jest prawdziwe. W imię zasady „jak Cię widzą, tak Cię piszą”, usilnie dążymy do poprawy naszego naturalnego wyglądu. O ile, makijaż czy nowa fryzura mogą nadać nam kokieterii, wdzięku, wyostrzyć rysy twarzy, podreślić jedno i zamaskować drugie, o tyle, nieestetyczne worki pod oczami, nadal pozostają zmorą. Opuchlizna pod oczami może wynikać nie tylko z choroby czy przemęczenia lub stresu, ale i z genów! Wiedz, że co człowiek to inna historia i niejednokrotnie przyczyna obrzęku pozostaje tajemnicą. Tak czy tak, takowe zmiany sprawiają, że człowiek poczyna być uznawany za pracoholika, osobę chorą bądź żyjącą w nieustannym stresie. W dobie XXI wieku możesz jednak, liczyć na pomoc i szybko uwolnić się od przykrego problemu! Jak to zrobić?

Zabieg HIFU

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) to nowoczena metoda, umożliwiająca trwałe pozbycie się worków pod oczami! Każdy innowacyjny laser typu ULtraformer III składa się ze specjalistycznej głowicy wysyłającej fale ulktradźwiękowe, przenikające w głąb skóry, gdzie modelują włókna kolagegowe i elatynowe odpowiadające za jędrność, sprężystość, napięcie, odporność na rozciąganie i młody wygląd.

Worki pod oczami, zmarszczki – dlaczego powstają?

Wiedz, że kolagen wywarzany jest głównie w młodych komórkach ciała, umieszczonych wewnątrz głębokich warstw skóry. Organella komórkowa, zwana retikulum endoplazmatycznym bądź siateczką endoplazmatyczną wytwarza z odpowiednich aminokwasów, strukturę będącą pierwotną postacią tego białka. Pre-kolagen, dojrzewa z czasem. Ten, który zawarty jest w skórze, niestety wytwarzany jest w organizmie tylko do pewnego momentu w naszym życiu. Logiczne jest, że białkowe włókienka się starzeją, niszczeją, są utleniane przez wolne rodniki, wobec czego, ich funkcje stają się ograniczone. Efekt? Skóra staje się pomarszczona, sucha. Tak, tak… Wiedz, że to nic innego jak patologiczne zmiany w strukturze kolagenu, nazywane są „zmarszczkami” lub w tym wypadku „workami pod oczami”. Zmienionych miejsc nie można naprawić farmakologicznie ani przy pomocy cudownych mazideł, zmusić komórek skóry do autonaprawy i ponownej syntezy kolagenu. Tkanka łączna skórna na starość wiotczeje, zmienia się. Etap jej ewentualnej regeneracji przebiega podobnie jak bliznowacenie – nowa tkanka łączna pojawia się, ale nie ta właściwa, gdzie białkowe włókienka są równiutko, elegancko poukładane, pogrupowane w zwoje, lecz w sposób chaotyczny i rozproszony. Wykonana w ten sposób siateczka włókienkowa nie sprawuje należycie swych funkcji, a fragmenty skóry tu i ówdzie wystają. Właśnie dlatego, tkanka pojawiająca się w miejscu blizny, jest nieestetyczna. Możemy jedynie, zewnętrznie, fizycznie starać się stymulować komórki bądź naprawić przy pomocy lasera wszelakie defekty. Kiedyś, nie było to możliwe, ale na szczęście technologia idzie do przodu!

Zobacz więcej  Nadmierna potliwość: przyczyny, objawy, leczenie i diagnoza nadpotliwości oraz hiperhydrozy

Włókna elastynowe w budowie nieznacznie różnią się od kolagenowych. Najważniejszą ich funkcją jest nie tyle tworzenie rusztowania dla skóry, co nadawanie skórze sprężystości. Spróbuj się uszczypnąć w dłoń i puść skórę – widzisz? Dzięki włóknom elastynowym, kształt skóry powraca do normy. To wszystko dzięki elastynie! Zabieg hifu umożliwia podjęcie przez skórę również wytwarzania elastyny i kwasu hialuronowego!

Jak działa zabieg HIFU?

Głowica lasera emituje fale ultradźwięków, które docierają na różne głębokości skóry, w zależności od ustawień. Energia kierowana na różne poziomy, zamienia się w ciepło, które powoduje łączenie się rozproszonych białkowych włókienek w agregaty, tworzące struktury ciągłe. W praktyce oznacza to potraktowanie wysoką temperaturą (ok. 65-75 st.). Pamiętaj jednak, że laser wyposażony jest w mechanizmy chłodzące, dzięki czemu nie ma mowy o oparzeniach i innych bolesnych efektach! Fala ultradźwiękowa na głębokość ok. 4,5 mm umożliwia wykonanie głębokiego liftingu twarzy. Tym samym, kolagen znów jest pogrupowany i ponownie, może należycie sprawować swoje funkcje! Skóra staje się elastyczna, jędrna, i co najważniejsze, przestaje wisieć! Worki zatem, znikają! Od razu wyglądasz młodziej, pogodniej, zdrowiej!

Laser wykorzystywany w zabiegu, dzięki temu, że wnika w głębokie warstwy skóry, może stanowić bodziec, nakłaniający komórki do podziałów! Te, pod wpływem światła, adaptują się do nowych warunków i z uwagi na to, że środowisko jest sprzyjające (ciepło), poczynają poddawać się naprawie!

Fala ultradźwięków działa bardzo precyzyjnie. W trakcie zabiegu kontroli podlega nie jeden, ale aż osiem parametrów! Oznacza to, że głowica lasera nie wysyła ultradźwięków, dla każdego klienta w sposób jednakowy, ale dostosowuje ten proces do każdej osoby indywidualnie. Dzięki wytwarzanemu ciepłu, kolagen znów może pogrupować się w zwarte pakiety, a potem dochodzi do miejscowej koagulacji i naprawy. Odpowiednie połączenia kolagenowe tworzą siatkę, na której opinają się warstwy skóry. Są jak rusztowanie, które podtrzymuje cenny budulec – skórę twarzy!

Zobacz więcej  Hiperhydroza: problem nadmiernej potliwości – wpływ na jakość życia i nowoczesne metody leczenia 

HIFU – dlaczego warto?

Standardowe zabiegi modelujące twarz wymagają operacji, igieł, strzykawek i dziwnych substancji aplikowanych tu i tam. Nigdy nie jest do końca pewne, że nie pojawią się efekty uboczne, alergie, albo, że z biegiem czasu rezultat nie straci na wartości. W tym wypadku, nie masz się czego obawiać! Zabieg jest całkowicie bezbolesny, bezinwazyjny, przeprowadza się go bez znieczulenia. Aby osiągnąć wymarzony cel, nie musisz umawiać na kosztowne sesje. Zabieg przeprowadza się raz i nie wymaga on powtarzania. Zabieg jest w pełni bezpieczny i śmiało można go wykonać o każdej porze roku!

Innymi korzyściami jakie osiągniesz dzięki zabiegowi, są wzmocnienie naczyń krwionośnych i zwiększenie wytrzymałości skóry. Twoja powłoka stanie się znacznie bardziej odporna na uszkodzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne. Wiatr czy mróz normalnie niszczą skórę, chyba, że jest ona bogata w kolagen i elastynę. Innymi słowy, młoda skóra regeneruje się znacznie lepiej, niż starsza. Dzięki jednemu zabiegowi jesteś w stanie odzyskać ok. 10 lat! Worki pod oczami nie są zatem, jedynym wskazaniem do wykonania zabiegu. Przy okazji odmłodzisz się!

Efekty uzyskane w trakcie zabiegu porównywalne są z liftingiem chirurgicznym. Hifu może dodatkowo rozjaśnić i rozświetlić cerę. Cienie pod oczami znikną, a Twoje spojrzenie będzie pełne wyrazu i blasku!

Hifu – lekarstwo na starzejącą się skórę

Skóra, która się starzeje cechuje się pomarszczeniem, workami pod oczami, co jest ściśle związane z utratą i modyfikacją włókien kolagenowych, niską zawartością lipidów, które ochraniają i zatrzymują wodę w skórze. Lekarstwem dla cierpiącej skóry okazuje się być zabieg hifu, który nie tylko odejmuje lat, ale i poprawia nawodnienie, nawilżenie i koloryt skóry. Zdrowsza powłoka zewnętrzna to zmniejszone ryzyko pęknięciami, nadżerkami, zakażeniami, dermatozami. Ponadto, czujesz komfort! Skóra jest wyraźnie napięta, nie łuszczy się, nie roluje, nie zauważasz białych odpadających płatów.

Pierwsze pozytywne wrażenie możesz zauważyć tuż po zabiegu. Maksymalny efekt pojawia się jednak, dopiero kilka tygodni po zabiegu. Worki pod oczami zanikają, gdyż rusztowanie naszej tkanki łącznej znacznie się poprawia i jest w stanie więcej „udźwignąć”. Ponieważ ważne elementy będące materiałem budulcowym, nie są już pozbrylane ani chaotycznie rozproszone, woda rozkłade się w skórze równomiernie. Poza tym, naczynia krwionośne nie są niczym uciskane, a ich ściany stają się mocniejsze! Tak, tak… Wiedz, że włókna elastynowe wchodzą w skład naczyń kapilarnych. Jeśli te, zostaną uszczelnione i wzmocnione, przesięk komórek immunologiczmych z krwi, nie będzie miał prawa bytu! Oznacza to, że obrzęki nie będą miały fizycznej możliwości powstania!

Zobacz więcej  Czym jest trądzik kosmetyczny: objawy i leczenie. Wpływ żle dobranych kosmetyków na skórę

Zabieg HIFU – czy tylko na twarz?

Lifting Hifu świetnie sprawdzi się w połączeniu z innymi zabiegami. Doskonale uzupełnia zabieg radiofrekwencji igłowej lub w przypadku stosowania wypełniaczy typu toksyna botulinowa. Poza tym, HIFU z powodzeniem można stosować na dekolt, dłonie, czoło i okolice ust.

Zabieg HIFU – co należy wiedzieć?

  • Aby bezpiecznie wykonać zabieg, nalezy zachować minimun 4-6 mięsięcy czasu od ewentualnego podania kwasu hialuronowego podskórnie. Dopiero po tym okresie, można przystąpić do zabiegu hifu.
  • Lifting ultradźwiękowy z powodzeniem zastosujesz również na dekolt, ramiona, dłonie, pośladki, kolana, brzuch
  • Efekty będą niesamowite! Wiedz, że przy pomocy hifu możesz również skorygować „drugi podbródek”, wygładzić zmarszczki, poprawić opadające policzki, zredukować zbędną tkankę tłuszczową, poprawić sylwetkę ramion, kolan, ud, zagęścić i ujędrnić skórę po ciąży i po „wielkim odchudzaniu”.
  • Zabieg jest w pełni bezpieczny, wykonywany bez znieczulenia, w certyfikowanym gabinecie, pod czujnym okiem lekarza!

Zabieg HIFU – przeciwwskazania

  • Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest ciąża i karmienie piersią, ponieważ brak jest badań o wpływie fal ultradźwiękowych wysyłanych przez laser na płód.
  • choroba nowotworowa
  • opryszczka
  • implanty metalowe
  • obecność infekcji bakteryjnej bądź grzybiczej

Zabieg HIFU – efekty uboczne

Nie stwierdzono żadnych efektów ubocznych prócz zaczerwienienia twarzy, które i tak zwykle znika po godzinie, a max. może utrzymywać się kilka dni. Zmianę łatwo ukryć pod makijażem.

Zabieg HIFU na twarz – z czym warto stosować?

Aby zmaksymalizować efekty, warto sięgnąć również po inne zabiegi. Wyobraź sobie nie tylko piękną, młodą cerę, ale i piękne szeroko otwarte oczy. Laserowy lifting powiek znakomicie uzupełni działanie lasera ultradźwiękowego. Skoro hifu pozbawi Cię pomarszczonej skóry, możesz pozbyć się również kurzych łapek i poprawić napięcie skóry powiek. Dzięki temu będziesz wyglądać nie tylko młodo, ale i pogodnie! Uniesione powieki, otworzą Twoje oczy, a Ty będziesz sprawiać wrażenie bardziej otwartego na nowe wyzwania! Kiedy znikną zmarszczki wokół oczu, staniesz się młodsza o co najmniej 10 lat! Pamiętaj, chodzi o Twoje piękno, Twoje ego, Twój wizerunek!

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop